Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 1985 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 129, 130, 131, 132, 133  Ďalší
Autor Správa
Poslať 09.08.2019 14:00:48   Re: UTEČENCI

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12826 príspevkov
https://www.hlavnespravy.sk/europa-je-domovom-narodov-nie-taviacim-kotlom-uhadnete-ktory-statnik-povedal/1844660
Citácia:
„Dámy a páni, ľudia v Európe sa rodia ako synovia a dcéry národov. Keď sa narodí nový človek, je Nemcom, Francúzom, Talianom, Poliakom či Maďarom – taký je poriadok dejín a prirodzenosti. Keď malé dieťa prvýkrát prehovorí, jeho slová znejú poľsky, chorvátsky, švédsky, anglicky alebo maďarsky. Tým sa Európa líši od iných kontinentov: Európa je domovom národov a nie taviacim kotlom!

Vždy z nás rôzne impériá chceli vymodelovať poslušných jedincov. Nechápali, že my máme vlasť a táto vlasť má synov a dcéry, nie predmety. Aj dnes v Bruseli zaznievajú imperiálne fanfáry. Je pravda, že dnes tá melódia znie trochu inak než predtým: dnes nerobia inváziu so zbraňami. Dobre vieme, že Brusel nie je Istanbul, Moskva, cisársky Berlín ani Viedeň – z Bruselu neprichádza vojenská výprava, ale administratívne podmaňovanie. Lenže my sme nikdy neboli kolóniou, ani kolonizátormi. Nikdy sme nikoho nepripravili o vlasť, ale ani tú našu nikomu neodovzdáme.

Brusel dnes ovládajú tí, ktorí namiesto aliancie slobodných národov chcú európske impérium. A chcú také impérium, ktoré nebude riadené lídrami zvolenými národmi, ale bruselskými byrokratmi. Vidíme tiež, že takíto ľudia, oddaní európskemu impériu, vládnu v celom rade európskych krajín. Tým nám dávajú možnosť vidieť, ako by tento, podľa nich „krásny nový svet“, vyzeral. V obrovských počtoch tam prúdia ľudia z odlišných kontinentov a odlišných kultúr, väčšinou muži vojenského veku, a ešte počas nášho života menia veľké európske mestá na svoj obraz, keď pomaly, ale isto prečísľujú domácu európsku populáciu. Terorizmus je súčasťou veľkomestského života, politická manipulácia je každodennou záležitosťou, sloboda prejavu sa vzťahuje len na slobodu bezmyšlienkovito opakovať ich názory.

Poslať 09.08.2019 16:38:22   Re: UTEČENCI

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
http://www.priestornet.com/2019/08/vratme-turecko-krestanskemu-svetu.html
evanjelizacia moslimov

Poslať 22.08.2019 9:50:23   Re: UTEČENCI

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/717254/spustil-operaciu-mare-nostrum-pokial-su-na-lodi-vycerpani-ludia-treba-ich-vziat-na-breh/

Citácia:
V roku 2013 ste spustili veľkú operáciu Mare Nostrum. Čo bolo jej hlavným impulzom?

Bola ním tragická udalosť, pri ktorej zahynulo 360 ľudí, ktorí mierili k nášmu pobrežiu. Každý námorný dôstojník, ktorý by sa ocitol v podobnej situácii, by reagoval rovnako. Stratiť 360 ľudí je hrozné kdekoľvek na svete, no toto sa stalo hneď pri ostrove Lampedusa, kde bolo dostupné záchranárske vybavenie a mohlo sa použiť v pomerne krátkom čase.
Pochopil som, že treba prijať mimoriadne opatrenia, aby sa podobné prípady už neopakovali. V tom čase sme mali na mori každý deň viac ako 20 veľkých lodí, ktoré boli preplnené ľuďmi. Vďaka našim systémom sme vždy vedeli, kedy lode vyplávali z Líbye, operačné centrum v Ríme zasa informovalo, že sa k nám plaví masa lodí.
Bolo mi jasné, že tragédia, ktorá sa stala, nebude jedinou, pokiaľ neprijmeme nejaké opatrenia, aby sme predišli katastrofe.
cize o vsetkom vedeli ze co sa deje
Citácia:
Takisto nemôžeme byť naivní a treba pochopiť, že mimovládne organizácie využívajú postoj vlády na svoju agendu, čo je získavať prostriedky na svoju činnosť – a tá je motivovaná potrebou zachraňovať ľudí. Ideologicky ich určite nemôžeme obviňo
ide o prachy az na prvom mieste
Citácia:
To, na čo by sme sa ale mohli zamerať, je ani nie tak na situáciu v Líbyi, keďže ide o veľkú úlohu, ale na situáciu migrantov v Líbyi. To by však tiež vyžadovalo peniaze. Výsledok si totiž musíte kúpiť od milícií. Už dnes im platíme za to, že držia migrantov v Líbyi. Namiesto toho by sme mohli investovať do zlepšenia podmienok, v ktorých tam žijú.
a este aj zatykaju paserakov ale na druhej strane on migrantov víta, hotova schyza

Poslať 23.08.2019 9:31:10   Re: UTEČENCI

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3926 príspevkov
že ťa to Mišo ešte baví. Brecháš na nesprávny strom - ukáž mi jediného utečenca ktorý by chcel žiť v absurdistane zvanom Slovensko.

Poslať 23.08.2019 12:18:32   Re: UTEČENCI

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
misionar3 píše:
že ťa to Mišo ešte baví. Brecháš na nesprávny strom - ukáž mi jediného utečenca ktorý by chcel žiť v absurdistane zvanom Slovensko.
Scasti ho chapem, pretoze problem je niekde inde.
Na Slovensku utecenci zit nemusia CHCIET !
Sam vidis, ake tlaky su v Nemecku a Taliansku na povinne PREROZDELOVANIE a hlavne na to, ze my vlastne do toho ani nemame co kecat.
To uz problem je !

Poslať 24.08.2019 14:43:44   Re: UTEČENCI

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Citácia:
ukáž mi jediného utečenca ktorý by chcel žiť v absurdistane zvanom Slovensko.
nastastie zatial ani, a ja chcem aby to tak aj ostalo ....
Citácia:
ake tlaky su v Nemecku a Taliansku na povinne PREROZDELOVANIE a hlavne na to, ze my vlastne do toho ani nemame co kecat.
Zasa o nas bez nas ...

a cervena kontrolka blika aj ked clovek vidi chovanie a doslova posadnutost mimovladok v tejto oblasti
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/08/05/rizika-aktivismu/
Citácia:
Příběh aktivistické kapitánky lodě Sea-Watch 3, Caroly Rackete, která si vynutila přistání v Lampeduse?
Ale už v roce 2015 byly lodě neziskovek MOAS, Jugend Retter, Stichting Bootvluchting, Médicins Sans Frontiéres, Save the Children, Proactiva Open Arms, Sea-Watch.org, Sea-Eye a Life Boat přichyceny in flagranti a byla jim jednoznačně prokázána spolupráce při pašování lidí.S libyjskými pašeráky a Italskou pobřežní stráží!

Poslať 24.08.2019 16:28:45   Re: UTEČENCI

napísal 18761 príspevkov
misojogi píše:
https://www.hlavnespravy.sk/europa-je-domovom-narodov-nie-taviacim-kotlom-uhadnete-ktory-statnik-povedal/1844660
Citácia:
„Dámy a páni, ľudia v Európe sa rodia ako synovia a dcéry národov. Keď sa narodí nový človek, je Nemcom, Francúzom, Talianom, Poliakom či Maďarom – taký je poriadok dejín a prirodzenosti.
Toto je ale, dovolim si tvrdit, nepravda.
Aku ze ma narodnost dieta, co sa narodi napr. Talianovi a Slovenke v Amerike ?
Pricom jeho rodicia su Belgican a Francuzka a jej rodicia su Madar a Ceska ?
Odjakziva sa narody MIESALI, len teraz je to ovela masivnejsie a lahsie ...

Sme obyvatelia Zeme. To je asi jedine tvrdenie, ktore je pravdive.
(Aj ked u niektorych ani v tomto nie som si isty ... :) )

Poslať 25.08.2019 11:03:51   Re: UTEČENCI

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
ano hranice narodnosti nie su zdaleka take ostre ako pri inych kriteriach
do iste miery sa clovek do naroda narodi a do istej miery je to aj vec osobnej volby

Su aj ludia ktori sa nemozu, nedokazu alebo nechcu zaradit a hovorime im potom ze su to vykoreneni kozmopoliti

Poslať 25.08.2019 11:21:02   Re: UTEČENCI

napísal 18761 príspevkov
misojogi píše:
Su aj ludia ktori sa nemozu, nedokazu alebo nechcu zaradit a hovorime im potom ze su to vykoreneni kozmopoliti
To je vec pohladu (a hlavne poctov).
Pokial tych "vykorenenych kozmopolitov", ako vravis, bude na Zemi 95%, tak ti ostatni sa stanu "narodnostnymi konzervami" prezivajucimi v rezervaciach ... :)
Uz vidim, aki zmateni budu navstevnici z Vesmiru, ked im na jednanie o vesmirnej spolupraci nabehne 20-30 "zastupcov narodov Zeme".
Urobia celom vzad a uz ich viac neuvidime ... :)

Poslať 25.08.2019 12:18:22   Re: UTEČENCI

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Citácia:
Pokial tych "vykorenenych kozmopolitov", ako vravis, bude na Zemi 95%, tak ti ostatni sa stanu "narodnostnymi konzervami" prezivajucimi v rezervaciach ... :)
nie som si isty ze by prave toto mal byt ziaduci stav, obavam sa ze skor asi nie

Poslať 04.09.2019 12:04:13   Re: UTEČENCI

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
podrobna analyza sucasnej situacie ohladom migrantov
https://www.postoj.sk/46726/europske-more-nedoriesenych-problemov

Poslať 06.09.2019 21:09:10   Re: UTEČENCI

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/2751174471579424
Citácia:
Polícia Slovenskej republiky
Včera o 7:55 ·
MIMORIADNE: ŽENA SA ZRIEKLA ISLAMU, CHCELI JU ZA TO ZAVRAŽDIŤ
Vyšetrovateľom národnej protizločineckej jednotky NAKA P PZ bolo dňa 09.08.2018 začaté trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchaného v štádiu prípravy.
Dňa 11.06.2019 bolo za uvedený obzvlášť závažný zločin vznesené obvinenie dvom občanom Veľkej Británie, afganskej národnosti a to 54 ročnému M. G. P. a 49 ročnému D. K. S., pretože pripravovali vraždu 25 ročnej ženy. Motívom ich konania bola najmä pomsta za to, že sa zriekla islamskej viery.
Od okamihu získania informácie o pripravovanom skutku bolo vykonané rozsiahle vyšetrovanie v rámci ktorého boli dôkazy zadovažované aj vďaka vynikajúcej spolupráci s policajtmi národnej kriminálnej agentúry Veľkej Británie, justičnými a policajnými orgánmi Rakúskej republiky, Eurojustu a veľvyslanectva Veľkej Británie na Slovensku.
Dňa 04.09.2019 policajti národnej protizločineckej jednotky NAKA P PZ v spolupráci s národnou kriminálnou agentúrou Veľkej Británie vykonali policajnú akciu s krycím názvom „POMSTA“ v rámci ktorej boli na území Veľkej Británie zadržané vyššie uvedené osoby, u ktorých boli vykonané domové prehliadky za účasti slovenských policajtov NAKA P PZ. Zároveň boli vykonané na území Slovenska ďalšie zaisťovacie úkony.
Na osoby zadržané vo Veľkej Británii vydal Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici európske zatýkacie rozkazy a obvinení v súčasnosti čelia vydávaciemu konaniu na Slovensko. Dňa 12.09.2019 bude príslušný súd Veľkej Británie vykonávať ďalšie úkony spojené s ich vydaním na Slovensko.
Ilustračná foto
https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/2751174471579424

a toto nam sem chcu dotiahnut na Slovensko rozni slnieckari
https://www.hlavnespravy.sk/policajti-zadrzali-dvoch-afgancov-ktori-planovali-slovensku-vrazdu-zeny/1877525

Poslať 06.09.2019 21:45:35   Re: UTEČENCI

napísal 18761 príspevkov
misojogi píše:
https://www.hlavnespravy.sk/policajti-zadrzali-dvoch-afgancov-ktori-planovali-slovensku-vrazdu-zeny/1877525
Uplne vazne planovali vrazdu (ak je to dokazane), pripadne sa aj priznali (bonus) ?
Na mieste ZASTRELIT !!!

Poslať 06.09.2019 23:35:32   Re: UTEČENCI

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Citácia:
Uplne vazne planovali vrazdu
ono je to oficialne pravidlo Sarie, za odpadnutie od islamu je smrt
nie vzdy sa to dodrziava ale v pravidlach islamu to maju

Poslať 14.09.2019 23:16:15   Re: UTEČENCI

Obrázok užívateľa

napísal 12826 príspevkov
Petronela Kristína Smažáková <https://www.facebook.com/nartyllan?__tn__=%2CdCH-R-R&eid=ARAt2sqd2DS0drGQiLHOXjk8fM5wIc6MP-hOiM96E3En4Rpxb6r1P_ICcoeF_nDfLXYkmtojJ85njcg2&hc_ref=ARQ9tLyoI1VQm1rqIkkt0ZvFqUBtud-ol-Se2wopzDqsbwQA5a1zw1j2e3ir51NUnq4&fref=nf> ‎ pre Nedôverujem ex-prezidentovi Kiskovi, ani prezidentke Čaputovej <https://www.facebook.com/groups/230045904063176/permalink/500353793699051/>

Citácia:
Zdravím, chcela by som sa s vami podeliť o skúsenosť ktorá ma aj napriek všetkému, čo o moslimoch počujem, veľmi zaskočila. V piešťanoch ma zastavila moslimská žena a opýtala sa kde nájde verejné toalety, poradila som jej, Moja zvedavosť však bola veľmi silná a tak som sa jej opýtala, prečo tu vlastne prišla. Citujem " môj manžel ma sem priviedol, Povedal, že sa sťahujeme do Európy, pretože aj ostatní moslimovia idú do Európy a budú rozširovať islám" .. Odpovedala som jej, že my sme kresťanská krajina a islám nepríjmeme rovnako ako oni kresťanstvo. Pokrutila hlavou a šla dalej šomrajúc si popod nos... dobehla som ju a opýtala som sa ešte jednu otázku... ako ste sa sem dostali.. "Ja s mužom sme išli lietadlom, pretože sme dostali lístok od priateľov, moji další priatelia išli loďou a autom, ale oni sú v inom meste, pretože islam treba širiť aj tam, vy neveriaci by ste sa mali odsťahovať preč.. hovorila mi to prísnym tónom a ukazovala pri tom na mna palcom.. dalej sa uz len pobrala na toalety....

Ak si niekto myslí že to na Slovensku nie je.. mal by sa spýtať .. lebo ten, kto sa pýta, ten sa dozvie... celé sa to odohravalo v angličtine.

[ Príspevkov: 1985 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 129, 130, 131, 132, 133  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia