Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13021 príspevkov
https://rcmonitor.cz/svet/7791-Fiktivni-filosoficke-rozhovory-o-nefiktivnich-problemech-Krestanstvi-a-pohanstvi

...

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18854 príspevkov
misojogi píše:
https://rcmonitor.cz/svet/7791-Fiktivni-filosoficke-rozhovory-o-nefiktivnich-problemech-Krestanstvi-a-pohanstvi

...
Ako ked sa bavi hluchy so slepym... :)
Kolko je na svete hinduistov ?
Su to pohania ?
Oslovilo ich Jezisovo ucenie ?
Co Cina, Japonsko ...

Priznam, ze som to nezvladol docitat ...
Argumentovat poctami zmanipulovanych ludi mi nepride ako plodna diskusia.
Ani vetami "keby...tak by".

od 05.08.2018 10:56:57
napísal 90 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:

...
Ako ked sa bavi hluchy so slepym... :)
Kolko je na svete hinduistov ?
Su to pohania ?
Oslovilo ich Jezisovo ucenie ?
Co Cina, Japonsko ...

Priznam, ze som to nezvladol docitat ...
Argumentovat poctami zmanipulovanych ludi mi nepride ako plodna diskusia.
Ani vetami "keby...tak by".
Dialog vyzera byt naozaj naivny, najma v tom, ako dezignuje jedneho ucastnika dialogu, ktory, ako sa neskor ukaze, ma navrch nad oponentom. Ano, pri takomto uvazovani by bol napr. islam taktiez to “spravne” nabozenstvo.

Mimochodom, keby v tomto odseku:

N: Na tom není nic obtížného. Křesťané se vůči pohanství velmi ostře vymezovali a postupně se jim podařilo zatlačit vliv pohanské kultury do společenského zámezí. Z jejich náboženství se stal hegemonní princip, který ovládl všechny rozměry života. …

bol namiesto Milanskeho ediktu uvedeny Theodosiov edikt z r. 380, tak ten odsek by vcelku dobre korespondoval s vtedajsou realitou. Len tak namatkovo vyberam, co nastalo o par rokov neskor po tom, ako bolo krestanstvo Theodosiovym ediktom ustanovene ako jedine statne nabozenstvo v Rimskej risi: pohanstvo bolo zakazane, Olympijske hry boli zrusene, boli zavrete alebo znicene niektore stavby sluziace kultu olympijskych bohov (napr. Artemidin chram v Efeze).

Takze asi tak, ako si napisal, ako hluchy so slepym, pricom povedzme ten hluchy musi vyjst z dialogu ako jasny vitaz…

[ Príspevkov: 3 ] 

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia