Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Všeobecná diskusia

[ Príspevkov: 1183 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Ďalší

Ján Pavol II. je pre mňa
svätým pápežom a reformátorom Cirkvi 44%  44%  [ 24 ]
bežný pápežom,ktorý bol viac hyperaktívny ako iní pápeži 6%  6%  [ 3 ]
bol to pápež "superstar" a mediálna hviezda,no mňa nenadchol 15%  15%  [ 8 ]
vynikajúci kresťan a dobrý človek 13%  13%  [ 7 ]
pápež ktorý ničil tradičný rímsky katolicizmus 22%  22%  [ 12 ]
Celkom hlasov : 54
Autor Správa
Poslať 20.08.2009 8:49:44   Ján Pavol II. Veľký

od 06.06.2006 15:24:18
napísal 2874 príspevkov
Prvý pápež zo Slovanských národov,pápež ktorý pochádzal z "umlčanej" cirkvi,pápež,ktorý otváral srdcia neveriacich pre Krista(aj moje),pápež zmierenia medzi kresťanmi navzájom,medzi národmi i náboženstvami,pápež schopný ospravedlnenia sa za zlo spáchané v dejinách Rímskou cirkvou,pápež,ktorý vyzval na rehabilitáciu Galileiho a Jana Husa,pápež,za ktorého boli svätorečení sv.Faustína(ktorej spisy boli predtým na indexe) i sv.Pio z Pietrelciny-veľký svätý minulého storočia
Kým je pre Vás tento pápež?

Poslať 20.08.2009 9:26:39   Re: Ján Pavol II. Veľký

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18702 príspevkov
Miro Derik píše:

Predovsetkym minulostou.
Mozno bohuzial, ked tak sledujem BXVI ...
JPII bol aspon "sympatak". :)

Poslať 20.08.2009 13:59:01   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Ján-Pavol II. už dávno pred svojim "zvolením" nepatril do Katolíckej cirkvi a škody , ktoré narobil katolíkom v ich viere sú nesmierne. Bol to jeden z predchodcov antikrista.

Poslať 20.08.2009 14:11:50   

od 07.08.2009 19:51:43
napísal 151 príspevkov
Pán Oravec, neviem presne kto ste, ale buďte taký láskavý a nenazývajte na fóre, ktoré by malo byť kresťanské, bývalého sv. otca predchodcom antikrista.
Keď má niekto sklon k ekumenizmu, neznamená, že je predchodcom antikrista.
Som tu nový, ale čo som si stihol dozadu prečítať, neviem koho "zvolenie" je zahalené tieňom pochybnosti...

Poslať 20.08.2009 14:19:28   

napísal 13206 príspevkov
Citácia:
Keď má niekto sklon k ekumenizmu, neznamená, že je predchodcom antikrista.

nemal len sklony...

Poslať 20.08.2009 14:52:55   Re: Ján Pavol II. Veľký

od 03.10.2002 18:03:54
napísal 4013 príspevkov
Miro Derik píše:
Prvý pápež zo Slovanských národov,pápež ktorý pochádzal z "umlčanej" cirkvi,pápež,ktorý otváral srdcia neveriacich pre Krista(aj moje),pápež zmierenia medzi kresťanmi navzájom,medzi národmi i náboženstvami,pápež schopný ospravedlnenia sa za zlo spáchané v dejinách Rímskou cirkvou,pápež,ktorý vyzval na rehabilitáciu Galileiho a Jana Husa,pápež,za ktorého boli svätorečení sv.Faustína(ktorej spisy boli predtým na indexe) i sv.Pio z Pietrelciny-veľký svätý minulého storočia

modernisticko liberalny teolog a zly politik

Poslať 20.08.2009 15:02:31   

od 17.12.2004 9:13:53
napísal 3903 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Ján-Pavol II. už dávno pred svojim "zvolením" nepatril do Katolíckej cirkvi a škody , ktoré narobil katolíkom v ich viere sú nesmierne. Bol to jeden z predchodcov antikrista.

Ak bol on predchodca antikrista, tak potom dobra tretina predkoncilnych papezov. Ak nie viac...

Poslať 20.08.2009 15:04:38   Re: Ján Pavol II. Veľký

od 17.12.2004 9:13:53
napísal 3903 príspevkov
coriolanus píše:
Miro Derik píše:

Aky je ten svet relativny. Niektori hovoria, ze bol prilis konzervativny...
Politik ? Prisne vzate papez by nemal byt vlastne politik (vo vyzname statnika).

Poslať 20.08.2009 15:15:24   

od 15.08.2009 22:37:03
napísal 5 príspevkov
čo sa týka politiky, tak Ján Pavol II pomohol zatriasť komunistickým
svetom, nie?
Treba si ho určite vážiť

Poslať 20.08.2009 15:51:29   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Oliver Oravec píše:

Oliver, tebe určite neprichodí posudzovať kto patrí a kto nie do Katolíckej cirkvi, ked sám neuznávaš jej autoritu.

JPII velký a múdry pápež svätého života. Cirkev priviedol spôť ku koreňom, k autentickému učeniu Ježiša Krista a k životu prvých kresťanov.

Prvý kto hlásal ekumenizmus bol Ježiš "bude jeden ovčinec a jeden pastier"

Každý kto sa odtŕha od Ríma je priamo proti Ježišovi, rovnako ako každý kto upiera iným možnosť spásy.

Prvým kto hovoril že Boh môže spasiť každého bol Ježiš: "mýtnici a neviestky vás predídu do nebeského královstva"

Prvým určite spaseným človekom bol človek mimo cirkvi a človek hriešny - lotor na kríži a spasil ho sám Ježiš.

Oliver použi svoje teologické vedomosti a napíš čo robil JPII proti Ježišovi a duchu evanjelia???

Poslať 20.08.2009 15:59:14   Re: Ján Pavol II. Veľký

Obrázok užívateľa

napísal 3920 príspevkov
coriolanus píše:
Miro Derik píše:

Najmodernistickejší a najliberálnejší teológ bol Ježiš Kristus:
"kto je bez hriechu nech prvý hodí kameňom", alebo "milujte svojich nepriateľov" - vieš o niečom liberálnejšiom?

"podľa ovocia ich poznáte", "nie čo vchádza do človeka ho znesväcuje"
"vaša reč nech je áno, áno, nie, nie" - čo m§že byť modernistickejšie?

A politik? on vôbec nebol politik, ale pápež len z titulu svojho postavenia vplýval, a to veľmi pozitívne, na celosvetovú politiku.

Poslať 20.08.2009 16:26:13   

napísal 13206 príspevkov
Pán misionár3:
Citácia:
Oliver použi svoje teologické vedomosti a napíš čo robil JPII proti Ježišovi a duchu evanjelia???

už len dovoliť pohanom , židom a animistom v Assisi modliť sa NIE cez Krista k Otcovi je zločinom proti jedinej ceste k Otcovi , ktorú nám ukázal Pán Ježiš.

Poslať 20.08.2009 16:29:31   

napísal 13206 príspevkov
BTW. JPII. sa skoro vôbec nepričinil o pád komunizmu, veď všetci funkcionári komunizmi len zmenili svoje kabáty a socializmus teraz plne rozkvitá v mnohých zemiach sveta, aj v USA.
Boli to šedé eminencie a ich figtúrky boli Reagan a Gorbačev. Aká naivita je to pripisovať Wojtylowi.

Poslať 20.08.2009 17:22:55   

Obrázok užívateľa

napísal 3920 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán misionár3:
Citácia:

už len dovoliť pohanom , židom a animistom v Assisi modliť sa NIE cez Krista k Otcovi je zločinom proti jedinej ceste k Otcovi , ktorú nám ukázal Pán Ježiš.

Typický príklad ako vieš odpoveda na otázku. Teda tvoje teologické vedomosti nedokážu povedať čo JPII urobil proti Ježišovi a duchu evanjelia.

Ježiš sa predsa modlil za židov a pohanov. On stoloval s mýtnikmi a verejným hriešnikmi a hriešnicami a dokonca On za nich zomrel!!!

Máš rovnaké pohoršenie nad JPII ako mali farizeji a zákonníci nad Ježišom. Tým samozrejme nekladiem JPII na úroveň Ježiša ale mu štatút jeho navernejšieho nasledovateľa

Poslať 20.08.2009 17:23:39   

Obrázok užívateľa

napísal 3920 príspevkov
Oliver Oravec píše:
BTW. JPII. sa skoro vôbec nepričinil o pád komunizmu, veď všetci funkcionári komunizmi len zmenili svoje kabáty a socializmus teraz plne rozkvitá v mnohých zemiach sveta, aj v USA.
Boli to šedé eminencie a ich figtúrky boli Reagan a Gorbačev. Aká naivita je to pripisovať Wojtylowi.

Dobre sa ti hovorí ked si si v Kanade užíval a nás tu prenasledovali.

[ Príspevkov: 1183 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Ďalší

Obsah fóra » Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia