Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Téma pre teba

[ Príspevkov: 10 ] 
Autor Správa

od 09.10.2001 2:00:00
napísal 121 príspevkov
Ďalšia téma - 25. marec – deň úcty k životu a úcty k vede a s ňou aj súvisejúca kampaň Človekom od počatia, sú námetom tejto diskusie...

Poslať 06.11.2003 17:01:27   hmm

od 06.11.2003 16:58:13
napísal 4 príspevkov
hmm
zvonar@skmi.science.upjs.sk

Poslať 07.12.2003 9:17:14   reakcia na článok MUDr. P. JEDLIČKU

od 30.07.2002 5:50:16
napísal 1538 príspevkov
Článok MUDr. Petra JEDLIČKU sa mi zdá zaujímavý. Zaujímavé sa mi zdajú slová, ktoré sú akoby mottom článku: “Úcta k životu je bez úcty k vede jalová, neefektívna. Úcta k vede bez úcty k životu je nebezpečná a slepá.“

Nech nad tým rozmýšľam, ako chcem, stále mi to vychádza tak, že mojím „najväčším divom sveta“ je život, jeho podstata. A nielen ľudský život. Predsa však, keďže som človek, ľudský život sa mi zdá byť ešte posvätnejším ako život vo všeobecnosti. Pred podstatou života mi neostáva nič iné, len zastaviť sa a ostať v úžase stáť. Vnímam život ako tajomstvo, hodnotu, niečo, čo ma presahuje, aj keď ma to zároveň i vytvára.

V článku uvedený názor (iniciátorov kampane) je i vyjadrením môjho pohľadu na svet: „Prianím iniciátorov kampane je, aby každé počaté dieťa malo šancu narodiť sa. Každý by mal mať zaručený prístup k pravdivým informáciám o živote dieťaťa pre narodením.“

Pravdivý prístup k informáciám. Pravdivý! Čiže nie niečo nepochopiteľné má viesť k akémusi želanému konaniu, ale poznanie skutočnosti a vlastná zodpovednosť. Nie mŕtvy návod, ktorý bude rozumom spochybňovaný, alebo fanaticky prijímaný, ale poznanie.

„Kampaň môžete podporiť nosením bielej stužky. Podrobnejšie informácie o iniciatíve Deň počatého dieťaťa nájdete na internetovej stránke: www.erko.sk/clovekMne sa nepodarilo nikam sa doklikať. Stužku by som asi nenosila. Ale súhlas s uvedenými slovami vo svojom srdci áno.

A tejto PRAVDU HOVORIACEJ INICIATÍVE (za každých okolností každú pravdu) tlieskam!

I keď ono to má i pokračovanie: pravdu o počatí , myslím si, je potrebné rešpektovať nie oddelene od ostatných fáz života. Aj tu by som rada veci videla a skúmala komplexne: život musí mať šancu nielen VZNIKNÚŤ, ale mal by mať šancu aj dôstojne POKRAČOVAŤ. (Nemôžem tvrdiť, že tento text je napísaný farbou nádeje, ak ho nepreskúmam celý. Lebo zvyšok je napísaný čiernou.)

Teda mali by byť aj ďalej vytvárané PODMIENKY s ohľadom NA CELÚ PRAVDU. Inak snaha o dosiahnutie veľkého množstva pôrodov počatých detí ostane len torzom. Vyzývam teda iniciátorov, aby i ďalší osud detí a rodín vnímali ako celok. Potom vznikne zároveň i reálna šanca presvedčiť rodičov.

Eva HLIVOVÁ

Poslať 28.12.2003 21:23:14   

od 31.10.2002 18:44:55
napísal 2004 príspevkov
Posielam mail MUDr. Jedličkovi ( peterjedlicka@yahoo.com )

Vážený pán Jedlička,

ešte ako študent ste pred dvomi rokmi pripsievali dosť intenzívne do diskusného fóra na www.prolife.cz. Potom to diskusné fórum zrušili. Pán Lajčiak z Katolíckej univerzity v Ružomberku, ktorý pomáhal technicky s tvorbou www.prolife.sk a verím, že ešte pomáha, mi ešte pred dvomi rokmi hovoril, že bude fórum o živote od počiatku aj na slovenskom internete.

A dnes nie je ani na českej, ani na slovenskej a ani na poľskej (Niežeby som mal s inými jazykmi veľmi vážne problémy) Pro life stránke.

Čo si o tom myslíte? Existuje takéto diskusné fórum na inej adrese (Zopár otázok a odpovedí je aj na str. p. Hudáka)?

Mohli by ste sa zatiaľ vyjadriť k tejto otázke. Na Areopágu (Navštívite nás niekedy, alebo vstúpi tam niekedy niekto z toľkých mnohých slovenských Pro life hnutí?) - www.christ-net.sk bola diskusia o tom, či sú ma Slovensku kompletne vybavené nemocnice, ktoré nevykonávajú umelé potraty. Ja som tam uviedol, čo som si pamätal spred dvoch rokov:
Potraty nevykonávajú v Ružinove, v štátnej nemocnici v Nitre, vo Fakultnej nemocnici v Trnave a v nemocnici v Trstenej. Mohli by ste tento zoznam aktualizovať, resp. opraviť?

Poslať 31.12.2003 23:11:14   

od 31.12.2003 22:57:19
napísal 1 príspevkov
Zial, forum na stranke prolife.sk nie je, dokonca samotna stranka lezi momentalne na ceskom serveri, ako sa presvedcite, ked ju otvorite. Pavol Lajciak ju este spravuje, ale myslim, ze nema na nu vela casu. Slovenska prolife organizacia Spolocenstvo zivota prechadza teraz prechodovou fazou, lebo viacero klucovych clenov odislo do zahranicia a cinnost teraz ustala. eRko, ktore organizovalo kampan, vsak stale funguje a myslim, ze bude v kampani pokracovat. Vznikla tiez uz davnejsie stresna organizacia Forum zivota, ktora sa postupne coraz viac etabluje a "sfunkcnieva". Ich stranka vsak zatial tiez neoplyva aktualnostou: www.forumzivota.sk/

Na otazku o nemocniciach neviem odpovedat, lebo nemam najnovsie informacie. Ak sa ale obratite na niekoho z Fora zivota, iste Vam odpovie.

Stastny novy rok!

Poslať 05.01.2004 14:04:46   Spomínanou problematikou.

od 05.04.2002 18:37:49
napísal 336 príspevkov
jedlicka píše:
Zial, forum na stranke prolife.sk nie je, dokonca samotna stranka lezi momentalne na ceskom serveri, ako sa presvedcite, ked ju otvorite. Pavol Lajciak ju este spravuje, ale myslim, ze nema na nu vela casu. Slovenska prolife organizacia Spolocenstvo zivota prechadza teraz prechodovou fazou, lebo viacero klucovych clenov odislo do zahranicia a cinnost teraz ustala. eRko, ktore organizovalo kampan, vsak stale funguje a myslim, ze bude v kampani pokracovat. Vznikla tiez uz davnejsie stresna organizacia Forum zivota, ktora sa postupne coraz viac etabluje a "sfunkcnieva". Ich stranka vsak zatial tiez neoplyva aktualnostou: www.forumzivota.sk/

Na otazku o nemocniciach neviem odpovedat, lebo nemam najnovsie informacie. Ak sa ale obratite na niekoho z Fora zivota, iste Vam odpovie.

Stastny novy rok!

Spomínanou problematikou sa zaoberá aj organizácia Dialóg pre život.
Jej URL adresa je:
http://www.dialogprezivot.host.sk/

Poslať 08.01.2004 20:10:12   

napísal 2004 príspevkov
Milý MUDr. Jedlička choďte prosím na:

http://areopag.christ-net.sk/forum/viewtopic.php?t=361

Ďakujem.

Poslať 20.01.2004 20:02:42   Milý Mudr Jedlička!

od 05.04.2002 18:37:49
napísal 336 príspevkov
Milý Mudr Jedlička!
Ak nesúhlasíte s potratmi vstúpte prosím do organizácie:
Dialóg pre život.
Viac info Vám poskytne pán Karol Nagy.

Poslať 26.03.2004 16:36:07   

napísal 2004 príspevkov
Včera bolo 25. marca,

vidím, že to tu nikto na kresťanskom fóre nezaznamenal. Včera vrcholila kampaň za vyhlásenie Dňa počatého dieťaťaťa. Kampaň má pokračovať do 28. marca.

Videl z Vás už niekoho s bielou stužkou? Prípadne pripol si ju už niekto aj sám?

Narcisy si 2. apríla určite aspoň tretina z Vás pripne. Keď pre nič iné, tak pre to, že bude zapojených tisíce študentiek po celom Slovensku, ktoré Vám ich budú po námestaich s úsmevom ponúkať.

Poslať 24.03.2006 18:52:01   

od 30.11.2005 19:42:30
napísal 3134 príspevkov
Zajtra bude 25 marec a tiez to tu nikto nezaznamena.
Karol Karol o zase riesis?
Ozaj Karol, zijes?
Karol uz asi pracuje a nema cas vypisovat svoje ELABORATY.

[ Príspevkov: 10 ] 

Obsah fóra » Téma pre teba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre