Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Autor Správa
Poslať 13.09.2021 13:18:11   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4840 príspevkov
V priamom prenose tu vidíme vnútorný konflikt v bezpečnom aparáte. Mali by sme byť na strane dodržiavania práva. Lenže ak sa právo flagrantne porušovalo, tak sa nečudo, že na dosiahnutie nejakej spravodlivosti sa ide tiež s buldozérom.

Poslať 13.09.2021 13:53:24   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 752 príspevkov
legionar píše:
A nikto mi nevyhovori, ze SIS a Inspekcia nie su zneuzivane MAFIOU, ktora si brani svoje pozicie a "svojich ludi" zubami-nechtami !
Sám si určil mantinely, teda že ti to nemožno vyhovoriť. Načo teda plytvať silami ...
Netvrdím, že mám stopercentný prehľad, ale z času na čas niečo zo služby prenikne a ... možno aj máš pravdu niekedy, ale úplne ináč ako si myslíš.

Poslať 14.09.2021 0:46:05   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18781 príspevkov
Citácia:
Ako si to v koalícii nastavili, tak to majú. Lipšic produkuje výsledky. Vystavuje ich v klietke. Robí to rozsahom a tempom, za aké by sa nehanbila ani inkvizícia. Žilinka zas výsledky koriguje. Selektívne.
https://www.postoj.sk/88022/inspekcia-prave-odistila-granat-priamo-pod-lipsicom

Poslať 14.09.2021 11:14:50   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 752 príspevkov
Mišo vysvetli ale na konkrétnych faktoch tvrdenie co si tu napísal.
Žilinka zas výsledky koriguje. Selektívne.
Ale nie omáčky. Konkrétne.
Napr. Selektívne. Jednu konkrétnu 363 vybavil, druhú ignoroval, tretiu vybavil nezákonné lebo...
Alebo. Koriguje výsledky v tom, že...

Poslať 14.09.2021 11:17:11   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18781 príspevkov
toto napisal Dag Danis, ja som len citoval
ale suhlasim s Tebou v tom ze to mal napisat presnejsie a vysvetlit kde je podla neho problem
obavam sa ze budes mat pravdu ty .....

Poslať 14.09.2021 13:45:35   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 752 príspevkov
Dnes som pozeral na výber z uznesení o vzneseni obvinenia tým akože elitný vyšetrovateľom. Nehovorím ze sú alebo mi sú, len ten prívlastok už je propagandou.

Jedna vec ma vyrusovala. Vyšetrovateľ inšpekcie začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie. To nebýva bežný postup. Určite vyšetrovateľ a prokurátor sú si vedomí, že budú pod drobnohľadom a mediálnym lyncom. Aké dôkazy mohli mať ešte pred začatím tr. stíhania a to v takej kvalite, že rovno v znášali obvinenie? Potom som zachytil info, že konanie bolo na základe podnetu zo SIS. Vyplýva mi z toho iba jedno. SISka ich s vysokou mierou pravdepodobnosti odpocuvaka, resp. robila priestorový obraz i zvuk. Ak je tak, pravdepodobne ešte zažijeme prekvapenia. Podľa stupna zúrivosti niektorých médií a politikov zdá sa ze riadne.

Poslať 14.09.2021 14:15:20   Re: Generálny prokurator

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22040 príspevkov
Pisu, ze jeden clovek z inspekcie "nasadeny" medzi vysetrovatelov ako spion, si ich nahraval ...

Poslať 14.09.2021 14:16:40   Re: Generálny prokurator

napísal 22040 príspevkov
Mna tesi skor toto:
https://www.webnoviny.sk/najvyssi-sud-zrusil-oslobodenie-kocnera-a-zsuzsovej-v-kauze-vrazdy-kuciaka-nevykonali-sa-vsetky-dokazy/

Poslať 14.09.2021 19:07:56   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 4840 príspevkov
Ešte sa spýtam, môže vôbec špeciálna prokuratúra vysvetliť a odborné obhájiť svoje postupy, aj GP povedal konečné slovo, že postupy v trestnom konaní neboli správne a boli nezákonné? Ešte za situácii, že je vedené disciplinárne konanie na DL za jeho výroky ?

Poslať 14.09.2021 19:13:41   Re: Generálny prokurator

napísal 22040 príspevkov
teta píše:
Ešte sa spýtam, môže vôbec špeciálna prokuratúra vysvetliť a odborné obhájiť svoje postupy, aj GP povedal konečné slovo, že postupy v trestnom konaní neboli správne a boli nezákonné? Ešte za situácii, že je vedené disciplinárne konanie na DL za jeho výroky ?
Stale vravim, ze je tu prilis vela roznych "najvyssich".
Treba to vsetko porusit a ustanovit JEDNODUCHY mechanizmus.
Aby stacilo nadavat iba na jedneho a "sily sa netriestili medzi mnohych" ... :lol: :lol: :lol:

Poslať 14.09.2021 19:50:56   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 752 príspevkov
legionar píše:
Pisu, ze jeden clovek z inspekcie "nasadeny" medzi vysetrovatelov ako spion, si ich nahraval ...
Legi tak to nefunguje. Možno max vo filme.

Poslať 14.09.2021 20:01:51   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 752 príspevkov
teta píše:
Nie že môže, ale musí. V odôvodneniach svojich rozhodnutí. Aby ten, koho sa rozhodnutie týka vedel na základe akých skutkov ch okolností OČTK rozhodol a čím argumentoval.
GP je niečo ako ex catedra. Ak taketo rozhodnutie pisudi a nájde pochybenie, s konečnou platnosťou rozhodne. Ale podobnú kompetenciu má aj Krajská prokuratúra voči okresnej. Nič neobvyklé.

Ak napriek tomu ŠP komentuje a pilitizuje, je to na disciplínu.

Analógia z dnešných dní. Špecializovaný súd oslobodil Kočnera. Najvyšší súd preskúmal na základe odvolania rozsudok a zrušil ho. A teraz si predstav, ze by Hrubala kritizoval rozhodnutie NS. Lipsic to robí a je za mučeníka. Za asistencie politikov.

Poslať 14.09.2021 20:51:25   Re: Generálny prokurator

napísal 22040 príspevkov
Vlkodlak píše:
legionar píše:
Legi tak to nefunguje. Možno max vo filme.
Mal som na mysli toto.
https://www.aktuality.sk/clanok/gj61jrx/preco-obvinili-dvojicu-elitnych-vysetrovatelov-nahral-si-ich-policajny-kolega-ktory-spolupracoval-s-inspekciou/

Poslať 14.09.2021 21:42:13   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 4840 príspevkov
Vlkodlak píše:
teta píše:
Nie že môže, ale musí. V odôvodneniach svojich rozhodnutí. Aby ten, koho sa rozhodnutie týka vedel na základe akých skutkov ch okolností OČTK rozhodol a čím argumentoval.
GP je niečo ako ex catedra. Ak taketo rozhodnutie pisudi a nájde pochybenie, s konečnou platnosťou rozhodne. Ale podobnú kompetenciu má aj Krajská prokuratúra voči okresnej. Nič neobvyklé.

Ak napriek tomu ŠP komentuje a pilitizuje, je to na disciplínu.

Analógia z dnešných dní. Špecializovaný súd oslobodil Kočnera. Najvyšší súd preskúmal na základe odvolania rozsudok a zrušil ho. A teraz si predstav, ze by Hrubala kritizoval rozhodnutie NS. Lipsic to robí a je za mučeníka. Za asistencie politikov.
To tiež znamená že špeciálny prokurátor nemôže sa obhajovať, že nepochybil. To neznamená, že naozaj nepochybil, alebo, že skutok sa naozaj nestal. Ale platí čo povedal GP "ex catedra" ako nevyvratiteľná domnienka.

Poslať 14.09.2021 21:45:30   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 752 príspevkov
Čítal som článok. Problém je, že je písaný amatérsky, legi, detským štýlom a je ťažko odhadnúť, čo treba brať vážne.
Zaujala ma veta, že súd nahrávanie kolegov dovolil. Ak to je pravda(novinári sú právni analfabeti) tak pravdepodobne využili inštitút agenta. Teda dali návrh na súd, ten posúdil skutkov stav a vydal príkaz na využitie agenta. Uvedený policajt bol ovesany mikrofónmy a záznamovymi zariadeniami a pohyboval sa tam kde trebalo. Ak to bolo tak tak asi tak ako píšem. Určite nie tak, že nejaky kolega potajme nahral iného mobilom. Ale, stavať závery na tvrdeniach novinárov z aktualít co nerozoznavaju zatknutie a zadržanie je neistý podnik.

[ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia