Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1328 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 89  Ďalší
Autor Správa
Poslať 12.08.2019 13:36:57   Re: Gender ideológia

od 05.03.2014 13:26:50
napísal 89 príspevkov
misojogi píše:
toto by som upresnil ze v spovednom zrkadle je ze zena sa ma obliekat ohladuplne voci muzom (nebyt pricinou nemravnych myslienok a zvadzania)
Veď ona sa tak oblieka. Z jej pohľadu.
To, že ty si predstavuješ neviemčo s ňou, nie je jej chyba. Ani sa neoblečie do vreca kvôli tebe, aby si si náhodou niečo nepredstavoval.
Nemôžeš od nej žiadať, aby plnila TVOJE požiadavky na obliekanie sa tak, aby ťa nevzrušila.

Citácia:
V Taliansku (alebo v Grecku) dokonca nepustia do kostola ak ma minisuknu alebo nezahalene plecia ci dokonca niekedy odporucaju aj satku na vlasy
Presne tak... závisí od prostredia. Niekde v Tichomorí zase budú v kostole oblečené inak :)
Navyše, toto už je o dresscode, ktorý v danej inštitúcii platí (kostol, divadlo, banka...). Aj v súčasnosti predsa by si nemal vojsť do kostola napr. v kraťasoch, pričom ale vonku alebo na kúpalisku v kraťasoch byť môžeš.
Predpokladám, že ani RIman tým tvrdením že cirkev rešpektuje aj kultúry "hore bez" nechcel povedať, že tak čítajú v kostole. Predpokladám, že aj tam je zavedený nejaký dresscode, podobne, ako s tymi kraťasmi.

Citácia:
Citácia:
Takto sa vedia pozerať na nahú ženu aj doktori, maséri...
ano ked treba viem sa takto pozerat na zenu, napriklad ak davam prvu pomoca podpobne
To ako naozaj? Sorry, ale po tvojich príspevkoch v tejto téme si o tom dovolím pochybovať.

Poslať 12.08.2019 13:46:37   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12985 príspevkov
Citácia:
Co do toho pleties banky ?
lebo prave banky (a velke zapadne korporacie) zaviedli pojem dresscode
Co si myslis ze preco asi tak urobili?

Poslať 12.08.2019 13:47:12   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
Takze si radsej daj studenu sprchu a zacni sa na zeny pozerat rovnymi ocami.
myslis si ze mi to pomôze :loool: :potlesk: :objatie:
------------------
Citácia:
Veď ona sa tak oblieka. Z jej pohľadu.
To, že ty si predstavuješ neviemčo s ňou, nie je jej chyba. Ani sa neoblečie do vreca kvôli tebe, aby si si náhodou niečo nepredstavoval.
Nemôžeš od nej žiadať, aby plnila TVOJE požiadavky na obliekanie sa tak, aby ťa nevzrušila.
prave preto sa to nerobi cez individualne nazory ale cez nepisany celospolocensky konsenzus aby to vyhovovalo aj muzom aj zenam

Poslať 12.08.2019 13:50:55   Re: Gender ideológia

napísal 89 príspevkov
Mišo,
ale pojem dresscode a možnosť ísť sa kúpať na kúpalisko hore bez sú dve rozdielne veci.
Predpokladám, že aj súčasné dvojdielne plavky nespĺňajú dresscode v akejkoľvek inštitúcii (banka, kostol, divadlo...).

(okrem toho, niekedy konkrétny dresscode - kostýmček, mini... môže byť oveľa zaujimavejší ako napr. roztrhané rifle a tričko ;) )

Poslať 12.08.2019 13:52:06   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
Pár desiatok rokov bolo štandardom, aby vydatá žena mala zakryté vlasy, aby si neodhaľovala v spoločnosti kolená...
Citácia:
O kúpaní sa v normálnych plavkách mohli ženy len snívať...
co su normalne plavky? pre niekoho bikini a pre niekoho jednodielne zenske plavky

Citácia:
Chodis snad na kupalisko v dvojdielnych plavkach ?
na prveho aprila sme s kamosom isli na trhovisko Mileticova a pytali sa Vietnamcov ci nemaju panske dvojdielne plavky a oni sa strasne smiali, ale to uz bolo davno, mozno pred 10 alebo 20 rokmi

Poslať 12.08.2019 13:52:12   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
Predpokladám, že aj súčasné dvojdielne plavky nespĺňajú dresscode v akejkoľvek inštitúcii (banka, kostol, divadlo...).
pouzivam ten pojem siroko, cize dresscode pre kupalisko su napriklad dvojdielne (alebo jednodielne) plavky

Poslať 12.08.2019 13:54:17   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18837 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Co do toho pleties banky ?
lebo prave banky (a velke zapadne korporacie) zaviedli pojem dresscode
Co si myslis ze preco asi tak urobili?
Lenze dress code banky je presne to, co aom Ti vravel: My hovorime o voze a Ty furt melies iba o tych kozach .... :)
Daj si lekciu z logiky.
Ja hovorim, ze AK povazujes v nejakej situacii chlapa hore bez za NORMAL, POTOM je zena v rovnakej situacii hore bez TIEZ NORMAL.
Bodka.

Poslať 12.08.2019 14:05:02   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
Daj si lekciu z logiky.
Ja hovorim, ze AK povazujes v nejakej situacii chlapa hore bez za NORMAL, POTOM je zena v rovnakej situacii hore bez TIEZ NORMAL.
Bodka.
logika hovori ze zenske telo je ine ako muzske a teda aj zenske oblecenie bude asi mat ine standardy ako pre muzov
Citácia:
Lenze dress code banky je presne to, co som Ti vravel: My hovorime o voze ...
zovseobecnujem
v banke predpisuje dresscode manazer alebo vedenie ale na verejnosti je to nepisany spolocensky uzus, iny na kupalisku a iny v MHD a iny v divadle ci na plese
ale stale je to dresscode ktory ma svoje spolocenske opodstatnenie, proste to nie je vymysel bank ale patri to k spolocenskemu chovaniu

Poslať 12.08.2019 14:08:21   Re: Gender ideológia

napísal 89 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Cirkev rešpektuje rozličné kultúry dokonca aj tie, kde chodia katolíčky hore bez.
opat upresnim ze liturgicky predpis hovori ze ak zena cita pri omsi tak ma mat zahalene plecia
V Taliansku (alebo v Grecku) dokonca nepustia do kostola ak ma minisuknu alebo nezahalene plecia ci dokonca niekedy odporucaju aj satku na vlasy
tak, je pravda, že tieto tu nečítali pri omši, tak plecia zahalené nemali ;)
https://www.catholicsandcultures.org/micronesia-women-yap-dance-easter-light-lights-world
(viď video dole)

...ale to už sme diskusiu odviedli úplne inde...

vrátim sa k podstate:

misojogi píše:
prave preto sa to nerobi cez individualne nazory ale cez nepisany celospolocensky konsenzus aby to vyhovovalo aj muzom aj zenam
No vidíš.
A ten spoločenský konsenzus nie je nemenný, ale mení sa v čase.
Okrem toho, to rozhodnutie barcelonského magistrátu nemení tento konsenzus (nenariaďuje, že ženy sa MUSIA kúpať na kúpalisku hore bez), iba to umožňuje tým, ktoré by tak chceli urobiť.
A ak spoločenský konsenzus ostane nezmenený, aj naďalej sa budú kúpať v plavkách ako doposiaľ. A ak sa časom konsenzus zmení, tak sa zmení, a nejakému misojogimu na konci 21. storočia nepríde nič divné na tom, že si ľudia pri kúpaní nezakrývajú prsia.

Poslať 12.08.2019 14:08:44   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
(okrem toho, niekedy konkrétny dresscode - kostýmček, mini... môže byť oveľa zaujimavejší ako napr. roztrhané rifle a tričko ;) )
to je pravda :-)

Poslať 12.08.2019 15:05:46   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
A ak sa časom konsenzus zmení, tak sa zmení, a nejakému misojogimu na konci 21. storočia nepríde nič divné na tom, že si ľudia pri kúpaní nezakrývajú prsia.
ale misojogi 20 storocia je konzerva a zastava status quo aby sa stav nemenil :nuz: :palec:

Poslať 12.08.2019 15:11:18   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
tak, je pravda, že tieto tu nečítali pri omši, tak plecia zahalené nemali ;)
pozeral som obrazky a priznavam ze je to pre mna naozaj tvrdy nezvyk, asi by to bol pre mna kulturny sok

Poslať 12.08.2019 16:09:46   Re: Gender ideológia

napísal 89 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
A ak sa časom konsenzus zmení, tak sa zmení, a nejakému misojogimu na konci 21. storočia nepríde nič divné na tom, že si ľudia pri kúpaní nezakrývajú prsia.
ale misojogi 20 storocia je konzerva a zastava status quo aby sa stav nemenil :nuz: :palec:
Ale status quo veľmi pravdepodobne neostane nezmenený... Lebo ani v minulosti neostal, vyvíja sa.
Si ako keby v pozícii tých "klimatológov-alarmistov", ktorí si zobrali (bohvie prečo) za vzor obdobie 1960-1990, klímu tohto obdobia označili ako optimum a akúkoľvek odchýlku od tohto obdobia pokladajú za nežiaducu, spôsobenú ľudskou činnosťou (a ignorujú fakt, že klíma sa menila v čase neustále).
Ty si si zobral za vzor obdobie 2. polovice 20. storočia a očakávaš, že spoločenský konsenzus ostane zakonzervovaný v tejto dobe.

Mimochodom, ak by asi žena dnes prišla na kúpalisko v plavkách z konca 19. storočia, a vliezla v nich do bazéna, asi by ju vyviedli... pričom ľudom v tej dobe sa asi tiež zadali ideálne a nechceli aby sa status quo menil.
Obrázok
Ale on sa menil a meniť sa bude... rovnako ako tá klíma.
Mimochodom, čo hovoríš na burkini? :)

A ešte raz - status quo sa nemení ani tým barcelonským rozhodnutím. Nikto nikomu v barcelone neprikazuje, že sa má kúpať hore bez. Je to na slobodnom rozhodnutí každého (čo je pokrok oproti súčasnému stavu, lebo doteraz to tak nebolo).

Poslať 13.08.2019 11:15:47   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
za normalnych okolnosti je to vec tej zeny, ale v kontexte moslimskej agresivity ..... moje presvedcenie nadobuda trhliny

Poslať 13.08.2019 11:15:53   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
za normalnych okolnosti je to vec tej zeny, ale v kontexte moslimskej agresivity ..... moje presvedcenie nadobuda trhliny

[ Príspevkov: 1328 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 89  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť