Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
Poslať 29.09.2019 14:59:29   ako sa vrátiť ku katolicizmu

od 29.09.2019 14:55:00
napísal 1 príspevkov
Potrebujem poradiť, ako sa stať súčasťou/vrátiť ku katolicizmu. Mám 18 rokov, som pokrstený, no v živote som nebol na omši. Mám záujem byť katolíkom. Kde mám začať? Čo si mám prečítať? Môžem ísť do kostola a jednoducho sa opýtať? Ak áno, musí to byť v mojej farnosti? Som z BA, môžem ísť do ľubovoľného kostola?

Ďakujem za odpovede.

Poslať 30.09.2019 21:37:48   Re: ako sa vrátiť ku katolicizmu

od 28.06.2014 21:30:22
napísal 365 príspevkov
Ahoj, podľa mňa by si mal zájsť do kostola. Píšeš, že si pokrstený a nič viac. Tak by bolo asi dobré začať od začiatku. Zájdi alebo napíš do UPeCe a tam Ti iste mladí ľudia poradia.

Poslať 30.09.2019 23:59:08   Re: ako sa vrátiť ku katolicizmu

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12923 príspevkov
Citácia:
Mám záujem byť katolíkom. Kde mám začať? Čo si mám prečítať?
Ahoj
to je mile ze mas takyto zaujem
myslim si ze su dve linie ktore je dobre obe rozvijat
jedna je rozumova a v podstate znamena rozvijat rozumove poznanie cize spoznat KKC (katechizmus katolickej cirkvi)
samozrejme to je dost odborna kniha preto je dobre zacat s lahsimi katechizmami (ktore ucia to iste ale nie tak do hlabky ale zato zrozumitelnejsie pre zaciatocnika) a okrem toho odporucam knihy od autorov ako Joszeph Ratzinger, Scot Hahn a C.S.Lewis (zacal by som asi tym poslednym)

druh linia sa tyka srdca a vacsinou jej hovoria spiritualna
a tuna uplny zaklad je zacat sa pravidelne modlit (staci mozno 3 minuty rano a vecer ale take zdrave optimum je 15-30 minut denne)
zacnes najprv len mechanicky odriekat ale potom ta to chyti a zacnes nad tym aj rozmyslat a zacnes aj vlastnymi slovami atd
potom citanie Pisma a potom praktizovanie sviatosti

a druha strana mince tychto dvoch linii je uvadzanie do zivota toho co si pochopil, rozumovo ale aj srdcom
cize zamyslat sa nad sebou a snazit sa byt lepsim clovekom. (Staci malo ale konkretne, vzdy to co si pochopil ze mas urobit a vzdy aspon nieco aspon maly krok. nebat sa robit chyby, robi ich kazdy ale pocita sa to co sa podari)

Dalsia dolezita vec je spolocenstvo ako ti napisali ze UPECE
krestan nikdy nejde k Bohu sam ale spolocne s bratmi a sestrami, osamoteny krestan nevydrzi dlho

Poslať 07.10.2019 20:59:49   Re: ako sa vrátiť ku katolicizmu

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 393 príspevkov
Agamemnon, ak si z BA, daj si do Google meno Jozef Luscoň. Nájdi si na neho kontakt, radšej osobne ako cez telefón. Povedz, že si chceš spraviť Generálnu svätú spoveď a povedz, i to co ta trápi. Potom mi poďakujes. 44 :D

[ Príspevkov: 4 ] 

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia