Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Téma pre teba

[ Príspevkov: 11 ] 
Autor Správa
Poslať 30.03.2002 10:58:25   Aby nebol vyprázdnený Kristov kríž

od 09.10.2001 2:00:00
napísal 121 príspevkov
Priatelia, toto diskusné fórum je k dispozícii všetkým Vám, ktorí chcete vyjadriť svoj názor k téme článku Aby nebol vyprázdnený Kristov kríž

Poslať 24.05.2005 18:19:37   

od 08.04.2005 21:50:15
napísal 2871 príspevkov
<b>Preto ak chceme byť učeníkmi, ktorí sa v Duchu a v pravde..</b>
Pravda nie je to iste co viera. Preco veriaci konecne nepovedia, domnievam sa a nie je to pravda...
<b>Vyvraždené osady, znásilnené ženy, roztrhané detské telá, milióny hladujúcich, zabíjanie nenarodených, jarmo drôg, mediálne vymývanie mozgov tým, ktorí sa ešte pre mladý vek nedokážu brániť, výnosný kšeft pasákov, rozbité rodiny, utrápené matky, otcovia bez práce, deti, ktoré "vystriedali" už troch otcov, nenávisť pre maličkosti,... Je treba ešte ďalej vypočítavať, ako môže vyzerať kríž dnešného človeka?
</b>
Zaujalo me, ze kolko s toho sposobili krestania.
Naviac v sucasnosti <b>mediálne vymývanie mozgov tým, ktorí sa ešte pre mladý vek nedokážu brániť</b> sa snazi vdaka krestanom presadit, tak ze sa obide ustava (zmluva s vatikanom ....). Hlavne ze vsetci strnagali klucmi proti ideologii na skolach (skoda ze proti jednej a za druhu?).
<b>"Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev" (Kol 1,24). Aby sme tak, že sa dokážeme postaviť pod tieto kríže a spájať ich s utrpením Pána na dreve, mohli dôjsť až k istému zavŕšeniu: pre Ježiša výkrikom "Je dokonané!" </b>
Utrpenie ma byt cnost? Nie dakujem. Ja ked vidim niekoho sa trapit, radsej mu pomozem; ako keby som ho mal chvalit a tesit sa z toho ze trpi!

Poslať 19.06.2005 18:06:57   

od 19.06.2005 17:48:15
napísal 21 príspevkov
Poro píše:
Pravda nie je to iste co viera. Preco veriaci konecne nepovedia, domnievam sa a nie je to pravda...
<b>Vyvraždené osady, znásilnené ženy, roztrhané detské telá, milióny hladujúcich, zabíjanie nenarodených, jarmo drôg, mediálne vymývanie mozgov tým, ktorí sa ešte pre mladý vek nedokážu brániť, výnosný kšeft pasákov, rozbité rodiny, utrápené matky, otcovia bez práce, deti, ktoré "vystriedali" už troch otcov, nenávisť pre maličkosti,... Je treba ešte ďalej vypočítavať, ako môže vyzerať kríž dnešného človeka?
</b>
Naviac v sucasnosti <b>mediálne vymývanie mozgov tým, ktorí sa ešte pre mladý vek nedokážu brániť</b> sa snazi vdaka krestanom presadit, tak ze sa obide ustava (zmluva s vatikanom ....). Hlavne ze vsetci strnagali klucmi proti ideologii na skolach (skoda ze proti jednej a za druhu?).
<b>"Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev" (Kol 1,24). Aby sme tak, že sa dokážeme postaviť pod tieto kríže a spájať ich s utrpením Pána na dreve, mohli dôjsť až k istému zavŕšeniu: pre Ježiša výkrikom "Je dokonané!" </b>
Utrpenie ma byt cnost? Nie dakujem. Ja ked vidim niekoho sa trapit, radsej mu pomozem; ako keby som ho mal chvalit a tesit sa z toho ze trpi!

Toto neboli slová naštudovaného človeka, pretože ak sa niekto aspoň trochu snaží poznať Boha alebo dopátrať k pravde o živote tak najprv s "chcením" zistiť pravdu naštuduje si literatúru (nielen jednu knihu od jedného autora) ktorá mu ju skutočne priblíži, teda ak sa fakt zaujíma o podstatu svojho života čo myslím každý rozumný človek tak sa nenechá zviesť z cesty k poznaniu jednou klebetou!

Poslať 03.09.2005 15:41:00   

od 08.04.2005 21:50:15
napísal 2871 príspevkov
Renegad píše:
Poro píše:
</b>

Toto neboli slová naštudovaného človeka, pretože ak sa niekto aspoň trochu snaží poznať Boha alebo dopátrať k pravde o živote tak najprv s "chcením" zistiť pravdu naštuduje si literatúru (nielen jednu knihu od jedného autora) ktorá mu ju skutočne priblíži, teda ak sa fakt zaujíma o podstatu svojho života čo myslím každý rozumný človek tak sa nenechá zviesť z cesty k poznaniu jednou klebetou!

Okial sa mi pozname? Nepamatam sa. Ked ma tak dobre poznas, ze som si nastudoval len jednu knihu od jedneho autora.
Akou klebetou??

:evil: Snaha poznat Boha sa vylucuje zo snahou poznat pravdu. :evil:

Bud napis k veci, alebo napis ktoru knihu, ktoreho autora a ktoru klebetu mas na mysli, a preco je tam chyba. Tvoj prispevok beriem, ako bezny recnicky (nic nehovoriaci) obrat.

Poslať 30.11.2005 20:54:51   

od 30.11.2005 19:42:30
napísal 3134 príspevkov
Samé somariny.
Chlieb lacnejší nebude!

Poslať 11.12.2005 21:33:45   

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
Bozskej Kaja píše:
Samé somariny.
Chlieb lacnejší nebude!

Ten skutočný chlieb ktorým je Nazaretský Ježiš vážne už lacnejší nemôže byť. Pre teba je zadarmo. Len ho treba prijať, uveriť mu. Zaplatené bolo na Golgote.

Poslať 14.12.2005 19:35:47   

od 19.04.2005 8:04:35
napísal 591 príspevkov
benajah píše:
Bozskej Kaja píše:
Samé somariny.
Chlieb lacnejší nebude!

Ten skutočný chlieb ktorým je Nazaretský Ježiš vážne už lacnejší nemôže byť. Pre teba je zadarmo. Len ho treba prijať, uveriť mu. Zaplatené bolo na Golgote.

Nič nie je zadarmo.
Chlieb je z múky ktorú bolo treba kúpiť.
traba platiť elektrinu ktoru sa kúri v peci.
treba platiť pekáreň ktorá pečie tento chlieb.
Traba platiť vysluhovateľov ktorí podávajú chlieb.
traba platiť náklady priestorov kde sa chlieb podáva.
traba platiť náklady na stavby nových priestorov kde sa chlieb podáva.
a.t.ď.
všetko platia ľudia. :wink:

Poslať 28.12.2005 15:24:14   

napísal 1043 príspevkov
Písal som o nepominuteľnom CHLEBE.

Poslať 11.01.2006 12:13:07   

od 11.01.2006 12:00:26
napísal 1 príspevkov
ked Jezis trpel preco by sme nemohli aj my. tak sa da dokazat laska. aj ked niekto trpi a pomozeme mu tak je to akoby ame trpeli s nim a je to velka obeta. ak sa obetujeme pre Krist dokazeme svoju velkost. ak Pan chce aby sme chlieb nemali tak ho mat nebudeme ale on je milosrdny a da ho kazdemu bez ohladu na farbu pleti, krasu, mudrost, oblubenost,... BOH nás MILUJE a sme BOŽÍMI DEŤMI :D

Poslať 12.01.2006 22:35:17   

napísal 1043 príspevkov
Moonko: Ježiš trpel za nás. Izaiáš 53:4 sa píše: " On vzal naše nemoci, a niesol naše bolesti...on bol smrteľne ranený pre naše prestúpenia..." Prečo by sme mi mali niesť bolesti a nemoci keď ich On niesol za nás? 5. verš končí:"jeho ranami sme uzdravení." Načo On niesol moje nemoci keď ich mám niesť aj ja?

od 27.06.2009 22:41:47
napísal 542 príspevkov
Citácia:
Peter Santavy píše:
Priatelia, toto diskusné fórum je k dispozícii všetkým Vám, ktorí chcete vyjadriť svoj názor k téme článku Aby nebol vyprázdnený Kristov kríž

ÁNO! Postaviť sa pod všetky súčasné utrpenia sveta a prijať ich za svoj kríž!!! Niesť ako BARÁNOK!

Je to preťažké! Človek si nechce pripustiť k srdcu cudzie utrpenie - áno utrpenie je desivé a znepokojujúce...BRÁNIME SA MU! -pozorujem to pri diskusii o správach z trpiaceho sveta. Veď keby sme si pripustili čo len jednu tragédiu vo svete denne k srdcu - museli by sme pokľaknúť na kolená a vyprosovať silu a milosť pre trpiacich - brať utrpenie druhých na seba a v modlitbe ho odovzdávať Kristovi, ktorý nás nesie. Takto by sme mali silu niesť v Mene toho, ktorý nás sám nesie

Ale teraz to vyzerá tak, že správy počujeme-zhrozíme sa, a zachvíľu sa otrasieme a "moceme sa" len medzi svojimi -často priemernými až podpriemernými starosťami...
Odmietame NIESŤ utrpenie sveta. A potom sa čudujeme, prečo naše vlastné je také ťažké... nenaučili sme sa niesť ako baránok...

Ako keby sme "nepočuli slová Písma:" Jedni druhých bremená neste..."

Ach, Pane náš drahý Ježišu Kriste, nech nie sme ľahostajní k utrpeniu sveta! Ľudia trpia, zvieratká trpia, celé Tvoje stvorenstvo trpí a my sa staráme len o seba, našu rodinu, nanajvýš priateľov a bratov v Kristu!
Aká hanba, aká zrada Tvojej všeobjímajúcej lásky a milosrdenstva!

Či nie je napísané: "Milosrdenstvo BEZ STRACHU očakáva súd"? Či to nie aj prenádherné zasľúbenie milosrdným-ktorí sú "blahoslavení"?

Či Teba nebolí každé utrpenie Tvojho stvorenstva?
Kiež nám žiadne utrpenie nie je ľahostajné! Kiež sme pohotoví zabudnúť na seba a ochotní niesť utrpenie druhých a prinášať ho pod Tvoj KRÍŽ!
Pane Ježišu! PROSÍM O SILU NESENIA!

[ Príspevkov: 11 ] 

Obsah fóra » Téma pre teba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre