Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

[ Príspevkov: 1328 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 89  Ďalší
Autor Správa
Poslať 11.08.2019 21:05:23   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12985 príspevkov
ty sa tvaris ako keby boli zenske prsia neutralna vec, ale nie su, aspon nie v nasej kulture a samozrejme aj biologicky dovod tu je

Poslať 11.08.2019 23:31:19   Re: Gender ideológia

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18837 príspevkov
misojogi píše:
ty sa tvaris ako keby boli zenske prsia neutralna vec, ale nie su, aspon nie v nasej kulture a samozrejme aj biologicky dovod tu je
Pleties ucelovo kulturu s biologiou.
Ukaz mi primata, ktory nosi podprsenku !
A kultura ?
Vsade je ina !
Takze ano - zenske prsia su "neutralne" , pokial z nich niekto neurobi "nedostatkovy" fetis.

Poslať 11.08.2019 23:51:35   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
"nedostatkovy" fetis.
to myslis ako ze nemas dost materialu na pozeranie ci ako ?
chcel by si aby sme boli ako v Afrike kde zeny chodia bezne hore bez ? myslis si ze je to plus?
tak potom uz budme uplne liberalni a zavedme vsade nudizmus, inspirujme sa od Adamitov :lol:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Adamit%C3%A9

Poslať 12.08.2019 5:53:50   Re: Gender ideológia

napísal 18837 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
"nedostatkovy" fetis.
to myslis ako ze nemas dost materialu na pozeranie ci ako ?
chcel by si aby sme boli ako v Afrike kde zeny chodia bezne hore bez ? myslis si ze je to plus?
tak potom uz budme uplne liberalni a zavedme vsade nudizmus, inspirujme sa od Adamitov :lol:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Adamit%C3%A9
Miso, naozaj sa uz ozen, lebo mas plnu hlavu chaosu.
Ja Ti hovorim o voze a Ty stale iba koze. :)
1. Podla seba sudim Teba - na to by si mal pamatat, ked niekomu podsuvas, "co si mysli".
2. Akym pravom Ty chces kecat zenam do toho, ako vnimaju SVOJE prsia, ked u chlapov je to normalne ?
3. Keby som pouzil Tvoju "logiku", mohol by som sa Ta spytat, ci by sme tym zenam nemali NARIADIT aj dlhe sukne a povinnu pokryvku hlavy ...

Poslať 12.08.2019 7:18:14   Re: Gender ideológia

od 05.03.2014 13:26:50
napísal 89 príspevkov
misojogi píše:
to myslis ako ze nemas dost materialu na pozeranie ci ako ?...
Ver tomu, že ak by od zajtra začali chodiť všetky ženy "hore bez", tak možno by ťa to "vzrušovalo a rozrušovalo" nejaký týždeň-dva, ale potom by si si na to zvykol a nerobilo by ti to nič zvláštne (resp. niečo podobné, ako keď teraz vidíš ženu v minisukni).
Ten "materiál na pozeranie" a sexualita v tvojej hlave je naozaj prepojená na "nedostatkový fetiš" v tvojej mysli a predstavách (nemyslím len u teba konkrétne, ale všeobecne). Preto napríklad v tradičnej moslimskej kultúre je neskutočne vzrušujúce a zároveň "nehanebné" vidieť ženu s odhalenými kolenami, a v našej kultúre je to úplne bežná vec. U nás odhalené ženské kolená nie sú (ak mám použiť už citované slová) "nedostatkový fetiš" , v moslimskej kultúre áno.

A ak sa mám vrátiť k meritu veci, tiež nevidím nič zlé na tom, ak by sa povolilo ženám kúpanie "hore bez", ako to majú aj muži. Samozrejme len ak chcú, na báze dobrovoľnosti; nikoho nenútiť, ale zároveň ani netrestať.
(pritom si ale myslím, že u nás by minimálne 95% žien aj napriek možnosti byť na kúpalisku "hore bez" takto nechodili).

Citácia:
Kultúrnemu dôvodu na zahaľovanie ženských pŕs celkom rozumiem, ale teda ten "biologický dôvod" na ich zahaľovanie by zaujímal aj mňa.

PS: Je naozaj pôvabné, že ak má niekto názor, že by kľudne povolil ženám (tým, ktoré chcú) byť na kúpalisku "hore bez", tebe hneď napadne, že asi "nemá dosť materiálu na pozeranie" ;)

Poslať 12.08.2019 7:45:11   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
teda ten "biologický dôvod" na ich zahaľovanie by zaujímal aj mňa.
myslim si ze na muza dost silno posobi vsetko na zene co je ine ako u neho
a muzske a zenske prsia naozaj odlisne su :oops: ;)
a myslim si ze to funguje aj v kulturach kde su na hore bez zvyknuti, napriklad som niekde cital ze prave cernosi su daleko viac sexualne aktivni, co si vysvetlujem prave odhalenou kulturou ktora posobi na podvedomie ako stimulant aj ked vedomie "si zvyklo"
Citácia:
reto napríklad v tradičnej moslimskej kultúre je neskutočne vzrušujúce a zároveň "nehanebné" vidieť ženu s odhalenými kolenami, a v našej kultúre je to úplne bežná vec. U nás odhalené ženské kolená nie sú (ak mám použiť už citované slová) "nedostatkový fetiš" , v moslimskej kultúre áno.
no pokial viem u moslinov hore bez chodia otrokyne (slusne zeny chodia zahalene) takze ked su u nas na takom kupalisku tak sa citia ako alipaša v hareme
Citácia:
Je naozaj pôvabné, ...
:lol: :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Poslať 12.08.2019 8:36:49   Re: Gender ideológia

napísal 89 príspevkov
misojogi píše:
myslim si ze na muza dost silno posobi vsetko na zene co je ine ako u neho
a muzske a zenske prsia naozaj odlisne su
Použijúc tvoju logiku -
- ženy s "plochými" prsiami by teda mali mať povolené chodiť "hore bez"? (telesne sa "podobajú" mužským prsiam)
- mali by chodiť s odhaleným zadkom? (z tohto pohľadu je ten zadok podobný ako mužský zadok, čiže - použijúc logiku vyššie - nemal by na muža až tak silno pôsobiť)
- črty tváre väčšiny žien sú na prvý pohľad odlišné ako črty tváre muža (jemnejšie línie, väčšinou nezarastajú, útlejšie...) - mali by si ženy zahaľovať tvár?

Inak, aký máš názor na odhalené vlasy vydatej ženy, prípadne na odhalené ženské kolená? Pár desiatok rokov dozadu to v našej kultúre bol tiež štandard (zakrývať to - šatkou, odevom) a možno tá logika zakrývania bola podobná ako tvoja (že to na muža "dosť silno pôsobí").

A na záver - čo je to vôbec za dôvod - "ze na muza to dost silno posobi"?
Celkom by si si rozumel s tvojimi názormi s islamistami, uvedomuješ si to? ;)

Citácia:
no pokial viem u moslinov hore bez chodia otrokyne (slusne zeny chodia zahalene)
Blbosť.

Citácia:
napriklad som niekde cital ze prave cernosi su daleko viac sexualne aktivni, co si vysvetlujem prave odhalenou kulturou
Ak by toto platilo, potom by moslimovia s ich "zahalenou" kultúrou boli impotentní.

Poslať 12.08.2019 10:43:10   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
Inak, aký máš názor na odhalené vlasy vydatej ženy, prípadne na odhalené ženské kolená? Pár desiatok rokov dozadu to v našej kultúre bol tiež štandard (zakrývať to - šatkou, odevom) a možno tá logika zakrývania bola podobná ako tvoja (že to na muža "dosť silno pôsobí").
urcity dresscode nie je na skodu :-)
Citácia:
Celkom by si si rozumel s tvojimi názormi s islamistami, uvedomuješ si to? ;)
ja si myslim ze aj ja aj oni vychadzame z reality posobenia zeny na muza
Citácia:
A na záver - čo je to vôbec za dôvod - "ze na muza to dost silno posobi"?
na Teba zeny neposobia :-D DDDDD
na mna ano (ale muzi nie :lol: :lol: :lol: :loool: )

konstatujem ze v tomto rozmyslas dost odlisne ako ja

Poslať 12.08.2019 11:26:03   Re: Gender ideológia

napísal 89 príspevkov
misojogi píše:
na mna ano
Ale pôsobia, samozrejme. Peknú ženu v mini prechádzajúcu okolo si samozrejme všimnem (a aj si možno pomyslím, že je pekná, že má pekné nohy, atd...). Je na tom niečo zlé?
Ale z tvojich príspevkov mám dojem, ako keby si pokladal to zahaľovanie chápal ako poslednú šancu, ako zabrániť nejakému "posadnutiu sexom". Že potom by sa už muži neudržali, nedokázali by racionálne myslieť, znásiľňovali by... Možno to len zle vnímam a neviem nájsť pointu v tom, čo píšeš, nejaký záchytný bod, neviem proste...

Poslať 12.08.2019 11:36:11   Re: Gender ideológia

napísal 18837 príspevkov
misojogi píše:
na mna ano (ale muzi nie :lol: :lol: :lol: :loool: )
konstatujem ze v tomto rozmyslas dost odlisne ako ja
Prepac, ale kde beries tolku DRZOST urcovat cudzim zenam "dress code iny ako mas Ty" iba podla toho, co "na Teba ako posobi" ?
Chodis snad na kupalisko v dvojdielnych plavkach ?

Poslať 12.08.2019 12:05:19   Re: Gender ideológia

napísal 89 príspevkov
to misojogi:

Na "konkurenčnom" kresťanskom diskusnom fóre som objavil trochu inú, ale v niečom podobnú diskusiu - o tom, či sa majú ženy zahaľovať viac, alebo menej.
Z pohľadu kresťanstva tam (a na počudovanie proti zahaľovaniu) písal nick Riman; ak dovolíš, prekopírujem ti sem pár jeho príspevkov:
(netvrdím, že súhlasím zo všetkým, ale je to zaujímavý pohľad - pre mňa - z druhej strany.

Citácia:
Ja práveže autoritu Cirkvi rešpektujem, a práve táto Cirkev svojou autoritou nám laikom v týchto veciach ponechala voľnosť. Nedala žiadne záväzné nariadenia, necháva to na nás, nakoniec s tým v druhom odseku sám súhlasíte, Cirkev rešpektuje rozličné kultúry dokonca aj tie, kde chodia katolíčky hore bez.

Na vašu otázku na zistenie toho kultúrneho prostredia, keď úrad má iný kodéx, banka iný.., je odpoveď, že toto si rozhodujú šéfovia tých bánk a iných inštitúcii podľa vlastného uváženia. A čo sa týka ulice a iného priestranstva, v tom u nás rozhoduje štát – vláda a parlament. V inej kultúre o tom možno rozhoduje zbor náčelníkov kmeňa, u nás zasa vláda a parlament.

Už som okolo toho veľa napísal a zargumentoval, nechce sa mi znova opakovať.

A tie tabletky, čo hovoríte. Muži, čo žijú v kultúrach žien hore bez, asi tabletky tiež nepotrebujú. Ale u nás vládne aj stres, stále sa musíme náhliť, niečo stíhať, sme zavalení starosťami, prácou... To sú tie likvidátorky potencie. V kultúrach hore bez sa nikde nenáhlia, väčšinou si žijú pokojne.

Už som to dávno písal, ja sa dokážem pozerať aj na nahú ženu bez toho aby som si s ňou predstavoval čokoľvek sexuálneho. Ani sexuálne vzrušenie prísť nemusí (hoci môže, ale to ako prišlo, tak aj zmizne). Takto sa vedia pozerať na nahú ženu aj doktori, maséri... A ani pápež Ján Pavol II. s tým zrejme nemal problém, keď navštevoval tie kultúry a podával si tam ruky so ženami hore bez, slúžil pre ne omše a pod. Ak vy s tým máte problém, nepodsúvajte, že ho máme všetci. Neviem čo by ste robil, keby ste žil v takej kultúre, kde ženy chodia hore bez :)

Mužom, čo na to nie sú zvyknutí, ako moslimovia, stačí ukázať aj maličký kúštik zo ženského tela, a už sú vzrušení a strácajú sebakontrolu. Aj preto začínam už myslieť, že toto zahaľovanie môžno ani nie je až tak správna cesta. Vidíme ako dopadli moslimovia, to zahaľovanie žien im skôr len uškodilo.

Preto veru neviem, či v tomto aj možno nemali viac pravdy ľudia ako Rasimo a ďalší, čo chcú kultúru, kde sa ženská krása neschováva, ale slúži pre radosť. Moslimovia sú dosť odstrašujúci príklad, kam až môžeme zájsť a aj tak to vôbec nepomáha, dokonca skôr škodí, lebo muži sa potom ani nemajú možnosť učiť sebakontrole.

Ale je zbytočné tu niečo riešiť. Keďže Cirkev tieto veci ponechala na nás, môžeme si vytvárať vlastnú kultúru, akú len chceme, Cirkev rešpektuje aj kultúru hore bez, je teda len na našej spoločnosti aké pravidlá v obliekaní si vytvoríme prostredníctvom vlády a parlamentu.

Ako som už povedal, u nás o tom rozhodujú tieto orgány. Preto pokiaľ je váš súkromný názor, že ženy by sa mali zahaľovať ešte viac, môžete sa s tým obrátiť na svojich volených zástupcov. Ale so mnou už nepočítajte, ja si budem radšej držať odstup; ak by, napríklad, bolo o tom nejaké referendum, asi by som sa zdržal hlasovania. S pozdravom.

Citácia:
Ja keď uvidím nahú ženu, nemyslím ani na krájanie chleba, ale ani si nepredstavujem pohlavné spojenie s ňou. Vy azda hneď vtedy máte také predstavy, že do nej zasúvate svoj pohlavný úd? Ste si istý? Mne sa zdá, že ani v mladosti hneď zrovna také predstavy pri pohľade na nahú ženu na mňa neprišli.
Ale ak sa Vám také niečo deje, rovnako by sa Vám to stávalo aj ako moslimovi, keby ste uvidel čo i len ženské chodidlo, alebo len ženskú postavu...
Citácia:
Podstatné sú fakty. A takým jedným faktom je, že Cirkev pre laické katolíčky tu nedáva žiadne záväzné predpisy ako sa majú vo svojom živote obliekať. Katolícke laičky sa zvyčajne všade vo svete obliekajú podľa kultúrneho prostredia, v ktorom žijú. A Cirkev to rešpektuje.

Na záver ste ešte uviedol nejaké pre každého len nezáväzné morálne úvahy o hanblivosti od niekoho neznámeho, kde bol spomenutý aj Ján Pavol II.
Bol to práve On, čo rád chodil po krajinách s rozličnými kultúrami a nemal tam problém ani prijímať katolíčky hore bez. Cirkev rešpektuje rozličné kultúry. Môžeme si aj sami vytvárať vlastnú kultúru.

Citácia:
Naše ženy sú hanblivejšie, hore bez nechodia, v niektorých kultúrach ale katolíčky tak chodia, sú menej hanblivé a Cirkev to všetko rešpektuje. To sú tie fakty. Všetko ostatné sú už len bežné, nezáväzné a omylné uvažovania rozličných jedincov.

Ešte na zapadnutých stránkach tradicionalistov sú nejaké fotky ako pápež Ján Pavol II. prijíma v rôznych exotických krajinách tie ženy hore bez, čo na tých stránkach predkladajú ako by to boli nejaké dôkazy, že náš pápež bol nečistý zvrhlík.

Ježiš nás učí, že pre čistého je všetko čisté. (A platí to i naopak, nečistí ľudia majú sklon považovať všetko za nečisté – hriešne.),
Väčšina známych heretikov zo staroveku boli mravne veľmi prísni ľudia. A ich heréza bola práve často i v tom, že chceli na kresťanov uvaliť väčšie bremeno, než uvalil Boh. Rovnako vyčítali kresťanom, že žijú nemravne, a žiadali od pápežov aby zaviedli prísnejšie mravy, aby pritvrdili. No a pápeži skutočne pritvrdili, ale len voči nim, keď im dali exkomunikácie. Tak to niekedy chodí u katolíkov. Nemôžete obmedzovať slobodu, ktorú nám Boh daroval.

Poslať 12.08.2019 13:15:23   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
Citácia:
mám dojem, ako keby si pokladal to zahaľovanie chápal ako poslednú šancu, ako zabrániť nejakému "posadnutiu sexom". Že potom by sa už muži neudržali, nedokázali by racionálne myslieť,
moze byt ze si to vystohol, i ked formuloval by som to troska miernejsie
ale je fakt ze ked chlap zacne mysliet skrz hormony tak prestane pouzivat rozum :-)
Citácia:
kde beries tolku DRZOST urcovat cudzim zenam "dress code iny ako mas Ty" iba podla toho, co "na Teba ako posobi" ?
co si myslis preco asi v bankach alebo inych instituciach je dresscode predpisany? Jednoducho preto lebo potom zena uputava neziaducu pozornost na ukor pracovnych veci ktore treba riesit.
a navyse to neurcujem ja ale dlhorocna kultura v nasej oblasti co je este vhodne a co uz nie ... a chapem to ako celospolocensky nepisany konsenzus muzov a zien.
Alebo aj inak povedane, provokativny odev patri medzi klasicke zenske zbrane ktorymi posobia na muzov, primerane spolocenske odievanie je ako primerie :-)

Poslať 12.08.2019 13:18:05   Re: Gender ideológia

Obrázok užívateľa

napísal 12985 príspevkov
nick Riman
Citácia:
A takým jedným faktom je, že Cirkev pre laické katolíčky tu nedáva žiadne záväzné predpisy ako sa majú vo svojom živote obliekať.
toto by som upresnil ze v spovednom zrkadle je ze zena sa ma obliekat ohladuplne voci muzom (nebyt pricinou nemravnych myslienok a zvadzania)
ale je pravda aj to ze konkretne oblecenie sa ponechava na jemnocit tej ci onej zeny
Citácia:
Cirkev rešpektuje rozličné kultúry dokonca aj tie, kde chodia katolíčky hore bez.
opat upresnim ze liturgicky predpis hovori ze ak zena cita pri omsi tak ma mat zahalene plecia
V Taliansku (alebo v Grecku) dokonca nepustia do kostola ak ma minisuknu alebo nezahalene plecia ci dokonca niekedy odporucaju aj satku na vlasy
Analogicky je to v synagogach a o mesitach uz ani nehovorim
Citácia:
Takto sa vedia pozerať na nahú ženu aj doktori, maséri...
ano ked treba viem sa takto pozerat na zenu, napriklad ak davam prvu pomoc a podobne

Poslať 12.08.2019 13:31:22   Re: Gender ideológia

napísal 89 príspevkov
misojogi píše:
a navyse to neurcujem ja ale dlhorocna kultura v nasej oblasti co je este vhodne a co uz nie ... a chapem to ako celospolocensky nepisany konsenzus muzov a zien.
Pripomínaš mi katastrofických klimatológov, ktorí si zobrali ako štandard podnebie v 60 - 80tich rokoch a od toho odvíjajú svoje katastrofické teórie a ignorujú všetko predtým a potom.
Pár desiatok rokov bolo štandardom, aby vydatá žena mala zakryté vlasy, aby si neodhaľovala v spoločnosti kolená... O kúpaní sa v normálnych plavkách mohli ženy len snívať... lebo to mužov pohoršovalo podobne ako teba teraz... prípadne "mysleli skrz hormóny".
Prečo teda nevyžaduješ dodržiavanie týchto štandardov obliekania sa žien?
Nevidíš sám, že tie požiadavky na zahaľovanie sa v čase menia? A to čo tebe pripadá dnes normálne, by sa nejakému misojogimu z konca 19. storočia zdalo nemorálne?

Ako som už napísal, aj keby sa zajtra povolilo "hore bez" pre ženy na kúpaliskách, drvivá väčšina našich žien by sa tak nekúpala. A to je v poriadku. Ide o slobodné rozhodnutie.
V poriadku sa mi ale nezdá, aby bolo legislatívou bránené žene, ktorá by sa tak kúpať chcela.
Preto si myslím, že rozhodnutie toho barcelonského magistrátu, čo si dával link, je úplne v poriadku. Nie je to prejav žiadnej dekadencie, ani "gender ideológie". Ale len prejav zdravého rozumu.

Poslať 12.08.2019 13:32:18   Re: Gender ideológia

napísal 18837 príspevkov
Co do toho pleties banky ?
Chodia snad chlapi v tych bankach hore bez ???
Spolocensky konsenzus bol aj obchodovanie s otrokmi, obchodovanie s nevestami, zakaz volebneho prava zien, zakaz volneho pohybu zien, zakaz soferovania zien atd.
Takze si radsej daj studenu sprchu a zacni sa na zeny pozerat rovnymi ocami.

[ Príspevkov: 1328 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 89  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť