Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
Poslať 06.07.2019 15:20:46   Nedokoncena spoved?

od 06.07.2019 15:17:13
napísal 1 príspevkov
Pozdravujem vsetkych, mozno niekto z vas bude mudrejsi a poradi mi... PO jednej davnejsej spovedi som dostal na konci spovede "trest" v podobe precitania jednej knihy, ktory som vsak nedodrzal (nikdy som sa do nej poriadne nepustil, az teraz)... Az teraz po rokoch, ma zacalo hryzt svedomie a rozmyslam, aky by bol najlepsi postup... Mam len pri najlbizsej spovedi spomenut tento "hriech" alebo je potrebne nieco navyse? Tu knihu som uz medzicasom samozrejme docital :)

Poslať 06.07.2019 22:57:14   Re: Nedokoncena spoved?

od 28.06.2014 21:30:22
napísal 361 príspevkov
Vidím to jednoducho. Požiadaj o individuálnu spoveď alebo choď na spoveď vtedy keď sa nespovedá veľa ľudí /aby si nemal pocit, že niekto čaká a preto nemáš čas/ a celý ten príbeh kňazovi povedz tak ako to bolo. Veď spoveď nemusí byť iba odrecitovanie hriechov ktoré si spáchal. Povedz to celé od začiatku.

Poslať 08.07.2019 15:12:27   Re: Nedokoncena spoved?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3926 príspevkov
závisí od toho či ti to kňaz dal v spovedi ako radu - doporučenie. Vtedy nie si viazaný dodržať do. Alebo ti to uložil ako podmienku a príkaz. V takom prípade doporučujem pri najbližšej sv. spovedi to povedať aj s okolnosťami prečo si tak konal. A netráp sa tým či spoveď bude dlhšia alebo nie.

Poslať 10.09.2019 15:32:15   Re: Nedokoncena spoved?

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12820 príspevkov
Citácia:
Mam len pri najblizsej spovedi spomenut tento "hriech" alebo je potrebne nieco navyse?
urcite to spomen a aj cely pribeh na pochopenie suvislosti. Nerobil by som si z toho tazku hlavu a kludne by som to povedal ...
Ono knazi vedia ze ludia zabudaju a niekedy sa nevedia k niecomu dotlacit - navyse budu aspon opatrnejsi, ked budu niekomu nieco davat ako pokutu aby to ten clovek aj zvladol.
Osobne sa ale domnievam ze to nebola pokuta ale dobra rada, len si to uz dobre nepamatas (alebo ste sa nepochopili)

Ozaj a co ta kniha, bola dobra? ak mozes tak napis ze nazov knihy a autora

[ Príspevkov: 4 ] 

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť