Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 275 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Ďalší
Autor Správa
Poslať 20.09.2020 19:32:50   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 15974 príspevkov
https://blog.hlavnespravy.sk/22969/falos-a-krutost-jany-ciganikovej-vsetko-pre-preferencie/
Citácia:
sú len náboženskí fanatici a ona je tá moderná žena, ktorá jediná cíti s ostatnými ženami. Osvedčená mantra progresívcov, aby sa vrátili do náruče SaS, ktorej preferencie, prepadnuté vo voľbách, znova pekne rastú.
Nežijeme v stredoveku a dnes vieme, kedy a ako život začína. Máme dostupné fakty, genetické dôkazy i obrázky či videá o vývoji počatého dieťaťa. A vieme, že potrat, či chirurgicky alebo chemicky je krutým zabitím nenarodeného človeka. Pani Cigánikovej utýranie dieťaťa na smrťv maternici neprekáža, chce ho ešte rozširovať, hoci jej zjavne prekáža týranie zvierat. Možno nám bude nahovárať, že to dieťa necíti, hoci ono už má v 6. týždni po počatí základy nervového systému a srdce mu bije už od 19. dňa.

Potrat je však násilím v tele ženy a to je krutá voľba, ktorú pani Cigániková odobruje. Tí, čo aspoň trošku o tom racionálne rozmýšľajú, sú onálepkovaní ako fanatici, hoci ona je tá, ktorá pozerá na potrat obmedzene s klapkami na očiach. Realitu potratu, ako je zabíjané ľudské embryo, či plod (áno, pani poslankyňa od 6. týždňa po počatí je to už plod!!!) odmieta vidieť a ešte aj ženám ukázať. Vraj ich bude traumatizovať, keď uvidia, čo sa deje s počatým dieťaťom počas zákroku. No tak milá pani poslankyňa, aj bolestivý potrat doma bude ženy traumatizovať viac ako, keď ho necítia pri chirurgickom zákroku. Môže sa im dokonca spustiť už cestou domov od lekára, napr. v MHD, sú také prípady v zahraničí…

Keď niekto týra ženu či dieťa v súkromí, má to byť trestný čin. No keď chce žena utýrať na smrť svoje nenarodené dieťa, vtedy jej právo na súkromie má byť chránené?!

Poslať 21.09.2020 9:28:24   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 15974 príspevkov
Náš parlament bude v najbližších dňoch rozhodovať o malej zmene existujúceho zákona o zabránení narodeniu dieťaťa. V navrhovanej zmene sa iba predĺži lehota, počas ktorej sa matka môže rozhodnúť, či zabráni svojmu dieťaťu sa narodiť alebo nie. Jej „právo rozhodnúť sa“ zabrániť narodeniu vlastného dieťaťa zostáva zachované. Keďže jej rozhodnutie nie je možné zobrať späť ak jej dieťa zomrie, je namieste, aby rozhodnutie matky bolo urobené na základe dostatočnej a hlbokej úvahy, a aby mala na rozhodnutie dostatok času.

Navrhovaná novela upravuje existujúci zákon podobne, ako je to už dnes napríklad v Belgicku alebo v Holandsku.

Popularizovanie bráneniu narodenia deťom vlastnými matkami je drastický nástroj na znižovanie počtu obyvateľov. Keď sa podarí v určitej spoločnosti presvedčiť tínedžerov, že „neporodenie“ vlastného dieťaťa je úžasné právo ženy, celá mladá generácia automaticky zníži svoju zodpovednosť vo vzťahu k sexuálnym vzťahom a spôsobí ľahkovážnu smrť mnohých detí ešte pred ich narodením. Celá spoločnosť bude poznačená bolesťou.

Pred narodením sa matka možno bojí o seba a o svoje pohodlie viac ako o svoje dieťa. Po narodení dieťaťa sa však bojí o dieťa viac ako o seba a je pripravená za dieťa dokonca polo žiť aj vlastný život. Novela zákona umožňuje matke takýto vývoj situácie zvážiť dôkladne.

Úmyselné navodenie smrti vlastného dieťaťa, aj keď legálne a dokonca vykonané inými ľuďmi, je pre svedomie ženy – matky obrovskou záťažou. Podobne ako vojaci, ktorí vo vojne celkom legálne zabíjali iných ľudí, aj matky, ktoré privodili smrť svojho vlastného dieťaťa, sú svojím skutkom hlboko poznačené. Svedomie kašle na zákony. Depresie, strata empatie a spontánnej radosti sú len malými prejavmi následkov, ktoré je možné zbadať aj navonok.

Pokiaľ sa matka rozhodne si dieťa ponechať, napriek nepriazni osudu, jej problémy je väčšinou možné vyriešiť peniazmi. Navrhovaná novela zákona ponúka zavedenie ďalšieho finančného príspevku pre matky. Ak sa problém dá vyriešiť peniazmi, nejde o veľký problém. Pokiaľ sa matka rozhodne zabrániť narodeniu svojho dieťaťa, jej drásajúce problémy sa už peniazmi vyriešiť nedajú.

Samotná matka je zriedka za zabránenie narodeniu dieťaťa. Zväčša je to jej okolie, ktoré ju presviedča, aby sa dieťa nenarodilo. Matkini rodičia, ktorí mali pre dcéru úplne iné plány, otec dieťaťa, ktorý sa bojí zodpovednosti, politické aktivistky so svojou agendou, klinika, ktorá má svoj finančný záujem. Následky svojho rozhodnutia však musí znášať sama. Preto je dôležité, aby mala dostatok času zvážiť všetky okolnosti a najmä následky, ktoré jej rozhodnutie prinesie.

Správne rozhodnutie matky, správne z jej pohľadu, je kľúčové. Nech má však čo najdlhšie ponechanú aj možnosť, rozhodnúť sa pre život. Ak sa rozhodne pre život dieťaťa, jej život nebude ľahký, úsmev a láska dcéry alebo syna jej však prinesú veľké šťastie.

Ján Čarnogurský ml.
Na snímke Ján Čarnogurský ml.
Všetci „pro choice“ (za právo voľby) liberáli by mali navrhovanej novele, o ktorej bude teraz parlament hlasovať, nadšene tlieskať, pretože predlžuje matke možnosť uskutočniť jej právo voľby, a to dôkladnejšie ako doteraz. Ak proti novele bronia, patria do tábora „pro kill“ (za vraždu), pretože im nejde o právo ženy, ani o jej dobro, ale o ich vlastnú chorú agendu, otvorene dejinami popísanú.

Niektorí si myslia, že vedia za matku rozhodnúť lepšie ako ona sama, a hlavne rýchlejšie. Komu slúži popularizácia a násilné pretláčanie zabránenia narodeniu detí na Slovensku, vieme. Avšak deti, ktoré dostali možnosť sa narodiť, sú pre všetkých nás požehnaním a radosťou.

Ján Čarnogurský ml.
https://www.hlavnespravy.sk/carnogursky-ml-kto-pozaduje-popularizaciu-a-pretlacanie-potratov-u-slovakov-predovsetkym-nacisti/2298832

Poslať 21.09.2020 9:33:19   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20531 príspevkov
misojogi píše:
Náš parlament bude v najbližších dňoch rozhodovať o malej zmene existujúceho zákona o zabránení narodeniu dieťaťa. V navrhovanej zmene sa iba predĺži lehota, počas ktorej sa matka môže rozhodnúť, či zabráni svojmu dieťaťu sa narodiť alebo nie. Jej „právo rozhodnúť sa“ zabrániť narodeniu vlastného dieťaťa zostáva zachované. Keďže jej rozhodnutie nie je možné zobrať späť ak jej dieťa zomrie, je namieste, aby rozhodnutie matky bolo urobené na základe dostatočnej a hlbokej úvahy, a aby mala na rozhodnutie dostatok času.

Navrhovaná novela upravuje existujúci zákon podobne, ako je to už dnes napríklad v Belgicku alebo v Holandsku.

Popularizovanie bráneniu narodenia deťom vlastnými matkami je drastický nástroj na znižovanie počtu obyvateľov. Keď sa podarí v určitej spoločnosti presvedčiť tínedžerov, že „neporodenie“ vlastného dieťaťa je úžasné právo ženy, celá mladá generácia automaticky zníži svoju zodpovednosť vo vzťahu k sexuálnym vzťahom a spôsobí ľahkovážnu smrť mnohých detí ešte pred ich narodením. Celá spoločnosť bude poznačená bolesťou.

Pred narodením sa matka možno bojí o seba a o svoje pohodlie viac ako o svoje dieťa. Po narodení dieťaťa sa však bojí o dieťa viac ako o seba a je pripravená za dieťa dokonca polo žiť aj vlastný život. Novela zákona umožňuje matke takýto vývoj situácie zvážiť dôkladne.

Úmyselné navodenie smrti vlastného dieťaťa, aj keď legálne a dokonca vykonané inými ľuďmi, je pre svedomie ženy – matky obrovskou záťažou. Podobne ako vojaci, ktorí vo vojne celkom legálne zabíjali iných ľudí, aj matky, ktoré privodili smrť svojho vlastného dieťaťa, sú svojím skutkom hlboko poznačené. Svedomie kašle na zákony. Depresie, strata empatie a spontánnej radosti sú len malými prejavmi následkov, ktoré je možné zbadať aj navonok.

Pokiaľ sa matka rozhodne si dieťa ponechať, napriek nepriazni osudu, jej problémy je väčšinou možné vyriešiť peniazmi. Navrhovaná novela zákona ponúka zavedenie ďalšieho finančného príspevku pre matky. Ak sa problém dá vyriešiť peniazmi, nejde o veľký problém. Pokiaľ sa matka rozhodne zabrániť narodeniu svojho dieťaťa, jej drásajúce problémy sa už peniazmi vyriešiť nedajú.

Samotná matka je zriedka za zabránenie narodeniu dieťaťa. Zväčša je to jej okolie, ktoré ju presviedča, aby sa dieťa nenarodilo. Matkini rodičia, ktorí mali pre dcéru úplne iné plány, otec dieťaťa, ktorý sa bojí zodpovednosti, politické aktivistky so svojou agendou, klinika, ktorá má svoj finančný záujem. Následky svojho rozhodnutia však musí znášať sama. Preto je dôležité, aby mala dostatok času zvážiť všetky okolnosti a najmä následky, ktoré jej rozhodnutie prinesie.

Správne rozhodnutie matky, správne z jej pohľadu, je kľúčové. Nech má však čo najdlhšie ponechanú aj možnosť, rozhodnúť sa pre život. Ak sa rozhodne pre život dieťaťa, jej život nebude ľahký, úsmev a láska dcéry alebo syna jej však prinesú veľké šťastie.

Ján Čarnogurský ml.
Na snímke Ján Čarnogurský ml.
Všetci „pro choice“ (za právo voľby) liberáli by mali navrhovanej novele, o ktorej bude teraz parlament hlasovať, nadšene tlieskať, pretože predlžuje matke možnosť uskutočniť jej právo voľby, a to dôkladnejšie ako doteraz. Ak proti novele bronia, patria do tábora „pro kill“ (za vraždu), pretože im nejde o právo ženy, ani o jej dobro, ale o ich vlastnú chorú agendu, otvorene dejinami popísanú.

Niektorí si myslia, že vedia za matku rozhodnúť lepšie ako ona sama, a hlavne rýchlejšie. Komu slúži popularizácia a násilné pretláčanie zabránenia narodeniu detí na Slovensku, vieme. Avšak deti, ktoré dostali možnosť sa narodiť, sú pre všetkých nás požehnaním a radosťou.

Ján Čarnogurský ml.
https://www.hlavnespravy.sk/carnogursky-ml-kto-pozaduje-popularizaciu-a-pretlacanie-potratov-u-slovakov-predovsetkym-nacisti/2298832
Zas je niekto mudry ako radio Jerevan ... :roll:

Poslať 21.09.2020 11:57:23   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

od 09.09.2020 12:33:44
napísal 126 príspevkov
mňa by zaujímala jedna vec. Všetci hovoria o práve matky na svoje telo. To dieťa má tiež svoje telo, ale prečo nikto nehovorí o tom, že aj to dieťa má právo sa rozhodnúť sa. Či matka má právo a dieťa nie?

Poslať 21.09.2020 12:01:10   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20531 príspevkov
aldot píše:
mňa by zaujímala jedna vec. Všetci hovoria o práve matky na svoje telo. To dieťa má tiež svoje telo, ale prečo nikto nehovorí o tom, že aj to dieťa má právo sa rozhodnúť sa. Či matka má právo a dieťa nie?
Dokial sa budu deti rodit sucasnym sposobom, tak ano.
Ak vymyslis nieco "lepsieho", mozeme zacat o tom diskutovat. :D

Poslať 21.09.2020 12:11:17   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 126 príspevkov
skôr problém je v tom, že ženy chcú slobodne sexovať bez rizika otehotnieť a iba si užívať bez toho, aby z toho mali následky.

Poslať 21.09.2020 12:16:44   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20531 príspevkov
aldot píše:
skôr problém je v tom, že ženy chcú slobodne sexovať bez rizika otehotnieť a iba si užívať bez toho, aby z toho mali následky.
Zase jasnovidectvo ? :roll:

Je zaujimave, kolko chlapov si mysli, ze VEDIA, co si zeny myslia a co citia ... :lol:
A kolko z nich sa nazdava, ze maju pravo im do toho hovorit.

Poslať 21.09.2020 12:20:43   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 126 príspevkov
muži nemôžu rodiť deti. ak nebudú rodiť ženy, tak kto?

Poslať 21.09.2020 12:31:47   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20531 príspevkov
aldot píše:
muži nemôžu rodiť deti. ak nebudú rodiť ženy, tak kto?
Povedal som "takymto sposobom" ... :D
Vymysli klonovanie, alebo "neposkvrnene pocatie aj porod".
Dokedy bude existovat vnutorne oplodnovanie a VYVOJ od EMBRYA, dovtedy je to vecou matky.
Bodka.

Poslať 21.09.2020 12:39:24   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 126 príspevkov
legionar píše:
aldot píše:
Je zaujimave, kolko chlapov si mysli, ze VEDIA, co si zeny myslia a co citia ... :lol:
A kolko z nich sa nazdava, ze maju pravo im do toho hovorit.
a keby ten názor napísala žena, napríklad teta, tak by to bolo ok? veď nech ma opraví ona, ak som napísal niečo zlé. ty si tiež muž, takže na základe tvojho vlastného výroku tiež nemôžeš vedieť čo ženy cítia.

jednoducho, platí :
ak žena sexuje, je určitá pravdepodobnosť, že žena otehotnie
nechce žena otehotnieť? tak nech nesexuje.
keď nesexuje, neotehotnie a tým pádom nemusí rodiť.

právo na potrat je o tom, aby keď žena sexuje a otehotnie, aby mohla zabiť dieťa, lebo ona má iné plány.

Poslať 21.09.2020 12:44:59   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 126 príspevkov
legionar píše:
dovtedy je to vecou matky.
Bodka.
tak keď nechce žena otehotnieť, tak nech nesexuje.
Bodka.

Poslať 21.09.2020 12:55:22   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20531 príspevkov
aldot píše:
legionar píše:
dovtedy je to vecou matky.
Bodka.
tak keď nechce žena otehotnieť, tak nech nesexuje.
Bodka.
A ktoze si Ty, ze mas tolko "odvahy" (=drzosti) nieco takeho vyhlasit ? :evil:
Keby si to povedal do oci dostatocne energickej zene, tak Ti spakruky taku vytne, ze ozelenies. :lol:

Poslať 21.09.2020 13:01:44   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 126 príspevkov
legionar píše:
Keby si to povedal do oci dostatocne energickej zene, tak Ti spakruky taku vytne, ze ozelenies. :lol:
aha, už zrazu nie je problém v pôrode ale v sexe

kľudne nech mi vytne aj švárny Arnie. hriech neprestane byť hriechom ani vtedy.

Poslať 21.09.2020 13:23:11   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 20531 príspevkov
aldot píše:
legionar píše:
aha, už zrazu nie je problém v pôrode ale v sexe

kľudne nech mi vytne aj švárny Arnie. hriech neprestane byť hriechom ani vtedy.
Mas bohaty "myslienkovy" svet - s nonsalantnostou dokazes spojit kapustu s cokoladou ...
Vies kde ten problem je ?
V tom, ze ani Ty, ani ja, a dokonca ani teta(!), nema pravo kecat cudzim zenam do ich zivota.
Takze by bolo nacase prestat s ubohymi sofizmami a zacat si "pestovat vlastne hriechy" ...

Poslať 21.09.2020 15:58:48   Re: Potraty na Slovensku a vo svete

napísal 126 príspevkov
mám nielen pravo ale aj povinnosť upozorniť cudzieho človeka na hriech

[ Príspevkov: 275 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia