Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
Poslať 07.01.2004 18:16:06   Pomôžme Martinke!

od 31.10.2002 17:44:55
napísal 2004 príspevkov
Milí veriaci a neveriaci,

na inom diskusnom fóre ide téma Pomôžte Martinke. Autorka je ateistkou, ale jej sestra je kresťankou. Údajne sa obrátli aj na katolícke charity, ale márne. ja som pred chvíľou stretol riaditeľa banskobystrickej charity. Ešte som ho nevidel tak šťastného, ako ke´d som mu len poprial šťastný Nový rok a že sa veľmi ponáhľam...

Pomôžte Martinke (vybrané z iného fóra a krátené)

Na onkologickom oddelení ... sa lieči dcérka mojej sesternice Martinka. Je veľmi ťažko chorá, od augusta sa lieči, čo si vyžaduje nemalé finančné prostriedky. Ak by ste mohli pomôcť rodičom malej 12-ročnej Martinky, prosím, prispejte na účet na tento účel vytvorený aspoň malou finančnou čiastkou...

1.
Martinke sa musel kúpiť zvláštny vozík. Poisťovňa ho nechce preplatiť, pretože sa neobjednával cez ňu. Stál 22 000,- Sk.

2.
Martinka potrebuje veľa vitamínov. Vzhľadom k tomu, že berie chemoterapiu, nemôže jesť všetko surové ovocie, takže sa musia kupovať tabletky.

3.
Ďalej, preto, že je ležiaca, mamička ju musí prebaľovať. Jedny plienky ...na predpis stoja 140,- Sk. Za mesiac potrebuje aspoň 2 - 3 balenia.

4.
Je potrebné kúpiť zvláštny matrac, aby nemala preležaniny. Poisťovňa je schopná tento zabezpečiť tak o pol roka, možno o rok, tak isto ako vozík. Ale Martinka ho potrebuje ihneď.

5.
Ďalej, je to prevoz z domu do nemocnice na prečistenie kanyly, ktorú má Martinka voperovanú. Vzhľadom k tomu, že nemajú vlastné auto, vozí ich Stanov (otcov) kolega.

6.
Taktiež, pri každej novej hospitalizácii je potrebné platiť za lôžko a stravu pre Martinku za 21 dní a pre Martu (matku) je potrebné platiť celý pobyt. Marta prišla o zamestnanie, pretože od septembra je vlastne s malou na onkológii. Teraz sú cez sviatky doma.“

Ja som sa to snažil všetko podať jasnejšie. Autorka najprv napr. písala, že plienky stoja 800,- Sk. Až potom, že ich dostať aj na predpis, že predtým to nevedeli. Proste celé sa mi to zdá trochu zmätené. Na moje návrhy nereagovala. CHCE LEN PENIAZE! dokonca som ponúkal zdarma vlastnú krv. Autorka nereagovala ani slovom. Len každého napomína, že reči a ani politizovanie nikomu nepomôžu, že POTREBUJÚ LEN PENIAZE (Nie tak doslova, ale tak to znie. Viem stále čítať aj medzi riadkami). Zatiaľ tu ani nedávam to číslo účtu. Podľa mňa nejde o až tak veľmi akútnu potrebu. Ak už toľko mesiacov vydržali, vydržia ešte pár dní. Možno im charita ponúkla peniaze požičať (Viem, že tak často postupujú. Veď ani im sa peniaze z neba nesypú a 90% pôžičiek aj tak naspäť nedostanú) a oni nechcú vracať, ani keď sa malá vylieči - neviem. myslím si, že je ľahko poslať 100,- 1000,- Sk a pre istotu sa vôbec nezaoberať, čo je za tým.

Po čítaní úpenlivých a opakovaných prosieb, ktoré tu necitujem sa zákonite musíme pýtať: Kde sú všetky tie nadácie? Veď ich pracovníci naozaj musia vedieť napr. aj to, čo mne sa vôbec nechce veriť:

Môže existovať taká onkologická diagnóza, pri ktorej by si musel platiť pacient aj lôžko aj stravu? Ak áno, tak koľko? - Bod 6

Ale poďme stručne po poriadku:

Ad 1.:

Myslíte si, že by posiťovňa mala preplatiť tých 20 000 aspoň čiastočne, ak v skutočnosti argumentuje - My nevieme, že sa mohol kúpiť aj vozík od iného výrobcu.

Ad 2.

Koľko môže stáť potrebná denná dávka širokého spektra vitamínov pre 12 - ročné útle dievčatko - na predpis a bez predpisu?

Ad 3.

Naozaj stojí jedno balenie na predpis 140,- Sk? Ak áno, nebolo by účelnejšie plienky prať? Mamička prišla o zamestnanie. Ak nemá automatickú pračku (Určite má...), bolo by jej možné zapožičať?

Ad 4.

Je možné zapožičať taký matrac z nemocnice? Veď pri likvidácií toľkých lôžok v nemocniciach, mohli ostať aj nejaké matrace proti preležaninám... Neviem síce, či by rodičia súhlasili aj s požičaným matracom... Niekedy to na tom fóre vyzerá, že chcú LEN PENIAZE. Bárs by som sa mýlil.

Ad 5.

Bol by ochotný niekto z Christ-netu aspoň jeden krát mesačne pomôcť jazdou do 50 km? Martinke, ale aj iným. Napr. z domovov dôchodcov, kde sa ešte neslúžia sväté omše alebo starším ľuďom, ktorí nevládzu vykročiť na schody autobusu a zástavku majú v značnej vzdialenosti,... (Ja som takéto jazdy robil a platil sám aj benzín, kým som mal auto a kým som za socializmu slušne zarábal aj viackrát týždenne - aj úplne cudzím ľuďom, ktorých sprostredkovala vtedajšia podzemná Cirkev, alebo ktorých mi sprostredkovala Bratská cirkev (Aj vtedy som bol za ekumenizmus v sociálnej oblasti)

K 6. bodu som sa už pýtal.

P.S.: Ak by chcel niekto posielať peniaze okamžite a pošle mi napr. aj súkromnú správu, budem ho navigovať na to fórum, kde je uvedené aj číslo účtu. Verím, že posuniete túto tému niekomu zo zdravotníctva, z nadácií, ja posielam túto linku zatiaľ len nedávno promovanému MUDr. Jedličkovi z Pro-life Slovensko, ktorého som nedávno sem na Areopág už dostal.

P.S.: Môžete ma považovať za „krutého“. Ale skúste odhadnúť jedinú nadáciu, ktorá posiela čo najviac peňazí každému, kto o ne požiada a na nič sa žiadateľov, poisťovne, lekárov nepýta.

Poslať 08.01.2004 11:33:43   

od 07.01.2004 22:33:24
napísal 112 príspevkov
Vazeny pan Nagy.
Zistite seriozne, ci neide o podvod a cinicku bezcharakternu spekulaciu. Ak s istotou potvrdite, ze sa jedna o realnu skutocnost, mate moje slovo, ze najdem sposob ako Martinke pomoct...

Poslať 08.01.2004 11:52:28   

od 24.05.2002 14:29:35
napísal 170 príspevkov
Tony Cliffton píše:
Vazeny pan Nagy.
Zistite seriozne, ci neide o podvod a cinicku bezcharakternu spekulaciu. Ak s istotou potvrdite, ze sa jedna o realnu skutocnost, mate moje slovo, ze najdem sposob ako Martinke pomoct...

Kupim multivitaminy povedzme za 500 Sk. Napiste cielovu adresu, na ktoru ich treba odoslat.

Poslať 08.01.2004 18:46:08   

napísal 2004 príspevkov
Na tom fóre som uviedol tento príspevok, posielam ho aj na sekretariát tej politickej strany (nechcem to tu viesť politicky), kde pracuje tá Milka.

Milá Milka,
na inom fóre ponúka jeden pán z Košíc pre Martinku multivitamíny za 500,- Sk.

Napíšte prosím urýchlene na moju e-mailovú adresu, ak to nechcete verejne poštovú adresu Vašej sesternice Marty.

Tiež napíšte, či to môžu byť multivitamíny alebo radšej niektoré iné vitamíny, či v tabletkách alebo len šumivé, alebo radšej krabicu multivitamínových nápojov.

Všetko najlepšie.

Milý Tony Cliffton,
zatiaľ by sme hlavne potrebovali vedieť, či je slovenské zdravotníctvo naozaj až v takých problémoch... Napadlo ma teraz, vyzvať aj priamo osobne MUDr. Olivera Oravca a MUDr. Jedličku. Takisto to dám na SME do rôzneho a do zdravotníctva. Ak stíhate, sledujte to. Inak mala tu byť so mnou teraz mladá, nezamestnaná absolventka sociálnej práce - sľúbila sa už dvakrát - a je tu internet zadarmo. Bohužiaľ... Možno chodí po nakúpoch...

Poslať 09.01.2004 10:39:15   

napísal 2004 príspevkov
Pred chvíľou som si otvoril súkromnú správu od MUDr. Olivera Oravca. Pýta sa ma, čo od neho chcem, ako on môže pomôcť Martinke, keď mám vedieť, že on v zdravotníctve nepracuje od r. 1979. Ale v svojom profile, každému prístupnom predsa uvádza medyi záľubami vedľa teológie, turistiku aj medicínu.

Royhodol som sa mu odpovedať verejne:

Milý pán B.O.,

prepáčte mi moju nervozitu, ale nič tu na tomto svete nefunguje. Áno, nadácie mnohým pomôžu, ale mentalita tých nadácií je veľmi pohodlná. Len, aby sme niečo nepokazili. A súčasne, aby zamestnanci každej tej nadácie - aj tej "najsvätejšej" a aj charít boli v stálej duševnej pohode, t.j., aby mohli kávičkovať, cestovať, stretávať sa s milými trpiacimi, potom zase v rámci relaxu s milými filantropmi atď...

Nechcem teda, keď píšete, že v zdravotníctve nerobíte od r. 1979 od Vás nič viac, ani sa nepýtam, či ešte pre Vás platí aj Hyppokratova (uch - pohanská?" prísaha), ale si len pozorne prečítajte tých 6 bodov a na niektoré z nich reagujte - PROSÍM.

Keď už som zverejnil aj skutočné meno malej trpiacej Martinky, katolíčky, ktorej na tomto fóre ponúkol pomoc po Židovi už chválabohu aj kresťan, producent hudby, s ktorou by som asi nesúhlasil, tak ako nesúhlasím s politickým názorom Martinkinej tety, ktorá to dala na web, ale to nech je teraz vedľajšie... ide mi aj o ňu.

Akokoľvek mi to zatiaľ nebude vedieť odpustiť Milka (Lebo podľa nej asi jej prosbu len obaľujem "nepodstatnými záležitosťami",

IDE MI AJ O ÚPLNE NOVÝ TYP A ŠTÝL PRÁCE NADÁCIÍ, ktorý mi v roku 1989 - pred prevratom podpísal aj Ján Čarnogurský, ale už si asi nebude alebo nebude chcieť pamätať

(vôbec nevadí - mám to zdokladované a podpisovali to aj mnohí iní ľudia, y ktorých niektorí si to budú pamätať a sú dnes v rôznych politických táboroch)

a ktorý sa zatiaľ nikde vo svete - pokiaľ mi je známe - neuplatnil.

A IDE MI TEDA AJ O EFEKTÍVNEJŠIU POMOC (bez nároku na ďaľšie finančné príspevky) TISÍCOM INÝM PACIENTOM, CHUDOBNÝM A TRPIACIM!!!

Poslať 09.01.2004 10:54:07   

napísal 112 príspevkov
Vazeny pan Nagy.
Konzultoval som niektore body so svojou priatelkou, vynikajucou onkologickou zijucou tu v Holandsku. Dokonca sama prekonala rakovinu a pred 8 rokmi bola operovana a pred tym podstupila dlhe chemoterapeuticke obdobie.
Tvrdi mi, ze nie je pravda, ze by pacient pocas chemoterapie nemohol prijimat vitaminy v prirodnej forme a ze by bol odkazany na tabletkove multivitaminy.
Zatial to sice nic neznamena, ale fakt je to zaujimavy...
Som zvedavy co sa vam podari zistit a moja ponuka pochopytelne stale plati...

Poslať 09.01.2004 11:25:52   Držme sa veci

napísal 170 príspevkov
Karol Nagy píše:
ktorej na tomto fóre ponúkol pomoc po Židovi už chválabohu aj kresťan, producent hudby, s ktorou by som asi nesúhlasil,

??? nerozumiem, kto by mal byť ten Žid ???

Téma sa netýka hudby...

Poslať 09.01.2004 16:38:58   

napísal 2004 príspevkov
Watchero,

som rád, že ma neposielate na Starý Areopág na rockovú hudbu, lebo v tom sa naozaj veľmi málo vyznám (Bítlsákov, aj iných si rád vypočujem a priznávam sa k tomu. Keby som však bol redaktorom kresťanského rádia, sotva by som čokoľvek aj od "nevinných" klasikov, za akých považujú hoci The Beatles pustil. Tobôž nie Harrisonov My Sveet Lord na oslavu Krišnu.

Ste predsa len dvaja, ktorí zatiaľ pozitívne reagovali. Mohli ste sa opýtať rovno: Prečo si myslím, že Tony Cliffton je Žid.

Nuž jednoducho, patrí k najaktívnejším antiantisemitom, ktorý dosť živia jednu z najvychytenejších tém na www.sme.sk "Plody sionizmu," v ktorej mnohé príspevky pripadajú na prvý pohľad mnohým ako antisemitské a niektorým aj na druhý pohľad (Viď: http://www.post.sk/forum/showthread.php ... post192564 )

Ale na inej téme Tony Cliffton napísal, že je Číňanom, narodeným v Tokyu, a keďže údajne preto, že bol blonďákom s modrými očami, dali ho na výchovu do Švédska...

Nuž, to sú tie útrapy anonymných diskusných fór.

KOHOKOĽVEK TÝMTO POZÝVAM NA NEANONYMNÉ FÓRUM, KTORÉ SI MOŽEME ZRIADIŤ AJ BEZ TECHNIKY jednoducho tým, že si budeme všetci všetkým posielať e-maily. Ak sa to rozšíri, mám priateľov programátorv, ktorí nám ponúknu veľmi lacný priestor aj na takéto fórum, ktoré však bude pre anonymov len čitateľné.

P.S.: Ak nie je Tony Číňanom ani Slovákom - údajne komunikuje ústne aj písomne v siedmych jazykoch, ale naozaj Židom,

(Ešte som sa ho nepýtal, či verí v Boha. Ak áno, môžem písať, ak mu to bude milšie o ňom aj ako o židovi s malým "ž")

potom by ho mohli voliť za prezidenta aj takí národniari, ktorí sú skutočnými kresťanmi, lebo

pán Tony Cliffton súhlasí s tým, aby sa Židia z celého sveta, chudobní aj bohatí (on sám napr. má 180 diaľkovo adoptovaných detí v Afrike) poskladali (Ja som v tej veci uvádzal, že by im stačilo 1% z majetku - finančného, hnuteľného, nehnuteľného, aj vrátane duševného vlastníctva) a kúpili Palestínčanom, ktorí sa nepomestia do Palestínskej autonómie pôdu.

(Oni majú skutočne jeden z najvyšších demografických ukazovateľov na svete. Asi chcú mať čo najviac bojovníkov. Myslím, že už ich je už v okolitých krajinách - a nielen v utečeneckých táboroch už viac ako všetkých Židov v Izraeli)

Teda len tým palestínčanom, ktorí by sa chceli dobrovoľne vysťahovať napr. na väčšie územie na Ukrajine, v Rusku (Ja dodávam: alebo v USA, Kanade, Austrálil), než je celé Zajordánsko aj s púšťami.

Poslať 09.01.2004 16:50:10   

napísal 2004 príspevkov
Milý Tony Cliffton,

ešte dnes večer budem telefonovať jednej priateľke domov, ktorá zhodou okolností robí na tej istej onkológii, kde sa chodí liečiť aj Martinka, čo si o tých vitamínoch mysli a myslia aj jej kolegovia. Bohužiaľ, ona nie a nie pripnúť sa na internet.

Ako úplný laik, ale idem za chvíľu konzultovať aj s bratom, ktorý je tiež zázračne vyliečený onkologický pacient, ma napadá, že nevhodnosť prirodzených vitamínov môže byť špecifická alebo súvisí s alergiami, či niečím úplne iným...

Poslať 09.01.2004 16:55:06   

napísal 2004 príspevkov
Milý Tony Cliffton,

veríte na náhody? Ja ešte áno. Inak, hovorí sa, že všetko je v Božom pláne. Teraz som si všimol, píšete o tej praiteľke. Pred ôsymi rokmi...

Aj môj brat bol operovaný - na zhubný mozgový nádor pred ôsmymi rokmi. Jeden z najznámejších slovenských Židov ... mu dával po neúspešnej operácii najviac jeden rok života...

Poslať 09.01.2004 17:30:07   

napísal 112 príspevkov
Mily pan Nagy.
To co tak casto spominate ze som pisal ze som Cinan z Tokio, som pisal cloveku, ktory je antisemita a tvrdi ze nim nie je, ba naopak, ze je tolerantny. Tak som mu na oplatku napisal ze je som Cinan blondak. Cele to uzatvaram tym, ze som zvedavy kolko krat si tuto sprostost budem musiet zopakovat kym jej uverim. Myslel som ze je dost jasne ako to myslim a co tym chcem povedat...
Co sa tyka mailovania, uz pred dvoma dnami som vam pisal osobny mail a doteraz nemam ziadnu reakciu... Inac v tom maily najdete aj moje prave meno a ak sa vam podari desifrovat moj IP tak zistite aj i istotou odkial vam pisem...
Ci verim v Boha ste sa ma sice nepytali, ale aby ste ani nemusel, tak vam rovno napisem ze som hlboko veriaci clovek...

Poslať 10.01.2004 11:18:01   

napísal 2004 príspevkov
Milý Tony Cliffton,

ďakujem, že ste mi pripomenuli, že ste mi poslali súkromnú správu. Niekto mi však tuná vyčistil CELY INBOX - Dúfam, že ide o nedopatrenie. Pochybujem, že som to mohol omylom spôsobiť ja. To určite ani nejde jedným kliknutím.

Keď som odpovedal Oliverovi Oravcovi, ak sa pamätám, vtedya havaroval počítač a sám sa aj resetoval. jediné, čo mi v Inboxe zostalo, je jeho správa. Možno to bola technická porucha.

Prosím Vás, ak máte tú správu v svojom Out boxe, prepošlite mi ju na adresu, ktorú mám u priateľa:

prezidentobcanov@fabus.sk

Ďakujem.

Poslať 10.01.2004 15:12:31   Tu adresu...

napísal 170 príspevkov
... treba ju tu poslať (nie súkromne na e-mail, najlepšie do tohto fóra a do tejto témy), inak nemôžeme konať...

Poslať 10.01.2004 15:26:58   

napísal 112 príspevkov
Pan K. Nagy.
Nenapisal som vam sukromnu spravu sem do christ-net, ale poslal som vam 2 maily na karolnagy@post.sk...

Poslať 10.01.2004 19:38:35   

napísal 2004 príspevkov
Milý watchero,
my sme si tu s Tonym písali o inej správe. Pokiaľ ide o adresu, dosiaľ ju tá Milka neuviedla, dokonca sa už neozvala. Toto bol jej posledný príspevok zo 4. januára:

01-04-04 11:46

"Ahoj chlapci, prosím Vás, bez emócií. Rodičia Martinky sú veriaci, obrátili sa aj na katolícku charitu, zatiaľ nič, uvidíme."

watchero,
posielam ti linku na to fórum, kde som bol oslovený. Milka je sekretárkou predsedu jednej politickej strany. O to viac ma zaráža, že o vitamíny ani multivitamínové nápoje asi nestojí. Inak, ako mi potvrdili aj slovenskí onkológovia, ale aj môj brat 8-rokov onkologický pacient. On si vitamíny
ordinuje sám, keby bol niekoľko mesiacov po chemoterapii, ktorú absolvoval úspešne pred 8 rokmi, platil by najviac 100,- Sk mesačne. Teraz ho najviac stoja vitamíny AD v rybom tuku, asi 100,- Sk, za ostatné vitamíny dá tiež stovku. Nesťažuje sa, žije z invalidného dôchodku, jeho manželka je zdravotnou sestrou, sú bezdetní.

Samozrejme, že si dovolím tu - rád to zajtra pozajtra odvolám napísať, že Milka o vitamíny pre Martinku nestojí, lebo predsa na tom fóre nie je z ich strany sama. Inak len jeden človek tam ponúkol menší obnos. Ostatní sa začali hádať od Nadácie Markízy o Markíze a kto na nej bohatne...

P.S.: Ak na to fórum pošleš aj iných, kľudne. Ak ho zverejníš aj tu, nebudem Ti to zazlievať. Inak som zhrozený z morálky našich občanov. Na fóre SME bolo pod Medicínou, zdravím a zdravvým životným štýlom (Tam je absolútnym hitom a bezkonkurenčne najnavštevovanejšou témou marihuana ako liek - fajčenie aj všetky iné spôsoby užitia) má zhodný príspevok (len slovko Areopág som vynechal) 110 VIDENÍ A ŽIADNU REAKCIU!

[ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia