Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 3011 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 201  Ďalší
Autor Správa
Poslať 29.06.2012 0:26:43   Odvolanie biskupa Bezaka - PRECO?

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11042 príspevkov
http://www.tyzden.sk/rozhovory-dna/papez-chce-odvolat-arcibiskupa-bezaka.html

Poslať 29.06.2012 7:21:48   

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18005 príspevkov
Cas (mozno) ukaze ...

Poslať 29.06.2012 18:50:53   

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18005 príspevkov
http://aktualne.atlas.sk/osobnosti-prot ... polocnost/

Je zaujimave, ze sa tam pise "ma byt odvolany" - a uz sa tolko veci pohlo ...
Miklosko by asi mal povedat aj B - odkial to ma, nakolko je ten zdroj relevantny a preco nie je oficialny.
Ked uz s tym vyliezol ...

Vyslovil tam totiz dost zavazne obvinenie - ze "niekto chce dostat papeza do casoveho stresu".

Poslať 01.07.2012 14:08:04   

od 16.06.2005 10:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Bývalý poslanec KDH František Mikloško tvrdí, že pápež ho má zbaviť funkcie ešte pred odchodom na dovolenku na budúci utorok.

Citácia:
Hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik povedal, že takéto informácie z Vatikánu nemajú. „Sme prekvapení z vyjadrení Františka Mikloška, podáva konštrukcie ako Dan Brown.“

o dva dni neskor...

Citácia:
Populárny arcibiskup Róbert Bezák končí vo svojom úrade. Biskup sa dnes na nedeľnej omši v Trnave rozlúčil s veriacimi. Biskup dostal informáciu o svojom odvolaní niekoľko dní dopredu. Odvolanie by malo platiť od pondelka od dvanástej hodiny. Práve vtedy by malo byť oficiálne zverejnené
.

Citácia:
"Pokým to nie je zverejnené, tak to neplatí," povedal hovorca KBS Jozef Kováčik.

zda sa mi to, alebo "hovorca" kbs... no radsej nic.

Poslať 01.07.2012 17:21:34   

od 21.03.2008 9:39:31
napísal 134 príspevkov
alnoth píše:
Citácia:
Bývalý poslanec KDH František Mikloško tvrdí, že pápež ho má zbaviť funkcie ešte pred odchodom na dovolenku na budúci utorok.

Citácia:
Hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik povedal, že takéto informácie z Vatikánu nemajú. „Sme prekvapení z vyjadrení Františka Mikloška, podáva konštrukcie ako Dan Brown.“

o dva dni neskor...

Citácia:
Populárny arcibiskup Róbert Bezák končí vo svojom úrade. Biskup sa dnes na nedeľnej omši v Trnave rozlúčil s veriacimi. Biskup dostal informáciu o svojom odvolaní niekoľko dní dopredu. Odvolanie by malo platiť od pondelka od dvanástej hodiny. Práve vtedy by malo byť oficiálne zverejnené
.

Citácia:
"Pokým to nie je zverejnené, tak to neplatí," povedal hovorca KBS Jozef Kováčik.

zda sa mi to, alebo "hovorca" kbs... no radsej nic.

Vyčkaj času, ako ČTK TASSU. O smrti Brežneva Pravda písala tiež až na tretí deň.

Poslať 01.07.2012 17:36:49   

napísal 8572 príspevkov
mne nevadi ze o tom neinformuju sami od seba hned. ale ked uz to niekto vynesie von, tak vysmiat ho, ked viem ze hovori pravdu a za den to bude vediet kazdy, ze hovoril pravdu... co ja viem... :wink:

Poslať 01.07.2012 18:42:28   

od 31.12.2004 16:00:54
napísal 5570 príspevkov
Tak sa zdá, že odvolanie Bezáka je už isté - špekulácie o tom sú dosť zbytočné, odvolali ho tí čo k tomu majú oprávnenie. Predsa sa nebudeme hrať na protestantských veriacich, ktorí si častokrát sami odvolajú svojho pastora či farára, keď im nevyhovuje či príliš často vyčíta ich hriechy...

Ja so mal z Bezáka rozpačitý dojem už vtedy, keď bol pred nejakým časom Pod lampou u Hríba v STV. V jeho verbálnom prejave bolo príliš veľa svetskej "vaty" a málo evanajelia.

Dúfam, že Bezáka nahradí vhodnejší kandidát - a tiež, že Bezák to prijme s istou pokorou a zaradí sa do Cirkvi na nejaké jemu vhodné zaradenie. Lebo veď iste aj Bezák má nejaké dary Ducha má, ktoré môže v službe evanjeliu a Cirkvi využívať.

Ale dobrá správa je, že Slovensko bude mať čoskoro svojho nového kardinála - teda aj okrem nového arcibiskupa.

Poslať 01.07.2012 19:24:39   

od 29.10.2001 0:00:00
napísal 207 príspevkov
Peter Sivák píše:
Tak sa zdá, že odvolanie Bezáka je už isté - špekulácie o tom sú dosť zbytočné, odvolali ho tí čo k tomu majú oprávnenie. Predsa sa nebudeme hrať na protestantských veriacich, ktorí si častokrát sami odvolajú svojho pastora či farára, keď im nevyhovuje či príliš často vyčíta ich hriechy...

.

no ja y som to naopak priviital ... nemam dojem ze bezakove usta boli " plne vaty" vyjadroval sa tak aby mu ti co ho pocuvaju co nJLEPSIE ROZUMELI ... ISTE SA INAK VYJADRUJE NA POHODE V STANE PLOM MLADYYYCH LUDI A INAK NA BISKUPSKEJ KONFERENCIII PRED SEBEROVNYYYMI
(sorr za ten capslock)

a dalej ... podla toho ako sa vyjadroval pre webnoiny ... myslim ze po nastupe konal spravne a a je rozumne ze menil 84 rocneho riaditela uradu co tam bol Sokol nechal za mladsieo, a ze povymienal kopec dekanov .. nuz asi si naroil nerajnikov ale vedel co robi ....
keby mali veriaci pravo na odpocet ci audit biskupkho uradu asi by nebolo doslo k auditu zo strany vaikanskej stolice ... ktoruuu boli spustili po Bezakovych kadrovacach ...

nmysliiim si ze to co robi vatikan v sucasnosti je to naspravnejsie ... velmi to smrdi klientelizmom a takym primitivnym "donašactvoM zo strany urazenych a kritizovaych v trnavskej dieceze

Poslať 01.07.2012 21:05:37   

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
nejake konspiracne teorie:
Citácia:
Tu nejde totiž o nič iné, len o boj dvoch skupín vo Vatikáne: Ratzinger-Bertone. No a rozruch okolo Bezáka? Tomko je blízky Ratuingerovi a vydal príkaz, aby "osobnosti" na Slovensku zabrali a podržali tak nepriamo pápeža. Bertone totiž vyvíja tlaky aj v ďalších krajinách a snaží sa Ratzingera zosadiť. Tomko cíti, že ak zvíťazí Bertone, vo Vatikáne mu prihorí. Vo Vatikánskej banke je príliš veľa mafiánskych peňazi a v čase krízy mafia žiada svoje... Navyše sa nanovo rozdávajú karty aj vo svetovej politike a Ratzinger nemá autoritu. Bertone ako minister zahraničných vecí Vatikánu a človek s výrazným vplyvom na Vatikánsku banku koná...

Čítajte viac: http://www.sme.sk/diskusie/2018724/14/A ... z1zOsVbNQT

Niečo zlé sa deje v tom svete pozemskom
Neverím, že arcibiskup Bezák, v niečom pochybil. Všade, kde bol, si získal srdcia veriacich i neveriacich. Mám za to, že za tým stoja pochybné obchody s cirkevným majetkom v Trnavskej arcidiecéze, ktoré vystrájal jeho predchodca. Takže aj do náboženstva sa mieša politika. Pán Boh s nami a zlé preč!!!! ale čo je to zlé? Na Slovensku je všetko zlé, to vieme a netreba sa o tom presviedčať, ale že aj v cirkvi je zlo a podvody, tak o tom sa dozvedáme teraz. Arcibiskup Bezák musel, niekomu riadne šliapnuť na prsty, alebo že by sa stal následníkom Petra a svätým otcom po Benediktovi XVI. Pán Bezák držím palce a prajem pevné zdravie v ďalšom Vašom pokračovaní.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/diskusie/2018724/14/A ... z1zOsvtrLb

Poslať 01.07.2012 21:56:58   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
aha, túto tému som si všimol až teraz... nuž sem dávam aspoň link na onú "paralelnú", nech je to pokope: http://areopag.sk/viewtopic.php?p=222613#222613

Poslať 01.07.2012 22:04:45   

Obrázok užívateľa

napísal 11042 príspevkov
Citácia:
nuž sem dávam aspoň link na onú "paralelnú", nech je to pokope:

nie je to jediny pripad
zisiel by sa moderator :-) ) ) ) )

Poslať 01.07.2012 22:17:28   

napísal 8572 príspevkov
ked ste sa tu nedavno bavili o tom, aky moze byt boj o moc vo vatikane - tak isto si niektori povedia, ze napriklad aj takyto.

totiz papez nemoze mat prehlad o vsetkom a rozhodnutia, ktore nesu jeho podpis budu asi casto skor otazkou toho AKO mu je dany problem prezentovany a ake riesenie mu je ODPORUCANE.

verim tomu, ze mnohi aj v tomto pripade budu hladat nieco takehoto. (ja o tom nic neviem, len na margo temy "boj o moc vo vatikane")

Poslať 02.07.2012 4:52:40   

od 31.12.2004 16:00:54
napísal 5570 príspevkov
Tak nám tu zase naši milí bratia protestanti a ateisti v ich veľmi dojemnej starostlivosti o našu Cirkev, (ktorej inak nemôži prísť na meno) hádžu otrepané floskuly ako "boj o moc vo Vatikáne"... :lol: :lol: :lol:

A čo tak radšej povedať že "zápas o smerovanie Cirkvi" - ten sa totiž koná už 2000 rokov a má aj svoje obete - napr. odpadlíkov, heretikov alebo ateistov, ktorí sa stali obeťami svojej vlastnej pýchy a nenávisti !

Poslať 02.07.2012 9:49:06   

od 12.06.2008 9:06:02
napísal 1512 príspevkov
Peter Sivák píše:
Tak nám tu zase naši milí bratia protestanti a ateisti v ich veľmi dojemnej starostlivosti o našu Cirkev, (ktorej inak nemôži prísť na meno) hádžu otrepané floskuly ako "boj o moc vo Vatikáne"... :lol: :lol: :lol:

A čo tak radšej povedať že "zápas o smerovanie Cirkvi" - ten sa totiž koná už 2000 rokov a má aj svoje obete - napr. odpadlíkov, heretikov alebo ateistov, ktorí sa stali obeťami svojej vlastnej pýchy a nenávisti !

Keby si stále len nenávistne nedrístal, pochopil by si, že tento raz ide naozaj o vplyvy, ktoré škodia našej RKC na Slovensku. Dosvedčujú to aj slová p. arcibiskupa:
Chcel som vedieť, čoho som sa dopustil... Určite robím aj ja, ako každý smrteľník, chyby. Keby som vedel o svojej vine viem sa so situáciou vyrovnať a vziať si poučenie...,“ zdôveril sa arcibiskup."

On o tom nevedel, ale nejaký politický lokaj už dopredu vedel, že bude odvolaný.

To čo tu bolo pred arcibiskupom Bezákom boli mútne vody a niekomu veľmi záleží, aby sa na tom nič nezmenilo. Mocenský boj a kupčenie s majetkami cirkvi (na SR) boli príchodom arcibiskupa Bezáka do našej arcidiecézy zastavené. Evidentne sa to niekomu vyššie nepozdávalo. Píšem vyššie, lebo veriaci a kňazi boli spokojní a sú nanajvýš znepokojení udalosťami. Tajomstvo ohľadom dôvodov odvolania pravdepodobne nikdy odhalené nebude. Jedno je však isté, Bohu je to známe a vinníci budú potrestaní.
Mrzí ma len jedna vec a vnáša to do duší veriacich veľké obavy ako to celé "požehnal" Svätý Otec. Naozaj je Slovensko tak ďaleko, že sa nedalo zistiť si pravdu? Ďalšou obavou je, kto bude novým arcibiskupom. Bude mať odvahu bojovať za pravdu spolu s Pravdou, alebo to bude len nejaký posluhovač Ríma?
Tak či tak ďalšia nepochopiteľná rana zasiahla Kristovu Cirkev. O to horšie pre nás, že nepriateľ je infiltrovaný vo vnútri.

Poslať 02.07.2012 10:20:59   

od 29.10.2001 0:00:00
napísal 207 príspevkov
Peter Sivák píše:
!

ach peter .... z toho čo píšeš, strašne čpie puritánstvo, neviem prečo by sa tebou oslovovaní "ateisti a protestanti" nemohli zaujímať o to, že bol odvolaný nejaký (pre nich .. veď čo už...) "bezvýznamný Bezák", naviac keď sa vie po kom nastúpil do úradu, a čo tam stihol urobiť ...

mimochodom, nie som ani ateista ani protestant, a mám za to , že ako člen RKC mám právo na oprávnený záujem o to čo sa deje, a nečakať na ničnehovoriace a alibistické vyjadrenia oficiálnych kruhov a tlačových hovorcov, to že sú ticho len prilieva olej do ohníka podozrení a špekulácií

[ Príspevkov: 3011 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 201  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia