Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 1354 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 91  Ďalší
Autor Správa
Poslať 03.07.2018 14:35:32   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Svedkovia Sorosovi
https://www.facebook.com/svedkoviasorosovi/

a sloboda slova v EU
https://www.hlavnespravy.sk/eu-sa-chysta-cenzurovat-internet-pozrite-sa-co-jej-vadi/1451254

https://www.hlavnespravy.sk/chmelar-nerozdelujme-media-na-seriozne-konspiracne-napriklad-v-denniku-n-je-viac-lzi-nez-v-casopise-zem-vek/1451938
Hore
 Profil  
 
Poslať 03.07.2018 14:54:40   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.hlavnespravy.sk/znepokojujuce-homosexualna-aktivistka-priznava-ze-ucelom-boja-za-prava-je-znicit-rodinu/91800
Citácia:
Znepokojujúce! Homosexuálna aktivistka priznáva, že účelom boja za “práva” je zničiť rodinu.

Lesbická novinárka otvorene o tom, ako zmena definície manželstva radikálne popiera manželstvo. Najradšej by bola, ak by manželstvá neboli pre nikoho

Bratislava 20. apríla (HSP/ABC foto: ABC)

Hoci sa všade nájdu radikáli, neumenšuje to na vážnosti vyjadrení lesbickej novinárky Mashy Gessen. V interview pre rádio sa vyjadrila, že homosexuálni aktivisti klamú o svojej radikálnej politickej agende. Tvrdí, že im nejde len o prístup k manželstvu ako inštitúcii. Oni ho chcú totiž radikálne redefinovať a koniec koncov zničiť.

Zrušiť manželstvo ako inštitúciu

Masha Gessen hovorí: “niet pochýb, že homosexuálni aktivisti by mali mať právo zosobášiť sa, ale paradoxne, rovnako si myslím, že inštitúcia manželstva by ani nemala existovať. Bojovať za gay manželstvá si v podstate vyžaduje klamať o tom, čo v skutočnosti s manželstvom urobíme, keď sa k nemu dostaneme – klameme, ak tvrdíme, že inštitúcia manželstva sa takto nezmení… Manželstvo sa totiž zmení, a malo by sa zmeniť. A opakujem, nemyslím si, že by vôbec manželstvo malo existovať. Nie je to utópia. Ja totiž žijem svoj život reálne. Mám tri deti, ktoré majú rodičov, viac alebo menej, a nechápem prečo by nemohli mať aj zo zákona piatich rodičov… Keď som spoznala svoju partnerku, práve porodila svoje dieťa, a biologickým otcom jej dieťaťa je môj brat. Potom, biologický otec mojej dcéry je muž, ktorý teraz žije v Rusku, a môj adoptívny syn ho tiež považuje za otca. Čiže piati rodičia troch detí. A naozaj, rada by som žila v takom právnom systéme, ktorý by reflektoval tieto skutočnosti. Lenže to nie je kompatibilné s inštitúciou manželstva.”

Homosexuáli sa nechcú sobášiť

Už dlhší čas sa obhajcovia prirodzeného manželstva pokúšajú ukázať, že skutočná agenda za požiadavkami homosexuálnych organizácií nie je manželská rovnosť ale totálne rozmotanie manželských zavazkov a vykorenenie tradičných hodnôt zo spoločnosti.

Žiaľ, slová tejto aktivistky za homosexuálov potvrdzujú aj štatistiky. Keď dostali príležitosť sobášiť sa po tom, čo sa zákony zmenili, len veľmi malé percento homosexuálov to vôbec zaujímalo, na rozdiel od heterosexuálnych párov. Vyvstáva teda otázka, či je naozaj potrebné riešiť takto manželstvo kvôli “férovému” rozsahu výhod, ktoré ponúka. V Holandsku sa sobáši len 12% homosexuálov v porovnaní s 86% heterosexuálov. V Kalifornii od roku 2008 (od zmeny zákona) využilo šancu zosobášiť sa menej než 20% z kohabitujúcich homosexuálnych párov, pričom sobášiacich sa (tiež už spolužijúcich) heterosexuálnych párov bolo až 91%.

Je zjavné, že de facto sa uskutočňuje “len” kultúrna zmena a upúšťanie od tradičnej rodinnej etiky, nakoľko väčšina homosexuálov žijúcich spolu ani nepotrebuje a ani netúži sobášiť sa. To, čo chcú, je radikálne zmeniť koncept chápania manželstva.

Gayovia a lesby sú slobodní žiť život tak, ako chcú. A dokonca dnešná spoločnosť im za to tlieska tak, ako v histórii nikdy predtým. Je ale otázne, či majú právo zmeniť manželstvo pre celú spoločnosť.

ip
Hore
 Profil  
 
Poslať 03.07.2018 15:57:00   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.postoj.sk/34538/trumpovi-sudcovia-demokraciu-neohrozia-vratia-ju-do-normalu

Citácia:
zverejnila stanovisko, že Trump a republikáni môžu „zničiť generácie pokroku v ženských právach, lgbti-právach, občianskych a pracovných právach a právach týkajúcich sa zdravotníckej starostlivosti. (...) V stávke je budúcnosť demokracie.“
Citácia:
Konzervatívny publicista Ben Shapiro pripomína, že šok liberálov vyplýva z toho, že oni sami si Najvyšší súd po generácie spolitizovali. Vec sama osebe v skutočnosti vôbec nie je taká ideologická. Ak sa o sudcovi hovorí ako o „konzervatívnom“ či ako o „textualistovi“ alebo „originalistovi“, odkazuje sa tým na jeho prístup k ústave. Neznamená to, že bude cez svoje rozhodnutia vtláčať verejnosti republikánsky politický program. Pojem „originalista“ znamená, že sudca rozhoduje prípady podľa toho, čo o nich hovorí text ústavy. Ak bude zákon v rozpore s ústavou navrhnutý republikánmi, originalista ho pre tento rozpor zmietne zo stola rovnako, ako by ho navrhli demokrati.

„Prácou Najvyššieho súdu,“ píše Shapiro pripomínajúc slová Alexandra Hamiltona, jedného zo zakladateľov USA, „nie je konať ako morálny arbiter; jeho prácou nie je konať ani ako ‚super zákonodarný orgán‘ schopný zmierňovať politické excesy iných orgánov. Jeho prácou je to isté, čo je prácou súdu v konkurznom konaní: aplikovať právo – nie podľa subjektívneho vnímania spravodlivosti, ale podľa znenia zákona.“
Citácia:
Väčšina sudcov nominovaných republikánmi by napr. mohla otvoriť rozhodnutie Roe vs. Wade, ktorým sa v USA súdnou cestou zaviedlo tzv. „právo na potrat“, resp. aj iné kontroverzné prípady. To je hlavný dôvod veľkého šoku medzi liberálnymi demokratmi a ich volania po antikampani na spôsob tej proti Robertovi Borkovi. (Treba pritom dodať, že otvorenie Roe vs. Wade by automaticky neznamenalo obnovenie zákazu potratov, ako to naznačujú kritici. Súd by najskôr iba vyriekol, že toto rozhodnutie z roku 1973 sa týkalo iba prípadu, ku ktorému sa vzťahovalo, a predovšetkým že štáty USA ním nie sú viazané. Až následne by sa v jednotlivých štátoch mohla prijať legislatíva o ochrane života, ak by v nich na to bola politická vôľa.)
Hore
 Profil  
 
Poslať 03.07.2018 15:58:28   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Komentátor National Review David French tento spor opísal na príklade svojho dialógu so sudcom, keď bol ešte študentom práva. Sudca starej liberálnej školy mu vtedy povedal: „Jedna vec je právo a druhá vec je to, čo je správne. Mojou prácou je robiť to, čo je správne.“ Iný ľavicový profesor práva mu túto filozofiu opísal slovami: „Najprv si stanovíš výsledok a až potom pracuješ na zdôvodnení.“ Samozrejme, môže ísť o zaujímavý filozofický spor, ktorý tieto vety zjednodušujú, ale v konečnom dôsledku ide o rozdelenie moci v štáte, ako ju určila americká ústava a ako sa po storočia aplikovala vo všetkých západných demokraciách. Moc je v západných štátoch rozdelená na výkonnú (vláda), zákonodarnú (parlament) a súdnu (nezávislé súdy), a ak sa ktorákoľvek z nich snaží prevziať kompetencie tej druhej, narúša rovnováhu a prinajmenšom spôsobuje chaos, v extrémnych prípadoch môže dôjsť v istom zmysle k prevratu.

V tomto prípade, ak sudcovia rozhodujú prípady nie podľa toho, čo o nich hovoria riadne platné zákony, resp. ústava, ale podľa svojich preferencií a svojej predstavy správnosti, vedie to k tomu, že sa stávajú „tvorcami práva“. Tým sa však ruší delenie moci. Ten, kto bol ústavou a občanmi vo voľbách určený na to, aby prijímal legislatívu, je parlament, nie sudcovia. Ak existuje problém v zákonoch, resp. v ústave, má ich zmeniť zákonodarný zbor, nie výklad sudcu založený na jeho predstave o správnosti vymykajúcej sa textu zákona.

K legislatívnym zmenám v tých najvypuklejších otázkach v USA nedošlo cez parlamenty v jednotlivých štátoch, ako by to človek od liberálnych demokratov očakával, ale práve pomocou „justičnej revolúcie“.
Zdieľať

K legislatívnym zmenám napr. v tých najvypuklejších otázkach ako potraty a homosexuálne manželstvá v USA nedošlo cez parlamenty v jednotlivých štátoch, ako by to človek od liberálnych demokratov očakával, ale práve pomocou takejto „justičnej revolúcie“. Až do 70. rokov 20. storočia boli potraty vo veľkej väčšine amerických štátov úplne zakázané, niečo cez desať ich povoľovalo len v prípade znásilnenia, incestu, ohrozenia života matky alebo zdravotného poškodenia dieťaťa a ešte širšie sa povoľovali len v niekoľkých štátoch. Až v roku 1973 Najvyšší súd v rozhodnutí prípadu Roe vs. Wade vyriekol vety o „ženských právach“ a nariadil všetkým americkým štátom legislatívne zakotviť „právo na potrat“.

Podobne to bolo aj pri homosexuálnych manželstvách. Začiatkom 21. storočia ich neumožňovala legislatíva žiadneho amerického štátu, v reakcii na tlak lobistov dokonca občania väčšiny amerických štátov v referendách schválili dodatky do štátnych ústav o definícii manželstva ako zväzku muža a ženy. Až následne ich začali rušiť súdy a proces sa zavŕšil v roku 2015, keď sudcovia Najvyššieho súdu (piati proti štyrom) v prípade Obergefell vs. Hodges rozhodli, že homosexuálne páry majú podľa ústavy USA „právo na manželstvo“. Hoci samotná ústava USA o definícii manželstva nehovorí vôbec nič.

Podľa bývalého sudcu Najvyššieho súdu Antonina Scaliu bola takáto aktivistická súdna prax „zradou základných princípov právneho štátu a zosmiešnením prísahy vernosti ústave“. Alebo slovami profesora ústavného práva na Princeton University Roberta P. Georgea: „Väčšina sudcov Najvyššieho súdu (neskrývane vydávajúc zákony priamo zo sudcovskej stolice) vymyslela práva, ktoré sa nikde v ústave nenachádzajú, a to všetko so snahou vnútiť tomuto národu nimi preferované politické stanoviská na problémy, ktorých morálny obsah bol veľkým verejným záujmom.“

Ak sa teda Trumpovi a republikánom podarí presadiť svojho nominanta, nebude to ohrozením demokracie, ale, naopak, nádejou, že sa súdna prax vráti k výkladu zákonov tak, ako boli schválené.
Hore
 Profil  
 
Poslať 05.07.2018 8:17:19   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Ako je to s tym Sorosom naozaj?
.

Pozrime si trocha aj fakty ktore su jasne overitelne na oficialnych zdrojoch ale nam mozno nepasuju na nasho zauzivaneho pohladu na svet
Skusme trocha vykuknut zo socialnej bubliny ktora nam brani vidiet ine fakty ako tie s ktorymi uz vopred suhlasime
.
.
.

http://www.marman.sk/articles/polemika-aliancia.php

O mimovládkach, Sorosovi a konšpiráciách v kocke

Kto financuje, ten nakoniec aj tak určí smer.
Na margo korporátnej a vládnej filantropie

Z výročných správ Aliancie Fair-play
Donori celkovo
Aliancia Fair-play
Tri najvyššie ind. príjmy
Aliancia Fair-play
Top 10 príjmov celkovo
Aliancia Fair-play

Politické mimovládky sú pod tlakom. Čím sa viac predierajú do čela politického boja, tým sa viac u nich začína tlačiť na to, na čo ony samé tlačia u oponentov – na zdroje financovania, konflikty záujmov a hľadanie nitky poťahujúcich postáv v pozadí. Tieto mimovládky roky útočia na oligarchické prepojenia vládnych strán. Skúmanie korupcie sa stalo hlavným nástrojom boja proti vládnym stranám, je to ústredná téma opakujúcich sa protestov. Úloha politických mimovládok sa vyhrotila až tak, že dnes už bývalý premiér za svojho hlavného oponenta opakovane neoznačuje opozičné strany, ale práve tieto mimovládky. Pripisuje im dokonca pokus o štátny prevrat a naznačuje pritom nitky vedúce k Georgovi Sorosovi. Opozičné médiá a politické mimovládky to označujú len ako lživý pokus o úskok, avšak diskusia o mimovládkach sa, či chcú alebo nie, presúva k financovaniu zo zahraničia.

Ján Orlovský – dnes už z formálne oddelenej – Sorosovej slovenskej pobočky Nadácie otvorenej spoločnosti v prvej línii obrany predkladá zastierajúci argument, že „zahraničné peniaze neziskoviek tvoria len okolo sedem percent všetkých zdrojov“. Do tohto čísla zrejme započíta všetkých skoro 70 tisíc mimovládnych organizácii na Slovensku, z ktorých väčšina môže o peniazoch zo zahraničia len snívať. Pre ilustráciu, len 37% z nich sa vôbec registruje na 2 percentá z dane (stav z r. 2016) a len 19% vôbec niečo z týchto prostriedkov dostane. O poberaní eurofondových grantov alebo (zväčša zámorských) filantropických peňazí ani nehovoriac. Tie sú vyhradené prioritne pre organizácie so silnými referenciami, t. j. väčšinou pre práve na to vybudované – politické mimovládky.
Aliancia Fair-play

Ukážme si exemplárny príklad orientovaný hlavne na americké zdroje: Alianciu Fair-play. Aby sme pochopili slová dlhoročnej riaditeľky a osoby, ktorá stála na tribúne aktuálnych protestov, Zuzany Wienk: „to, čo považujem za smiešne a nepochopiteľné, je podsúvanie akéhosi odsudzovania finančnej podpory zo zahraničia". Wienk si samozrejme nemôže dovoliť tvrdiť niečo iné. Cca tri štvrtiny objemu peňazí, ktoré kedy do Aliancie pritiekli, boli zo zahraničia.

Keď sme pri tajomnom Sorosovi, za riaditeľovania Wienk Aliancia len priamo od jeho organizácii v 44 transakciách inkasovala skoro milión Eur, čo činí 42% z jej celkových príjmov 2,2 mil. Eur (bez roku 2005). K tomu prirátajme aj peniaze tečúce od „domácich“ mimovládok, ktoré George Soros spolu s americkými korporátnymi a vládnymi peniazmi „postavil na nohy“, rozumejme roky primárne sponzoroval a teda tam má (na peňazovody) podľa všetkých merítok zdravého rozumu svoj vplyv. A nezabudnime na doláre priamo od americkej vlády, či už z ambasády alebo amerických vládnych agentúr. Celkovo sa tým dostaneme na 72% všetkých do Aliance Fair-play od jej vzniku pritečených prostriedkov. Podrobnosti v priložených tabuľkách.

Je smutným mementom dnešnej doby, že všetci lamentujú na tým, aká je postfaktuálna, ale tí, čo najviac kričia o potrebe faktov, sa na tie kľúčové, t. j. na výročné správy mimovládok, ani nepozreli. Veď načo, Soros je konšpirácia, lebo ako by to robil. Ale logika tvrdých faktov výročiek Aliancie poskytuje jednoznačný a jediný logický záver: Aliancia Fair-play je americký korporátny a vládny projekt. S Georgom Sorosom ako ústrednou mediálnou postavou v pozadí. Je jedno, či bol takto rovno vymyslený, alebo len „zachytený“ a využitý. Podotknime, že na motivácii ľudí v Aliancii pri tom nezáleží: práve čím idealistickejšia, tým len lepšie.
Zámorská filantropia

Pritom samotné Spojené štáty zahraničím sponzorované subjekty a ľudí pôsobiacich na ich území označujú ako zahraničných agentov a tí to musia vo verejnom styku o sebe deklarovať. Majú na to platný a aktívne využívaný zákon FARA. Dobre vedia prečo – sami to robia. Svoje vládne a synchronizovane aj súkromné peniaze využívajú na presadzovanie svojich záujmov vo svete. Pripomeňme si aktuálne Trumpovo heslo America first, ale môžeme sa pozrieť aj na stránku Holandského ministerstva zahraničných vecí, ktoré „tvrdo pracuje na presadzovaní holandských záujmov a hodnôt vo svete“.

Len naše politické mimovládky nás pochopiteľne presviedčajú oslavou svojich donorov: „Prevažná väčšina prostriedkov, ktoré administrujeme v prospech občianskej spoločnosti a životného prostredia na Slovensku, pochádza zo Spojených štátov amerických. Je to tak dozaista preto, lebo v americkej spoločnosti filantropia a organizované darcovstvo zohrávajú výraznú rolu v celej spoločnosti a navyše USA sú jednou z najbohatších krajín na svete. Je to však asi aj preto, lebo americkí darcovia pociťujú potrebu autentickej občianskej spoločnosti u nás intenzívnejšie ako európske súkromné či verejné inštitúcie, naše domáce nevynímajúc.“, toľko z výročnej správy nadácie Ekopolis citácia za všetky ostatné. A veľmi poučná, lebo táto správa ešte z roku 2002 (str. 7) hneď vzápätí predpovedala, že sponzorstvo americkej strany pomaly ale isto končí. Nuž neskončilo, pokračovalo ďalej a trvá dodnes. Zlá predikcia znamená zlé pochopenie reality.

Je skutočne dojímavé vidieť, ako americkej korporátnej filantropii a vládnemu establišmentu leží na srdci stav našej korupcie. Pritom korupcia korupcií zakývajúca rovno celým globálnym finančno-hospodárskym systémom prišla v roku 2008 práve z amerického korporátneho prostredia. Už desať rokov na to aj my tu na Slovensku doplácame. Zadĺžili sme sa na národnej aj európskej úrovni a o ďalších hrozbách, ktoré sú len otázkou času, čvirikajú vrabce na streche. Nedá sa nepoužiť staré osvedčené o zametaní si pred vlastným prahom.
Korupcia a korupcia

Lebo o tom je celá pointa: Prečo sa z amerických a teraz už aj bruselských peňazí skúma zásadne len národná vládna korupcia, t. j. vo verejnom sektore a v rozdeľovaní verejného rozpočtu? Keď mnohonásobne väčšia – korporátna – nie. Ukradnúť sa dá totiž aj to, čo do rozpočtu má prísť, nie len to, čo z neho odchádza. A o rád (!) väčšia škoda na verejnom rozpočte vzniká nezdanením u nás vytvorených ziskov hlavne nadnárodnými spoločnosťami, ktoré si optimalizujú svoje daňové základy odvedením profitu do zahraničia, pričom u nás zaplatia torzo daní. Ešte raz, o rád! A to je len najväčšia forma korporátnej korupcie s dopadom na verejné zdroje, existuje ešte celý rad ďalších.

Nuž korporátna korupcia sa neskúma preto, lebo by to donori zo zahraničia a lokálne pobočky zahraničných firiem z 2% korporátne filantropicky nepodporili. Nie je potrebné nikoho tajuplne presviedčať či manipulovať, je to obchodná logika. A vládno-politická korupcia sa skúma preto, lebo je to účinný (geo)politický nástroj na to, ako tlačiť na lokálnu vládu, oslabovať ju a presúvať jej moc, kam sa to hodí. V tom sa spoja – opäť nijako magicky ale rýdzo pragamicky – záujmy troch veľkých, na tom zainteresovaných aktérov:

1. Bruselu ako najslabšieho a najneskôr pristúpivšieho, ktorý by rád konečne nerušene centrálne vládol bez vrtošivých národných vlád.

2. Nadnárodných koncernov (či už priamo zo zahraničia alebo cez lokálne pobočky), ktoré si upratujú zisky a preto aj trhy a preto aj vlády.

3. Zámorského veľkého brata, ktorý má záujmy na celom svete, Európa je oficiálne jedným z jeho top 3 priorít zahraničnej politiky a silným, svojbytným štátom sa zle vládne.
Zahraničné peniaze, zahraničné záujmy

Traja veľkí aktéri s jasnými motívmi pachtiacimi po moci. A práve tí istí traja najväčší donori našich akože občianskych, ale v skutočnosti korporátnych a zahranično-vládnych mimovládok. Neskúmajúcich a oči verejnosti neobracajúcich na najväčšie korupcie, ktorú tu máme. Ale roky senzitivizujúcich len tú korupciu, na ktorú majú ich donori motívy a na ktoré ony od nich dostanú granty.

Klondajk rozkrádačiek na hulváta z 90-tych rokov je nenávratne preč, nástenkový tender by dnes ani nebol možný, každá ďalšia ficova vláda to mala ťažšie a ťažšie, aktuálne zákulisné správy hovoria, že už aj pozícia chronicky známych oligarchov výrazne oslabila. Neobhajujme nepísanú korupčnú imunitu najvyšších, nech zlodeji sedia, padni komu padni. A pritom v tomto smere aj oceňme parciálny pozitívny prínos práve politických mimovládok. Ale prečo sa nám tú šíri čoraz „blbejšia“ nálada v národe, ako keby sme to tu v najkorupčnejšej diere Európy mali zavrieť a odísť? Trendy oboch javov idú opačným smerom. Čím to je?

Bola by táto antipatriotická masochistická nálada možná, keby sme boli rovnakou smršťou faktov, analýz a denno-denných komentárov o dopade na náš život bombardovaní aj o korupcii korporátnej a euro-bruselsko-unijnej? Že na to nikto nedáva granty, tak berme teda aspoň to, čo sa núka? Veď toto. Tomu sa hovorí „využití v najčistejších úmysloch“. Americkými, bruselskými peňažnými nitkami a Sorosom ako ústrednou postavou v pozadí.

Kto chce fakty, má ich mať.
Zdroje
http://www.fair-play.sk/
http://www.fair-play.sk/abouts/reports

https://domov.sme.sk/c/20856725/fico-sa-vyhraza-mimovladkam-zverejnovanim-zahranicnych-penazi-maju-obavy-z-orbanovskej-cesty.html

Hore
 Profil  
 
Poslať 06.07.2018 14:37:56   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Dekanku Danu Petranovú FMK UCM, ktorá sa zastala slobody slova, prepustili
https://www.hlavnespravy.sk/dekanku-danu-petranovu-ktora-neustupila-mainstreamu-zastala-sa-slobody-slova-prepustili/1455004
Dekanku Danu Petranovú, ktorá neustúpila mainstreamu a zastala sa slobody slova, prepustili

Trnava 6. júla 2018 (HSP/Foto: Facebook Danka Petránová)

Dekanka fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda, ktorá sa postavila za slobodu slova a nepodľahla tlaku štvavej kampane mainstreamových médií, skončila. Uviedol to šéfredaktor mesačníka Zem a Vek Tibor Eliot Rostas, okolo ktorého sa táto “kauza” točila
Na snímke dekanka Dana Petranová

Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave v apríli minulého roka zorganizovala mediálnu konferenciu s názvom “Megatrendy a médiá”, na ktorú sa okrem iných so svojím príspevkom do diskusie prihlásil aj šéfredaktor mesačníka Zem a Vek Tibor Eliot Rostás. Práve toto meno vyvolalo “búrku” v mainstreamových médiách. Odvážna dekanka Dana Petranová sa však mediálneho tlaku nezľakla a mainstreamu poriadne naložila.

Okrem propagandistického štvania mainstreamových médií začali následne kvôli Rostasovi rušiť svoju účasť ostatní pozvaní hostia. “Búrili” sa aj niektorí mainstreamom ohlúpnutí študenti. Petranová však nakoniec tomuto enormnému tlaku nepodľahla a Tibora Eliota Rostasa “nezrušila”.

“Nenecháme sa spútať ortodoxnými, dogmatickými a nenávistnými postojmi k hocičomu, čo tzv. mainstream považuje za nenáležité alebo priveľmi odvážne. Na našich podujatiach a v našich médiách má každý možnosť slobodne a v otvorenej diskusii vyjadriť svoje ľudské, odborné aj politické stanovisko. Cenzúra nám bola vždy cudzia a nebudeme ju uplatňovať ani pod nátlakom novodobých inkvizítorov,” vyhlásila dekanka Petranová.

Viac o tejto téme sa dočítate TU.

Najnovšie však táto odvážna dekanka zrejme na svoju podporu slobode slova doplatila. Ako uviedol Tibor Eliot Rostas v relácii rádia Slobodný Vysielač, dekanka Petranová na univerzite skončila: “Stalo sa, že dekanku masmediálnej fakulty trnavskej Univerzity sv. Cyrila a Metoda jednoducho vylúčili, skončili s ňou minulý týždeň.”

Petranová si podľa Rostasa neželá publicitu v tomto zmysle. Šéfredaktor časopisu Zem a Vek sa jej však aj napriek tomu poďakoval za prejavenú odvahu: ” Vyjadril som jej hlbokú úctu a podporu, nie kvôli tomu, že by nás tam nejakým spôsobom pretlačila, ale jednoducho kvôli tomu, že ctí pluralitu názorov. A to si myslím, že je alfa a omega v dnešnej spoločnosti. ”

Samuel Gdovin

Odvážna dekanka FMK UCM v Trnave: Nenecháme sa spútať nenávistnými postojmi mainstreamu. Nebudeme uplatňovať cenzúru ani pod nátlakom novodobých inkvizítorov

Trnava 23. apríla 2017 (HSP/Foto:Dana Petranová Facebook)

Fakulta masmediálnej komunikácie v Trnave organizuje 25. apríla mediálnu konferenciu s názvom “Megatrendy a médiá”, na ktorú sa okrem iných so svojím prispevkom do diskusie prihlásil aj šéfredaktor mesačníka Zem a Vek, Tibor Eliot Rostás. Práve toto meno vyvolalo “búrku” v mainstreamových médiách. Odvážna dekanka Dana Petranová sa však mediálneho tlaku nezľakla a mainstreamu poriadne naložila.

Mainstreamové štvanie voči univerzite začala bývalá redaktorka denníka SME, Miroslava Kernová, ktorá na svojom webe “O médiách” emotívne popísala účasť Tibora Eliota Rostása na plánovanej mediálnej konferencii.

Vo svojom článku s názvom “Na konferenciu si fakulta pozvala konšpirátora Rostása” tvrdí, že tento novinár z alternatívnej scény šíri “bludy”.

“Univerzita tak legitimizuje človeka, ktorý nedodržiava základné zásady novinárskej práce, šíri konšpirácie, bludy. Prednášať o budúcnosti médií bude človek, ktorý písal, že holokaust si Židia zorganizovali sami, volá po zrušení existujúceho systému: chce napríklad zaviesť domobranu, zastaviť činnosť médií a mimovládnych organizácií so zahraničnou účasťou, či chce rozpustiť parlament a zastaviť činnosť všetkých politických strán,” píše sa v článku.

Rostás bude mať na konferencii samostatnú prednášku ako aj iní novinári a bude taktiež diskutovať o budúcnosti médií so šéfredaktorom RTVS Lukášom Dikom, šéfom Centra spravodajstva Markízy Henrichom Krejčom, moderátorom TA3 Petrom Bielikom a šéfredaktorkou Nového Času. Pozvanie dostal aj zástupca denníka SME, ten však nakoniec kvôli Rostasovi pozvanie odmietol.

K mediálnemu štvaniu voči pozvaniu T.E Rostasa sa vyjadrila aj Dekanka FMK UCM v Trnave, D. Petranová:

“FMK od svojho vzniku kládla dôraz na otvorenosť, odbornosť a ústretovosť vedeckého bádania v oblasti masmediálnej a marketingovej komunikácie. Radi poskytujeme možnosť pre našich študentov a odbornú verejnosť zoznámiť sa s podstatnými trendami a vývojovými tendenciami v oblasti mediálneho diskurzu. Často sme prví, ktorí otvárajú dvere aj do neprebádaných, tabuizovaných a konfrontačných priestorov, ktoré sa veľmi často stanú legitímnou súčasťou mediálnej scény. Toto naše úsilie nie všetci a nie vždy chápu, až neskôr sú schopní akceptovať vyvíjajúcu sa realitu,” píše dekanka v úvode na sociálnej sieti.

Petranová následne slovne “naložila” mainstreamovým médiám, ktoré sa samozvane pasujú do polohy jediných vlastníkov pravdy:

“Nenecháme sa spútať ortodoxnými, dogmatickými a nenávistnými postojmi k hocičomu, čo tzv. mainstream považuje za nenáležité alebo priveľmi odvážne. Na našich podujatiach a v našich médiách má každý možnosť slobodne a v otvorenej diskusii vyjadriť svoje ľudské, odborné aj politické stanovisko. Do diskusie sme pozvali predstaviteľov rôznych legitímnych prúdov slovenského mediálneho prostredia ako mysliace osobnosti, nebudeme ich urážať ani nálepkovať ako “Lipšicovu stajňu”, “Putinových agentov”, “Penťácke prestitútky”, či “Svedkov Sörösových”.”

Dekanka taktiež odmieta cenzúru, ktorú navrhuje mainstream:

“Cenzúra nám bola vždy cudzia a nebudeme ju uplatňovať ani pod nátlakom novodobých inkvizítorov. Pána Rostasa sme na konferenciu ako prednášajúceho nepozvali. Prihlásil sa za rovnakých podmienok ako ktorýkoľvek z približne 170 účastníkov z rôznych krajín sveta. Programový výbor nerobí negatívnu selekciu účastníkov, nekádruje ich, ak sú ich príspevky relevantné k téme konferencie. Kritické postoje a stanoviská sa uplatňujú a vyjadrujú v rámci výmeny názorov v jednotlivých sekciách, ktorá býva naozaj búrlivá. Tešíme sa na vzrušujúcu diskusiu a vedecky hodnotnú konferenciu.”

Mainstreamové médiá tak znova ukázali, že sloboda slova im je cudzia. Svojich názorových oponentov a mediálnych konkurentov z alternatívnej scény by najradšej umlčali. Odvážna dekanka fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave však mediálnemu štvaniu nepodľahla a mainstreamu poslala jasný odkaz. Cenzúra je v demokratickej spoločnosti neprijateľná.

Samuel Gdovin

https://www.hlavnespravy.sk/odvazna-dekanka-fmk-ucm-v-trnave-nenechame-sa-sputat-nenavistnymi-postojmi-mainstreamu-nebudeme-uplatnovat-cenzuru-ani-pod-natlakom-novodobych-inkvizitorov/977714

Verejná poprava dekanky Dany Petranovej
261

Trnava 06. mája 2017 (HSP/ZV/Foto:ZV)

Via Appia alebo Kráľovná ciest je slávna cesta v Taliansku, ktorá spájala staroveký Rím a Brindisi. Všeobecne je považovaná za jedno z najväčších inžinierskych diel antiky a vzhľadom na dobu, v ktorej bola postavená (koniec 4. a začiatok 3. storočia pred Kristom), nadobudla široký spoločenský význam vo vtedajšej, ale aj v dnešnej talianskej spoločnosti. Stala sa však historickým symbolom hlavne utrpenia, pretože v roku 71 pred Kristom bolo na nej ukrižovaných šesťtisíc otrokov rebelujúcich proti tyranskému systému starého Ríma pod vedením slávneho Spartaka. Ukrižovali ich pozdĺž cesty v úseku 200 kilometrov ako varovanie pre otrokov tých čias.

Tyrania modernej doby vyzerá inak

Dáte na Slovensku priestor vyjadriť svoj názor Tiborovi Rostasovi, ergo nepovoleným názorom? Ste mŕtvy. Spoločensky vás ukrižujeme a na výstrahu necháme krkavcov klovať vaše oči na Via Appia.

Do redakcie Zem&Vek sme dnes dostali e-maily plné rozhorčenia od viacerých pracovíkov Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave, ktorí poukazujú na prebiehajúcu tyraniu dnešnej doby. Slovenský zoznam spoločensky ukrižovaných osôb sa má rozšíriť o ďalšiu obeť, tentoraz z radov slovenských akademikov. Úlohy spoločenského kata sa dobrovoľne ujali Denník N a denník SME.

V internom e-maili, ktorý upozorňovateľ obdržal, dekanka Petranová píše:

Vážení kolegovia,
rada by som Vás pripravila na mediálny útok zo strany Denníka N ako revanš za moje rozhodnutia o nepovolení cenzúry na našej akademickej pôde a ako trest za moje vyjadrenia na túto tému.
Redaktor Mikušovič chystá materiál, ktorý by ma mal „zostreliť“. Dostal pokyn nájsť tému, ktorá odvedie pozornosť od diskusie, ktorá sa z pohľadu jeho chlebodarcov zatiaľ neuberá želaným smerom.
Cieľom je vyvolať na fakulte neistotu, nedôveru, závisť a pokúsiť sa rozložiť nezávislý a doteraz odolný fakultný kolektív zvnútra.

Toto sú hlavné tézy útoku, ako ich redaktor formuloval vo svojich otázkach:
– Dekanka priveľa cestuje na konferencie a zahraničné služobné cesty, navyše sa jej cesty prekrývajú aj s cestami jej manžela.
– Dekanka a členovia jej kolégia lietajú biznis triedou.
– Dekanku pri účasti na konferenciách sprevádzajú jej deti.
– Výstupy z účasti na konferenciách sú neefektívne.
– Niektoré cesty zabezpečuje cestovná agentúra Eventmaster, ktorá sídli na rovnakej adrese ako hotel AGATKA a jeho majiteľ Ján Svoboda bol náš absolvent, doktorand a kolega.
– Hotel Agatka poskytuje ubytovacie služby pre FMK, čo je konflikt záujmov.

Rada by som Vám ešte predtým, ako sa tento tendenčný, nepresný a škandalizujúci materiál objaví na verejnosti, niektoré podrobnosti osvetlila.
Toto sú princípy, ktoré na fakulte pri zahraničných cestách striktne dodržiavame:
– Zahraničné cesty sa realizujú v súlade so zákonmi SR, v súlade so Smernicou o zahraničných služobných cestách UCM a so súhlasom rektora UCM v Trnave.
– Zabezpečenie všetkých služieb sa realizuje v súlade so Zákonom o verejnom obstarávaní.
– Na účely zahraničných služobných ciest FMK UCM zásadne nevyužíva dotačné prostriedky pridelené Ministerstvom školstva, vedy výskumu a športu SR; využíva vlastné zdroje fakulty, projekty (národné alebo medzinárodné), grantové mechanizmy a sponzorské prostriedky.
– Finančným limitom na zahraničné cesty je rozpočet fakulty a ten FMK dlhodobo disciplinovane dodržiava.
– Našich zamestnancov môžu sprevádzať na pracovných cestách príbuzní v prípade, ak si všetky náklady spojené s ich cestou hradia zo svojich súkromných zdrojov a ich prítomnosť na služobnej ceste neovplyvní plnenie účelu cesty; viacerí naši kolegovia túto možnosť využili a budeme ju podporovať naďalej.
– Spolupráca so spoločnosťou Eventmaster sa realizovala vždy v súlade so Zákonom o verejnom obstarávaní, pričom jediným rozhodujúcim ukazovateľom bola vždy najnižšia cena, a nie adresa.
– Hotel AGATKA neposkytuje FMK ubytovacie služby, prebehlo tu niekoľko športových a spoločenských akcií (Športový deň FMK, rokovanie o medzinárodných projektoch financované z projektov a pod.).

Toto sú odpovede na otázky redaktora Denníka N, tak ako sme mu ich zaslali. Môžete si porovnať, keď článok vyjde, či a ako budú zmanipulované.

EMAIL 1

Dobrý deň, pán Mikušovič,
Fakulta masmediálnej komunikácie za minulé dva roky vyslala niekoľko desiatok svojich kolegov do vyše 20 krajín sveta vrátane USA, Nórska, Barbadosu, Dubaja, Kataru, Jordánska, Thajska, Singapuru, Írska, Maurícia či Hong Kongu, ale aj na Ukrajinu, do Veľkej Británie, Ruska, Maďarska, Poľska, Rakúska, Nemecka, Francúzska, Rumunska, Indie, Talianska, Belgicka, Chorvátska, Španielska, Bulharska.

Medzinárodné vzťahy a poznanie fungovania zahraničného akademického prostredia sa nedajú budovať sediac pod prípeckom, ale jedine aktívnou účasťou na medzinárodných podujatiach a konferenciách a návštevou benchmarkingovo inšpiratívnych zahraničných vzdelávacích inštitúcií.

Svetové, t.j. medzinárodné parametre akademických výstupov a spolupráce vyžaduje aj komplexná akreditácia vysokých škôl, ktorá to zdôrazňuje ako najvýznamnejšie kvalitatívne kritérium fakúlt. Najmä vďaka nim sme ako jedna z mála fakúlt dosiahli A-čkové, t.j. vynikajúce hodnotenie vo všetkých parametroch komplexnej akreditácie.

Na financovanie zahraničných služobných ciest FMK neslúžia dotačné prostriedky pridelené z verejných zdrojov, ale predovšetkým:
– vlastné zdroje fakulty (financie, ktoré fakulta zarobila vlastnou činnosťou a aktivitou svojich pedagógov, t.j. nie dotačné prostriedky pridelené z ministerstva),
– projekty (národné alebo medzinárodné),
– grantové mechanizmy,
– sponzorské prostriedky.

Zahraničné služobné cesty sa plánujú podľa potrieb kvalifikačného rastu pedagógov, na základe ich pozvania od usporiadateľov medzinárodných konferencií alebo zahraničných partnerov a s primárnym cieľom diseminovania výsledkov vedeckej činnosti formou publikovania v cudzine, čo je ďalšie významné akreditačné kritérium. Účasť na zahraničných konferenciách a publikovanie v zahraničných vedeckých zborníkoch a médiách prebieha na základe prísneho výberu a nie je jednoduché sa tam dostať. Zároveň sa tieto aktivity objektívne premietajú do rozpočtu fakulty a každý medzinárodný výstup znamená výrazné posilnenie finančnej dotácie fakulty z položky veda a výskum na niekoľko rokov dopredu.

Okrem účasti na konferenciách sú automatickou súčasťou ciest aj návštevy miestnych univerzít, rokovania s akademickými partnermi, nadväzovanie medzinárodnej a bilaterálnej spolupráce či príprava projektov a projektových tímov.
Aj v tejto sfére patrí naša fakulta medzi najúspešnejšie na Slovensku, čoho výsledkom je, že už dvanásť rokov nemá rozpočtové problémy a môže si dovoliť financovať ešte oveľa viac služobných ciest a zahraničných pobytov študentov, doktorandov a pedagógov ako v súčasnosti. Tak ako sa bude, dúfajme, zvyšovať počet pozvaní a medzinárodných partnerstiev, tak sa bude určite zvyšovať aj počet, rozsah a kvalita zahraničných mobilít.

Organizácia a schvaľovanie zahraničných ciest podliehajú internej Smernici o zahraničných služobných cestách. Zahraničné cesty a mobility výrazne podporujeme a iniciujeme, lebo ako som uviedla vyššie, znamenajú pre nás významný finančný aj vedecký prínos.

Kritériom vedeckej úrovne akademickej inštitúcie sú výstupy členov pedagogického zboru v časopisoch a zborníkoch, ktoré sú indexované v dvoch najvýznamnejších svetových databázach Scopus a Web of Science. Za ostatné dva roky naši kolegovia prezentovali 89 výstupov na zahraničných konferenciách, z toho až 29 bolo indexovaných v týchto databázach (z toho 3 dekanky Petranovej a 3 docenta Magála), čo je v oblasti humanitných vied unikát nielen na Slovensku. Viacero kolegov získalo na zahraničných konferenciách tie najvyššie ocenenia: t.j. The best Paper Award, The best Student Paper, The Best Speaker of the conference; čo sú aj z hľadiska akreditačných kritérií v kategórii „ocenenia“ tie najvyššie vedecké ukazovatele.

Na miesta, kde je silný predpoklad nadviazania akademickej spolupráce, chodia najvyšší predstavitelia inštitúcie. Disponujú kompetenciami, ktoré umožňujú uzatvárať zmluvy, podpisovať dohody a riešiť podmienky medzinárodnej spolupráce priamo na mieste. Dekanka a členovia kolégia dekanky túto podmienku spĺňajú a navyše majú vynikajúce rokovacie schopnosti.

Podmienok výberu miesta na zahraničnú cestu je niekoľko, napríklad:
– existencia renomovanej akademickej inštitúcie, ktorá poskytuje vysokoškolské vzdelávanie v identickom alebo príbuznom študijnom odbore (najmä oblasť médií, marketingu a digitálnych hier),
– história konferencií a ich renomé, evidovanie ich výstupov v uznávaných databázach a atraktívny zoznam účastníkov,
– pozvanie zahraničného partnera,
– vyžiadaná prednáška,
– reciprocita účasti na našich vedeckých konferenciách indexovaných vo Wos,
– možnosť získania kvalitných materiálov pre časopisy (najmä Communication Today), ktoré vydávame a sú indexované vo Web of Science a v Scopuse, čo je ojedinelý jav medzi slovenskými vysokými školami.

Výstupy z ciest na konferencie musia mať vždy publikačný, projektový alebo rozvojový prínos pre univerzitu.
Pýtali ste sa na konkrétny príklad, jeden za všetky:
Obrovský prínos malo napríklad nadviazanie spolupráce s celosvetovým lídrom v oblasti digitálnych hier, Ritsumeikan Centre for Game Studies (RCGS) pri Univerzite v Kjóte.
Jeho riaditeľom je profesor Masayuki Uemura, žijúca legenda teórie digitálnych hier a vynálezca Nintenda. Tento týždeň recipročne navštívil na naše pozvanie poprvýkrát Slovensko, v utorok si na slávnostnom zasadnutí Vedeckej rady UCM prevzal titul Doctor honoris causa, v stredu navštívil naše špecializované učebne v Trnave. Jeho prítomnosť na našej akademickej pôde je nesmiernym povzbudením pre študentov a inšpirácia pre nových uchádzačov o štúdium.

Vďaka spolupráci s RCGS sme vytvorili jedinečný vysokoškolský študijný program – teória digitálnych hier. Akreditovali sme ho ako prví v Európe a dnes máme na škole cca 160 jeho študentov. Trnava sa stáva stredoeurópskym centrom výskumu a vzdelávania v oblasti digitálnych hier. V týchto dňoch finalizujeme detaily výmenných pobytov pre našich študentov a kolegov, ktorí na tomto programe učia.

Výstupov, ktoré vznikli aj vďaka našej návšteve RCGS, je viacero, napríklad tento:
https://www.youtube.com/watch?v=GOz8YVjlw7o

Zabezpečenie servisu leteniek a ubytovania prebieha na UCM podľa Zákona o verejnom obstarávaní a venujú sa mu príslušné administratívne zložky univerzity. Jednou zo zásad je, že sa lieta letenkami v najnižšej, tj. ekonomickej triede. Členovia kolégia dekanky majú možnosť pri letoch trvajúcich dlhšie ako 5 hodín použiť vyššiu, biznis triedu, ako je to bežné všade na svete.
Tieto zásady platia aj pre spoluprácu s agentúrami Satur, Eventmaster, atď.

Na zahraničnej ceste na medzinárodnú vedeckú konferenciu v Grécku nás sprevádzali deti a ďalšia dospelá osoba, ktorá sa o ne starala v čase našich pracovných povinností. Ich letenky a pobyt sa hradil výlučne zo súkromných prostriedkov.
Som rada, že ste prejavili záujem o prácu našej fakulty, hoci obaja vieme, že v tomto prípade to nie je kvôli tomu, aby ste informovali o jej úspechoch. Vzhľadom na uvedené Vám poskytujem toto vyjadrenie len ako komplexný materiál na uverejnenie v takom tvare, v akom ste ho práve dostali. S uverejnením len čiastkových zmanipulovaných a z kontextu vytrhnutých informácií bez môjho predchádzajúceho súhlasu alebo konzultácie nesúhlasím.

S pozdravom,
Dana Petranová

EMAIL 2

Dobrý deň, pán Mikušovič,
na doplnenie obrazu o budovaní našej medzinárodnej spolupráce posielam potešujúci mail, ktorý mi pred chvíľou prišiel od kolegov z japonského RCGS.
Želám pekný deň.
S pozdravom,
Dana Petranová

E-mail z Japonska je pôvodne v anglickom jazyku a zverejňujeme ho v slovenskom preklade:

Drahá Dana,
Prof. Uemura a ja by sme vám chceli poďakovať za váš vydarený spôsob pohostinnosti, ktorej sa nám počas nášho pobytu na Slovensku dostalo.

Usporiadanie konferencie bolo dokonalé. Ceremónia pre prof. Uemuryho bola pôsobivá – to sú jeho slová. Povedal tiež, že to bol najpamätnejší moment v jeho živote. Je to veľká česť nielen pre neho, ale aj pre všetkých členov RCGS a jeho spolupracovníkov na Nintendo. Témy, ktorými sa konferencia zaoberala, boli pomerne rozsiahle a povzbudzujúce. V Japonsku je rozsah tém a mediálnych štúdií často obmedzenejší – užsie vymedzený. Na Slovensku však hranice vymedzovania tém vyzerali pomerne flexibilne, najmä v médiách. Boli sme tým veľmi prekvapení. Takže by sme radi priniesli vaše otvorené myslenie, študijné perspektívy do Japonska.

Návšteva FMK tiež bola pre nás vcelku informatívna. Videli sme rôzne hardvérové a softvérové zbierky. Bolo nám umožnené pochopiť, že vývoj kultúry vo východnej Európe a v Japonsku je veľmi rozdielny, čo môže byť inovatívne pre spoločné porovnávanie a výskum tém medzi nami. Každopádne sme vďační, že ste nás pozvali na takú úžasnú konferenciu a dali nám šancu preskúmať veľa zaujímavých tém.

Vzhľadom na to, že budúci týždeň sa uskutoční schôdza výboru RCGS, prof. Uemura a ja budeme s kolegami zdieľať, čo sme sa tentoraz naučili od vedenia inej fakulty.

Členovia budú diskutovať o tom, ako budeme môcť podporovať vzájomnú výmenu našich akademických a vzdelávacich procesov v blízkej budúcnosti. Budeme vás informovať, ak z diskusie vzídu konkrétne myšlienky.

Chcem ešte raz zopakovať: Sme vám veľmi vďační za to, že ste usporiadateľstvo zvládli dokonalým spôsobom. Boli to akademické a kultúrne zážitky. Nedalo sa zoznámiť s každým, preto prosím, tlmočte našu hlbokú vďačnosť všetkým zúčastneným na tejto konferencii.

Dúfame, že na základe našej návštevy budeme môcť rozvíjať ďalšie inštitucionálne výmeny medzi vašou školou a RCGS.
S pozdravom Mitsuyuki Inaba

E-MAIL 3

Stanovisko rektora UCM

Vážený pán redaktor,
dovoľujem si Vám zaslať odpovede na Vami položené otázky, ktoré sa dotýkajú zahraničných pracovných ciest pedagógov Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Zahraničné pracovné cesty pracovníkov UCM v Trnave sa riadia Smernicou o zahraničných pracovných cestách, ktorá nadobudla účinnosť 1. 6. 2012. V každom prípade pri posudzovaní návrhu na vyslanie na zahraničnú pracovnú cestu sa posudzuje prínos pre univerzitu ako v oblasti vedy a výskumu, tak aj vo výchovnovzdelávacom procese.

V poslednom období aj finančne náročné cesty sa uskutočnili vzhľadom na potrebu akreditovať a potom aj komplexne zabezpečiť nový študijný program Teória digitálnych hier. Od všetkých pracovných ciest sa tiež očakáva aktívne vystúpenie na každom podujatí, ktoré je predmetom pozvania. Chceli by sme ubezpečiť, že v každom prípade doprava, resp. dopravca sa vyberá v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní. V tejto súvislosti uvádzame, že boli uzatvorené rámcové dohody, ktoré sú zverejnené v centrálnom registri zmlúv, pričom zmluvu so spoločnosťou SATUR Travel, a. s., je možné nájsť na linku:
http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=1550205&l=sk

Preto by sme chceli zdôrazniť, že niektoré Vami uvádzané vysoké náklady na dopravu sú v dôsledku výsledkov verejného obstarávania – ako príklad možno uviesť aj zahraničnú pracovnú cestu do Thajska za 8 000 EUR, kde museli byť letenky vybrané na základe rámcovej dohody z troch cenových ponúk, kde vyhrala najnižšia ponuka. Iba pre úplnosť tejto cesty sa zúčastnili nie dve, ale tri osoby. V prípade firmy Event Master, Fakulta masmediálnej komunikácie vybrala na základe zákona o VO z troch cenových ponúk firmu s najnižšou cenovou ponukou. V žiadnom prípade nám nebolo známe sídlo spoločnosti. Ťažko sa posudzuje výška nákladov na ubytovanie, vzhľadom na to, že vo väčšine prípadov organizátori konferencií zabezpečujú ubytovanie v nimi vybratých ubytovacích zariadeniach.

Pokiaľ ide o zdroje financovania, na UCM v Trnave sa využívajú všetky zdroje, ale v konkrétnom prípade Fakulty masmediálnej komunikácie sú to výlučne zdroje, ktoré predstavujú vlastné príjmy fakulty, ďalej zdroje z riešených projektov grantové mechanizmy, ako i sponzorské prostriedky.

So želaním veľa úspechov vo Vašej zodpovednej práci zostávam s pozdravom,
Dr.h.c. doc. Ing. Jozef Matúš, CSc.
rektor UCM v Trnave

Milí kolegovia,
dehonestácia výstupov a ohurujúce sumy za cestovné majú vyvolať vo vnútri fakulty závistlivé nálady a vzájomné podozrievanie. Materiál, ktorý vyjde, musí byť tendenčný – ak by nebol, redaktor by nesplnil svoju „trestnú“ úlohu a nahradil by ho iný kat. Naši nepriatelia nevedia rozdýchať naše vlastné názory, veľký počet medzinárodných projektov, úspechy v akreditácii, zaradenia našich konferencií a periodík do prestížnych databáz, závidia nám finančnú nezávislosť (len v minulých rokoch sme požičali ostatným zložkám UCM takmer 750.000 eur).

Fakulta sa stala unikátnym úspešným príkladom pre iné inštitúcie. Vždy sme postupovali podľa zákona, ale aj sebavedome a bez strachu.

Kým budem túto fakultu viesť, nepoľavím z náročnosti plnenia publikačných štandardov a budem podporovať cestovanie a mobility našich pedagógov a doktorandov, napriek tlaku tendenčného média.

Ak prehrmí tento útok, zrejme prídu ďalšie. Sme pripravení. Ak by ste potrebovali ešte bližšie vysvetlenie, alebo ďalšie podrobnosti, neváhajte ma kontaktovať.

Vaša dekanka

Mainstream nahuckal proti akademičke bývalých absolventov fakulty

Už včera v denníku SME vyšiel článok, ktorý na spoločenskú vraždu dekanky Petranovej zneužíva bývalých študentov samotnej fakulty, čím slovenský mainstream opäť preráža najhlbšie dno mediálnej žumpy. Z postupu SME a okolností okolo vyfabrikovanej kauzy dekanky Petranovej cítiť hnilobný zápach smrti, ktorou denník SME narába v slovenskej spoločnosti ako ďalší skúsený kat.

Proti akademičke boli mainstreamom s pravdepodobnosťou takmer rovnajúcou sa istote, nahuckaní a následne použití bývali absolventi fakulty tak, že vrátili ocenenie Granátového jablka Mariána Matyáša, čo malo dekanku spoločensky ponížiť. Jedna z ocenených absolventiek, Veronika Pizanová, je totiž blogerkou Denníka N. Dokonca si myslím, že toto ocenenie vrátiť musela, pokiaľ chcela ďalej ako blogerka v tomto médiu zotrvať, pretože metódy práce dnešného mainstreamu, začali pripomínať šialenosť, s akou sa snaží bojovať s Tiborom Rostasom v snahe Zem&Vek potopiť.

Denník N iba za to, že Rostas mohol na fakulte vystúpiť, je v stave blogerku, ktorá na tejto fakulte študovala, začať systematicky obmedzovať a cenzurovať. Je však dopredu isté, že pokiaľ by táto moja dedukčná logika zakladajúca sa na poznatkoch bola pravdivá, bude ju Veronika Pizanová popierať. Tiež si treba všimnúť spojenie denníka SME a DenníkaN v tento kauze. Po konferencii, na ktorej Rostas vystúpil, SME začalo systematicky zverejňovať články na potieranie, dodnes vysokého kreditu a spoločenského postavenia dekanky Daniely Petranovej. Záverečné K.O. jej má zasadiť článok Denníka N, ktorý sa pravdepodobne v tejto chvíli pripravuje.

Treba však skonštatovať, že dekanka Petranová skôr dáva K.O. médiám. Dokumentujú to komentáre verejnosti, ktoré pod článkami SME ľudia píšu a dekanku Petranová stavajú do pozície obhajovateľky slobody prejavu. Zároveň vyzývajú zmanipulovaných študentov, aby okrem ceny, vrátili aj vysokoškolské diplomy.

To bude ale problém, pretože nech týchto študentov zmanipuloval ktokoľvek, nedotiahol to do konca. Dekanka Petranová totiž od študentov požaduje, aby okrem ocenenia vrátili fakulte aj čiastku 1.250 eur, s čím pri špekulácii študenti nekalkulovali. Navrhovali totiž, že tieto peniaze venujú Jánovi Benčíkovi a Jurajovi Smatanovi, čo mohla byť pri povesti týchto ľudí iba ďalšia špekulácia, aby peniaze absolventi Fakulte masmediálnej komunikácie vrátiť nemuseli.
https://www.hlavnespravy.sk/verejna-poprava-dekanky-dany-petranovej/993340

POUČENIE Z KRÍZOVÉHO VÝVOJA :)

Milé kolegyne a kolegovia, milé študentky, milí študenti!

Máme za sebou tri náročné týždne. Rozruch okolo účasti T. E. Rostasa na smolenickej konferencii Megatrends and Media 2017 bol pre mnohých skúškou nezávislosti, odvahy, súdržnosti a osobnej integrity. Pre mnohých aj preverením ich vzťahu a spolupatričnosti k FMK. Ďakujem Vám za Vaše prejavy podpory i za kritické pripomienky k priebehu týchto udalostí.

Zrazu sme naozaj a na vlastnej koži spoznali takmer stredoveké predsudky, nenávisť k inému názoru, úsilie o pomstu a najmä neodborný a predpojatý diskurz bez nadhľadu a štipky humoru. Programový výbor konferencie možno presne neodhadol absurdnú aktuálnu priepastnú ideologickú, politickú a ekonomickú polarizáciu našej spoločnosti, ktorej presah do mediálnej oblasti pripomína propagandistickú karikatúru. Napriek tomu som presvedčená, že rozhodnutie umožniť pluralitu názorov, nepodľahnúť tlaku a povoliť slobodnú a otvorenú diskusiu, bolo správne.

Ukázalo sa, že v mediálnej sfére existuje terminologická nejednoznačnosť a zmätok, a to aj v hlavách branžou akceptovaných názorových autorít a "influencerov". Je našou úlohou redefinovať a teoreticky ustáliť aj základné pojmy klasifikácie médií a odstrániť priepastnú kognitívnu disonanciu v tejto oblasti. Lebo šermovanie pojmami označujúcimi konkrétne médiá ako mainstreamové, mienkotvorné, konšpiračné, konšpiratívne, konšpirátorské, alternatívne, nezávislé, korporátne, bulvárne či tendenčné, bez zhody o obsahu daného pojmu, vedie k nedorozumeniam v odborných diskusiách a nedôvere verejnosti k celej mediálnej sfére. Nemožno sa potom čudovať, že zaslúženým trestom je kontinuálny prepad nákladu a sledovanosti médií, strata ich reputácie a vplyvu či dehonestácia profesie novinár.

Nijaké médium, ktoré akýmkoľvek spôsobom rezonuje v spoločnosti, nemožno vyčleniť z priestoru skúmania. Je nesprávne a zároveň nevedecké vylúčiť akékoľvek médium z diskusie len preto, aby sme ho "nelegitimizovali". Oveľa dôležitejšie je ukázať, ako dané médium funguje, aké je zmýšľanie, motívy a systém práce jeho predstaviteľov, prečo sa presadilo v spoločnosti a aké môžu byť dôsledky jeho pôsobenia.

Absurdné by boli aj diskusie „o nich, ale bez nich“. Ani súdne tribunály neprebiehajú bez toho, aby si vypočuli výpoveď či svedectvo obvineného. Spomeňme si, ako sa prezident SR Andrej Kiska zastavil v Brezne pri kontroverznom poslancovi NR SR Milanovi Mazurekovi a nedal priestor pre nijakú agresivitu davu tým, že sa s ním pokojne a neohrozene rozprával. Pripomeňme si, že ľudia cestujú s Jánom Benčíkom po Slovensku a sú schopní diskutovať o fašizme za účasti „fašistov“. Bolo by a bolo zbabelé zdupkať z diskusie s Rostasom a ešte k tomu túto zbabelosť prezentovať verejnosti ako cnosť.

Som presvedčená, že naši kolegovia, aj naši študenti sú dostatočne zorientovaní, mediálne gramotní, so samostatným kritickým myslením a otvorenými hlavami. U nás nehrozí to, aby sme z diskusie s kýmkoľvek odišli dezinformovaní a sfantazmagorení.

Áno, FMK UCM je tŕňom v oku konkurencie i bratislavskej kaviarne. Naša ekonomická stabilita, veľký záujem uchádzačov o štúdium a fakt, že v ostatnej akreditácii sme získali najvyššie možné hodnotenie A, nezapadá do umelého obrazu krízy vysokoškolského vzdelávania na Slovensku. Ako jediná fakulta z oblasti humanitných vied na Slovensku vydávame vedecký časopis Communication Today, ktorý sa dostal do dvoch najprestížnejších svetových databáz Web of Science a SCOPUS. Máme v strednej Európe unikátne študijné programy v oblasti mediálnej výchovy a digitálnych hier, sme súčasťou prestížneho Európskeho programu inovácií vo vysokoškolskom vzdelávaní. Konkrétna úspešná a stabilná fakulta v dogmatickom vnímaní školstva ako krízového poľa sa považuje za nepatričnú systémovú chybu, ktorú treba ignorovať a difamovať.

Médiá, ktoré nás teraz pretriasajú kvôli pseudoafére, za 20 rokov našej existencie nikdy nenapísali o našej fakulte nič pozitívne, ba ani neutrálne. Naše úspechy pre ne nemajú škandalizujúci či bulvárny potenciál.

Udalosti uplynulých týždňov nás v mnohom poučili. Chápem, že niektorí študenti, absolventi alebo novinári sa mohli cítiť vzniknutou situáciou dotknutí, ba dokonca urazení. Sme rozhodnutí urobiť všetko preto, aby sme začali spoločne vnímať aktuálnu situáciu s nadhľadom, aby sme si udržali kolegiálne vzťahy a spoločne hľadali cestu k poznaniu a orientácii odbornej aj laickej verejnosti.

Vyhlasujeme dva nové projekty:

1. Celoslovenskú súťaž o najlepšiu študentskú esej na tému "Ako identifikovať a brániť sa účinkom falošných správ a mediálnych manipulácií". Do poroty tejto súťaže okrem našich expertov docenta Jána Višňovského a docenta Norberta Vrabca pozveme nominanta Nadácie otvorenej spoločnosti aj zástupcu šéfredaktora SME Jakuba Fila. Predsedom poroty bude dekan Fakulty sociálnych vied Univerzity Karlovej v Prahe Jakub Končelík. Odmeny pre tri najlepšie študentské práce budeme dotovať sumou 3.000 EUR. Tri najlepšie práce uverejníme vo vysokoškolskom časopise Media Literacy.

2. Fakultný grant vo výške 5.000 EUR na vytvorenie vedeckej publikácie skúmajúcej terminologickú situáciu v oblasti médií a jej vývoj s cieľom ustáliť obsahy pojmov tak, aby v diskusiách nedochádzalo k disonanciám. Výsledky výskumu uverejníme vo vedeckom časopise Communication Today.

Podrobnosti oboch projektov zverejníme na webovom sídle fakulty v najbližších dňoch.

doc.PhDr. Dana Petranová, PhD.
dekanka FMK UCM
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.07.2018 10:36:31   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
http://www.epshark.cz/clanek/93/smrt-mainstreamovych-medii

Citácia:
Mainstreamová média umírají na západě i u nás.

Vliv mainstremových médií v Británii rychle klesá. Asi nejlepším důkazem je průměrných věk jejich diváků. Průměrný věk diváka BBC 1 je 61 let, pro BBC 2 to je 62 let, 60 let pro ITV, 58 let pro Channel 5 a 55 let pro Channel 4.

V USA to není o nic lepší. Průměrný věk diváka Fox News je 68 let. U MSNBC a CNN to je 60 let. Celkový průměr pro televizní stanice je 62-64 let.

Z těchto dat se dá říct, že průměrný divák mainstreamových médií pozvolna umírá. Tištěné noviny v USA jsou na tom stejně špatně.
Citácia:
Výsledky ukazují na prudký pokles důvěry zejména u nejmladší sledované skupiny, tedy 18-29 let. Před třinácti lety médiím nevěřilo 18% těchto mladých dospělých, loni to už byla nadpoloviční většina. Katastrofální pokles důvěryhodnosti můžeme vidět taky u české televize. Jak psal Lubomír Vylíčil :

„Průzkum hodnotil, nakolik považuje divák, čtenář a posluchač informace z toho kterého media za objektivní a nestranné. V tomto klání obdržela česká televize, pěkných 19,8% (rok 2014). Koncem roku 2010 prováděla tatáž agentura SANEP ve spolupráci s mediální analytičkou Irenou Ryšánkovou průzkum důvěryhodnosti medií. Česká televize v něm dosáhla na 88,3%. A ze skoro devadesáti procent na necelých dvacet za čtyři roky, to už je nějaký tobogán! “

Taky dochází k prudkému poklesu prodejnosti. Například v roce 2007 se denně prodalo 315 tisíc kusů MF Dnes, v roce 2011 pouze 203 tisíc a v roce 2016 to bylo už jenom 124 tisíc – teda pokles o 60% od roku 2007. Podobný trend můžeme najít i u dalších tištěných médií.
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.07.2018 10:37:13   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Proč dochází k tak obrovskému poklesu prodeje a čtenosti? Důvody jsou podle mě dva. V dobách před internetem nebylo lehké šířit zprávy do celého světa. Kdo to chtěl, musel si založit vlastní noviny, nebo televizi – teda vstupní náklady byly obrovské. Dnes si může každý člověk založit blog, nebo youtube kanál a šířit tak zprávy do celého světa. Bariéry vstupu jsou téměř nulové. Zdrojů informací je dnes obrovské množství a jsou extrémně decentralizované. Mainstreamová média tak čelí obrovské konkurenci a i kdyby odváděli kvalitní práci tak by jejich prodeje a čtenost nejspíš klesala. A tím přicházíme k druhému důvodu. Kvalita mainstreamových médií prudce padá. Marián Kechlibar to vysvětluje takhle:

„Tisk se během posledních deseti let dostal do smrtelné spirály. Menší prodejnost znamená menší tržby, tudíž méně peněz na výplaty. Kvalitní lidé odcházejí. Tím se zhoršuje kvalita obsahu. To vede k dalšímu zmenšení prodejů a tržeb. Pak už i průměrní lidé odcházejí. Kvalita obsahu míří kamsi pod hladinu. Prodeje se zmenšují. Podprůměrní lidé začínají odcházet. V prázdné redakci zbývají pavouci v rozích, Oldřich Mánert a Luboš Palata.“
https://kechlibar.net/wordpress/2016/12/20/kamion-z-ferratu/
Hore
 Profil  
 
Poslať 12.07.2018 16:33:22   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
potraty
https://www.hlavnespravy.sk/otrasne-najbarbarskejsie-video-vsetkych-cias-lekari-sa-zabavali-na-hre-s-telami-potratenych-deti/1462032
Hore
 Profil  
 
Poslať 13.07.2018 9:50:20   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Kto je sestra Jeannine Gramick?
viewtopic.php?t=4208
.
.
https://www.aktuality.sk/clanok/600091/reholnu-sestru-preverovali-dvaja-papezi-citila-som-sa-ako-tyrana-zena/
https://dennikn.sk/1153708/reholna-sestra-nemam-rada-potraty-no-zena-ma-mat-na-vyber/
https://www.ff.cuni.cz/2015/08/sikane-cirkvi-mimo-ni-jeptiskou-jeannine-gramick/
http://protestant.evangnet.cz/jak-jsem-bojoval-s-dominikem-dukou
.
.
Hore
 Profil  
 
Poslať 13.07.2018 14:10:09   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Diskusia na SME
Agenda buz€rantov je nesmierne nebezpečná a hrozí nastolením totality. Konečným cieľom LGBTI je legalizácia sexu s deťmi (40% homosexuálov sú pedofili) a konečným stavom bude odoberanie detí heterosexuálov, ktorí prejavia tzv. "homofóbiu"

A ako to celé prebieha? Majú jednotnú schému po celom svete:

Gay pochody sú prvý krok v univerzálnej schéme, ktorý aplikujú homosexuáli po celom svete. Je to štandardizovaný postup a ani sa nenamáhajú ho prispôsobovať jednotlivým kultúram.

1. prvý krokom je usporiadanie prvého provokatívneho gay pochodu. Rátajú s tým, že prvé 1-2 roky bude pochod zakázaný a následne pri prvom úspešnom pochode sa stretnú so silne negatívnymi reakciami. Na základe týchto vyprovokovaných negatívnych reakcií sa následne označia za utláčaných a prenasledovaných a začnú žiadať zákony na svoju ochranu.

2. druhým krokom je prijatie anti-diskriminačných zákonov, ktoré chránia homo-lobby pred akoukoľvek kritikou druhej strany. To im uľahčí viesť ďalšiu kampaň, pretože už nebudú musieť riešiť argumentáciu protistrany.

3. tretím krokom je požadovanie registrovaných partnerstiev, údajne za účelom zjednodušenia istých právnych komplikácií spolužitia. Štandardizované argumenty sú otázka dedenia a otázka informovania o zdravotnom stave partnera.

4. ďalším krokom po schválení RP je požadovanie plnohodnotného homosexuálneho manželstva.

5. Keď sa schvália homomanželstvá, začnú homosexuáli požadovať nárok na adopcie detí. Najprv budú žiadať osvojenie dieťaťa partnera, keď s tým uspejú, začnú žiadať adopcie detí z detských domovov. Samozrejme s antidiskriminačnými kvótami, aby sa nestávalo, že deti budú dávané prioritne normálnym párom. Pokiaľ neuspejú parlamentnou cestou, obrátia sa pomocou antidiskriminačných žalôb na súdy.

6. Keď sú schválené homoadopcie, začnú žiadať nárok na umelé oplodnenie a náhradné materstvo. Ak im to povolia, v ďalšom kroku budú žiadať hradenie týchto úkonov zo zdravotného poistenia.

7. Okrem umeleho oplodnenia a náhradného materstva vysoký dopyt po adoptovateĺných deťoch vytvorí biznis s adopciami, ktorý začne využívať praktiky juvenilnej justície na odoberanie detí normálnym rodičom aby mohli byť dané na adopciu homosexuálom.

8. Pomedzi tieto kroky sa paralelne pretlačí do škôl sexuálna a homosexuána výchova, aby sa deti vyučovali “tolerancii” k sexuálnym menšinám. Zároveň sa bude tlačiť na čoraz nižší vek výučby sexuálnej výchovy – od základných škôl až po škôlky.

9. Keď bude dostatočne presadená sexuálna výchova, otvoria debatu o znížení veku pre legálny sexuálny styk. 40% homosexuálov sú zároveň pedofilovia a po povolení adopcií sa budú intenzívne snažiť legalizovať sex s deťmi.

10. Popri tom sa budú ďalej stupňovať antidiskriminačné zákony a všetkých kritikov homo-lobby budú najprv vyhadzovať zo školy, z práce, pokutovať a neskôr zatvárať natvrdo do väzenia alebo trestať odobratím detí.

Objavujú sa dokonca snahy klasifikovať “homofóbiu” ako psychiatrickú poruchu, čo by v budúcnosti umožnilo homo-hnutiu zatvárať svojich kritikov na psychiatriu. Bez súdu, bez advokáta, bez možnosti odvolania…
Do bodu 10 teda treba zaratat snahu postupne vytvorit novu "deviaciu" - homofobiu a zaradit ju /nakoniec/ do zoznamu chorob

Toľko som zatiaľ vysledoval z diania v zahraničí. Nedá sa vylúčiť, že táto schéma má ešte ďalšie kroky, o ktorých zatiaľ nič ani netušíme…

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk#ixzz5L8jMMBKl
https://bratislava.sme.sk/diskusie/3322327/1/homofobne-transparenty-s-menom-jana-mrvu-bude-riesit-policia.html
Hore
 Profil  
 
Poslať 14.07.2018 20:12:27   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Anton Ziolkovský
Včera o 8:14 ·

Je fajn, ak sa zástupca Európskej komisie na Slovensku, L. Miko, usiluje kultivovať diskusiu k nejakej téme. Hádže si však polená pod nohy, ak obyvateľom Slovenska podsúva tvrdenie o diskriminácii sexuálnych menšín.

Každý občan Slovenskej republiky sa môže oženiť alebo vydať za osobu opačného pohlavia. A rovnako platí, že táto krajina ma natoľko ucelený právny systém, že ktorákoľvek osoba, ktorá sa slobodne rozhodne žiť s inou osobou v domácnosti, si môže s ňou bezproblémovo usporiadať svoje vzťahy, ak to naozaj chce. Zákon nerozlišuje motív, pre ktorý sú tieto osoby spolu a to je dobre.

Sexuálna orientácia jednoducho nie je a nemôže byť motívom na udelenie spoločenských privilégií alebo uzákonenia registrovaných partnerstiev.

Nie je rozumné podsúvať obyvateľom Slovenska obvinenie, že nerešpektujú sexuálne menšiny, lebo to jednoducho nie je pravda.

Európska komisia jednoducho musí rešpektovať, že každý štát EU má na základe vlastných kultúrnych a duchovných tradícií právo povedať, že iba manželstvo ako zväzok muža a ženy má mať v spoločnosti ako vzťah špecifické postavenie. Nie je jej úlohou podsúvať členským štátom požiadavky, aby sa v týchto otázkach prispôsobovali. Nemusia a ani by nemali.

Politici na Slovensku nemajú dôvod vyčítať si neexistenciu registrovaných partnerstiev. Nie je žiaden dôvod ich uzákoniť.

Ak Európska únia naozaj niečo potrebuje, tak sú to stabilné manželstvá a najmä deti. V tejto téme by angažovanie sa zástupcu Európskej komisie mohlo byť prínosom.
https://www.facebook.com/anton.ziolkovsky/posts/2115433932003794
Hore
 Profil  
 
Poslať 16.07.2018 7:46:16   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.aktuality.sk/clanok/605036/komentar-ivy-mrvovej-nenechajme-v-tom-kuffu-sameho/
odpoved
https://blog.postoj.sk/34847/spiace-katolicke-elity

http://www.ulclegal.com/sk/novinky/tlacove-spravy/5465-trestne-oznamenie-vo-veci-podozrenia-z-hanobenia-naroda-rasy-a-presvedcenia
Hore
 Profil  
 
Poslať 18.07.2018 14:21:12   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://rcmonitor.cz/svet/7736-Mladi-katolici-podepisuji-dopis-na-podporu-Humanae-vitae

Citácia:
Plné znění dopisu:

Říká se, že katolické učení o antikoncepci zaostává za „společenskými změnami“ (dopis, 22. června). Nesmíme se však nechat zmást a nepovažovat to, co je nemoderní, za nepravdivé. Žít v čistotě je náročné a znamená to jít proti současné kultuře, ale je to prospěšné pro vztahy. Připomíná nám to, že člověk, který nás přitahuje, není věcí k použití, ale rovnoprávná lidská bytost, kterou máme milovat, ctít a jednat s ní s úctou. Filosofka Elizabeth Anscombeová správně podotkla, že „v této antikoncepční době“ začíná být sex pokládán za „nic víc než jakýsi druh vášnivějšího polibku, který by mohlo být nezdvořilé odmítnout“.

V jádru cudnosti je prostá, avšak revoluční myšlenka, že jsme stvořeni pro lásku a že sexualita nám byla dána proto, abychom toto poslání naplňovali. Proto, jak řekl papež František, „Božím obrazem je manželský pár“. Sex nikdy nemůže být skutečně nezávazný, protože je ve své podstatě naplněn smyslem – a to vzájemnou láskou manželů a otevřeností novému životu. Proto je třeba respektovat integritu pohlavního aktu. Svolení k sexu má naplňovat jeho plný význam, že se manželé mohou jeden druhému plně darovat ve vzájemné lásce.

Jakožto mladí katoličtí laici žijící v Británii, kteří se domnívají, že toto učení o sexualitě je krásné a prorocké, bychom proto rádi potvrdili, že encyklika Humanae vitae je pro naši generaci – a jistě i pro následující generace – velmi důležitá.

04. 07. 2018, Catholic Herald
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.07.2018 19:36:42   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13131 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
George Soros poodkryl svoju dušu: “Som blázon, ktorý chce mať vplyv”
---
Citácia:
Dublin 26. augusta 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)

Do mnohých médií prenikli v poslednej dobe informácie o uniknutých e-mailoch organizácii financovaných Georgom Sorosom. To, že sa tento americký bilionár, (ktorého mainstreamové médiá označujú ako „filantropa“, t.j. ľudomila, pričom svoje bohatstvo dosiahol vysoko neetickým spôsobom), snaží ovplyvňovať nielen politiku v USA, ale aj zasahovať do vnútropolitických záležitostí európskych krajín, je už známa vec

Na snímke George Soros

George Soros sa nezameriava iba na politiku, ale snaží sa ovplyvňovať zákonodarstvo krajín aj v iných oblastiach. Írske médiá informujú o uniknutom trojročnom pláne 2016-2019, zameranom na “práva žien“, ktorým chce Soros eliminovať zákony na ochranu nenarodených detí po celom svete. Ako modelový príklad slúži v stratégií Írsko s jeho silnými pro-life zákonmi, ktoré má byť prvým cieľom a zároveň modelovým príkladom ako“odstrániť ochranu práva na život i v iných silne katolíckych krajinách.“

Server Lifesitenews.com cituje z uniknutého dokumentu: “Víťazstvo v krajine s jednou z najprísnejšou protipotratovou legislatívou, by mohlo mať dopad aj na iné katolícke krajiny, ako Poľsko a poskytnúť tak dôkaz, že zmena je možná, dokonca aj vo vysoko konzervatívnych krajinách.“

Server informuje aj o tom, že Soros veľmi štedro financuje írske potratové hnutia ako Abortion Right Campaign, miestnu pobočku Amnesty International a Irish Familly Planning Association. Podľa viceprezidenta Capital Research Center vo Washingtone, Matthewa Vaduma “Soros si myslí, že ak sa podarí zvrátiť silné katolícke zákony v Írsku, podobná legislatíva v ostatných katolíckych krajinách padne ako dominový efekt. To je spôsob akým on pracuje.“

Predstavitelia írskeho pro-life hnutia priznávajú veľký tlak na zmenu legislatívy a pociťujú dopad, obrovského finančného krytia, ktoré propotratové organizácie „ešte pred pár rokmi nemali k dispozícii.“ Podľa Cary Sherlock vedúcej postavy írskeho pro-life hnutia, tento tlak je vyvolaný faktom, že „Írsko dokazuje, že je možné zakázať potraty a zároveň byť svetovým vodcom v ochrane života a zdravia tehotných žien. Tisíce írskych občanov dnes žijú vďaka týmto zákonom.“

Sherlock považuje financovanie hnutia za zmenu írskych zákonov zo zahraničných subjektov za zasahovanie do vnútorných záležitostí a zároveň “urážku írskeho národa.“ Je potrebné uviesť, že v krajine silnie liberálne hnutie a Írsko nedávno legalizovalo homosexuálne manželstvá, čo v uniknutých Sorosových dokumentoch bolo charakterizované ako “vzácny a časovo vhodný príspevok k potratovej kampani”.

Kto je tento muž, ktorý zasahuje do osudov mnohých krajín? „Vždy som sa na seba díval ako na boha. Pravdu povediac od detstva som v sebe nosil mesiášske fantázie, o ktorých som cítil, že ich musím kontrolovať, ináč ma môžu dostať do problémov.“ Toto sú jeho vlastné slová. Keď ho British Independent požiadal, aby toto svoje vyhlásenie viac vysvetlil, dostalo sa redaktorovi odpovede: “Je to druh choroby, keď sa považujete za boha, za tvorcu všetkého, ale cítim sa spokojne, pretože som to začal uskutočňovať.“ Ako podotýka server usanewsflash.com, ak aj „blázon“ disponuje biliónmi, nikdy nie je „irelevantný“ a ohromné bohatstvo je to , čo mu umožňuje vplyv. Server uvádza aj jeho vplyv na amerických politikov a podporu Hillary Clinton v kampani. Okrem iného uvádza, že Soros vypracoval direktívy zahraničnej politiky, ktorých H. Clintonová „splnila do písmena“.

“Som niečo na spôsob deus ex machina. Som niečo výnimočné. Som veľmi spokojný so svojím obrazom na verejnosti, pretože som ho vytvoril sám. Reprezentuje to, ako chcem aby ma ľudia vnímali, nie aký som.Viete v skutočnosti nie som nezištný filantrop. Som veľmi egocentrický“
…uviedol v roku 1994 pre New Your Times.

Pred svojím životopiscom Michaelom Kaufman poodkryl svoju dušu: “Som blázon, ktorý chce mať vplyv.“ Soros sám uvádza, že v jeho rodine sa vyskytli psychické poruchy, jeho starý otec trpel paranoidnými predstavami. “V mojej rodine je veľa šialenstva. Zatiaľ sa mi podarilo tomu uniknúť,” citujú Sorosa usanewsflash.com.

Server končí svoj článok o osobnosti tohto vplyvného muža, citáciou z jeho knihy „Soros o Sorosovi:”Neakceptujem zákony zavedené inými… V obdobiach kedy sa menia režimy, normálne zákony neplatia.“

Toľko citát. “Soros sa zjavne pokladá za niekoho, kto je schopný určiť kedy “normálne zákony” platia a kedy nie, “komentujú usanewsflash.com.
https://www.hlavnespravy.sk/george-soros-poodkryl-svoju-dusu-som-blazon-ktory-chce-mat-vplyv/824635
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1354 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 91  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: