Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 721 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 45, 46, 47, 48, 49  Ďalší
Autor Správa
Poslať 20.06.2022 12:06:25   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 4190 príspevkov
misojogi píše:
Blaha sice pouziva bizarne pejorativne vyjadrenia ale to nie su vulgarizmy
napr americky ratlik (o J.Nagyovi) nie je vulgarizmus, ale posmesna kritika jeho prehnane proamerickej orientacie, mal o nom povedat ze je "americka agent" ako si to o nom mnohi myslia? alebo ze je zapredanec? alebo ze je zradca slovenska?
lebo to su dalsie bezne "vyrazy" ktore ludia o nom neustale hovoria
Mišo máš hokej jednak vo výrazoch a jednak v chápaní kritiky.
1. pejoratívne výrazy, aj ked nie priamo vulgárne, sú nadávkou. väzba "on je..." ,ak je dehonestujúca, je nadávkou vždy a nemusí byť vulgárna
2. posmešná kritiky je hlúposť. Posmech nie je kritika, ale zosmiešňovanie oponenta tam kde nie sú argumenty. Používaním týchto výrazov sa nerieši problém ktorý by mala kritika riešiť, ale sa podvedome aktivizujú nenávistné pudy .
3. Kritika je v poriadku, ale kritika má poukázať na konkrétne skutky, poukázať v čom a ako boli zlé a čo treba urobiť na nápravu.

Poslať 20.06.2022 14:13:14   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 21634 príspevkov
Citácia:
pejoratívne výrazy, aj ked nie priamo vulgárne, sú nadávkou. väzba "on je..." ,ak je dehonestujúca, je nadávkou vždy a nemusí byť vulgárna
ano, vulgarizmy su tzv vybrane skova po P a K
nadavky mozu byt aj take ktore nie su vulgarizmy
...
Citácia:
Kritika je v poriadku, ale kritika má poukázať na konkrétne skutky, poukázať v čom a ako boli zlé a čo treba urobiť na nápravu.
suhlasim, ale kopec ludi toto nerobi
Citácia:
posmešná kritiky je hlúposť. Posmech nie je kritika, ale zosmiešňovanie oponenta tam kde nie sú argumenty.
ved ano ale to povedz takemu Havranovi Soltzesovi Tkacenkovi Hvoreckemu a pod

Poslať 20.06.2022 15:33:52   Re: co sa nikam inam nehodi

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23615 príspevkov
https://mypovazska.sme.sk/c/22940180/najviac-vystraseni-su-ludia-ktori-medveda-nikdy-nevideli-hovori-ochranar.html

Prevdupovediac, este som nikde nevidel vakcinu proti medvedovi ! :evil:

Najviac su vystrasni ludia, ktori "stretavaju" medvedov tam, kde ich este nikdy nestretli.
(napr. za domom, v zahrade, vo svojich viniciach, pripadne uz aj rovno v meste)

Mam pocit, ze nastane cas, ked si nejaky poskodeny clovek toho "ochranara" pekne "poda" ...

Poslať 20.06.2022 19:45:44   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21634 príspevkov
Citácia:
ked si nejaky poskodeny clovek toho "ochranara" pekne "poda" ...
vsimni si ze ten ochranar opat pouziva typicky slnieckarsky argument (ktore neustale recykluju)

Poslať 20.06.2022 19:52:09   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21634 príspevkov
Citácia:
Pavel Kapusta
10. júna o 20:56 ·
SOM PLATIACI ZÁKAZNÍK, PREČO MÁM BYŤ AJ ZAMESTNANEC?
Samoobslužné pokladne pribúdajú ako huby po daždi. 1. Príprava na neskoršie úplné vylúčenie ľudskej obsluhy predajní. 2. Nastupujúca automatizácia, robotizácia a dehumanizácia výroby a služieb, súčasť plánov NWO.
Samoobslužné pokladne odmietam. V prvom rade v záujme budúcnosti pracovníkov, ktorí časom prídu o svoje miesto. A v druhom rade preto, že skrátka nebudem robiť zadarmo pre megabohatých majiteľov nadnárodných reťazcov to, za čo inak platia zamestnancov a pomáhať im tak zvyšovať svoje zisky aj na môj úkor.
Súhlasiť s tým by sa dalo iba v prípade, že použitie samoobslužnej pokladne by automaticky znamenalo zľavu na nákup. Ak chceš bojovať proti systému a niečo zmeniť, musíš začať od seba…
https://www.facebook.com/pavel.kapusta27/posts/5008272955961771
suhlasim s autorom, neznasam samoobsluzne predajne

Poslať 20.06.2022 21:43:33   Re: co sa nikam inam nehodi

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1395 príspevkov
Ja zase samoobslužné pokladne vyhľadávam. Platenie nákupu trvá výrazne kratšie, ako na pokladni s ľudskou obsluhou, navyše na pomerne malom priestore ich môže byť oveľa viac, ako keby tam boli pokladne s človekom.

Poslať 21.06.2022 7:11:51   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21634 príspevkov
Citácia:
Platenie nákupu trvá výrazne kratšie,
ano ma to vyznam ked beries jednu dve veci ale ked beries vacsi nakup pripadne nejake komplikacie (zlacnene cenovky byvaju horsie citatelne a vyzaduju ludsky faktor) tak potrebujes komunikovat a riesit to so zivym clovekom
pripadne aj reklamacie a pod

Poslať 21.06.2022 7:24:56   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 1395 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Platenie nákupu trvá výrazne kratšie,
ano ma to vyznam ked beries jednu dve veci ale ked beries vacsi nakup pripadne nejake komplikacie (zlacnene cenovky byvaju horsie citatelne a vyzaduju ludsky faktor) tak potrebujes komunikovat a riesit to so zivym clovekom
pripadne aj reklamacie a pod
Do samoobslužnej pokladnice idem platiť aj väčší nákup; aj živá pokladníčka neurobí nič iné ako to, že načíta čiarový kód, prípadne (ak je pokrčený), tak ho naťuká ručne. Ale samozrejme, každý nech platí tam, kde mu vyhovuje, aspoň bude pri samoobslužných pokladniciach prázdnejšie.
Myslel som, že sa bavíme o platení nákupu, nie o reklamácii. Reklamáciu samozrejme riešim so živým človekom, nie s automatickou pokladnicou. :)

V Anglicku svojho času tiež robotníci ničili textilné stroje (luddizmus), keďže im brali prácu.

Poslať 21.06.2022 7:55:09   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21634 príspevkov
Citácia:
Myslel som, že sa bavíme o platení nákupu, nie o reklamácii.
samozrejme lenze som chcel povedat ze stale potrebujes aj zivych ludi pripadne ak mas nejake zle citatelne stitky apod .....
ja mam takych pripadov dost takze preto mam radsej klasicku pokladnu
...
ano je tu aj faktor ze si myslim ze obchod chce usetrit na pracovnikoch ale neda mi za to ziadnu protihodnotu (ze ja odrobim pracu pokladnika)
...
naopak samoobsluzna pumpa (napr Wolfstahl) to vidim ako zmysluplne

Poslať 21.06.2022 9:42:01   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 1395 príspevkov
misojogi píše:
ano je tu aj faktor ze si myslim ze obchod chce usetrit na pracovnikoch ale neda mi za to ziadnu protihodnotu (ze ja odrobim pracu pokladnika)
Mne to protihodnotu dáva - čas. Dokonca ešte vo vyššej miere, ako je čas získaný na samoobslužnej pumpe.
Ja to nevnímam ako "odrobenie práce pokladníka", ale ako zjednodušenie nakupovania. Ale samozrejme, ty to môžeš vidieť inak a chodiť len do obchodov bez samoobslužných pokladní, prípadne postaviť sa do rady k pokladnici s človekom.
Rovnako tak si môžeš povedať že nebudeš nakupovať v hypermarketoch, ale len v predajniach s pultom, lebo ty nebudeš robiť prácu obchodníka a vyberať tovar z regálov. :)

Poslať 21.06.2022 9:46:51   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21634 príspevkov
Citácia:
chodiť len do obchodov bez samoobslužných poklaldní.
me nevadi ze su tam samoobsluzne pokladne ale vadi mi ze zredukovali normalne pokladne a musim tam potom dlhsie cakat
najviac by mi vadilo keby normalne pokladne zrusili uplne
---
Citácia:
len v predajniach s pultom, lebo ty nebudeš robiť prácu obchodníka a vyberať tovar z regálov.
aj v regalovych predajniach ako je napr OBI Baumax Hornbach apod sa clovek castokrat potrebuje poradit - najhorsie je ked tam nikto nie je ....

Poslať 21.06.2022 9:51:56   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 1395 príspevkov
Doteraz keď som čokoľvek potreboval riešiť pri samoobslužnej pokladni, bola tam pracovníčka obchodu a často to bolo aj rýchlejšie, ako pri "bežnej" pokladni. Proste hľadáš problém tam, kde žiaden nie je.
Skôr mám pocit, že ti hlavne vadí to, že "robíš prácu pokladníka". Ja sa na to pozerám inak, a to tak, že automatická pokladňa šetrí môj čas a beriem to ako plus pre mňa.

Poslať 29.06.2022 14:31:31   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23615 príspevkov
Toto sa, vzhladom na Misa, hodi uplne vsade, tak to dam radsej sem.

„Až 97 percent všetkých škodlivých súborov bolo v júni doručených emailom,“ upozorňuje Tomáš Valenta. Tretinu infikovaných príloh tvoria tie, ktoré majú koncovku .xlsx, štvrtina infikovaných príloh má formát .txt. V globálnych štatistikách tvoria hrozby pochádzajúce z mailovej komunikácie 89 percent, zvyšok predstavujú škodlivé webové stránky.

Miso, prosim, neposielaj mi ziaden mail ... :D :D :D

Poslať 29.06.2022 14:42:44   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21634 príspevkov
Citácia:
Miso, prosim, neposielaj mi ziaden mail ... :D :D :D
ja mam dobry antivirus a navyse gmail celkom dobre filtruje skodlive maily
a este mam aj dalsie opatrenia na eliminaciu problemov
a keby aj tak s odvirovanim mam bohate skusenosti od roku 2 000 dodnes, takze sa neobavam

Poslať 29.06.2022 14:50:24   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23615 príspevkov
misojogi píše:
Ja mam dobry antivirus
Dufam, ze je to Kaspersky, alebo AVG free ... :D

[ Príspevkov: 721 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 45, 46, 47, 48, 49  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť