Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 1658 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 111  Ďalší
Autor Správa
Poslať 01.08.2019 11:56:08   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Mne je daleko sympatickejsi Sulik ktory aj realne nieco v politike urobil a ma skusenosti a rozmysla
preto sa cudujem nizkym percentam SAS a vysokym percentam PS ktore zatial nic nedokazalo
SAS poctivo pracuje niekedy od roku 2010 na vsetkom

teraz pozeram ze som predosly prispevok zle zaradil
patri do temy volby NRSR 2019
Hore
 Profil  
 
Poslať 04.08.2019 17:46:58   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Alfi pise

Fajn článok, nefajn téma, nekorektný post

Článok je fajn. A nebral by som to ani ako nejaké "ustupovanie z pozícií". Je dôležité nielen pomenovať pravdu, ale ju aj pomenovať správnymi slovami. Aj tón je dôležitý, to nie je kapitulácia pred politickou korektnosťou.

A teraz tie slová trochu popriem, lebo budem nekorektný nielen čo do obsahu, ale trochu aj čo do tónu.

Problém registrovaných partnerstiev je dvojaký:

1/ zástupný cieľ a krok na ceste k homo manželstvám
Homosexuálni aktivisti ich v skutočnosti nechcú. Chcú homo manželstvá a toto je len predstupeň. Cieľ je to len zástupný.

Trend nie len spoločenský, ale aj právny je totiž taký, že aktivistické súdy vrátane tých európskych (najmä ESĽP) budú pootvorené dvere otvárať dokorán. Spoločenský trend vidíme jasne v Česku, právny zase v Rakúsku.

Odpor voči reg.partnerstvám je tak odporom voči homo manželstvám.

2/ snaha o statusové, právne uznanie morálnosti vlastného konania voči nesúhlasiacej časti spoločnosti ale rovnako aj pred sebou samým
V diskusii často zaznieva aergument, že o čo tým homosexuálnym aktivistom ide, ak drvivá väčšina z nich registrované partnerstvá neuzatvára a to isté sa bude týkať aj homo manželstiev. Odpoveď je jednoduchá: ide im nie o právnu úpravu ako nástroj uľahčenia života, pomoci, úľavy, ale ako o nástroj uznania a statusu. Ide im o spoločenské uznanie cestou práva, právom definované a - tak povediac - tým, ktorí s touto formou "uznania" nebudú súhlasiť, aj nanútené (veď tak bude hovoriť zákon). Ide im o legalizáciu, odstigmatizovanie správania, voči ktorému má veľká časť verejnosti morálne výhrady, ale necháva si ich pre seba, ak homo komunita neprovokuje zbytočne extravagantným správaním. (k predošlej vete: ak sa dvaja muži držia za ruky, možno sa niekto obzrie a nervózne zamrví, ale aj keď sa mu to nepáči, väčšina spoločnosti nemá potrebu nikomu takémuto dávať najavo svoj nesúhlas. To je status tolerancie, samozrejme, ak dotyčný príde na demonštráciu s hrkálkou na obnaženom penise, už je po tolerancii utrum, čo asi normálni ľudia chápu.)

Dôsledky
To že pre niektorých z nich je chceným dôsledkom, pre iných (verím, že pre väčšinu) len kolaterálnou škodou aj to, že sa takýmito statusovými úpravami rozrieďuje význam manželstva, je pre týchto aktivistov (schválne hovorím aktivistov, nie pre homosexuálov) druhoradé. Mne je ešte ako tak blízke (nesúhlasím s tým, ale vedel by som si to predstaviť) registrované partnerstvo pre akékoľvek osoby, ktoré žijú v spoločnej domácnosti a potrebujú úradne potvrdiť vzťah ekonomicky a sociálne naviazaných osôb a čerpať s tým spojené výhodu už na základe samotného zaregistrovaného statusu, bez potreby plnomocenstiev, osobitných zmlúv a podobne. To by bola registrácia pre homosexuálov, pre hetero páry na hromádke, ale možno aj pre osamelo žijúcich ľudí, ktorých môžu spájať rozmanité životné situácie, nielen partnerský život. Samozrejme, išlo by o reg.partnerstvo bez štátom organizovaných ceremónií (niečo také naznačuje Sulík a podobná úprava bola voľakedy vo Francúzsku). Toto ale aktivisti nechcú.

Manželstvo pre všetkých je ale otvorená spoločenská a právna lož. To má štát zaväzovať homo páry, aby spolu žili a boli si verní, aby vytvárali majetkové spoločenstvo (BSM) a zároveň zdvíhať prst, ak by sa chceli rozísť, pomocou úpravy rozvodového práva? A následne v prípade rozchodu riešiť dôvody rozvratu, kto ho zavinil, vyživovaciu povinnosť atď? Manželstvo je inštitút, ktorý je prepojený s mužom a ženou a potencialitou prinášať na tento svet deti, že ak by mal byť ten istý typ manželského zväzku pre všetkých, potom nutne manželstvo zmení svoju podobu. Aj právne, redefinovaním toho, čo bolo doteraz nedotknuteľné, ale najmä fakticky a reflexiou tohto inštitútu v spoločnosti. Ak chcú toto homo aktivisti, potom ale chcú dosť vážne zasiahnuť do manželského (ale aj rodinného) práva a dotkne sa to všetkých. A to je okrem iného aj cesta k "rodičovi 1" a "rodičovi 2".

Nech teda neklamú, že ide len o ich rovnoprávnosť. Nejde o ich rovnoprávnosť, ide o redefiníciu manželstva a rodičovstva aj s dosť zásadnými zmenami vo výchove a vzdelávaní. Dnes sú medzi prominentnými odporcami manželstva pre všetkých v Česku šéfka asociácie rodinných právnikov Daniela Kovářová, ktorá nie je ani kresťanka a kedysi bola vyhranenou feministkou. A argumentuje okrem iného právnymi dôvodmi a samozrejme zdravým rozumom a povahou a podstatou mužsko-ženských a partnerských vzťahov.

Akékoľvek manželstvo homosexuálov, ktoré nebude súčasťou "manželstva pre všetkých" po redefinícii doterajšieho manželstva muža a ženy, bude vlastne len nejakou podobou "registrovaného partnerstva", lebo nepôjde a nebude môcť ísť o manželstvo, o ten istý inštitút. Potom buď manželstvo pre všetkých a aj formálna redefinícia manželstva muža a ženy alebo len nominálne označenie registrovaného homo vzťahu ako manželstva s pokusom právne priblížiť tento vzťah doterajšiemu manželstvu. Aktivistom samozrejme ide o manželstvo pre všetkých, čo bude zase len klamaním a marketingovým bludom.

Už to celé napovedá tomu, aký význam má zavedenie registrovaného partnerstva homosexuálov a prečo mnohé súdy cudzích krajín, resp. zriadené medzinárodnými inštitúciami nevidia rozdiel medzi reg.partnerstvami a manželstvom z pohľadu "nároku na adopcie" a iné benefície, ktoré štát poskytuje manželom. Manželstvo pre všetkých je vymyslený, nereálny konštrukt, vždy to bude niečo iné v prípade muža a ženy a v prípade homo párov. Manželstvo pre homo páry tak bude len honosnejšie nazvaným reg.partnerstvom s otvorením cesty pre homo adopcie a s pokusom (lebo ten pokus nevyhnutne príde) redefinovať rodinné právo "pre všetkých".

Závery:

V súvislosti s reg. partnerstvami nejde o snahu riešiť nejakú "svízelní" situáciu homosexuálov. Je to snaha o ich statusové uznanie, nie o vytvorenie právnej možnosti, ktorú dovtedy nemali. Aj preto ju aktivistickí homosexuáli väčšinovo nevyužíjú, bude im stačiť už to, že je, lebo už tá sama skutočnosť, že právny poriadok takéto zmeny obsahuje, mení chtiac-nechtiac spoločnosť a jej postoj k homosexualite.

Skutočným cieľom takejto legislatívnej iniciatívy je teda podľa mňa, aby väčšinová spoločnosť nepokladala homosexuálne správanie (skutky) za nemravné a nanútiť to tým, ktorý si myslia opak. Preto sa snažia získať čo najviac legalizačných "zárezov" (formou zmeny zákonodarstva) na pažbe. Nejde im o toleranciu, tú už dosiahli, ide im o "rovnoprávnosť".

Chcú, aby si spoločnosť rovnako vážila sexuálne konzumované spolužitie homoseuxálov, ako manželstvo a poskytla mu rovnaké spoločenské a právne výsady. To ale z rôznych dôvodov, biologických, sociálnych, morálnych, pre ohrozenie detí nejde. Homosexualita je a ostane chorobou, za ktorú pacient nemôže, neteší ho a ani najmenej na ňu nie je hrdý. Musí s ňou však nejako žiť, a táto orientácia ho ani v prípade praktikovania neoberá o ľudskú dôstojnosť ako napokon žiadna iná choroba. Tolerancia a dôstojnosť áno, pochopenie a empatia áno, ale popieranie tejto skutočnosti nejakou falošnou hrdosťou nie. Toto popieranie je z princípu choré a rovnako je choré popieranie sociálnych a biologických právd snahou o redefiníciu vžitých inštitútov rodinného práva. Lebo tým sa z homosexuality nestane niečo iné, čím ona nebola a ani nemôže byť. Akurát tak na papieri.

A je nesprávna predstava, že takýmto spoločenským "uznaním", čo si mnohí z nich nesprávne myslia, sa ich život zmení, pominú depresie, pominie ich dezorientácia v živote, pocity menejcennosti, samovražedné sklony, či iné psychopatológie. Možno u aktivistov, pre ktorých je aktivizmus ako droga, ktorá potláča prejavy úzkosti a menejcennosti. Či možno (čiastočne) u tých, ktorým naozaj chýbal tento pocit spoločenského uznania a naozaj žijú verne a veria tomu, že to, čo robia, je aj správne (podľa mňa ide ale o drvivú menšinu). Ale pre tých, ktorí žijú promiskuitne, sú vyznavačmi homo kultúry zbožtenia sexu, užívania si, nenávisti voči tým, čo majú iné názory, ba dokonca aj nenávisti voči hetero, či voči "puritánom" medzi nimi alebo odmietajúcim coming out, pre tých to bude len odstránenie ďalšej prekážky v ceste na pomyselný spoločenský Olymp. Prídu ďalšie nároky na spoločenské zmeny, nenastane kľud, lebo ide o stúpajúcu špirálu, kde s jedlom rastie chuť. Požiar sa nehasí olejom.

Registrované partnerstvá teda nebudú cestou do pekla. Cestou do predpeklia ale bude zásadná zmena rodinného práva a jeho aplikácie, zmena vo výchove a vzdelávaní, a obmedzenie názorovej slobody, keď za hate speach a trestne postihnuteľné konanie bude považované označovanie homosexuality za chorobu, či názor, že vo výchove detí a spoločenskom uznaní nemôže mať nikdy homozväzok rovnaké postavenie ako manželstvo muža a ženy. Preto sa ozývať má význam, lebo dnes to nie je o argumentoch, ale o tom, kto sa ozve hlasnejšie. Samozrejme, zmena príde pozvolna, potichu, budú ju tlmočiť usmievavé tváre, ktoré sa skrútia do pohoršlivého výrazu, akonáhle nepochopíte, prečo je to, čo bolo donedávna nepredstaviteľné, samozrejmé a nevyhnutné.

pár zaujímavých nahrávok k téme:

prednáška psychológa J. Klimeša k homosexualite a partnerským vzťahom homosexuálov
https://www.youtube.com/watch?v=ksz_twUrNio
rozhovor s českou exministerkou spravodlivosti a rodinnou právničkou D. Kovářovou ukazujú zaujímavý pohľad na českú spoločenskú a právnu diskusiu na tému registrované partnerstvá, homomanželstvá a homoadopcie (od 23:18)
https://www.youtube.com/watch?v=wgM1hRRU7_s
ed.: 13:41

https://disqus.com/home/discussion/postoj/ked_raz_zvitazi_duha_konzervativny_dennik/#comment-4549075031
Hore
 Profil  
 
Poslať 04.08.2019 22:32:27   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
co pre rodinu pozitivne ?
pekny rozhovor s odbornickou
https://www.postoj.sk/45636/casto-sa-rozvadzaju-manzelstva-ktore-sa-dali-zachranit
Citácia:
Štatistiky o príčinách rozvodov nevypovedajú o ničom, väčšinou sa uvádza, že manželia boli rozvedení pre nezlučiteľnosť pováh, záujmov a podobne...

...prepáčte, ale tieto oficiálne uvádzané dôvody sú hlúposť. Na to, že majú nezlučiteľné povahy, prišli po desiatich, pätnástich rokoch manželstva? S niekým sa zlúčim, roky spolu žijeme, máme deti a potom zrazu zistíme, že naše povahy sú nezlučiteľné?

Čo je teda z vášho pohľadu najrozšírenejšou príčinou krachu manželstva?

Lenivosť.

Lenivosť?

Áno, lenivosť v zmysle: nechce sa mi to riešiť, nechcem už takto žiť, nemusím takto žiť, mojím svetlom v tuneli je zabaliť to a začať nový život.

Takéto „nechce sa mi“ však prináša obrovské komplikácie života, nepôsobí to ako dobrodružstvo lenivca.

Je to krátkozraká lenivosť, už po niekoľkých sedeniach príde zlomový moment, keď ako psychologička poviem, ok, akceptujem, že sa vám nechce, ale musíte rátať s tým, že príde takáto a takáto komplikácia a bude to mať nasledovné dôsledky.

Za rozvodmi býva často lenivosť v zmysle: nechce sa mi to riešiť, nechcem už takto žiť, nemusím takto žiť, mojím svetlom v tuneli je zabaliť to a začať nový život.
Prejde polrok a oni sa ma spýtajú, to ste ako vedeli, že toto všetko sa na nás zvalí? Nuž, život má isté zákonitosti.

Lenivosť teda znamená, že v manželstve sa postupne až do bodu pádu prehlbovalo vzájomné odcudzenie?

Sčasti áno, ja by som to skôr nazvala nezvládnutým blahobytom, neschopnosťou pracovať s vlastnou slobodou. Ľudia sa cítia byť zviazaní vzťahom, veria predsudku, že ten druhý ho zväzuje a keď sa to všetko rozviaže, uvoľnia sa mu ruky, zasvieti svetlo a všetko bude svetlé. To je však pofidérne chápanie slobody.

Vnútorne slobodný môže byť aj väzeň v Gulagu, neslobodný aj ten, čo na prvý pohľad radostne stojí na lúke. Je to vec zrelosti, ale tu je potrebná odpoveď sociológia, v akej dobe žijeme, aká je rýchla a povrchná, čo urobila s mužmi a čo so ženami.
Citácia:
Podľa vás je teda percento tých, ktorí neskôr rozvod oľutujú, pomerne vysoké?

To je len moja skúsenosť. Už som viackrát počula, ako sa rozvedení neskôr sťažovali – a to prečo nám na súde, kde nás rozviedli za
polhodinu a šlo to ako na bežiacom páse, nepovedali viac?

Dobre, boli sme hlúpi, ale prečo nás v tom systém nezastavil alebo aspoň nevaroval? Takúto reakciu mám od ľudí vzdelaných, so zaopatrenými ľudmi, ktorí sú za vodou a teda neriešia ani tak prepad do chudoby.

Dobre, boli sme hlúpi, ale prečo nás v tom systém nezastavil alebo aspoň nevaroval? Zdieľať
Títo partneri predpokladali, že si budú nový život užívať, ale keď sú už s kamarátkami štvrtý rok po sebe na dovolenke, zisťujú, že ich to viac nebaví a nabudúce pôjdu radšej sami, lebo je už trochu blbé zavolať si tam bývalého manžela. Hľadajú nový zmysel v živote po rozvode, no nenachádzajú ho.
Hore
 Profil  
 
Poslať 04.08.2019 22:34:02   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
diskusia k clanku
Citácia:
Možno by sme mohli vyskúšať Dánsky experiment, platí od apríla ... samozrejme všeliek to nebude ale niektorým by pomôcť mohol.
Rozvody sú v Dánsku ťažšie. Páry najprv musia absolvovať poradenstvo, či sa vzťah nedá zachrániť
https://www.dobrenoviny.sk/c/168989/rozvody-budu-v-dansku-tazsie-pary-budu-musiet-splnit-viacero-podmienok
KODAŇ 25. júla - Rozviesť sa už nebude také jednoduché. Dánsko, ktoré má jednu z najvyšších mier rozvodovosti v západnej Európe, sa rozhodlo, že tento proces trochu sťaží. Až donedávna stačilo vyplniť jednoduchý online formulár, ako však informuje portál The Guardian, po novom bude musieť pár počkať tri mesiace a podstúpiť poradenský kurz.

V roku 2018 sa v tejto škandinávskej krajine rozviedlo viac ako 15-tisíc párov, čo je alarmujúce číslo. Dánska vláda dúfa, že keď už k rozvodu dôjde aj po týchto nových procedúrach, jeho dôsledky budú aspoň menej bolestivé pre všetkých zúčastnených.

Zmeny verejnosť privítala

Ako portál upozorňuje, zatiaľ čo v mnohých krajinách by takáto iniciatíva mohla byť považovaná za nevítaný zásah štátu do súkromných životov občanov, v Dánsku ju až na malú časť liberálov privítali ako politici, tak aj verejnosť.
Zmeny prichádzajú v rámci balíka zákonov, ktoré boli schválené v apríli. „Malo by to zredukovať ľudskú a peňažnú cenu, ktorá sa platí za rozvod," tvrdí Gert Martin Hald, psychológ z Kodanskej univerzity. Hald pomáhal pri vytváraní poradenských kurzov, ktoré budú musieť páry podstúpiť v prípade rozvodu.

Podľa vlády by sa vďaka čakacej lehote a poradenstvu mohla zlepšiť komunikácie a vyhnúť sa tak rôznym nástrahám. „Je to o pochopení seba samých, vás a reakcií vašich detí, o vyrovnávaní sa s rozvodom a o rodičovstve po rozvode," vysvetľuje psychológ. Samotný kurz môžu páry absolvovať buď online, alebo prostredníctvom aplikácie. Ide o súbor 17 polhodinových modulov, ktoré si môžu zoskladať podľa svojich preferencií.

Nepomôže to všetkým

Kurz si pred jeho spustením vyskúšalo 2500 dobrovoľníkov, ktorí ho podľa Halda chvália. „Dáta sú jasné, program funguje," tvrdí. Až v trinástich z pätnástich prípadov páry hlásili mierne až silne pozitívny efekt na ich mentálne a fyzické zdravie, čo viedlo k menšiemu množstvu absencií v práci. Po roku vraj páry komunikovali tak, ako by sa nikdy nerozviedli.

Kurz si pochvaľuje aj Hjalmar, 40-ročný marketingový pracovník, ktorý ho absolvoval pred štyrmi rokmi, keď bol ešte v skúšobnej fáze. „Samozrejme, pokazené manželstvo to neopraví, ale pomôže vyriešiť niektoré veľmi dôležité veci, ak náhodou nebudete mať jasnú myseľ," tvrdí muž.

Aj odborníci na vzťahy tvrdia, že ide o dobrý krok, ale nemusí fungovať pre každého. Podľa Trine Schaldemose z asociácie Mødrehjælpen, ktorá pomáha rodinám, kurz nepomôže párom, ktoré sú v konfliktnom alebo násilnom vzťahu. „Oni budú potrebovať viac než online kurz," dodáva.

Citácia:
Zaujímavé by ešte bolo interview s mužským psychológom, pretože tu mi opis situácie otca po narodení prvého dieťaťa pripadal až nevhodne stereotypný. Príchod potomka je z jeho pohľadu obrovský zásah do vzťahu. U matky dochádza k naplneniu primárnej potreby, muž zrazu pociťuje, že už nikdy nebude na prvom mieste... Iste, preto p.psychologička hovorí o vyzretosti účastníkov, ale nežijeme v ideálnom svete. Ani vo svete, kde by sa o tom hovorilo.

Viacerí psychológovia tiež uvádzajú, že odchod muža zo vzťahu po tých cca 25 rokoch nesmeruje do slobody, ale do už rozbehnutého nového vzťahu. Odchod z dôvodu únavy býva (vraj) zriedkavý. Predsa len by to chcelo trochu štatistiky.

"Po odstránení sociálnych tlakov začnú v správaní prevládať tie biologické." - hovorí psychológ J.Peterson. Je to jav, ku ktorému podľa všetkého dochádza po prvýkrát v dejinách. Téma si zaslúži viac takýchto podnetných rozhovorov.
Hore
 Profil  
 
Poslať 06.08.2019 10:34:14   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
vtipny postreh
Citácia:
V tomto svetle je mimochodom zaujímavý komentár v denníku SME. Jakub Filo nedávno písal o tolerancií a empatií voči ľudom s pedofilnou poruchou. Na druhej strane, Tomáš Prokopčák vyzval na pohŕdnie ľudmi, ktorí neakceptujú tézu o nezvratnej ekologickej katastrofe. Darmo, popieranie globálneho otepľovania horšie pedofílie!
https://blog.postoj.sk/45936/tri-gracie-politickej-korektnosti
Hore
 Profil  
 
Poslať 08.08.2019 0:57:40   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Dieťa nie je tovar, ktorý má uspokojovať potreby dospelých
https://www.webnoviny.sk/nazor-dieta-nie-je-tovar-ktory-ma-uspokojovat-potreby-dospelych/
Citácia:
Právo na dieťa neexistuje

Má pár mesiacov alebo rokov a nemalo šťastie na rodičov, skončilo tak v starostlivosti štátu, ktorý sa podľa zákona zaviazal postarať sa oň najlepšie, ako sa len dá, nájsť mu náhradnú rodinu, ktorá mu dá lásku a opateru, o ktorú prišlo. Z princípu to má byť služba dieťaťu. Samozrejme, nik nesme byť diskriminovaný. Ale právo na dieťa neexistuje! Rezignovaním na túto pravdu sa v mnohých krajinách otočila podstata adopcie, štát prestal slúžiť deťom a namiesto toho napĺňa rodičovské túžby dospelých.

Základná logika veci však hovorí, že každé dieťa má biologickú matku a otca, inak by neprišlo na svet. A štát má jedinú povinnosť voči týmto deťom a tou je v prípade nevyhnutnej potreby nahradiť mu matku a otca.

„Predstavte si, že by ste mali vybrať rodičov pre batoľa a k dispozícii by ste mali dva z hľadiska psychotestov úplne porovnateľné páry – jeden homosexuálny a druhý heterosexuálny. To dieťa bude štatisticky s najväčšou pravdepodobnosťou heterosexuál, a potrebuje byť pripravené stať sa partnerom opačnému pohlaviu, potrebuje poznať medzipartnerské rituály, pretože v nich bude celý život žiť. Ako by ste rozhodli z hľadiska potrieb dieťaťa?“ pýta sa psychológ Jeroným Klimeš, ktorý v oblasti náhradnej rodičovskej starostlivosti dlhodobo pôsobil.

Takýto pohľad je však už zriedkavý. O to viac sa hovorí o chúďatách deťoch, ktorým bude lepšie s milujúcimi rodičmi, i keď rovnakého pohlavia, ako v detskom domove. Pravda je však taká, že dnes sú u nás deti do šesť rokov zo zákona umiestnené do profesionálnych rodín, a nie sú v detských domovoch.

Ďalšia pravda je taká, že na takéto menšie deti čakajú heterosexuálne páry roky, keďže záujem je vyšší ako počet „voľných“ detí na adopciu. Áno, väčšie deti sú ešte stále v domovoch, o ne však z hľadiska adopcie v podstate nie je záujem.
Hore
 Profil  
 
Poslať 09.08.2019 9:49:02   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
ad POTRAT
nasiel som celkom dobre sformulovanu namietku
Autor trepe tiež dve na tri. Pravo na interrupciu nie je žiadna liberálna hodnota. Liberáli dobre chápu potenciálny život. Ale narozdiel od kresťanských konzervatívcov vnímaniu aj právo ženy rozhodovať o svojom tele. Oplodnené vajíčko nie je život, je to len potenciálny život. Je to len zhluk buniek. Vedci majú v petriho miskách podstatne väčšie množstva buniek ako ma plod pri prípustnej interrupcii podla súčasného zákona. Liberáli tiež chápu že potencionálny život si zasluhuje nejakú ochranu. Ale ochranu si zasluhuje aj reálny život. A to je žena. Zákazom interrupcii ich neodstránite. Len sa presunú z profesionálnych priestorov do pokútných, kde bude už len bolesť a smrť reálneho života. A keďže počet interrupcii neustále klesá a je na minimálnych číslach, prijatie zákazu interrupcii paradoxne vytvorí väčšie zlo ako jej zachovanie v súčasnej podobe.

Čo sa týka úpravy , ktorú navrhuje SMER a SNS , toto mne nedáva vôbec zmysel. Buď som za zrušenie interrupcii alebo chápem , že zákaz produkuje zlo. Ale skrátenie možnosti ist na interrupciu o par dní je len propaganda bez absolútneho významu. Nič ten zákon nerieši len niektorí budu pri tom slastne mľaskať. Takýto zákon je ešte horší ako ten čo je dnes. Ženy to prinúti sa rozhodnúť podstúpiť interupciu rýchlejšie. Koľko žien si interrupciu rozmyslelo medzi obdobím aký navrhujú a tým aký platí teraz? Počet interupcii po prijatí sa môže zvýšiť resp. spomalí sa pokles.

diskusia tu https://www.postoj.sk/45992/odkaz-pre-kdh-progresivci-sa-so-schvalenim-pro-life-zakona-urcite-nezmieria
Hore
 Profil  
 
Poslať 09.08.2019 10:12:27   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Homosexualita bola vyčiarknutá zo zoznamu chorob práve na základe vedeckých poznatkov.
Citácia:
Homosexualita bola vyčiarknutá zo zoznamu chorob práve na základe vedeckých poznatkov.

Naozaj na zaklade vedeckych poznatkov ? Povedzme, ze to nie je "klasicka choroba". Ale APA homosexualitu vyhlasila za normalnu - to je este vyssi level a ma to svoje dalekosiahle dosledky.

Ja som nedavno pocul nazor, ze APA-u ovladli blazni...

konkretne na linke nizsie od cca 2:16
http://www.sophia.sk/sk/aud...
http://disq.us/url?url=http%3A%2F%2Fwww.sophia.sk%2Fsk%2Faudiomp3%2Fariadnina-nit-10%3AaWcEtkT1KZ86uCU83U4DMK2DDyU&cuid=3779271

Toto tvrdenie je hodne hlbsej analyzy. Tiez ma napadlo cosi podobne, len trochu inak by som to opisal ci vyjadril. Mna to napadlo po precitani si tohto

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4695779/

Da sa tam vsimnut, ze oni problemy istych ludi zdovodnuju tym, ze je to dane postojom spolocnosti. A zacina sa ako keby ukazovat, ze namiesto riesenia dusevnych problemov u jednotlivcov sa rozhodli menit pohlad vo vacsinovej spolocnosti. Nie zeby aj v tejto oblasti nebolo potrebne cosi zmenit. Ale urcite nie tak, ze extremne odchylky sa vyhlasia za normu. Ono to aj tak nepomoze, ako ukazuju fakty - statistiky, konkretne u postabortalenho syndromu.

Ja som nadobudol dojem, ze cast tych psychiatrov ako keby podlahla tlaku ich klientov a rezignovala a hodila lopticku celej spolocnosti...

PS: este co sa tyka tej rezignacie. Napadlo ma teraz par postrehov. Vyzera to tak, ze ak ich klient ma nejaky dusevny problem a ten ho zjavne trapi, tak v istych pripadoch mu nevedia pomoct. A obvinuju z toho spolocnost - alebo ako pricinu problemu vidia postoje spolocnosti. Vyzera to teda tak, ze zistili, ze to nevedia liecit. To by mohlo poukazovat na to, ze tieto problemy sa ani nedaju vyriesit/vyliecit len na zaklade ateistickeho/materialistickeho pristupu. Ale ak by sa na to slo duchovne, zrejme to mozne je. Teraz samozrejme nemam na mysli, ze sa z homosexuala stane heterosexual, ale ze dokaze prijat svoj stav a podobne u zien, ktore maju postabortalny syndrom, ze dokazu prijat napriklad odpustenie - ak maju pocit viny a to by nasledne zmiernilo ci odstranilo aj ich dusevne/psychicke problemy.
Svedectvo Patrície Sandoval otriasa svetom. (SK titulky)
https://www.youtube.com/watch?v=_qJR-IAtAe8
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.08.2019 2:02:35   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
tematicky vyber zahranicnej tlace na temu Epstein a pedofilia
https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/komentar-terezy-spencerove-pedofilni-miliardar-jeffrey-epstein-pode-ocekavani-spachal
Citácia:
Americký miliardář a pedofil, „přítel“ nejvlivnějších osobností (převážně) amerického politického, ekonomického i kulturního „nebe“, byl nalezen mrtvý ve své cele. Podle prvních oficiálních prohlášení bezpečnostních orgánů „pravděpodobně“ spáchal sebevraždu.

Nejspíš to nemůže být žádné velké překvapení. Jeho kauza byla totiž příliš třaskavá. V blátě sexuálního zneužívání neplnoletých dívek se s Epsteinem „vezlo“ až příliš mnoho známých jmen. Ve hře byla totiž image „elit“, které rozhodují o chodu západní společnosti. Pan profesor Koukolík pro jejich popis použil kdysi pojem „deprivanti“.

Den před jeho smrtí soud zveřejnil prvních dva tisíce stran civilní žaloby proti Ghislaine Maxwellové, Epsteinově „madam“, která byla placena za to, že jemu a jeho přátelům sháněla děvčátka a celý ten jeho pedofilní „průmysl“ organizovala. Podle jedné z Epsteinových obětí, které je dnes už šestatřicet let, děvčata „sbírali“ v Palm Beach, New Yorku, ale i v zahraničí. A právě „madam“ Maxwellová jim kladla na srdce jediné – uspokojit veškeré, i ty nejbrutálnější-- choutky Epsteina a jeho vysoce postavených přátel.
https://www.aktuality.sk/clanok/715134/komentar-zola-mikesa-epsteinova-smrt-vyhovuje-prilis-mnoho-vplyvnym-ludom/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x...A.
Samovražda v najstráženej väznici USA?

To len naznačuje, aké dôležité a potenciálne výbušné svedectvá mohol Epstein poskytnúť, keby došlo na súdne prejednávanie jeho činov. Miliardár bol od svojho zatknutia 6. júla umiestnený do newyorskej väznice, ktorá má povesť jednej z najstráženejších v USA.

Minulý mesiac ho previezli do nemocnice so zraneniami krku, pričom nebolo vyjasnené, či sa pokúsil o samovraždu, alebo mu zranenia spôsobili spoluväzni. Sudca nariadil, aby ho týždeň pozorovali, či nemá samovražedné úmysly.
Po Epsteinovej smrti si mnohí vydýchli

Epsteinovi advokáti, s ktorými sa až 12 hodín denne radil o svojom prípade, uviedli, že žiadne jeho samovražedné chúťky nespozorovali. Naopak, ich klient stále popieral vinu a pripravoval sa na súdny proces, kde mali proti nemu – a aj proti vplyvným spoluúčastníkom jeho sexuálnych orgií – vypovedať desiatky žien, ktoré boli zneužívané.

Epstein bol proste plný energie a plánov spravodlivosti uniknúť. Nikomu nepripadalo, že samovražda by bola tým spôsobom úniku, ktorý si sám vybral.

Miliardára Epsteina našli v sobotu o pol siedmej ráno v jeho cele mŕtveho. Či sa obesil sám, alebo mu niekto pomohol, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania. Jeho smrť sa totiž hodí až príliš mnohým vplyvným ľuďom.
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.08.2019 14:14:16   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
→ berlínský chlapecký Katedrální sbor, jehož historie trvá už 554 let, je aktuálně žalován pro porušování ústavy, protože „genderově diskriminuje“ devítiletou dívenku tím, že ji odmítá přijmout do svých řad…
https://www.theguardian.com/world/2019/aug/09/berlin-choir-accused-of-gender-discrimination-by-nine-year-old-girl
https://prima.iprima.cz/ranni-kavicka-terezy-spencerove/11-8-2019-svet-pri-nedelni-ranni-kavicce-terezy-spencerove
Citácia:
to školská atletická konference v americkém státě Connecticut povolila středoškolské sportovní soutěže, v nichž si účastníci „na základě svého subjektivního pocitu“ mohou vybrat, v jakém druhu sportu budou soutěžit a s kým… a tak všechny dívčí sprinty vyhrávají biologičtí kluci… mladé atletky si stěžují… FBI zahajuje vyšetřování… fascinující…
Citácia:
→ za jasné vítězství feminismu (a současně i všech šmírujících „milovníků ňader“) lze považovat rozhodnutí barcelonského magistrátu povolit ženám na všech městských koupalištích a bazénech být nahoře bez protože by prý bylo sexistické, kdyby ženy „nahoře bez“ být nesměly…
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.08.2019 16:23:13   Re: Gender ideológia
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19606 príspevkov
Miso, ozen sa uz konecne, aby si o tom nemusel len vypisovat litanie. :)
S tym hore bez suhlasim - ak sa tak budu tie zeny citit lepsie, preco nie. Kde je napisane, ze zenske prsia su sexistickejsie ako muzske ?
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.08.2019 17:17:56   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Kde je napisane, ze zenske prsia su sexistickejsie ako muzske ?
to nie je napisane ale to je fakt, z biologie
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.08.2019 19:16:32   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Rudý mor nahradil duhový.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/papez-frantisek-dominik-duka-polsko-lgbt.A190811_103113_zahranicni_vlc
Citácia:
Krakovský arcibiskup Marek Jedraszewski na začátku srpna při výročí 75 let od Varšavského povstání označil ideologii LGBT komunity jako „duhový mor“ a dodal, že lidé, kteří požadují toleranci pro menšiny, ve skutečnosti podporují „násilí, ponižování a výsměch těm nejsvatějším symbolům“.
„Rudý mor byl nahrazen duhovým, který stejně jako komunismus vytáhl do boje se srdci, dušemi a myšlením,“ řekl Jedraszewski a dodal, že komunistická a LGBT ideologie vychází ze stejného základu. Globální kampaň za práva sexuálních menšin je podle něj duhová nemoc.
Citácia:
„Lidé, kteří patří do takzvaných sexuálních menšin, jsou naši bratři a sestry, za které Ježíš Kristus položil život. Ale respekt k těmto lidem nemůže vést k přijetí ideologie, která má za cíl revoluci ve společenských hodnotách a mezilidských vztazích,“ zastal se Jedraszewského předseda Polské biskupské konference, poznaňský arcibiskup Stanislaw Gadecký. Informoval o tom list Catholic Herald.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/praha-lgbt-prague-pride-sataniste.A190809_095635_domaci_vlc
Citácia:
Na podporu Prague Pride vystoupil i spolek Satanova komunita. Ve čtvrtek na Palackého náměstí hovořili jeho členové o právech lidí s odlišnou sexuální orientací. Komunita se rovněž zúčasnila sobotního průvodu. „Věříme ve svobodu, toleranci a rovnoprávnost a jsme přesvědčeni, že náboženské organizace mají fungovat na demokratickém základě,“ uvedl religionista a řečník satanistů Jakub Jahl.
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.08.2019 19:17:18   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14732 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.svetlosveta.sk/slider/arcibiskup-gadecki-vyzval-proti-diskriminacii-odporcov-ideologie/
Krakovský arcibiskup Marek Jędraszewski sa stal terčom obvinení z homofóbie po tom, ako v homílii kriticky poukázal na chybné postoje zástancov genderovej ideológie.
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.08.2019 19:35:28   Re: Gender ideológia
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19606 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Kde je napisane, ze zenske prsia su sexistickejsie ako muzske ?
to nie je napisane ale to je fakt, z biologie
To je blbost a nie fakt.
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1658 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 111  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: