Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Archív » Viera a život

[ Príspevkov: 79 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Autor Správa
Poslať 17.03.2010 12:18:59   Prave zjavenia - Medzugorie

od 12.06.2002 14:13:24
napísal 5702 príspevkov
Mame vela dovodov prijimat niektore zjavenia ako prave. Hoci rozni ludia aj predstavitelia cirkvi ich dokazu odmietat, v tomto pripade je velmi dobre zname verejne stanovisko papeza JPII ze toto zjavenie je prave a on sam sa za jeho uspech modlil kazdy den.

Su ine zavazne dovody prijimat toto zjavenie a odporucat ho veriacim ako miesto praveho posobenia Marie a Pana Jezisa.

Poslať 17.03.2010 12:20:42   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
je nejaka spec. potreba ku kazdej teme vytvorit antitemu?

Poslať 17.03.2010 12:24:46   

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5049 príspevkov
...spytaj sa svojho schizonicku...)

Poslať 17.03.2010 12:27:54   

napísal 9875 príspevkov
Anuk píše:
...spytaj sa svojho schizonicku...)

zatlieskajme vtipnej Anuk, ktora tymto vyhrava sutaz Vtipnejsi vyhrava a hlavnu cenu jej odovzda Oldo Hlavacek

Poslať 17.03.2010 13:03:24   

napísal 5702 príspevkov
Brano: Uplne by stacilo nedavat k zjaveniu posudok do nazvu temy.

Keby si si vystacil s tym co si myslite o Medzugorii, netreba ti davat pred oci, ze niekto sa na toto moze pozerat aj inak a mat na to velmi silne dovody.

Poslať 17.03.2010 13:16:13   

napísal 9875 príspevkov
Martin Petrovic píše:
Brano: Uplne by stacilo nedavat k zjaveniu posudok do nazvu temy.

Keby si si vystacil s tym co si myslite o Medzugorii, netreba ti davat pred oci, ze niekto sa na toto moze pozerat aj inak a mat na to velmi silne dovody.

ved ok - tak sprav aspon to, ze tie dovody tu zhrnies. Zatial je tu len jeden - ze to podporoval JP II. Aj to by este chcelo nejako seriozne dolozit

Poslať 17.03.2010 14:41:55   

od 05.05.2006 18:28:13
napísal 4379 príspevkov
Wojtyla ako privatna osoba podporoval Medju. (Sice tuto famu nikto nedokazal, ale dajme tomu, ze je pravdiva)

Borgia ako privatna osoba podporoval nepotizmus, tyraniu, harasment.

Zaver: z toho, co ten ktory clovek podporuje, vobec nevyplyva, ze ta podporovana vec je pravdiva, dobra, spravna, etc.

Wojtylovu podporu Medju metieme zo stola. Davajte dalsie dovody pro Medju, nech im preklepneme kasnu.

Poslať 17.03.2010 14:49:24   

napísal 5702 príspevkov
Kedysi nam tu JanK, napisal pekny sumar k Medzugoriu podla JPII:

Ján Pavol II. zaujal len osobný postoj, aby nespochybnil činnosť komisie, ktorá udalosti skúmala.

I KC neskôr uznané zjavenia mali svojich odporcov. Ale ich argumenty" boli vždy absurdné. Napr. čítal som "obvinenie" Gospy, že sa s vizionármi modlí Otčenáš a "odpusť nám naše viny". Ak KC vyhlásila dogmu, že bola bez viny...

Čo by tak tí "odborníci" povedali o nás? Že sa modlíme to, čo sa Ježiš "vlastne nikdy nemohol modliť"?!

Ján Pavol Veľký a Medžugorie
Dňa 22. marca 1995 Vicka sprevádzala 350 ranených a vojnových invalidov do Ríma, kde im pápež venoval súkromnú audienciu. Vicka tlmočila a pápež ju hneď spoznal: "Nie si Vicka z Medžugoria?"
Nato mu Vicka venovala ruženec so slovami: "...Požehnala ho Gospa pri jednom zjavení."

Pápež jej povedal: "Ty sa modli k Panne Márii za mňa a ja sa modlím za teba."
Vzal jej hlavu do svojich rúk a dlho ju požehnával.

V júni 1987 Ján Pavol II. vyhlásil mariánsky rok. Neskôr kardinál Grey uverejnil, že Svätý Otec vyhlásil mariánsky rok na základe impulzu Medžugoria (Italieni in Scozia, okt.-nov. 1987).

Vizionárka Marija: "Gospa dáva posolstvo vždy 25. v mesiaci a často si všímam, že na druhý deň Svätý Otec povie to isté. Svätý Otec je tak intenzívne vedený Duchom Svätým, alebo tiež má videnia."

Mirjana viackrát uviedla, že v r. 1987 súkromne hovorila s pápežom. On vie o tých desiatich tajomstvách. Vtedy pápež povedal: "Keby som nebol pápežom, cestoval by som do Medžugoria."

Pri marcovom stretnutí biskupov s pápežom v r. 1995 bol aj bývalý mostarský biskup Žanič. Ten položil pápežovi otázku: "Svätý Otče, kedy prídete do Sarajeva?" Ján Pavol II. odpovedal: "Myslel som, že sa ma opýtate: Svätý Otče, a kedy prídete do Medžugoria?"

Arcibiskup Benitz z Paraguaja nevedel, ako sa má zachovať pri návšteve pátra Barbariča z Medžugoria do Paraguaja. V októbri 1994 sa na to spýtal Sv. Otca. Dostal túto odpoveď: "Povoľ všetko čo sa týka Medžugoria."

Talianska biskupská konferencia v Benátkach v r. 1988: na otázku biskupov, či do Medžugoria môžu posielať veriacich, Svätý Otec povedal: "Na vašom mieste by som tam už dávno bol."

Keď sa arcibiskup z Chiavari, Cavallero, vrátil z Medžugoria, rozprával o tom Svätému Otcovi. Pápež sa ho opýtal: "Medžugorie, Vy tomu veríte?"
Biskup odpovedal: "Áno. A Vy, Svätý Otče, tomu veríte?"

Svätý Otec odpovedal: "Ci credo, ci credo, ci credo!" (Verím tomu...)

Kardinál Tomášek, ktorý bol hlboko presvedčený o pravosti zjavení v Medžugorí, sa pred návštevníkmi viedenskej modlitbovej akcie vyjadril, že pri návšteve v Ríme na vlastné uši počul výrok Jána Pavla II., že keby nebol pápežom, rád by išiel do Medžugoria a tam pomáhal pri práci s pútnikmi.

Dňa 6. apríla 1995 chorvátsky prezident Tudjman a kardinál Kuharič navštívili Sv. Otca. Pápež vtedy povedal: "Chcem ísť do Splitu, do Mária-Bistrice a do Medžugoria!"

"Ochraňujte Medžugorie," odporúčal pápež pátrovi Zovkovi z Medžugorja.

Pri stretnutí kórejských biskupov s pápežom Mons. Kim povedal Sv. Otcovi: "Prostredníctvom vás sa mohlo Poľsko oslobodiť od komunizmu."
Pápež oponoval: "To nie je moja zásluha. To je dielo Matky Božej, ako nás ubezpečuje vo Fatime a v Medžugorí."

Biskup P. Hnilica: "Raz mi Svätý Otec čítal z knihy o Medžugorí a povedal toto: Medžugorie je pokračovanie Fatimy, za obrátenie Ruska! Tam Panna Mária hľadá misionárov pre Rusko!"

Taliansky kňaz Gianni Sgreva hovoril s Jánom Pavlom II. o modlitbových spoločenstvách z Medžugoria: "Svätý Otec ma počúval, priblížil sa ku mne a povedal mi rovno do ucha: Nestarajte sa o Medžugorie, lebo ja myslím na Medžugorie a modlím sa za jeho úspech každý deň."

Biskupa Hnilicu vyzval k inkognito návšteve Medjugorja pápež Ján Pavol II. O tom, čo sa stalo hovorí tento text:

Jel jsem tedy čtyřikrát inkognito do Medjugorje, ale tehdejší biskup v Mostaru Mons. Pavao Žanič mi napsal dopis, ve kterém mě vyzval, abych už do Medjugorje nechodil, jinak že to napíše papeži. Někdo ho musel o mém pobytu informovat, jenže já jsem neměl proč se bát Svatého otce.

Co sa tyka biskupa Zanica zacitujem este jeden nazor, ktory mi je blizky:

Gospa predpovedala vojnu na Balkáne, biskup Žanič videl svoju mostarskú katedrálu zničenú. Veď či nemá dosť trápenia?

Mons. Pavao Zanič, exbiskup z Mostaru, vrátil svoju dušu Stvoriteľovi dňa 11. januára 2000 v Spalate, vo veku 82 rokov. Vo svojej systematickej opozícii voči zjaveniam, určite bol aj on nástrojom prozreteľnosti na očistenie sŕdc a na cestu k pravde. Modlime sa za neho!

Poslať 17.03.2010 14:51:02   

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7532 príspevkov
Rarach z bazáru píše:
Wojtyla ako privatna osoba podporoval Medju. (Sice tuto famu nikto nedokazal, ale dajme tomu, ze je pravdiva)

Zaver: z toho, co ten ktory clovek podporuje, vobec nevyplyva, ze ta podporovana vec je pravdiva, dobra, spravna, etc.

Wojtylovu podporu Medju metieme zo stola. Davajte dalsie dovody pro Medju, nech im preklepneme kasnu.

Rarach ma v tomto skutocne pravdu. Sukromna podpora byvaleho papeza (nikdy nepodlozena oficialne, vsetko len cez kanaly znacky JPP) nedava podporu tvrdeniu ze zjavenie je prave, len udajnu domnienku ze byvaly papez sa tiez neoficialne domnieval ze je prave. Vzhladom k pochybnej autenticite tohto jeho (JPII) tvrdenia je to podpora pre pravdivost Medju skutocne minimalna.... aj keby vsak bola pravdiva, Rarachove uzavery su bohuzial podla mna spravne. K pravosti udalosti v Medju pribudne len dalsi nazor, aj ked je od byvaleho papeza...

Davajte dalsie dovody (doveryhgodnejsie) pro Medju, nech vam Rarach zbytocne preklepne kasnu....

Poslať 17.03.2010 14:55:56   

od 05.05.2006 18:28:13
napísal 4379 príspevkov
jasne ze zbytocne - vzhladom na nich.

jasne ze nie zbytocne - clovek si urobi naladicku, a utvrdi sa v nutnosti odmietania Medju, ktoreho obhajoba stoji na pieskovych dunach a naivite.

Poslať 17.03.2010 15:24:04   

napísal 5702 príspevkov
Baca Roman píše:
Rarach z bazáru píše:

Rarach ma v tomto skutocne pravdu. Sukromna podpora byvaleho papeza (nikdy nepodlozena oficialne, vsetko len cez kanaly znacky JPP) nedava podporu tvrdeniu ze zjavenie je prave, len udajnu domnienku ze byvaly papez sa tiez neoficialne domnieval ze je prave. Vzhladom k pochybnej autenticite tohto jeho (JPII) tvrdenia je to podpora pre pravdivost Medju skutocne minimalna.... aj keby vsak bola pravdiva, Rarachove uzavery su bohuzial podla mna spravne. K pravosti udalosti v Medju pribudne len dalsi nazor, aj ked je od byvaleho papeza...

Davajte dalsie dovody (doveryhgodnejsie) pro Medju, nech vam Rarach zbytocne preklepne kasnu....
Dovol aby som sa zasmial, tvojmu argumentu s Rarachom a preklepnutim kasne.

O com tocis Romanko? Ze Rarach nieco napise o com nic nevie?
Bude konstruovat aby mu nieco vysloa bude sa mu zdat ze tak dobre to vie skomponovat?

Pozri si co tam je napisane. Sukromnu nazor Rararcha pre mna nema proti sukromnemu nazoru JPII ziadnu cenu. Jeden tu konspiruje kym druhy bol znamy svojim Totus tuus.

Hadam sa neobavas, ze Rarach usvedci JPII z podporovania zleho?

Ake nevyvratitelne veci ti da Rarach, o ktorych nevedel JPII? Hadam JPII nemal stare scany? Tipujem, ze mal lepsiu kniznicu ako Rararch...
Nemal snad ako papez uplne zivy zaujem o Medzugorie?
Ty pochybujes, ze ked mal taky jasny zaujem, ze si nemal moznost zistit co treba? Cesty biskupa Hnilicu tam boli sukromna turistika?

Rarach nemusi uznat nic, ale ty zvazuj. Toto nie su cvicenia v dokladovani.
Mas dokumenty z neba, plan ciest a razitko Otca, ze poslal Mariu na vylet na Zem smer Medzugorie? Nemas a nikdy mat nebudes, ide o ine skumanie. Niekto chce dokumenty niekto ma vieru a nacuva v duchu co mu toto hovori. Casto cirkev neda nic alebo dlhsie dava protichodne veci kym nakoniec niekedy aj po storociach cosi odobri. To uz ale lesti mrtvolu v skryni pricom vzacne je to poznane aktualne, zive.

Za takychto okolnosti dostavas vynimocne jasne osobne velmi kladne postoje Papeza k Zjaveniu.
Papez je v tomto pripade urcite modlitebnik ako malokto a nie je iba legalista.

Rarach a hocikto iny ma problem ak sa dopracuva k neprijatiu. Ma na to narok, ale nie moje presvedcenie musi prekonat ale papezovo.

Mimochodom Benedikt XVI ustanovil vysetrovaciu komisiu aby mu podali patricne vysvetlenia k Medzugoriu. Mozno zasa dostaneme nejake oficialne vyjadrenie.

Jan Pavol II sa za uspech zjavenia v Medzugorie modlil kazdy den. A nebal sa to povedat. Pre neho to nebolo uvidime ci sa potvrdi on to prezival ako jednoznacne prave.

Poslať 17.03.2010 15:27:31   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Medžugorje zvelebujú ľudia, ktorí vôbec nepoznajú detský katechizmus a vlastne odmietajú niektoré dogmy katolíckeho náboženstva a tým konajú proti niektorým pápežom a koncilom.
Oni sa tam cítia "dobre" a to je všetko.
Písali sme o tom viackrát.

Poslať 17.03.2010 15:44:20   

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7532 príspevkov
Citácia:
Jan Pavol II sa za uspech zjavenia v Medzugorie modlil kazdy den. A nebal sa to povedat. Pre neho to nebolo uvidime ci sa potvrdi on to prezival ako jednoznacne prave.

Vsak som ale ani nic ine nenapisal, k pravosti to vsak nestaci. Iste je to podporujuce a povzbudzujuce pre prijimatelov tohto zjavenia, avsak konecne verdikt prave neprave toto poznanie ze aj JPI mal k tomu pozitivny vztah to nerozuzluje.

Kym nie je zavazne stanovisko Cirkvi ma kazdy pravo o zjaveni tak pochybovat ako aj ho odmietat. To robis aj ty aj rarach.

Stanovisko byvaleho papeza je teda povzbudivy fakt pre priaznivcov Medju ale ma absolutne nulovu hodnotu pre odporcov zjavenia, pretoze to bol sukromny nazor.... To je vsetko....

Poslať 17.03.2010 15:50:49   

napísal 5702 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Medžugorje zvelebujú ľudia, ktorí vôbec nepoznajú detský katechizmus a vlastne odmietajú niektoré dogmy katolíckeho náboženstva a tým konajú proti niektorým pápežom a koncilom.
Oni sa tam cítia "dobre" a to je všetko.
Písali sme o tom viackrát.
Oliver, ked vy napisete ze "konaju proti niektorym papezom a koncilom" znie mi to tak autenticky.

Predpokladam, ze papez JPII podla vas nepoznal ani detsky katechizmus. To ste chceli povedat?

Poslať 17.03.2010 16:59:22   

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5049 príspevkov
Martin Petrovic píše:
Baca Roman píše:
Rarach z bazáru píše:

Dovol aby som sa zasmial, tvojmu argumentu s Rarachom a preklepnutim kasne.

O com tocis Romanko? Ze Rarach nieco napise o com nic nevie?
Bude konstruovat aby mu nieco vysloa bude sa mu zdat ze tak dobre to vie skomponovat?

Pozri si co tam je napisane. Sukromnu nazor Rararcha pre mna nema proti sukromnemu nazoru JPII ziadnu cenu. Jeden tu konspiruje kym druhy bol znamy svojim Totus tuus.

Hadam sa neobavas, ze Rarach usvedci JPII z podporovania zleho?

Ake nevyvratitelne veci ti da Rarach, o ktorych nevedel JPII? Hadam JPII nemal stare scany? Tipujem, ze mal lepsiu kniznicu ako Rararch...
Nemal snad ako papez uplne zivy zaujem o Medzugorie?
Ty pochybujes, ze ked mal taky jasny zaujem, ze si nemal moznost zistit co treba? Cesty biskupa Hnilicu tam boli sukromna turistika?

Rarach nemusi uznat nic, ale ty zvazuj. Toto nie su cvicenia v dokladovani.
Mas dokumenty z neba, plan ciest a razitko Otca, ze poslal Mariu na vylet na Zem smer Medzugorie? Nemas a nikdy mat nebudes, ide o ine skumanie. Niekto chce dokumenty niekto ma vieru a nacuva v duchu co mu toto hovori. Casto cirkev neda nic alebo dlhsie dava protichodne veci kym nakoniec niekedy aj po storociach cosi odobri. To uz ale lesti mrtvolu v skryni pricom vzacne je to poznane aktualne, zive.

Za takychto okolnosti dostavas vynimocne jasne osobne velmi kladne postoje Papeza k Zjaveniu.
Papez je v tomto pripade urcite modlitebnik ako malokto a nie je iba legalista.

Rarach a hocikto iny ma problem ak sa dopracuva k neprijatiu. Ma na to narok, ale nie moje presvedcenie musi prekonat ale papezovo.

Mimochodom Benedikt XVI ustanovil vysetrovaciu komisiu aby mu podali patricne vysvetlenia k Medzugoriu. Mozno zasa dostaneme nejake oficialne vyjadrenie.

...toto ti podpisem, martin...)

[ Príspevkov: 79 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Obsah fóra » Archív » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia