Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Všeobecná diskusia

[ Príspevkov: 170 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalší
Autor Správa
Poslať 11.11.2001 12:13:00   

od 10.11.2001 1:00:00
napísal 13 príspevkov
Pozdravujem všetkých na tomto servri.
Chcel by som rozprúdiť diskusiu na tému ekumenické hnutie v katolíckej cirkvi a na internete. čo si myslíte, do akej miery je niečo také uskutočniteľné, a akými prostriedkami? Čo si myslíte o nedávnom spoločnom vyhlásení cirkví o ospravedlnení z viery v Augsburgu?
Podľa môjho názoru práve projekty typu christ-net prispievajú ku kresťanskej vzájomnosti na internete.

Poslať 11.11.2001 16:11:00   

od 11.11.2001 1:00:00
napísal 11 príspevkov
Ahoj Dadan!Urcite je to mozne, ale rozhodne netreba zacinat od toho, co nas rozdeluje, ale od toho co nas spaja.Prva vec ktoru by mali katolici a protestanti robit je asi stretavat sa spolu a modlit.To je asi najdolezitejsie.Myslim, vyhlasenie o ospravedlneni z viery je dalsi pozitivny krok, ktory RKC a ECAV urobila.Christ-net urcite bohate prispieva k ekumenickym sanaham,hoci jeho zazemie je RKC.Je to super ze sa da aj cez net takto komunikovat s bratmi s inych cirkvi.Je to pozehnane:)

Poslať 11.11.2001 21:53:00   

napísal 8 príspevkov
Ja by som sa pripojil otazkou, nakolko je mozne modlit sa sice za jednu vec, ale... Nejde mi do hlavy, co deklaruje clovek, ktory sa zjednoti s moslimom. V com sa viem zjednotit s moslimom? Viem iba, ze nepozna a neuctieva toho isteho Boha ako ja, a tak len tazko mozeme k jednemu Bohu volat. Nuz a ani sa nedotykam toho, ako sa moze zjednotit rimsky katolik s protestantom napr. v modlitbe ruzenca, ked je tu uplne rozdielny adresat modlitby. Pisem to v miernom tone, ale som nastvany, ked vidim snahu o jednotu, kde vobec nie je podstatne, co hovori Biblia ako Bozie slovo a ludia su schopni klaknut vedla dalajlamu ci moslima, alebo dokonca africkeho samana a spolu vyprosovat mier! Na margo mieru: Pan Jezis NIKDE nevyzyva k modlitbam za mier, ale hovori, ze AK budeme pocut zvesti o bojoch a zemetraseniach atd., ma nas to iba povzbudit, lebo sa priblizilo nase vykupenie! Jedine poslanie cirkvi, o to naliehavejsie v poslednych dnoch je: Chodte a kazte evanjelium vsetkemu stvoreniu! Cize namiesto spolocneho klakania s pohanmi im mame kazat Jezisa Krista, a to toho ukrizovaneho a zmrtvychvstaleho!
Eddie

Poslať 11.11.2001 23:54:00   

napísal 11 príspevkov
Mily Eddie.Samozrejme ze ruzenec sa asi nebude modlit clen Apostolskej cirkvi, ale myslim ze spolocne chvaly su asi najviac namieste.Co sa tyka evanjelizacie tak to s tebou uplne suhlasim-to je nasa povinnost.Zatial sme tu traja z roznych cirkvi a to je dobre, mali by sme si viac zehnat, katolici aceckarom, evanielici katolikom atd.Bozie Slovo je sila a je to fakt zaklad.

Poslať 16.11.2001 17:38:00   

napísal 13 príspevkov
Ahoj, Eddie:
Môj názor na tvoju otázku je, že evanjelický Boh a katolícky Boh je jeden a ten istý, keby to tak nebolo, celá ekuména by nemala zmysel. Som rozhodne proti snahám o duchovné zblíženie medzi členmi svetových náboženstiev, pretože idea spájať protiklady pochádza z hinduizmu a New Age. Tieto snaženia idú proti Bohu. K spaseniu vedie iba jedna cesta a to je cez Ježiša Krista a v ňom spočíva jednota cirkvi.
Ďaľšia otázka do diskusie je: Do akej miery je možné naplniť jednotu cirkvi (teda ľudí patriacich Kristovi) na našom svete, a ako konkrétne si to predstavujete?

Poslať 17.11.2001 10:12:00   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Pokiaľ protestanti sa nevrátia do Katolíckej cirkvi, neprijmú skutočnú prítomnosť Krista v Eucharistii, obetný charakter sv.omše, pápežský úrad, očistec, orodovaciu schopnosť Panny Márie a svätých a iné., nemožno hovoriť o zjednotení.
Ak sa katolíci zrieknu horeuvedených článkov viery prestanú byť katolíkmi. Potom ako ne-katolíci už nebudú mať problém sa „zjednotiť“ s hocikým.

Poslať 17.11.2001 21:05:00   

od 27.10.2001 2:00:00
napísal 21 príspevkov
Oliver,
:smile:a:)
:smile:ty:)
:smile:sa:)
:smile:kedy:)
:smile:vrátiš:)
:smile:do:)
:smile:katolíckej:)
:smile:cirkvi?:)

Poslať 17.11.2001 22:01:00   

napísal 13206 príspevkov
Milý Michal,
Ja som nikdy v živote neopustil Katolícku cirkev.

Poslať 18.11.2001 20:49:00   

od 25.10.2001 2:00:00
napísal 52 príspevkov
Pápež pozýva na mierový summit! 18.11.2001
zdroj: TASR Zahraničné

Obrázok
Pápež Ján Pavol II. pozval vedúcich predstaviteľov svetových náboženstiev do talianskeho Assisi, aby sa tam v januári budúceho roku spolu modlili za mier a prekonanie ozbrojených konfliktov.

Pápež v dnešnej výzve vyslovil nádej, že stretnutie, ktoré by sa malo uskutočniť 24. januára v rodisku Svätého Františka, bude veľmi užitočné pre zlepšenie vzťahu kresťanov a moslimov po teroristických útokoch, ku ktorým došlo 11. septembra v USA.

Hlava rímskokatolíckej cirkvi usporiadala už jedno podobné stretnutie v Assisi v roku 1986. Vtedy zareagovali na pápežovu výzvu takmer všetky strany zúčastnené v ozbrojených konfliktoch na celom svete. Účastníci spoločných modlitieb spojili svoje ruky a 24 hodín sa modlili za mier na svete.

Ján Pavol II. tiež vyzval príslušníkov rímskokatolíckej cirkvi na pôst za mier 14. decembra tohto roku.

OLIVER - radšej NO COMMENT?

Poslať 18.11.2001 22:48:00   

napísal 13206 príspevkov
Ako sa môže Kristus v Assisi spolu modliť so Satanom, nakoľko podľa Starého Zákona modlitby pohanov(budhistov, hinduistov, satanistov, animistov a iných) smerujú k Satanovi?
Nie je Kristus jedinou cestou k Otcovi?
Peter, prečítaj si SZ a uvidíš ako mal Otec nebeský v obľube modlitby pohanov.
Boh netoleroval u Izraelitov ani len bodku kompromisu s modlami, prečo to toleruje JP II ?
...a neobmedzuj slobodu katolíckeho prejavu!

Poslať 18.11.2001 22:53:00   

napísal 13206 príspevkov
A ešte jeden dodatok:
Všetci naši mučeníci, ktorí odmietli modlám obetovať čo len zrnko kadidla, si radšej zvolili smrť a dnes pohanov nechávame v našich chrámoch obetovať ich diabolské obety.
Asi naši mučeníci dnes by sa nikdy nestali mučeníkmi alebo boli bláznami, že neuznávali iné modlitby okrem "skrze Ježiša Krista".

Poslať 19.11.2001 0:11:00   

napísal 4 príspevkov
Prepáč Oliver,
ak si katolík, mal by si vedieť, čo povedal Pán Ježiš Petrovi: Pas moje ovce, pas moje baránky. Čo zviažeš na zemi, bude zviazané... A tiež, čo učí naša cirkev: Svätý otec je hlavou katolíckej cirkvi, zástupcom Ježiša na zemi. Prečo si myslíš, že vieš lepšie než pápež čo Boh chce?

Poslať 19.11.2001 0:55:00   

napísal 13206 príspevkov
Lebo proti takýmto stretnutiam je celý Starý a Nový Zákon, odkaz našich mučeníkov, ktorí to odmietali a učenie Katolíckej cirkvi nikdy nedovolovalo modlitby s tými, ktorí sa kľaňajú modlám , diablovi alebo sebe.
Treba si preštudovať encykliku Pia XI."Mortalium animos". Je len jedna cesta v modlitbe k Bohu-Otcovi, a tou je Ježiš Kristus. On sám povedal: "Kto odmieta Syna, odmieta Otca, ...kto opovrhuje Synom opovrhuje Otcom atď.
Od spoločných "modlitieb" v Assisi z roku 1986 nevidíme až taký pokoj vo svete, práve opačne.
Ako sa dá na takýchto stretnutiach modliť za mier s náboženstvami, ktoré nenávidia Krista ? Ako sa dá modliť s budhistami, ktorí neveria v Stvoriteľa?

Poslať 21.11.2001 11:20:00   

napísal 13 príspevkov
Milý Oliver

Celkom s Tebou súhlasím v Tvojom postoji k cirkevnej dortríne a učeniu, ale nestaviaš sa k tomu ríliš nekriticky? Veď najmenej polovica Tebou vymenovaných podmienok zjednotenia Cirkvi je na základe Písma minimálne diskutabilné. A stavať cirkev na základe ľudskej tradície podľa môjho názoru nesprávne. Netvrdím, že katolícka cirkev nie je postavená na pravej zvesti evanjelia, ale pre naozajstnú jednotu je potrebné zvážiť určité dogmy, pretože zjednotenie je možné iba skrze a jedine cez jedinú pravú podstatu cirkvi a tým je Ježiš Kristus. Mysím že katolícky postoj o mariánskej úcte a uctievaní svätých uberá ma jednote v Ježiši Kristu, lebo spasený môžeme byť iba cez Jeho milosť a cez nič iné.

Poslať 21.11.2001 11:57:00   

napísal 13206 príspevkov
Milý Dadan,
Správna mariánska úcta nič neuberá na jedinečnej a nezastupiteľskej roli nášho Spasiteľa.
Aj rola Panny Márie je úplne závislá na Ježišovi Kristovi, bez ktorého by ona neznamenala
nič.
Chcieť aby pravý katolík sa vzdal mariánskej úcty je ako chcieť , aby si dal amputovať nohu.
Je to nemožné. U modernistov avšak je všetko možné, ale tí už nie sú katolíci.

[ Príspevkov: 170 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Ďalší

Obsah fóra » Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia