Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 313 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Autor Správa
Poslať 29.10.2020 10:23:58   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 16513 príspevkov
zaujimavy postreh i ked asi znamy: In vino veritas
OPITÍ ĽUDIA SA SPRÁVAJÚ ÚPLNE INAK AKO ICH TRIEZVA VERZIA A ŠTÚDIE NARAZILI NA NEUVERITEĽNÝ OBJAV. NIEKOĽKO DRINKOV DOKÁŽE AJ Z NAJREZERVOVANEJŠEJ OSOBY BEHOM CHVÍLE UROBIŤ KRÁĽOVNÚ PARKETU!

Je ťažké si predstaviť, že tvoj frustrovaný šéf skáče okolo a nacvičuje svoje hlúpe tanečné pohyby, však? Ukazuje sa, že alkohol je v skutočnosti sérum pravdy alebo tekutá odvaha. Duchovia alkoholu môžu ľudí prinútiť opustiť svoju komfortnú zónu a robiť veci, ktoré ste nikdy predtým nevideli. Sme lepší, keď sme opití?

Naša pravá tvár sa prejaví vtedy, keď sme opití. Je to potvrdené vedcami

Skupina výskumníkov psychológie z Missourskej univerzity sa pokúsila zistiť skutočný účinok alkoholu. Aby výskumníci dosiahli čo najlepšie výsledky, rozdelili 156 účastníkov do dvoch skupín. Tí v skupine 1 mali Sprite a vodku a zvyšok mal iba Sprite. Účastníkom bolo povedané, aby vykonali veľa aktivít, aby ukázali svoju skutočnú osobnosť, a boli obklopení skupinami priateľov, ktorí mali tiež v sebe alkohol.

Ako ovplyvnil alkohol ich správanie? Boli extrovertní a otvorení? Možno impulzívni? Na rovnaké otázky odpovedali triezvi aj opití. Ľudia tvrdili, že ich osobnosť sa počas konzumácie alkoholu zmenila. Objektívni pozorovatelia si nevšimli väčšie zmeny. „Opitý ty“ nie je nikto iný ako ty. Takto sa správaš skutočne. Nie si viac extrovertný a otvorený. Musíš sa len naučiť, ako tohto človeka zo seba uvoľniť bez konzumácie alkoholu.

Naša pravá tvár sa prejaví vtedy, keď sme opití. Je to potvrdené vedcami

Určite si si všimol, že niektorí ľudia sa pri pití alkoholu správajú hlúpo. Prostredie a sociálne faktory spôsobujú, že ľudia majú pocit, že môžu robiť toľko rôznych vecí bez rozmyslu. Ak sme obklopení blízkymi priateľmi, pomáha nám to cítiť sa dobre, aj keď práve tancujeme ako idioti. V kancelárii by si si to asi nedovolil, čo?

Alkohol ale môže spôsobiť rakovinu, pokles kognitívnych schopností a cirhózu. Nadmerné pitie ťa dostane do strašnej situácie, takže radšej požiadaj o pomoc skôr, ako bude neskoro. Na zabávanie sa nepotrebujeme alkohol a táto štúdia to potvrdzuje. Obklop sa ľuďmi, ktorých máš rád. Môžeš sa pokúsiť byť sám sebou, aj keď si so svojimi kolegami alebo ľuďmi, ktorých tak dobre nepoznáš. Nepi, aby si bol sám sebou. Bav sa viac bez alkoholu.

https://www.topdesat.sk/2020/10/29/prava-tvar-opiti/

Poslať 23.12.2020 13:21:52   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 16513 príspevkov
https://www.youtube.com/watch?v=rYZ7UwFV6xk
Citácia:
Otče náš, ktorý si na nebesiach, keďže sa každá ľudská predstava mýli v tom ako vlastne vyzeráš a kde sú tie Tvoje, nie naše, nebesia, až príliš často zabúdame, ako veľmi presahuješ naše myslenie a naše schopnosti. Tvoj Majestát a Tvoja Existencia je pre mňa tajomstvom, ktoré vyvoláva bázeň, ale ktoré ma neustále priťahuje.

Tak posväť sa meno Tvoje pred celým vesmírom a celým Stvorením, aby sme ho my nekrivili svojimi falošnými predstavami a hlúpymi rečami o Tebe. Kam sa len pozriem, vidím a počujem zázraky, na ktorých stojí to všetko, čo si stvoril z ničoho.

Preto sa už neviem dočkať a prosím: Príď Kráľovstvo Tvoje, lebo tie naše kráľovstvá zlyhávajú, naše plány a istoty sa rúcajú, naši vodcovia nás zrádzajú, klamú a okrádajú, naše zdravie je krehké, duša sa trápi a smrť je tiesnivá myšlienka... To preto neverím, že môj život je len náhoda, ktorá nemá žiadny zmysel.

Takže znovu volám Buď vôľa Tvoja – ako v nebi, tak aj v našej zemi, pretože sme sa ocitli v búrke, víchrici, ktorá láme našu vieru v dobro a pravdu, triešti naše vzťahy aj lásku, ničí naše ideály a ženie preč našu Nádej...

Buď teda vôľa Tvoja aj v mojom živote a daj mi silu, múdrosť a pokoru prijať Tvoj plán a odkaz, že i toto všetko, čo teraz zažívame, má svoj vyšší zmysel a cieľ; že som vystavený vírusu, baktériám, strachu, hnevu, neistote a chaosu preto, aby som zase o čosi viac dozrel a bol lepší, silnejší a spokojnejší človek, ktorý hľadá cestu k Nádeji a nie cestu Pohodliu. Ďakujem tiež za Tvoje tiché uistenie, že aj táto víchrica raz, a možno už onedlho, skončí, prach sadne a na naše konanie počas krízy v plnej sile zasvieti svetlo Tvojej Pravdy.

Chlieb náš každodenný daj nám i dnes a pouč nás o tom, koľko je pre naše telo a dušu tak akurát, aby sme si nespôsobili chorobu z nedostatku ani chorobu z nadbytku. Odpusť nám naše viny – že sme pasívni, zbabelí a leniví, že sme povrchní, nenásytní a krutí ..je toho tak veľa, čo mi treba odpustiť! Tak obnov moje srdce, prosím a postav ma na správnu cestu..

Odpusť nám našu vinu, že málo odpúšťame našim vinníkom a od Teba chceme tak veľa. Vyznávam, že je pre mňa ťažké viac vidieť svoje chyby a slabosti než chyby druhých.

Neuveď nás do žiadneho pokušenia, ktoré by nás, ktoré by mňa navždy odtrhlo od Teba.

A zbav nás zlého, zbav nás vírusu v tele aj v duši, zbav nás vírusu strachu a hnevu, vírusu zbabelosti a lenivosti, zbav nás toho zlého, čo škodí mojej duši, aj toho zlého, čo škodí nám všetkým.. zbav nás toho zlého v nás aj okolo nás, čo nás chce obrať o slobodu a ľudskú dôstojnosť... zbavuj nás toho všetkého zlého v nás, čo nám bráni kľačať pred Tebou a ďakovať a prosiť a prijať Tvoju milosť, bez ktorej sme stratení v pekle našej ľahostajnosti, pýchy a vzdoru... Amen.

Poslať 10.01.2021 13:00:43   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4576 príspevkov
V NEDEĽU BUDE SLOVENSKU OPÄŤ UDELENÉ POŽEHNANIE RELIKVIOU KRISTOVEJ KRVI Z PALUBY LIETADLA – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku. Zverejňujeme jeho slová výzvy, aby sa veriaci mohli duchovne pripraviť a pripojiť k tomuto úkonu a účinne prijať milosti z neho prameniace v záujme ochrany Slovenska a jeho ľudu pred zúriacou pandémiou koronavírusovej infekcie:

Milí kresťania i všetci ľudia dobrej vôle,

pozývam vás všetkých k vnútornej účasti na udalosti požehnania mocnou relikviou Kristovej krvi. Ježiš ju za nás vylial na kríži za naše hriechy a ich následky. Nákaza, ktorá nás v týchto dňoch zasahuje v stále väčšej miere je varovaním i výzvou k obráteniu.
Chceme prosiť o Božie zmilovanie, ale i o navrátenie sa ku kresťanskému životu. Je mojou i našou povinnosťou prispieť do tohto zápasu pokornou, ale i kajúcnou modlitbou za všetky naše zlyhania, nevďačnosť, za všetky hriechy proti životu. Za všetky zlyhania manželstiev, rodín, verejných činiteľov i duchovenstva. Za všetky amorálne zlyhania nás ľudí, niekedy až za zvrátené zmýšľanie.
Nechcem ísť do ďalších temných stránok nášho života, ale len v kajúcnosti prosím Pána o milosrdenstvo voči nám hriešnym. Pane odvráť od nás túto ničivú silu. Nemám odvahu sľúbiť, že náš život sa zmení k lepšiemu. Obávam sa, že je hlboko vzdialený od skutočnej kajúcnosti.
Napriek tomu sa odvažujem prosiť, zmiluj sa nad nami a chráň nás svojou presvätou krvou, ktorú si vylial za nás. S pokorou prosím so všetkými veriacimi, modliacimi a kajúcimi ľuďmi, ochráň nás od týchto chorobných rán s nádejou, že sa zmeníme viac na Tvoj obraz. Prosíme o to spoločne na mocný príhovor Božej Matky.
Peter Brodek, generálny vikár

Modlitba ku Kristovej Krvi
Ó, predrahá Krv večného života, výkupná cena celého sveta, nápoj a kúpeľ spásy pre naše duše, ktorá nás bez prestania zastávaš pred milosrdným trónom Najvyššieho. Klaniam sa ti s najhlbšou úctou i túžbou, nakoľko je to len možné, zadosťučiniť za krivdy a zneuctenia, ktorých sa ti ustavične od ľudí dostáva, najmä od tých, čo sa ti bezbožným spôsobom života rúhajú.
Uvažujme: Ktože by nemal túto krv nekonečnej ceny chváliť? Ktože by sa nemal roznietiť láskou k Ježišovi, ktorý ju vylial na kríži? Čo by sa so mnou stalo, keby ma táto božská Krv nevykúpila? A kto ju vyronil až do poslednej kvapky zo žíl môjho Pána? Nebol to zaiste nikto iný, len láska Kristova.
Modlime sa: Ó, nesmierna Láska, ktorá si nám podala tento balzam plný spásy! Neoceniteľný balzam, ktorý si zo žriedla nesmiernej lásky vytiekol, učiň, aby ťa všetky srdcia a všetky jazyky chválili, oslavovali a ďakovali ti teraz i vždycky i na veky vekov. Amen.

----------

Poslať 10.01.2021 13:22:37   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20938 príspevkov
https://cynickaobluda.sme.sk/2020/03/zatial-velke-sklamanie.html

Asi tak ...

Poslať 10.01.2021 16:58:05   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4576 príspevkov
legionar píše:

Asi tak ...
Polepšenie je prave v tom obrátení sa na Boha, Legi.

Poslať 10.01.2021 18:45:45   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 20938 príspevkov
teta píše:
legionar píše:

Asi tak ...
Polepšenie je prave v tom obrátení sa na Boha, Legi.
"Ani ja ta neodsudzujem. Chod, a uz viac nehres." (Jezis)

Je zaujimave, ze jej nepovedal: "Obrat sa k Bohu!".
Jemu stacilo, ze sa POLEPSILA ... :D

Mne tento "cin" (=lietanie s Jezisovou krvou nad Slovenskom) pripada strasne sebecky a primitivny.
Preco sa tak vrucne modlia IBA za Slovensko ?
Inde snad nezomieraju LUDIA ? Bozi ludia !
Co je to za primitivny nacionalizmus v krestanskej praxi ?

Nehovoriac o tom, ze aj keby hned zajtra z celeho Slovenska virus zazrakom zmizol, nic nam to nepomoze, pokym VSETCI okolo nebudu na tom tak isto.

A co je to za "relikvia Kristovej krvi" ? Nepamatam si, ze by pod krizom boli hovorili o nejakom "odbere krvi".

Druha vec je, ze krestania si vlastne mozu "navyrabat" Kristovej krvi, kolko len chcu. :D
Ved staci, aby knaz pri omsi vyslovil slova premenenia - a hotovo.
Tak potom akaze je to "relikvia" ??? :o

Cele je to iba zufaly marketing, ktori aj mnohym katolikom riadne lezie na nervy.
(=Modlite sa v SKRYTOSTI ..., ako sa vravi v Matusovi)

Poslať 10.01.2021 20:07:04   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 16513 príspevkov
Citácia:
Druha vec je, ze krestania si vlastne mozu "navyrabat" Kristovej krvi, kolko len chcu. :D
v podstate ano - ved je to super, no nie ?

Poslať 11.01.2021 15:52:52   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 4014 príspevkov
legionar píše:
A co je to za "relikvia Kristovej krvi" ? Nepamatam si, ze by pod krizom boli hovorili o nejakom "odbere krvi".

Tak potom akaze je to "relikvia" ??? :o

Predovšetkým máš pravdu že kresťania si môžu a aj vyrábajú Kristovu krv pri každej sv. omši. Je po svete popísaných niekoľko eucharistických zázrakov (ak chceš ver ak nechceš never) kde sa premenená hostia skutočne premenila na kúsok srdcového svalu - potvrdili to lekári. A kde sa premenené víno zmenilo na skutočnú Kristovú krv. A toto je tá relikvia. Teda v žiadnom prípade neide o odber (zber) Ježišovej krvi na Golgote.

Poslať 11.01.2021 15:58:15   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 20938 príspevkov
misionar3 píše:
A kde sa premenené víno zmenilo na skutočnú Kristovú krv. A toto je tá relikvia.
Tak tomu na 100% neverim ! :lol:

Poslať 11.01.2021 16:00:53   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 4014 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
A kde sa premenené víno zmenilo na skutočnú Kristovú krv. A toto je tá relikvia.
Tak tomu na 100% neverim ! :lol:
Veď hovorím, ak chceš ver ak nechceš never! Len som osvetlil čo je to za relikvia ;)

Poslať 11.01.2021 17:18:38   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 20938 príspevkov
misionar3 píše:
Veď hovorím, ak chceš ver ak nechceš never! Len som osvetlil čo je to za relikvia ;)
Takze oni poletuju nad Slovenskom s ampulkou omsoveho vina ? :o
Este by ma zaujimalo, komu patri to lietadlo a kto plati letove hodiny a pilota ...

Poslať 11.01.2021 21:14:05   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 4014 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
Takze oni poletuju nad Slovenskom s ampulkou omsoveho vina ? :o
Este by ma zaujimalo, komu patri to lietadlo a kto plati letove hodiny a pilota ...
Nie. s ampulkou premeného omšového vína, ktoré po analýze je skutočnou ľudskou krvou. Pokial viem má skupinu "0". Zaujímavé je že všetky euchristické zázraky na svete kde sa víno premenilo na skutočnú ľudskú krv má skupinu "0"
Mimochodom tá krv je uchovávaná v kláštore v Hronskom Beňadiku a tam ju môžeš vidieť.

Lietalo pravdepodobne patrí nejakému aeroklubu a kto si najme ten si to aj zaplatí

Obrázok užívateľa

napísal 16513 príspevkov
Citácia:
Je zaujimave, ze jej nepovedal: "Obrat sa k Bohu!".
Jemu stacilo, ze sa POLEPSILA ... :D
zidia to chapali ako ekvivalent, pozri si SZ

[ Príspevkov: 313 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia