Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 656 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44
Autor Správa
Poslať 03.07.2020 13:57:58   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15383 príspevkov
Dnes akcia v Skalici na Záhorí:
-
Citácia:
Super akcia v Skalici na Záhorí:
K trdelníku diplom zdarma

.
Poslanec B. Kolár Vás bude v Skalici navigovať

Poslať 13.07.2020 13:35:21   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Ako hovorí majster Lasica-Satinsky:
Čo sa žien týka , Slovensko má jednu svetovú raritu.
"Všade na svete sa muži otáčajú za krásnymi ženami.
Na Slovensku nemusia. Oproti ide ďalšia."

:D :D

Poslať 29.07.2020 9:47:13   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Ministerstvo vnútra SR a Prevencia kriminality vydali odporúčania pre seniorov zamerané na ich bezpečnosť.

:D :lol: ;) :oops: :lol: :)

Poslať 17.08.2020 11:38:38   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Čo maju spolocne jezuiti a dominikáni ?
Obaja založili Španieli, sv. Dominik pre dominikánov a sv. Ignác z Loyoly pre jezuitov.
Obaja boli tiež založení na boj proti kacírstvu: dominikáni bojovali proti Albigéncom a jezuiti bojovali proti protestantom.

Čim sa líši vysledky prace jezuitských a dominikánskych rádov?
Stretli ste sa v poslednej dobe s niektorými Albigénčanmi?

[ Poznámka: Tento vtip je evidentne rozprávaný z dominikánskeho hľadiska. Jezuitská odpoveď by bola: „Je to preto, že sme nepoužívali meče!“]
http://catholic-resources.org/JesuitJokes.htm
Citácia:
Kapucín zomrie a ide do neba, pokorne zaklope na dvere a je prepustený bez fanfáry. Jedného dňa, oveľa neskôr, si všimne veľa rozruchu. Sú usporiadané kvety, zapálené sú všetky sviečky a je vyvalený červený koberec. Pýta sa anjela, čo sa deje, a je mu povedané, že sa chystajú privítať jezuita do neba. V rozpakoch sa pýta svätého Petra: „Vždy som si myslel, že v nebi bude spravodlivosť a rovnosť bez toho, aby sa s nikým dostalo preferenčného zaobchádzania. Prečo sa chystáte privítať jezuitov tak dlho, keď ste ma takmer vôbec nevideli, Prišiel som?" Svätý Peter mu odpovedá: „Nevidíš? Ďalší kapucín vstúpi takmer každý týždeň do neba, ale nevieš si predstaviť, ako dlho to trvalo, keď sme tu privítali posledného jezuita!“

Poslať 30.08.2020 22:55:21   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
"Když jsem se narodil, byla homosexualita trestná.
Když jsem chodil do školy, léčilo se to.
V devadesárých letech se to tolerovalo, a dnes se to doporučuje.
Doufám, že umřu dřív, než to bude povinný."

Poslať 30.08.2020 22:55:53   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
Citácia:
Žádný jed, Navalnyj má metabolickou poruchu, tvrdí lékaři v Omsku.
Špatně tráví polonium...

Poslať 31.08.2020 20:54:58   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov

Poslať 08.09.2020 17:34:10   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/koza-vlezla-do-policejniho-auta-sezrala-dokumenty-a-potrkala-policistku-40335671

Poslať 09.09.2020 2:16:21   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
List rodičom, ktorí týždeň čo týždeň privádzajú svoje vyrušujúce deti na omšu
Od Anna O'Neil - 1. septembra 20209

Drahí vyčerpaní, odradení rodičia,

Takže, Vaše deti sa na omši správajú prosto strašne. Chaos, neposlušnosť a vyrušovanie, týždeň čo týždeň. Je to akoby na Vás po celý čas svietil veľký starý reflektor; na Vás a Vaše, očividne nedostatočné, rodičovské schopnosti.

Som v tom s Vami. Začala som mať hrôzu z nedieľ. Teda, už sme skúsili všetko. Chodiť na rannú omšu, chodiť na večernú omšu, knižky o omši, tiché vysvetľovanie, tiché vyhrážanie, sedenie vpredu, sedenie vzadu, odchod priamo do detskej miestnosti… a možno pár z týchto trikov zabralo, ale pravdou ostáva, že sa nikdy nedostaneme z tej budovy bez toho, aby niekto nekričal, šialene sa nerozbehol smerom k oltáru alebo čosi podobné.

Ale napriek tomu všetkému, každý týždeň, ja a moja hlučná, chaotická rodina sa tam budeme (vzadu!) vrtieť a vyrušovať každého a vystavíme sa posudzovaniu veľkým množstvom ľudí, ktorí asi nechápu, aké ťažké je naučiť batoľa sedieť ticho 45 minút. Vyzerá to šialene. Napriek tomu si pozapíname naše pokrčené nedeľné šaty a privedieme naše telá pod tú strechu, presne ako to od nás Matka Cirkev žiada.

Chcem, aby ste vedeli, že ak to u vás vyzerá rovnako, je to v poriadku. Je to ešte lepšie než len v poriadku. Kristus chce povedať čosi dôležité ľuďom ako sme my:

Keď sa (Ježiš) rozhliadol videl boháčov ako hádžu svoje dary do chrámovej pokladnice. Videl aj akúsi chudobnú vdovu, ako ta vhodila dve drobné mince, a povedal: „Veru, hovorím vám: Táto chudobná vdova vhodila viac ako všetci ostatní. Lebo títo všetci dávali dary zo svojho nadbytku, ale ona pri svojej chudobe dala všetko, čo mala, celé svoje živobytie.“ (Lk 21:1-4)

Nie je to presne to, čo robíme? Dávame doslovne všetko, čo máme, keď zachovávame cirkevný príkaz prísť v nedeľu na omšu. (Číre zahanbenie, bohužiaľ, nie je dosť dobrým dôvodom ostať doma.) Svetu tam vonku sa zdá, že sme spravili len úplné minimum. Prišli sme do budovy, to áno, ale sústredíme sa? Máme duchovný zážitok? Počuli sme vôbec čo len slovo z Evanjelia, prepánajána? Nevyzerá to ako bohviečo. Iba my vieme, koľko v skutočnosti dávame. Ale Ježiš to vie tiež.

Presne ako tie dve malé mince od ženy, čo vyzerali v pokladnici ako nič v porovnaní s boháčovým obrovským mešcom zlata, náš príspevok vyzerá taký malý, že človek by sa mohol diviť, načo to všetko vôbec je. Načo vôbec chodiť na omšu, ak celý čas budete len odvracať možné škody spôsobené vašim batoľaťom? Ale Kristus je tu, aby nám pripomenul, že nevidí to, čo zvyšok sveta.

Veľmi často odchádzam z omše a cítim sa, ako keby to celé bolo fiasko. Nepodarilo sa mi ani len sledovať priebeh a odišla som tak rýchlo, že som si zabudla pokľaknúť. Čo som to za katolíčku? Ak sa aj vy cítite rovnako, nezabudnite – mať malé deti alebo deti so špeciálnymi potrebami, alebo nech sa nachádzate v akejkoľvek situácii, ktorá vám neumožňuje ticho kľačať a pozorne počúvať, je to unikátny druh chudoby. A my, v našej chudobe, skutočne dávame všetko, čo máme, už len tým, že sa snažíme najviac ako vieme. Dokonca aj vtedy, ak naše maximum je iba prísť tam.

Takže neprestávajte. A, prosím, netrápte sa príliš tým, ako Vaša rodina vyzerá. Ak to aj nikdy nebude ľahšie, vytrvajte v tom, čo robíte a vedzte, že aj keď svet nie, Boh vidí akou cennou je Vaša obeta.

Preklad: Ľubica Neupauerová

https://zastolom.sk/list-rodicom-ktori-tyzden-co-tyzden-privadzaju-svoje-vyrusujuce-deti-na-omsu/

Poslať 16.09.2020 14:26:21   Re: Vtipy

Obrázok užívateľa

napísal 15383 príspevkov
toto mozno ani nie je vtip ale realita
Citácia:
stary komunistický vtip,
nenavrhuj vedúcemu nejaké nové veci,pretože ťa nimi poverí, aby si ich realizoval

Poslať 21.09.2020 23:45:05   Re: Vtipy

od 21.03.2008 10:39:31
napísal 152 príspevkov
https://uloz.to/file/7bcXTFwK8FAN/simpsonovi-serial-natoceny-v-roce-2010-10-let-pred-zlym-covidem-mp4
Zvuk je v češtine - treba zapnnúť.

[ Príspevkov: 656 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 40, 41, 42, 43, 44

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť