Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie


 [ Príspevkov: 4796 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 320  Ďalší

Ste za očkovanie proti Covidu?
1. Som zaočkovaný(á) druhou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 36%  36%  [ 5 ]
2. Som zaočkovaný(á) prvou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 21%  21%  [ 3 ]
3. Som registrovaný (á) na očkovanie. 0%  0%  [ 0 ]
4. Čakám ako sa situácia vyvinie, či príde tretia vlna (niekto blízky ochorie a zomrie). 0%  0%  [ 0 ]
5. Čakám čo očkovanie urobí s inými. 7%  7%  [ 1 ]
6. Čakám na očkovanie v mieste bydliska, u môjho lekára. 0%  0%  [ 0 ]
7. Nie som rozhodnutý, monitorujem situáciu a študujem riziká a pôjdem, keď budem mať v tom jasno. 7%  7%  [ 1 ]
8. Som skôr proti očkovaniu, mám na to svoje dôvody, neviem, či svoj názor niekedy zmením. 0%  0%  [ 0 ]
9. Nedám očkovať proti Covidu. Je to ohrozenie môjho zdravia (života, plodnosti...). 21%  21%  [ 3 ]
10. Nedám očkovať proti Covidu! Je to diabolský nástroj, nástroj na zbohatnutie farmatického priemyslu a je to v zásadnom rozpore s mojím svedomím. 7%  7%  [ 1 ]
11. Čakám na Sputnik :-). 0%  0%  [ 0 ]
12. Čakám kým sa dajú očkovať st. trojica: Fico, Pelle a Kotleba (resp. IM) 0%  0%  [ 0 ]
13. Som proti očkovaniu, lebo to chce mainstream a autority a ja sa spolieham na nezávislé zdroje informácií. 0%  0%  [ 0 ]
14. Nemám na to svoj názor a je mi to jedno (dajte mi pokoj, nerušte moje kruhy). 0%  0%  [ 0 ]
15. Iné. 0%  0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 14
Autor Správa
Poslať 19.11.2020 15:54:59   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 
Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 751 príspevkov
misojogi píše:
podla mna testovanie je rozumna vec, vychyta infekcnych ludi ....
treba to len robit inteligentnejsi m spospobom
podotykam ze od nas to prebrali aj Rrakusania ktori to budu robit tiez ....
Ak si Matovič namýšľa, že je z neho v Rakúsku hviezda, musím ho sklamať
https://dennikstandard.sk/5465/ak-si-matovic-namysla-ze-je-z-neho-v-rakusku-hviezda-musim-ho-sklamat
Hore
 Profil  
 
Poslať 20.11.2020 1:11:52   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18773 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Skôr by som dal na tie germicídne žiariče o ktorých sme diskutovali,
to by urcite pomohlo, som za
Hore
 Profil  
 
Poslať 20.11.2020 2:08:26   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18773 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
sikovny graf
https://domov.sme.sk/c/22537832/testovanie-koronovirus-plosne-okres-vyvoj.html
Hore
 Profil  
 
Poslať 20.11.2020 14:04:14   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18773 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://noizz.aktuality.sk/news/cesi-vynasli-nove-testy-na-koronavirus/549wfyg
Citácia:

Noizz.azet.sk / News / Česi vynašli nové testy na koronavírus. Sú rýchlejšie než PCR a spoľahlivejšie než antigénové

Šťastná Lama Šťastná Lama
Facebook
Twitter
Testovanie obyvateľov patrí k najúčinnejším zbraniam proti pandémii koronavírusu. Predpokladá sa, že správne testy by mohli byť pomôckou, vďaka ktorej by sa mohli obnoviť napríklad hromadné podujatia s divákmi. Na to však musia byť rýchle a dostatočne spoľahlivé.

Kým najrozšírenejšie PCR testy patria k vysokospoľahlivým v rámci rozpoznania infekcie, ich nevýhodou je, že sa na ich výsledok čaká niekoľko hodín či dní. Antigénové testy majú výhodu zasa v tom, že prinesú výsledok už do polhodiny, ich nevýhodou je však len približne 50 % úspešnosť v odhalení vírusu SARS-CoV-2.

Nádejou by preto mohol byť nový test, ktorý vynašla Lekárska fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Test je inovatívny v tom, že výsledok prinesie už do hodiny a má vyššiu citlivosť než antigénové testy. České úrady už nové testy lekárskej fakulty certifikovali, a tak môžu byť oficiálne nasadené na ostré používanie, informuje web iROZHLAS.

"Chceli by sme, aby nahradili antigénové testy. Máme totiž omnoho vyššiu citlivosť," uviedla pre portál vedúca výskumného tímu Eva Kriegová. Ďalšou výhodou nového českého vynálezu má byť aj jeho cena - je totiž oproti zaužívaným PCR testom len tretinová. Celková suma za test neprekročí 500 Kč (cca 19 eur).

Testy sú založené na metóde PCR a sú podľa vedcov podobne citlivé, výsledok do hodiny je však možný vďaka vynechaniu jedného kroku. "Sú rýchlejšie, pretože sme preskočili krok izolácie. Neprebieha izolácia RNA, ale prebieha už samotná PCR reakcia pretože to odoberáme do média, ktoré sa dá priamo využiť pre vlastnú reakciu," opísala celý proces Eva Kriegová.

Vedci by chceli uplatniť ich testy v plošnom testovaní, napríklad na kultúrnych alebo športových podujatiach
Hore
 Profil  
 
Poslať 20.11.2020 14:26:07   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18773 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://najmama.aktuality.sk/clanok/307006/otvoreny-list-vsetkym-ktori-odmietaju-ruska-a-zodpovedne-spravanie/?
Citácia:
"Otvorený list členom Úradu LOK-S ČL všetkým odmietačom masiek

Dnes nás v nemocnici hlboko otriasla správa, že mladá sestrička, matka dievčatka, zomrela na covid. Nie, nebola z našej nemocnice, ani sme ju osobne nepoznali, ale máme aj veľa chorých sestier, lekárov a ďalších zdravotníkov. A veľmi si želáme, aby sa všetci vrátili, veľmi si želáme, aby sa všetci chorí záchranári zotavili. A predsa vieme, že každý sa nevráti, ani medzi záchranárov si covid vyberá svoje obete.

Pozerám sa na včerajšie demonštrácie odmietnutých masiek, vystúpenie mnohých slávnych osobností, ktoré odmietajú všetky opatrenia a zdôrazňujú svoje právo na slobodu. Sloboda? Alebo skôr pseudo sloboda?

Naozaj môže niekto zvážiť nosenie masiek a dodržiavanie hygienických opatrení za porušenie osobnej slobody?

Každý z tých obhajcov pseudo slobody sa môže dostať k lekárovi alebo nemocnici. Každý z nich bude potom čakať, že tam bude pripravený lekár, zdravotné sestry a ďalší zdravotníci, očakávať, že bude o neho postarané, či dostane infarkt, zlomenú nohu alebo sa dusí covidovými pľúcami. A tí záchranári tam budú pripravení, aj keď práca každého pacienta je riziková, a niektoré výkony sú veľmi vysoké riziko infikovania. No predsa tam budú!!!!

A tak sa vás pýtam - akým právom žiadate, aby si záchranári zaplatili vašu rádoby slobodu vlastným zdravím a vlastným životom? Vážite si naozaj svoju slobodu nenosiť masky viac ako životy sestier a lekárov a všetkých ostatných? A čo tvoje svedomie? A čo vaša zodpovednosť? V Brne 11. 2020 18., MUDr. Lenka Doležalová," píše sa v liste všetkým tým, ktorí odmietajú prispôsobiť sa v tejto ťažkej situácii.
Lékařský odborový klub - Svaz českých lékařů
v stredu

Otevřený dopis členky předsednictva LOK-SČL všem odmítačům roušek

Dnes námi v nemocnici hluboce otřásla zpráva, že na covid zemřela mladá zdravotní sestřička, matka malé holčičky. Ne nebyla z naší nemocnice, ani jsme ji osobně neznali, ale i u nás máme řadu nemocných sestřiček, lékařů a dalších zdravotníků. A moc si přejeme, aby se všichni vrátili zpátky, moc si přejeme, aby se všichni nemocní zdravotníci uzdravili. A přitom víme, že všichni už se nevrátí, i mezi zdravotníky si covid vybírá své oběti.
Dívám na včerejší demonstrace odmítačů roušek, na vystoupení celé řady známých osobností, kteří odmítají všechna opatření a zdůrazňují své právo na svobodu. Svobodu? Nebo spíš pseudosvobodu?
Skutečně někdo může nošení roušek a dodržování hygienických opatření považovat za porušení osobní svobody?
Každý z těch obránců pseudosvobody se může dostat k lékaři nebo do nemocnice. Každý z nich pak bude očekávat, že tam bude připravený lékař, sestry a další zdravotníci, bude očekávat, že se o něj postarají, ať už bude mít infarkt, zlomenou nohu nebo se bude dusit při covidovém zánětu plic. A ti zdravotníci tam budou připravení, přestože každá práce s pacientem představuje riziko, a některé výkony velmi vysoké riziko, že se nakazí. Přesto tam budou!!!!
A tak se Vás ptám – jakým právem žádáte, aby zdravotníci za vaší rádoby svobodu platili vlastním zdravím a vlastními životy? Skutečně si svojí svobody nenosit roušky vážíte víc než životů sestřiček a lékařů a všech ostatních? Co Vaše svědomí? Co Vaše odpovědnost?

V Brně 18. 11. 2020 MUDr. Lenka Doležalová
https://www.facebook.com/Lekarskyodborovyklub/posts/1058291531279886https://www.facebook.com/Lekarskyodborovyklub/posts/1058291531279886
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2020 0:42:54   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18773 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.christianitas.sk/lockdown-a-spravodlivost-cirkev-ma-byt-ochrankynou-pracujucich-nie-socialisti-a-utilitaristi-podcast/
Citácia:
V priebehu tohto roka sa vo viacerých krajinách Západu stalo, že vlády vyhlásili výnimočné stavy a zakázali obrovskej časti populácie vychádzať z domu a teda aj pracovať. Stalo sa to v hysterickej reakcii na šírenie novej, čínskej chrípky. Pomocou umelého a väčšinou nezmyselného rozlišovania medzi „podstatnou a nepodstatnou“ prácou – akoby starosť o obživu rodiny bola niekedy nepodstatná – rozdelili populáciu do troch skupín. V prvej skupine boli tí šťastnejší, ktorí mohli pracovať z domu, v druhej boli „podstatné“ profesie a z tretej skupiny spravili nezamestnaných. Na dopredu neurčený čas, bez možnosti zarobiť si prostriedky na obživu. Táto tretia skupina, to sú tí, o ktorých písali starí pápeži v sociálnych encyklikách. Kaderníčky, holiči, čašnícky a kuchárky, poskytovatelia rôznych služieb, údržbári a inštalatéri, drobní živnostníci, ktorí žijú od výplaty do výplaty. Drobní podnikatelia, majitelia reštaurácií alebo dielní, ktorí sami nie sú veľmi bohatí, ale zamestnávajú iných a vytvárajú pracovné miesta, aby si aj iní mohli zadovážiť prostriedky pre obživu svojich rodín. To sú tí, ktorých videli pápeži 19. storočia ako kostru zdravej spoločnosti.

Ak sa na takýchto ľudí uvalí zákaz pracovať, pácha sa na nich veľká krivda, upiera sa im základné právo na zachovanie vlastného života. Aj keby im ich vlády vykompenzovali nemožnosť pracovať, povedzme finančným príspevkom (je isté, že to väčšina štátov neurobí, nemá z čoho), tak títo ľudia boli pripravení o možnosť živiť sa.

Takýto zákaz nemôže byť nikdy spravodlivý, bez ohľadu na stovky a tisíce zachránených. Podobne ako v prípade toho nemluvňaťa. Pretože upiera človeku jeho základné a najdôležitejšie právo. Právo zaobstarať si obživu, čo je v konečnom dôsledku popieranie práva na zachovanie života. Teda pod zámienkou ochrany života jedných sa poškodzuje život druhých.

Treba zdôrazniť, že morálna hodnota lockdownu nezávisí na tom, ako je COVID-19 potenciálne nebezpečný. Ani od toho, koľko životov sa tým možno zachráni. Morálna hodnota lockdownu závisí na tom, do akej miery rešpektuje prirodzený zákon. Ak sa začnú počítať a porovnávať zisky a straty, živí a mŕtvi, stratí sa zo zreteľa spravodlivosť a morálny rozmer, a nastúpi prízemné kupčenie. Odtiaľ je už len krôčik k tomu, aby sa začali porovnávať hodnoty jednotlivých životov, podľa nejakého umelého kľúča. Prvý kľúč, ktorý sa objaví pravdepodobne bude, že bohatý a mladý má väčšiu cenu, ako chudobný a starý. Stačí pozrieť na stále intenzívnejšie snahy „miliardárskych filantropov“ zredukovať počty chudobných v treťom svete a na ich pohľad na hodnotu života chudobného Afričana.

Je správne a dobré chrániť zdravie populácie a robiť opatrenia proti šíreniu wuchanskej nákazy. Najmä u tých najzraniteľnejších a najrizikovejších je potrebné vyvinúť všetko možné úsilie na ochranu ich zdravia! Každé opatrenie, ktoré sa pre ochranu zdravia prijme, však musí sledovať nielen zachovanie ich zdravia a života, ale musia rešpektovať zásady spravodlivosti a prirodzeného zákona. A zakázať iným chodiť do práce a tak živiť seba a svoju rodinu, to zásady spravodlivosti hrubo porušuje. Zatvorenie škôl dopadlo tvrdo na nemajetných rodičov malých detí, ktorí nemajú nikoho, kto by im postrážil deti. Po celom svete prišli o zamestnanie milióny a v otrasenej ekonomike si len s ťažkosťami nájdu nové. Celý ten kabaret tvrdo dopadol najmä na tých najbiednejších, ktorí sa už predtým len s ťažkosťami prebíjali, a je voči nim obrovskou nespravodlivosťou.
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2020 0:46:45   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18773 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.christianitas.sk/knaz-s-nevyliecitelnou-chorobou-varuje-nepriatel-vyuziva-covid-aby-dostal-duse-do-pekla-musime-zabojovat/?
Citácia:
fenomén COVID-u je v prvom rade duchovnou realitou. Prosím, nechápte ma zle. V nijakom prípade nepopieram vedecké poznatky ohľadne COVID-u. Je to naozaj reálne existujúci vírus. Čo by som však chcel povedať, je, že náš odveký nepriateľ, diabol, je oportunista, ktorý využije každú, aj tú najmenšiu príležitosť, aby proti nám mohol použiť akúkoľvek zbraň, a to vrátane súčasnej pandémie COVID-u.
Citácia:
Biskup musí byť v prvom rade pastierom a vodcom, ktorý chráni jemu zverené stádo!

Ako to však vyzerá na praktickej úrovni? Dovoľte mi predstaviť niekoľko návrhov, ktoré určite nie sú koncepčne hotové.

Po prvé, ak veríme, že COVID využíva satan na vtiahnutie duší do pekla, potom sa musí stať táto priama konfrontácia s COVIDOM prioritou číslo jeden. Biskupi požívajú obrovskú autoritu, pokiaľ ide o vyháňanie démonov. Ako nástupcovia apoštolov majú vo svojej diecéze plnú moc, nič im nebráni vo vykonaní exorcizmu, samozrejme okrem obáv, že by ich poniektorí mohli označiť za pominutých. Ale aj o Ježišovi Kristovi predsa hovorili, že je blázon. Biskupov, ktorí sa obávajú o svoju povesť sa pýtam – prečo ste sa rozhodli stať kňazmi? Pre pohodlný život alebo ste pripravení zasvätiť svoj život Kristovi aj ako výkupné za mnohých?

Ak ste ako biskupi rozhodnutí zasvätiť svoj život Kristovi, potom si oblečte sutanu, choďte do štyroch rohov svojej diecézy, otvorte si Rímsky rituál, oblečte si fialovú štólu a pustite sa do práce. Tu je ďalší návrh: neskrývajte, čo robíte. Ježiš tiež neskrýval svoju službu vyháňania démonov. Vyháňal diabla na verejnosti, aby pritiahol duše k sebe. Takže ja hovorím, konajte rovnako.
Citácia:
Po mojej skúsenosti s COVID-om som sa podelil o túto myšlienku vykonať exorcizmus proti COVIDU s vlastným biskupom, a ten sa zdal byť tejto možnosti naklonený. Avšak napriek tomu, že sa biskupi musia ujať vedenia, aj my kňazi a veriaci máme právo a povinnosť vyžadovať náležitú pastoračnú starostlivosť, ktorá zahŕňa ochranu pred odvekým nepriateľom. Takže, drahí bratia kňazi a veriaci, proste a požadujte, aby sa začalo konať.
Citácia:
Na vlastnej koži som zažil duchovné pustošenie, ktoré spôsobil COVID. Viem, ako sa duša chytená do pazúrov môže stať diabolsky dezorientovanou a pre pápeža, biskupa alebo kňaza je zbaviť človeka útechy sviatosti v tejto situácii vrcholom krutosti a ťažkého hriechu opomenutia.
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2020 11:42:11   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
misojogi píše:
https://www.christianitas.sk/knaz-s-nevyliecitelnou-chorobou-varuje-nepriatel-vyuziva-covid-aby-dostal-duse-do-pekla-musime-zabojovat/?
Citácia:
fenomén COVID-u je v prvom rade duchovnou realitou. Prosím, nechápte ma zle. V nijakom prípade nepopieram vedecké poznatky ohľadne COVID-u. Je to naozaj reálne existujúci vírus. Čo by som však chcel povedať, je, že náš odveký nepriateľ, diabol, je oportunista, ktorý využije každú, aj tú najmenšiu príležitosť, aby proti nám mohol použiť akúkoľvek zbraň, a to vrátane súčasnej pandémie COVID-u.
Citácia:
Biskup musí byť v prvom rade pastierom a vodcom, ktorý chráni jemu zverené stádo!

Ako to však vyzerá na praktickej úrovni? Dovoľte mi predstaviť niekoľko návrhov, ktoré určite nie sú koncepčne hotové.

Po prvé, ak veríme, že COVID využíva satan na vtiahnutie duší do pekla, potom sa musí stať táto priama konfrontácia s COVIDOM prioritou číslo jeden. Biskupi požívajú obrovskú autoritu, pokiaľ ide o vyháňanie démonov. Ako nástupcovia apoštolov majú vo svojej diecéze plnú moc, nič im nebráni vo vykonaní exorcizmu, samozrejme okrem obáv, že by ich poniektorí mohli označiť za pominutých. Ale aj o Ježišovi Kristovi predsa hovorili, že je blázon. Biskupov, ktorí sa obávajú o svoju povesť sa pýtam – prečo ste sa rozhodli stať kňazmi? Pre pohodlný život alebo ste pripravení zasvätiť svoj život Kristovi aj ako výkupné za mnohých?

Ak ste ako biskupi rozhodnutí zasvätiť svoj život Kristovi, potom si oblečte sutanu, choďte do štyroch rohov svojej diecézy, otvorte si Rímsky rituál, oblečte si fialovú štólu a pustite sa do práce. Tu je ďalší návrh: neskrývajte, čo robíte. Ježiš tiež neskrýval svoju službu vyháňania démonov. Vyháňal diabla na verejnosti, aby pritiahol duše k sebe. Takže ja hovorím, konajte rovnako.
Citácia:
Po mojej skúsenosti s COVID-om som sa podelil o túto myšlienku vykonať exorcizmus proti COVIDU s vlastným biskupom, a ten sa zdal byť tejto možnosti naklonený. Avšak napriek tomu, že sa biskupi musia ujať vedenia, aj my kňazi a veriaci máme právo a povinnosť vyžadovať náležitú pastoračnú starostlivosť, ktorá zahŕňa ochranu pred odvekým nepriateľom. Takže, drahí bratia kňazi a veriaci, proste a požadujte, aby sa začalo konať.
Citácia:
Na vlastnej koži som zažil duchovné pustošenie, ktoré spôsobil COVID. Viem, ako sa duša chytená do pazúrov môže stať diabolsky dezorientovanou a pre pápeža, biskupa alebo kňaza je zbaviť človeka útechy sviatosti v tejto situácii vrcholom krutosti a ťažkého hriechu opomenutia.
Michal, toto je uz daleko za hranicou zdraveho rozumu. :roll:
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2020 15:18:26   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18773 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
je to duchovny pohlad toho cloveka
prelozene do ludskeho jazyka sa da povedat ze epidemia nas moze sice viest k dobremu ale aj k zlemu
a su ludia ktorych vedie k tomu aby boli horsi - a toto uz je domena toho Zleho
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2020 16:15:20   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
misojogi píše:
je to duchovny pohlad toho cloveka
prelozene do ludskeho jazyka sa da povedat ze epidemia nas moze sice viest k dobremu ale aj k zlemu
a su ludia ktorych vedie k tomu aby boli horsi - a toto uz je domena toho Zleho
Asi si nepochopil, ze ten clovek stotoznuje Covid s cinnostou Diabla a VYZYVA biskupov k "vyhananiu diabla" (co je velmi konkretna cinnost s mnohymi pravidlami) ...
TO je za hranicou zdraveho rozumu ...
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2020 17:01:08   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 
Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4840 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
je to duchovny pohlad toho cloveka
prelozene do ludskeho jazyka sa da povedat ze epidemia nas moze sice viest k dobremu ale aj k zlemu
a su ludia ktorych vedie k tomu aby boli horsi - a toto uz je domena toho Zleho
Asi si nepochopil, ze ten clovek stotoznuje Covid s cinnostou Diabla a VYZYVA biskupov k "vyhananiu diabla" (co je velmi konkretna cinnost s mnohymi pravidlami) ...
TO je za hranicou zdraveho rozumu ...
Je to možno mimo súčasných pravidiel o rozlišovanî pri použití exorcizmu. Ale aj choroba môže byť od zlého a Ježiš viackrát riešil chorobu vyhnanim zlého ducha, ktorý ju spôsoboval. On to rozlíšiť vedel na prvý pohľad. U nás je postup, možno obdarovsní ľudia tiež vedia skôr.
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2020 17:22:34   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 7044 príspevkov
teta píše:
Ale aj choroba môže byť od zlého a Ježiš viackrát riešil chorobu vyhnanim zlého ducha, ktorý ju spôsoboval.
To by som rád vedel akú konkrétne chorobu. Lebo ja čítam skoro všade iba o uzdravovaní nemocných ;)
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2020 17:33:22   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
nikto píše:
teta píše:
Ale aj choroba môže byť od zlého a Ježiš viackrát riešil chorobu vyhnanim zlého ducha, ktorý ju spôsoboval.
To by som rád vedel akú konkrétne chorobu. Lebo ja čítam skoro všade iba o uzdravovaní nemocných ;)
Znama historka o vyhnani diabla z posadnutych do stada svin ... ? :lol: (Mt 8,28...)

Ale blbost je to tak ci tak.
Zidia svine predsa NESMU jest, ani pripravovat.
Tak CIE to "stado svin" vlastne bolo ? :roll:
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2020 18:39:18   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 7044 príspevkov
legionar píše:
nikto píše:
teta píše:
Ale aj choroba môže byť od zlého a Ježiš viackrát riešil chorobu vyhnanim zlého ducha, ktorý ju spôsoboval.
To by som rád vedel akú konkrétne chorobu. Lebo ja čítam skoro všade iba o uzdravovaní nemocných ;)
Znama historka o vyhnani diabla z posadnutych do stada svin ... ? :lol: (Mt 8,28...)
Moja otázka platí stále a pýtal som sa tety ;)
legionar píše:
Ale blbost je to tak ci tak.
Zidia svine predsa NESMU jest, ani pripravovat.
Tak CIE to "stado svin" vlastne bolo ? :roll:
So Židmi žilo spústa cudzincov a prisťahovalcov či domorodcov, napríklad povestní Samaritánci.
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2020 18:58:25   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA NA POSTUPE
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22039 príspevkov
nikto píše:
So Židmi žilo spústa cudzincov a prisťahovalcov či domorodcov, napríklad povestní Samaritánci.
Takze Jezis "niekomu" len tak utopil cele stado svin ? 8-O
To ma dost znepokojuje ... :D
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 4796 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 320  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: