Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Všeobecná diskusia


 [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
 

od 31.10.2002 17:44:55
napísal 2004 príspevkov
Bydlisko: Banská Bystrica
Otvoreny list primatorovi BB, uradnikom MsU, clenom Komisie MsZ pre dopravu, bezpecnost, verejnoprospesne sluzby a verejny poriadok, predstavitelom SAD BBDS, SAD ZV a inym obcanom, odbornikom aj neodbornikom


Vazene damy, vazeni pani,

iste ste si viaceri z Vas precitali clanok Doprava nasa kazdodenna v Spravodajci MsU v BB c. 1/ 2005 ( www.trolejbusy.szm.sk ). Chcem tymto upriamit Vasu pozornost jedine na druhy medzititulok "MOZE MESTO VOBEC NEJAKO ZASIAHNUT DO ROZHODOVANIA O TROLEJBUSOCH?" a pod nim na dve prve vety:

"Momentalne nie. Dopravca, ktory ich vlastní, ich pokojne moze prevadzkovat od chvile, ako znova na tuto dopravu ziska licenciu od VUC."

Prosim, aby ste mne, ale aj celej verejnosti, nielen tej casti, ktora pravidelne pouziva internet odpovedali aspon na niektore z nizsie uvedenych otazok. A akokolvek je to neobvykle, prosim reagovat aj na tie otazky, k odpovediam ktorych sa nepovazujete za kompetentnych a ani nemate dostatocne vieryhodne a zverejnitelne informacie:

1. Viete o nejakom dopravcovi v Europskej unii, ktory vykonava pravidelnu mestsku hromadnu dopravu bez akychkolvek dotacii?

2. Suhlasite s tym, ze SAD BBDS by mala mat narok v pripade prevadzkovania trolejbusovej dopravy na minimalne alikvotny podiel podla prepravnych vykonov (cca 27%) zo schvalenej celorocnej dotacie 31,8 mil. Sk. Suhlasite s tym, ze SAD BBDS by naviac mala mat narok o navysenie tejto dotacie o ciastku vyplyvajucu z momentalne vyssiej financnej narocnosti prevadzkovania trolejbusov (Pokial by neposkytli na zverejnenie vsetky podklady, vychadzalo by sa z priemernych pomerov nakladov trolejbusov k autobusom v mestach BA, PO, ZA, KE). Viete o pripadnom suhlase - nesuhlase SAD BBDS s takymito alebo podobnymi navrhmi na riesenie dotacii?

3. Viete o pripadnom suhlase - nesuhlase so zmenou zmluvy medzi mestom BB a SAD ZV, z ktorej by vyplynulo pre nich nielen znizenie vykonov, ale aj dotacii, pricom by mesto kompenzovalo len stratu z nakladov na vypovede vodicom, preinstalaciu zariadeni na vydaj listkov, kontrol cipovych kariet a pod pri odchode z povodne trolejbusovych liniek po ich obnoveni?
_________________
Karol Nagy, karol.nagy@fabus.sk, http://shockfly.cz/show.php?id=1862 www.karolnagy.szm.sk , priamademokracia@yahoo.de, tel.: 0910/ 101 179
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevok: 1 ] 

Obsah fóra » Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: