Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 56, 57, 58, 59, 60

Kto je vas prezidentsky kandidat?
Hlasovanie končí za 30.03.2019 19:36:14
Zuzana Čaputová 53%  53%  [ 9 ]
Maroš Šefčovič 29%  29%  [ 5 ]
Nebudem voliť 18%  18%  [ 3 ]
Celkom hlasov : 17
Autor Správa
Poslať 07.10.2019 9:05:01   Re: Prezidentské voľby 2019

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12923 príspevkov
Milan Knazko a jeho postreh
https://www.cas.sk/clanok/889825/milan-knazko-nalozil-slovenskym-politikom-drsny-odkaz-caputovej/?
Citácia:
Ako vnímate prezidentku Zuzanu Čaputovú?

Prajem jej veľmi, aby sa jej darilo. Pretože chcem, aby sa darilo tejto krajine. Viackrát som sa vyjadril pre francúzske aj české médiá, keď bola ešte len v prvom kole, že z toho výberu je to najlepšia možnosť. Zatiaľ nemám dôvod o tom pochybovať. Akurát si myslím, že pokiaľ ide o rezidenciu, nemala by nadviazať na smutno-smiešnu tradíciu cezpoľných prezidentov, ktorí si nechali zveľadiť svoje rodinné domy a rezignovali na rezidenciu. Pretože prezident je inštitúcia. A keď už táto vláda rozhodla, že rezidenciu v hodnote 7 miliónov bude mať predseda vlády a predseda parlamentu, a nerozhodla o tom, že predovšetkým musí mať rezidenciu prezident, tak to je ďalšie zlyhanie. To je niečo nepochopiteľné. S odôvodnením, že ona chce bývať tam, kde býva? Ona môže chcieť a môže tam aj bývať, ale inštitúcia prezidenta musí mať rezidenciu. Veď si predstavte, že príde francúzsky prezident Macron a ona mu bude chcieť prejaviť mimoriadnu protokolárnu pozornosť a pozve ho na obed do svojej rezidencie. Tak ho pozve do radovej zástavby do Pezinka? Nech sa čo najskôr spamätá, aj celé jej okolie.

Poslať 07.10.2019 10:08:34   Re: Prezidentské voľby 2019

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18808 príspevkov
misojogi píše:
Milan Knazko a jeho postreh
https://www.cas.sk/clanok/889825/milan-knazko-nalozil-slovenskym-politikom-drsny-odkaz-caputovej/?
Citácia:
Ako vnímate prezidentku Zuzanu Čaputovú?
Ma pravdu.
Pocas tych dlhych rokov 'boja' premierov s prezidentami si narod akosi zvykol, ze "moc ma strana a vlada" a "prezident je iba figurka" a nie vrcholny predstavitel statu a najvyssi velitel vojsk.
Pokym toto myslenie nezmenime, budeme v Europe (a aj vo svete) iba za buranov ...

[ Príspevkov: 887 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 56, 57, 58, 59, 60

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia