Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 12 ] 

Súhlasíš s odlukou cirkví od štátu?
Áno 60%  60%  [ 18 ]
Nie 23%  23%  [ 7 ]
Neviem, možno neskôr, za istých podmienok, ... 17%  17%  [ 5 ]
Celkom hlasov : 30
Autor Správa
Poslať 17.12.2006 22:47:03   Odluka cirkví od štátu.

od 14.09.2006 12:24:27
napísal 410 príspevkov
Kedysi (približne v rokoch 1986 - 1989) sa kresťania veľmi dožadovali odluky cirkví od štátu. Po roku 1989 to akosi utíchlo. Zaujíma ma názor diskutujúcich na Aeropágu na túto požiadavku odluky. Prečo kresťania už nie sú takí ako kedysi? Čo ich zlomilo, že už sa nedožadujú odluky? Zosnulý rímsky biskup RKC Karol Wojtyla rád hovoril: "Nebojte sa!" Čoho sa dnešní kresťania boja?

Poslať 20.12.2006 18:29:12   

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18854 príspevkov
To naozaj hlasovalo iba 5 ludi ?
Alebo sa to stoplo prilis skoro ?
Nieze by ma vysledok zarmucoval, ale ta statistika je slaba ... :D

Poslať 25.01.2007 14:22:46   

od 17.01.2007 15:02:16
napísal 1048 príspevkov
Hlasovanie pokracuje.Aj mne sa zda 11 hlasov malo. Ja osobne si myslim,ze na odluku cirkvi od statu este nie je zrely cas.

Poslať 29.01.2007 10:16:37   

napísal 18854 príspevkov
janeckova píše:
Hlasovanie pokracuje.Aj mne sa zda 11 hlasov malo. Ja osobne si myslim,ze na odluku cirkvi od statu este nie je zrely cas.

:-)
A kedy akoze bude ???

Podla mna je zrely uz HODNE dlho...

Poslať 29.01.2007 10:50:10   

od 29.04.2005 13:28:55
napísal 10 príspevkov
Aj mne je viac nez divne, ze tohto hlasovania sa ucastni tak malo zaregistrovanych. Prosim vsetkych o ucast. Dakujem.

Poslať 29.01.2007 12:28:24   

od 06.06.2006 14:24:18
napísal 2874 príspevkov
Cirkev a štát sú u nás odlúčené.Odluka cirkvi nie je napr. v takom Švédsku.Zrejme si mal na mysli zrušenie príspevkov na financovanie platov duchovných.Tu by bolo dobré,keby niekto,kto tomu rozumie vysvetlil,ako sa podieľa štát na chode cirkvi.Inak,ja som za.V rozumnom čase v atmosfére pokoja a pri dosiahnutí spravodlivých požiadaviek obidvoch strán,by to cirkvám len prospelo.

Poslať 29.01.2007 14:26:47   

napísal 18854 príspevkov
Miro Derik píše:
Cirkev a štát sú u nás odlúčené.Odluka cirkvi nie je napr. v takom Švédsku.Zrejme si mal na mysli zrušenie príspevkov na financovanie platov duchovných.Tu by bolo dobré,keby niekto,kto tomu rozumie vysvetlil,ako sa podieľa štát na chode cirkvi.Inak,ja som za.V rozumnom čase v atmosfére pokoja a pri dosiahnutí spravodlivých požiadaviek obidvoch strán,by to cirkvám len prospelo.

Ktore su to tie 'obidve' strany ?!

Stat sme predsa MY, VSETCI !

Takze, ak niekto hovori o nejakych dvoch stranach, jednoznacne z toho vyplyva, ze sa vydeluje na 'svojich' a 'tych druhych'. A potom to tak aj dopada.

Cirkev a stat u nas NIE su odlucene - to iba zamlzujuco tvrdia ti, ktorym sucasny stav VYHOVUJE !
A to vonkoncom nehovorim iba o jej financovani ...

Poslať 29.01.2007 15:44:52   

napísal 2874 príspevkov
legionárovi:
a kto má podľa teba jednať,keď popieraš že ide o dve "strany"?Pri každej dohode musia byť aspoň dvaja,či nie?To má štát jednať s kým?S jednotivými veriacimi?Ak štát reprezentuje a ochraňuje záujmy svojich občanov,musí brať do úvahy aj to,že pomerne veľká časť týchto občanov sú členmi nejakej cirkvi.Nakoniec,ako som napísal predtým,bolo by dobré,keby niekto,kto tejto problematike rozumie,napísal,v čom štát cirkev dotuje zo svojho rozpočtu ako to je zo správou budov a pamiatok a pod.S kvalitnými informáciami sa lepšie diskutuje,pretože sa zúži priestor pre demagógiu.

Poslať 29.01.2007 16:03:34   

napísal 18854 príspevkov
Miro Derik píše:
legionárovi:
a kto má podľa teba jednať,keď popieraš že ide o dve "strany"?Pri každej dohode musia byť aspoň dvaja,či nie?To má štát jednať s kým?S jednotivými veriacimi?Ak štát reprezentuje a ochraňuje záujmy svojich občanov,musí brať do úvahy aj to,že pomerne veľká časť týchto občanov sú členmi nejakej cirkvi.Nakoniec,ako som napísal predtým,bolo by dobré,keby niekto,kto tejto problematike rozumie,napísal,v čom štát cirkev dotuje zo svojho rozpočtu ako to je zo správou budov a pamiatok a pod.S kvalitnými informáciami sa lepšie diskutuje,pretože sa zúži priestor pre demagógiu.

Stat sa ma starat o OBCANOV. Bodka.

Akykolvek pokus o demontaz tohoto ramca je zlocinom proti spolocnosti ako celku.
(Napriklad Zmluvy s Vatikanom a z nich plynuca NEROVNOST ludi pred zakonom, nabozenska segregacia spolocnosti a doslovne podnecovanie k nabozenskej NEZNASANLIVOSTI.)

Poslať 30.01.2007 10:10:19   

od 17.12.2004 8:13:53
napísal 3903 príspevkov
legionar píše:

Toto je velmi idealisticka predstava.

Existuju vsak mnohe silne lobisticke skupiny, ktore si v state presadzuju svoje zaujmy a jednou z najsilnejsich je cirkev. Tak ako si polovnici presadia nieco, betonari si presadia nieco, tak aj cirkev(vi). A hlavne je za nimi celkom slusna masa ludi.

Poslať 30.01.2007 10:32:54   

napísal 2874 príspevkov

Pekne napísané.A keď je veľká čať občanov veriacimi kresťanmi,zhromaždených v cirkvách,tak štát nemá dovoliť,aby im niekto bránil vieru praktizovať,zosmiešňoval ich a či likvidoval.Od pádu komunizmu nie je ešte tak daleko a mnohí bývalí apologéti vedeckého ateizmu a udavači postávajúci pred kostolmi,či na púťach v Levoči sú stále veľmi vysoko a majú dosť značný vplyv v médiách,či staníckych centrálach zmutovaných kryptokomunistov alias liberálov,či socdemákov.
:( :( :(

Poslať 30.01.2007 12:16:18   

napísal 18854 príspevkov
Prekrucate moje slova :-)))
A Vy presne viete ako !

1. Je jasne, ze lobisticke skupiny vzdy boli a budu - preto ich treba 'sklepavat' a korigovat ich egoisticke a neunosne poziadavky. Ci uz pojde o polovnikov, alebo o Cirkev.

2. Ak poviem OBCAN, myslim tym AJ veriaceho :-) Ibaze 'STAT' mu nesmie dovolit, aby zo svojej viery ON urobil PRAVIDLO pre vsetkych. Tym mu nijako nebrani jeho vieru vyznavat, zit a dokonca ani (v rozumnej miere) propagovat. Cirkvi u nas predsa nie su zakazane :-)

[ Príspevkov: 12 ] 

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia