Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie


 [ Príspevkov: 1929 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 125, 126, 127, 128, 129
Autor Správa
Poslať 06.07.2018 11:48:00   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11785 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Nemecká tragikomédia

Angela Merkelová koncom minulého týždňa uviazla v slučke. Doplatila na to, že nevedela presadiť ani národné, ani európske riešenie migračnej krízy. Partneri z konzervatívnej CSU jej dali ultimátum. Buď prinesie riešenie ona, alebo to vezmú do rúk oni. Cez svojho ministra vnútra, ktorý zavrie nemecké hranice pre ilegálnych migrantov.

Merkelová sa najskôr pokúsila o ofenzívu na samite EÚ. Vyhlásila, že budúcnosť únie závisí od toho, či sa podarí presadiť európske riešenie.

Nepochodila. Samit, ako obyčajne, nepriniesol nič. Len guľatý balík vyhlásení, čo by sa dalo robiť, keď sa členské štáty dohodnú. Návrhy na vracanie migrantov a prerozdeľovanie bremena Talianov a Španielov išli proti sebe a neprešli, resp. prešli len v rovine možnosti.

Potom prišlo na rad národné, nemecké riešenie. A dopadlo ako v komikse.

Merkelová súhlasila s požiadavkou ministra vnútra (a šéfa CSU) Seehofera, aby sa migranti registrovaní v iných krajinách únie nepúšťali cez nemecké hranice. No platí to len pre Bavorsko. Všade inde ostáva pôvodný režim.

Výsledok: v Bavorsku sa hranice zavrú. Inde ostanú otvorené. Úsmevné. Ako v zámku s desiatimi vchodovými dverami, kde jedny starostlivo zamknete a všetky ostané vyvesíte z pántov.

A zodpovednosť za toto „opatrenie“ zveríte ministrovi vnútra Seehoferovi, ktorý sa búril a žiadal funkčné riešenie.
https://www.aktuality.sk/clanok/604419/tyzden-v-kocke-daga-danisa-kotlebovci-akosi-vyfucali/?
Hore
 Profil  
 
Poslať 06.07.2018 12:04:28   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11785 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
tak toto je fakt sila
https://slobodnyvyber.sk/stepan-kotrba-migrantov-raz-budeme-strielat/
Hoci mnohé európske krajiny problém s prívalom migrantov extrémne sužoval a stále sužuje, našej krajine sa problém vlastne úplne vyhol. Neplašíme zbytočne? Všetci tu hovoria o kategorickom neprijímaní, ale on sem asi nikto nechce …

Za „neprijímanie“ vďačíme obratnému priebehu psychologickej vojny, ktorú niekoľko ľudí len tak zo srandy viedlo na sociálnych sieťach migrantov. Slopú alkohol, žerú ošípané a chovajú v domácnostiach psy – to je vizitka krajiny, ktorú moslim nechce ani navštíviť, nieto tam žiť. Zopakované v desiatke paštúnských nárečí aj v arabčine desiatkami falošných profilov a okorenené autentickými podrobnosťami aj s ukážkami videa vytvorilo hrôzyplný obrázok. Keď sa cudzinecká polícia volá anglicky Alien Department, v detenčnom tábore vám zoberú korán, peniaze aj mobil, dáte vedieť všetkým známym, že sem jazdiť nemajú.

Súčinnosť rozviedky a cudzineckej polície v mohutnej psychologickej operácii zaistil v podstate na svoje triko jeden jediný človek. Dnes už to možno povedať a vzdať mu tým česť, pretože je mŕtvy. Bol to riaditeľ odboru azylovej a migračnej politiky Ministerstva vnútra Tomáš Haišman. Bez politického rozkazu, pretože impotentní politici boli akejkoľvek kreativity neschopní. Potom stačilo niekoľko spektakulárnych akcií cudzineckej polície s obuškami a psami vo vlakoch a na príjazdových cestách. PR o „neuveriteľnej brutalite„, o „šikanovaní, porušujúvom ľudské práva“ a „o zločineckom správaní sa polície“ zaistili tak poškodení, ako aj ich z detencie prepustení priatelia, hlúpi slniečkoví aktivisti a neziskoví profesionáli, rovnako ako na nich napojení hlúpi aktivisti – novinári. A Michal Hašek zburcoval cvičenia hasičov a iných jednotiek domobrany a IZS v niekoľkých krajoch. Výsledkom bola nesmierne účinná kampaň „Vyhnite sa Česku„. Ďakujme za ňu.

Nebyť dnes občanom Európskej únie a mať v Česku trvalý pobyt a právo na prácu nie je ľudské právo, ale výsada. Štát si vyberá. Aj gastarbeiterov. Nechce paralelnú spoločnosť. Netrpí organizované skupiny ani frustrovaných agresorov so zločineckými ambíciami. Polícia kedysi brutálne zmlátila ruských mafiánov aj arabských kšeftárov. A od tej doby je aj v centre Prahy relatívny pokoj, v iných krajinách nevídaný. Ak ho niekto poruší, väčšinou spozná policajné násilie, proti ktorému nie je odvolanie. Naposledy sa tak stalo niekoľkým tureckým boxerom z Holandska.

Žijeme síce v globalizovanom svete, ale nežijeme vo viere v lepších blížnych ani neveríme v to, že by sa všetci mali mať tak dobre ako my. Sme bezbožní cynickí realisti, ktorí nemajú potrebu sa kajať za hriech biele chamtivosti, koloniálne krutosti a kapitalistického obžerstva. Nezvykli sme si na indických sluhov ani filipínske upratovačky, nezvykli sme si ani na čiernych otrokov a ich hlučnú kultúru. Ale nehodláme si zvykať ani na nemeckých pánov, britských či švédskych opilcov nepoznajúcich mieru.
Hore
 Profil  
 
Poslať 10.07.2018 16:05:48   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11785 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Info pre imigrantov
Citácia:
Okruh č. 1 – Európa pracuje:

„V Európe musí každý človek pracovať, a to minimálne 8,5 hodiny denne, bez prestávok na spev, tanec, spánok, aplikáciu drog, pitie alkoholu, poklebetenie, či sex. Štát zároveň každému pracujúcemu okamžite zoberie polku z toho, čo zarobí.“

Už len tieto dve informácie by určite mali na klientov pašerákov pomerne desivý účinok …
Okruh č. 2 – Európe sa nepomáha:

„Európa v prípade akýchkoľvek problémov nedostane žiadnu humanitárnu pomoc.“

Táto informácia je síce pre Afričanov úplne mimo ich chápania, ale iste by v nich začal hlodať červík pochybností, že by tak neuveriteľná vec predsa len mohla byť pravdivá…
Okruh č. 3 – Európa sa stará o svoje deti:

„Európanovi okamihom počatia začína celoživotná starosť o počaté dieťa a zároveň platí, že štát svojim občanom túto starosť príliš neuľahčuje.“

Táto informácia by u Afričanov, u ktorých starostlivosť o dieťa naopak okamihom jeho počatia končí, určite vyvolala ďalšiu neistotu.
Okruh č. 4 – Belosi nie sú menejcenní, v Európe nemáte nárok na nič:

„Európania sa, ako belosi, rozhodne necítia menejcenní, o žiadnych prisťahovalcov nestoja a nehodlajú ich živiť. Prisťahovalec nemá nárok na sociálne dávky, dom, auto, belošku pre pobavenie, lekársku starostlivosť, či ďalšie požitky. Jednoducho: nedostane vôbec nič. “
Okruh č. 5 – do Európy sa nedostanete:

Tento tematický okruh by mal byť nosnou osou celej kampane. Základom by mali byť veľmi surové a realistické spoty:

pobrežná stráž rozstrieľa čln s migrantmi
pohraničná stráž rozstrieľa skupinu pokúšajúcu sa prekročiť európske hranice
neľudské podmienky v európskych utečeneckých táboroch
svedectvo preživších o brutálnom zaobchádzaní, ktorého sa im, po zatknutí na hraniciach, od Európanov dostalo

Ak sú podobné videá schopná vyvolať vojenskú akciu najväčšej mocnosti na svete, tak je prakticky isté, že by veľmi účinne oslovili tiež cieľovú skupinu zloženú prevažne z nevzdelaných, lenivých a násilníckych analfabetov.

To sú teda hrubé kontúry kampane, ktorá by viedla k masívnemu zníženiu motivácie (dopytu) afrických černochov po ceste na náš kontinent. Jej použitie je samozrejme širšie a iste by išla veľmi ľahko modifikovať aj na obyvateľov Blízkeho východu a ďalšie lenivé a násilné indivídua túžiacich po presune do Európy a podmanenie si jej pôvodného obyvateľstva.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Michal-Walter-Kraft-Boj-s-paseraky-migrantu-je-hloupost-535925

diskusia
mam lepsi petbodovy plan.
prve dve budu vseobecne a trvalo platne
1)zrusenie vsetkych socialnych davok a vymozenosti vsetkym co nemaju obcianstvo niektorej krajiny EU.
2) obmedzit prava vsetkym co niesu obcania EU.
tieto budu cisto na vycistenie EU.
3) tyzdenne ultimatum na odchod vsetkych co nemaju obcianstvo alebo platne vizum.
4)nasledne odchyt a deportacia na nehumanne preplnenych lodiach k brehom afriky, jej najblizsich brehom od pristavu vyplutia. to sa tyka aj kriminalnikov, ziadne vezenie, okamzita deportacia.
5) Kazdy pohraniciar ktory pusti osobu bez platneho viza do EU bude zbaveny obcianstva a deportovany k brehom afriky. kazdy obcan co bude ukryvat osobu bez platneho viza a obcianstva, straca to svoje a je deportovane k brehom afriky. kazdy obcan co bude zasahovat a obmedzovat cinnost uradov voci osobam bez viz a obcianstva bude toho svojho zbaveny a deportovany k brehom afriky.
LODE KTORE PRIPLAVAJU K BREHOM AFRIKY NEBUDU KOTVIT, ALE SVOJ NAKLAD VYHADZU DO MORA. a urychlene sa vratia po dalsi naklad.
davam tomu tak mesiac na vycistenie europy.
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.07.2018 11:32:00   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11785 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
EU: Více cenzury pro vaše "dobro"

22. 3. 2018

https://www.gatestoneinstitute.org/12010/eu-censorship

Zdá se, že zde existuje obrovský rozpor mezi vyznávaným zájmem EU udržet Evropany v bezpečí - jak je vyjádřeno v hodinové lhůtě mazání extrémistických příspěvků - a skutečným odmítnutím EU držet Evropany v bezpečí v reálném světě. Výsledkem je, že Evropané, manipulovaní netransparentními a nezodpovědnými úředníky, nebudou drženi v bezpečí ani online ani offline. A co kdyby se dotyčný obsah, jak se již stalo, snažil varovat veřejnost před terorismem?
Bez ohledu na tyto skutečnosti, včetně toho, že ženy nemohou nadále uplatňovat svou svobodu chodit v bezpečí v mnoha čtvrtích evropských měst, EU pevně odmítla zastavit příliv migrantů. Je proto obtížné brát v úvahu jakkoli tvrzení Evropské komise, že bezpečnost občanů EU, ať už offline nebo on-line je "nejvyšší prioritou". Pokud by to byla pravda, proč Evropa prostě neuzavře hranice? Místo toho EU žaluje země EU - Polsko, Maďarsko a Českou republiku -, které odmítají ohrozit své občany přijetím migračních kvót, kterou jim EU chce vynutit.
Tyto ultimáta EU také nezohledňují to, co ukázala nedávná studie: že druhým nejdůležitějším faktorem radikalizace muslimů po samotném islámu je prostředí, ve kterém žijí, jmenovitě mešity a imámové, k nimž muslimové chodí a na které se spoléhají. Ačkoli internet zjevně hraje roli v procesu radikalizace, studie ukázala, že setkání tváří v tvář byly důležitější a že šíření islámu dawa hraje v tomto procesu ústřední roli.

Dne 1. března Evropská komise - nevolená výkonná organizace Evropské unie - oznámila společnostem provozující sociální sítě, aby do jedné hodiny odstranily nelegální teroristický obsah, nebo budou čelit riziku, že budou v této oblasti učiněna legislativní opatření platná v celé EU. Toto ultimátum bylo součástí nové sady doporučení, která se budou vztahovat na všechny formy "nezákonného obsahu" on-line, "počínaje teroristickým obsahem, podněcováním k nenávisti a násilí, materiálu zahrnujícím sexuální zneužívání dětí, padělků a porušování autorských práv" .

Evropská komise uvedla : "Vzhledem k tomu, že teroristický obsah je v prvních hodinách od svého zveřejnění nejvíce škodlivý, měly by všechny společnosti tento obsah odstranit do jedné hodiny od jeho zveřejnění."

Zatímco jedno-hodinové ultimátum platí údajně pouze pro teroristický obsah, tak Evropská komise vydává nová doporučení:

"Junckerova komise učinila z bezpečnosti nejvyšší prioritu už první den. Je to nejzákladnější a nejširší právo na to, abychom se cítili bezpečně ve svém domě nebo při procházce po ulici. Evropané oprávněně očekávají, že jejich Unie jim poskytne tuto bezpečnost - on-line a Komise podnikla řadu opatření na ochranu Evropanů online - ať už jde o teroristický obsah, nezákonnou nenávistnou řeč nebo falešné zprávy ... neustále hledáme způsoby, jak zlepšit boj proti nezákonnému obsahu online. Informace, které nejsou v souladu s právem Unie nebo právními předpisy členského státu, jako je obsah, který podněcuje lidi k terorismu, rasistické nebo xenofobní, nezákonné projevy nenávisti, sexuální vykořisťování dětí ... Co je nezákonné offline je také nezákonné online."

"Nelegální nenávistný projev" je široce definován Evropskou komisí jako "podněcování k násilí nebo nenávisti namířené proti skupině osob nebo členům takové skupiny definované odkazem na rasu, barvu, náboženství nebo národnostní či etnický původ" .

Internetové společnosti mají tři měsíce na to, aby poskytly výsledky, a Evropská komise poté rozhodne, zda zavede nové právní předpisy. Mimochodem, tříměsíční lhůta v květnu 2018 se shoduje s termínem, kterým se Evropská komise vydala v roce 2017, aby rozhodla, zda by měl být do legislativy přijat "Kodex chování při potírání nezákonných on-line projevů nenávisti" .

V květnu 2016 se Evropská komise a Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft dohodly na "Kodexu chování v boji proti nezákonnému on-line projevu z nenávisti" (Google+ a Instagram se připojili ke Kodexu chování v lednu 2018). Kodex chování zavazuje společnosti provozující sociální média, aby do 24 hodin přehodnotili a odstranily obsah, který se považuje za "nezákonný nenávistný projev". Podle etického kodexu, když společnosti obdrží žádost o odstranění obsahu, musí "posoudit žádost v souladu s pravidly a obecnými zásadami a případně s vnitrostátními právními předpisy o boji proti rasismu a xenofobii ..." Jinými slovy, mediální giganti fungují jménem Evropské unie jako dobrovolní cenzoři.

Evropská komise pravidelně monitorovala provádění kodexu chování. Nedávno bylo zjištěno, že "podle Kodexu chování v oblasti boje proti nelegální hate-speech na internetu internetové společnosti nyní odstraní v průměru 70% nezákonných projevu nenávisti, které jim byly oznámeny, a ve více než 80% těchto případů došlo k odstranění během 24 hodin" .

Oznámení Evropské komise o nových doporučeních, konkrétně jednohodinové pravidlo, bylo velmi kritizováno. EDiMA, sdružení, které zahrnuje Facebook, YouTube, Google a Twitter, uvedlo, že je "zděšeno" oznámením Komise:

Náš sektor přijímá naléhavost, ale potřebuje vyvážit odpovědnost za ochranu uživatelů a zároveň musí dodržovat její základní práva - v takových případech by mohlo dojít k neočekávanému efektu systémů a nikoliv k pomoci ... EDiMA nevidí, jakým způsobem by arbitrární doporučení zveřejněné Evropskou komisí bez řádného zvážení typů obsahu, souvislostí a dopadu této povinnosti na jiné regulační otázky a proveditelnost uplatňování takových širokých doporučení různých druhů poskytovatelů služeb mohlo být považováno za pozitivní krok vpřed.

Joe McNamee, výkonný ředitel Evropských digitálních práv, popsal návrh Komise jako "dobrovolnou cenzuru":

"Dnešní doporučení institucionalizuje roli společnosti Facebook a Google při regulaci svobody projevu Evropanů," uvedl ve svém prohlášení. "Komise musí být inteligentní a konečně začít rozvíjet politiku založenou na spolehlivých datech, a nikoliv ve vztahu k public relations."

Facebook na druhé straně uvedl , že sdílí cíl Evropské komise:

"Už jsme dosáhli dobrého pokroku při odstraňování různých forem nezákonného obsahu," uvedla společnost ve svém prohlášení. "Pokračujeme v úsilí o odstranění nenávistných projevů a teroristického obsahu a současně zajišťujeme, že Facebook zůstává platformou pro všechny názory."

Zdá se, že zde existuje obrovský rozpor mezi vyznávaným zájmem EU udržet Evropany v bezpečí - jak je vyjádřeno v hodinové lhůtě mazání extrémistických příspěvků - a skutečným odmítnutím EU držet Evropany v bezpečí v reálnem světě. Výsledkem je, že Evropané, manipulovaní netransparentními a nezodpovědnými úředníky, nebudou drženi v bezpečí ani online ani offline.

Pouze před několika měsíci pan Dimitris Avramopoulos , komisař pro migraci, vnitřní záležitosti a občanství, napsal : "Nemůžeme a nikdy nebudeme schopni zastavit migraci ... Konečně musíme být připraveni přijmout migraci , mobilitu a rozmanitost jako novou normu a odpovídajícím způsobem přizpůsobit naše politiky" .

Obrovský příliv migrantů do EU, zvláště od roku 2015, je úzce spjat s terorismem, stejně jako se současnou a budoucí islamizací kontinentu. Teroristé ISIS se vrátili do Evropy nebo vstoupili na kontinent v přestrojení za migranty a několik se dokonce dopustilo teroristických útoků. Podle Gilles de Kerchove, koordinátora EU pro boj proti terorismu, žije v Evropě více než 50 000 džihádistů . V roce 2017 došlo v Evropě v průměru o jeden pokus o teroristický útok každých sedm dní . Když předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker přednesl v prosinci roku 2017 Evropskému parlamentu svůj proslov o stavu Unie , připustil jeden ponižující fakt:

"Stále chybí prostředky na rychlé jednání v případě přes-hraničních teroristických hrozeb. Proto vyzývám k vytvoření evropské zpravodajské jednotky, která by zajistila, aby se data týkající se teroristů a zahraničních bojovníků automaticky sdílely mezi zpravodajskými službami a policií."

Po útoku ISIS v Paříži v listopadu 2015, bruselských útoků v březnu 2016, útoku z Nice v červenci 2016, útoku na vánoční trh v Berlíně v prosinci 2016 a manchesterského útoku v květnu 2017 - a to jsou jen ty nejpodstatnější – neměla by být "zpravodajská jednotka", po které Juncker volá pro Evropskou komisi nejvyšší prioritou? Koneckonců tvrdí, že bezpečnost je jeho "nejvyšší prioritou". Přesto měli by Evropané věřit, že odstranění "teroristického obsahu" během jedné hodiny je ochrání před budoucími teroristickými útoky?

Kromě toho, pokud prohlašujete, že bezpečnost je "nejvyšší prioritou", jestliže prezident Juncker tak snadno přizná, že chybí "prostředky k rychlému jednání v případě přes-hraničních teroristických hrozeb" , nebylo by logickým důsledkem tohoto faktu uzavření těchto hranic, přinejmenším do doby, než budou tyto prostředky získány?

Evropské zpravodajské orgány opakovaně uvedly, že s pokračující migrací si Evropa "... dováží islámský extremismus, arabský antisemitismus, národní a etnické konflikty jiných národů, stejně jako odlišné chápání společnosti a práva" .

To jsou všechny faktory, které přispívají k současnému nárůstu nejen teroristických hrozeb pro Evropu, ale také k nárůstu kriminality, jako například ve Švédsku nebo Německu, včetně nárůstu počtu znásilnění .

Bez ohledu na tyto skutečnosti, včetně toho, že ženy nemohou nadále uplatňovat svou svobodu chodit v bezpečí v mnoha čtvrtích evropských měst, EU pevně odmítla zastavit příliv migrantů. Je proto obtížné brát v úvahu jakkoli tvrzení Evropské komise, že bezpečnost občanů EU, ať už offline nebo on-line je "nejvyšší prioritou". Pokud by to byla pravda, proč Evropa prostě neuzavře hranice? Místo toho EU žaluje země EU - Polsko, Maďarsko a Českou republiku -, které odmítají ohrozit své občany přijetím migračních kvót, kterou jim EU chce vynutit.

Tyto ultimáta EU také nezohledňují to, co ukázala nedávná studie : že druhým nejdůležitějším faktorem radikalizace muslimů po samotném islámu je prostředí, ve kterém žijí, jmenovitě mešity a imámové, k nimž muslimové chodí a na které se spoléhají. Ačkoli internet zjevně hraje roli v procesu radikalizace, studie ukázala, že setkání tváří v tvář byly důležitější a že šíření islámu dawa hraje v tomto procesu ústřední roli. Neměla by EU být méně posedlá časovými lhůtami odstraňování příspěvků na internetu - minulý rok Evropská komise hovořila o dvouhodinové časové lhůty pro odstranění - a více se věnovat tomu, co se hlásá uvnitř tisíců mešit rozptýlených v členských zemí EU, z nichž mnohé jsou financovány ze Saúdské Arábie a Kataru ?

Nedávné zkušenosti s německým zákonem o cenzuře ukazují, že společnost provozující sociální síť pravděpodobně bude preferovat opatrnost, teda bude na straně - cenzury. A co když se dotyčný obsah, jak se již stalo, bude pokoušet varovat veřejnost před terorismem?

Především jednohodinová lhůta s hrozbou legislativy za ní vypadá spíše jako diverze vytvořená pro vztahy s veřejností a pro přidání další autoritářské cenzury do života občanů EU.

Judith Bergman je publicistka, právnička a politická analytička.

Z anglického originálu přeložil Mike

Pro další podobné články navštivte českou verzi Gatestone institutu
http://www.epshark.cz/clanek/547/eu-vice-cenzury-pro-vase-dobro
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.07.2018 12:11:36   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11785 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Nálepky “xenofób”, “nácek” či “populista” sú používané zvyčajne nesprávne

https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=672202
Praha 30. júla 2018 (HSP/Foto:eurozpravy.cz)

Populárna česká blogerka Markéta Šichtařová sa v najnovšom príspevku publikovanom na iDnes.cz zamyslela nad dnes veľmi rozšíreným nálepkovaním ľudí s odlišným názorom pomenovaniami ako xenofób, extrémista, nácek. Dodala tiež, že opačný politický názor je mainstreamom čoraz častejšie považovaný za dezinformáciu.
Na snímke ekonómka Markéta Šichtařová

Podľa Šichtaťovej sa nie len v politike ale v celej spoločnosti rozmohol nešvár, že niektorí ľudia si začali myslieť, že na základe svojho politického presvedčenia sú “lepší” ako druhí. “A čo je ešte horšie: Títo akoby lepší ľudia začali na ľudí s inými názormi útočiť. Začali ich cenzurovať a umlčovať. Obzvlášť si potom obľúbili nadávky “xenofob”, “nácek” či “populista”.

“Títo kvázi ľudia si však týmito nadávkami nerobia úplne najlepšiu reklamu. Zakladajú si síce veľmi často na tom, že mávajú vysoké vzdelanie, teda by vďaka svojmu vzdelaniu mali význam slov “xenofob”, “nácek” či “populista” dobre chápať, v realite však tieto pojmy používajú úplne chybne.

Uvádza, že napríklad za xenofoba sú často označovaní ľudia, ktorí sa domnievajú, že bohaté krajiny v Európe, v Amerike aj inde na svete by nemali podporovať masovú ekonomickú migráciu motivovanú hľadaním štedrého sociálneho systému. “Ja by som taký postoj označila skôr za ekonomický pragmatizmus. Pravý význam slova xenofóbia však je nepriateľstvo voči všetkému cudziemu. Ako vidno, súvislosť v realite nulová.”

Za populistu sú zase podľa nej označovaní ľudia, ktorí prichádzajú s myšlienkami alebo priamo s politickým programom, ktorý má vysoké nezastane v spoločnosti, prípadne ktoré vyhrávajú voľby. “Napríklad ľudia, ktorí tvrdia, že Európa by sa mala úplne uzavrieť pre ilegálnych ekonomickú migráciu. Takých ľudí by som označila za úspešných politikov, prípadne za mysliteľov (filozofov, spisovateľov, publicistov … a tak ďalej), ktorí zdieľajú prevládajúce nálady v spoločnosti.”

Vysvetlila, že naproti tomu populista je definovaný ako osoba, ktorá ponúka síce prvoplánovo pekné, ale prakticky nerealizovateľné riešenie ekonomických či sociálnych problémov. “Vzhľadom k tomu, že uzavretie vonkajších Schengenských hraníc a prípadné repatriácie nelegálnych ekonomických migrantov do krajín, odkiaľ napríklad po mori do Európy dorazili, nie je “ľúbivým a prakticky neuskutočniteľným riešením”, zjavne opäť je výraz populista použitý chybne,” pokračuje.

“Títo samozvaní lepší ľudia však idú ešte ďalej. Okrem toho, že ľudí, ktorí majú odlišný politický názor, označujú chybnými výrazmi, čoraz častejšie môžeme pozorovať ich snahu odlišný názor priamo cenzurovať. Nádherne to bolo vidieť na nedávnej debate na ČT24. V nej sa proti sebe posadili dvaja názorovo odlišní diskutujúci. V štúdiu bol Ladislav Jakl, bývalý novinár Lidových novín, poslanec a desať rokov aj riaditeľ Politického odboru Kancelárie prezidenta republiky, teda človek evidentne povolaný vyjadrovať sa k politickým otázkam. A skrze telemostu mu oponoval profesor Igor Lukeš z Bostonu. Témou bola politika Donalda Trumpa.

Ladislav Jakl sa postavil za politiku Trumpa, čím Igora Lukeša značne podpichol. “Pán profesor začal v priebehu debaty vyskakovať ako čertík z krabičky, Jakla označil za “pána s konským chvostom” a jeho názory za “lži, nezmysly, výmysly a dezinformácie”. Čiže podľa Lukeša by Jakl mal zrejme mlčať. Ak má Igor Lukeš titul profesor, mal by vedieť, že výraz dezinformácia znamená zámernú klamlivú informáciu. Ladislav Jakl však zjavne už zo svojho titulu účastníka debaty nevypúšťal “zámerné klamlivé informácie”, ale len vyslovoval svoje politické názory. Úplne rovnako, ako svoje – opačné – politické názory vyslovoval Lukeš. Jeden názor proti inému názoru. (A medzi nami, ani s jedným z týchto názorov nesúhlasím stopercentne, mám teda názor tretí, takže by som zrejme podľa tejto logiky bola v terminológii Igora Lukeša tiež dezinformátorom a klamárom).

“Byť “luhárom” preto, že niekto má odlišný politický názor? Americký profesor sa preto domnieva, že má právo byť arbitrom, má právo rozhodovať, ktorý politický názor smie existovať. Z čoho však neúprosnou logikou vyplýva, že podľa takto mysliacich ľudí, oných “lepších” ľudí, má právo na existenciu iba jeden jediný politický názor, ten ich. Áno, to poznáme,” uviedla blogerka s tým, že takto sa vraciame spať do dôb totality.
Hore
 Profil  
 
Poslať 31.07.2018 16:08:14   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11785 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Chorvátski biskupi sa vyjadrili k výzvam migračnej krízy v Európe

Zagreb 27. júla 2018 (HSP/TK KBS/RV/Foto:TK KBS)
Biskupská konferencia Chorvátska sa vyjadrila k otázke migrácie. Jej Komisia pre spravodlivosť a pokoj vydala na túto tému obsažné vyhlásenie s názvom „Výzvy migračnej krízy v európskom priestore“. Vyzýva v ňom k uplatňovaniu kresťanských postojov voči ľuďom v núdzi a k zodpovednosti za budúcnosť európskych národov a kultúr.
Ilustračné foto

Chorvátski biskupi k problému pristupujú zo širšieho európskeho pohľadu. Komentujú stav Európy ovplyvnenej migračným prílivom a snažia sa hľadieť do budúcnosti. Ako píšu, v tejto veci sa vyjadrili už aj v minulosti, no teraz chcú „znovu prispieť k zvýšeniu povedomia verejnosti o tomto probléme a v duchu evanjelia, ktoré šíri spravodlivosť a mier, chcú poskytnúť možné riešenia predovšetkým na pomoc ľuďom v núdzi, ale zároveň aj na zaistenie národnej bezpečnosti a vyhnutie sa možným incidentom na hraniciach.“

Z trojstranového vyhlásenia chorvátskej biskupskej komisie Iustitia et Pax, publikovaného 17. júla 2018 s podpisom jej predsedu dakovsko-osijeckého arcibiskupa Dura Hranića prinášame vybrané časti:

„Tento príliv ľudí rozličných národností a svetonázorov priniesol určité kultúrne zmeny. V tomto zmysle, keď sa zaoberáme primárne ochranou našej vlastnej bezpečnosti alebo ekonomických záujmov, často nedokážeme vnímať v týchto nešťastníkoch ľudí ako my, ale miesto toho v nich vidíme len cudzincov s odlišným náboženstvom a kultúrou. Avšak zabúdame, že medzi nimi sú mnohí kresťania z Blízkeho východu i odinakiaľ, tí, ktorí sú dnes najprenasledovanejšou náboženskou komunitou na svete. (…)

Rovnako zabúdame, že podľa odhadov OSN dnes je až 68,5 miliónov ľudí vyhnaných zo svojich domovov. Z toho 40 mil. zostáva vo svojej rodnej krajine, viac ako 25,4 mil. žije v exile a 3,1 mil. hľadá útočisko a azyl v slobodných krajinách sveta.“ (…)

„V dôsledku rozdelenia autority v Európskej únii, ktorej integrácia je stále prevažne ekonomická, pred troma rokmi krajiny ako Nemecko boli schopné nezávisle pozvať potenciálnych prisťahovalcov bez akýchkoľvek obmedzení, a tak vytvoriť chaos v „tranzitnom“ regióne Juhovýchodnej Európy. Stalo sa to, pretože Európania vo všeobecnosti, a predovšetkým my Chorváti sme stále menej a menej „otvorení životu“ a postupne sa chtiac-nechtiac vzdávame našej budúcnosti. Európa rýchlo starne a demografické odhady predpovedajú, že čoskoro v nej bude nedostatok ľudí, ktorí by zabezpečili ekonomický rast, najmä udržateľnosť zdravotných a dôchodkových systémov. Nie je to len problém Nemecka, ale aj Chorvátska, Pobaltských štátov, Talianska, Španielska atď. Zoči-voči týmto ťažkostiam Európska únia momentálne hľadá cestu, aby stanovila spoločné kritériá pre imigračnú politiku, ale zároveň chránila svoje vonkajšie hranice. Čeliac týmto potrebám je EÚ v súčasnosti hlboko rozdelená.“ (…)

„Integrácia, alebo asimilácia? Politici nás naučili hľadieť na všetky ťažkosti cez „národné záujmy“, skôr než cez kritériá práv a spravodlivosti. A predsa sú ľudské práva etickým a civilizačným výdobytkom, ktorému dali základ kresťanstvo a osvietenstvo, a naše kostoly boli už oddávna útočiskom pre prenasledovaných a vydedencov. Dve veľké svetové vojny a ich hrôzy boli „potrebné“ pre kresťanov, ako aj pre ďalších odporcov troch totalitarizmov 20. storočia, aby stáli medzi zakladateľmi práva na azyl a povinnosti chrániť utečencov, predovšetkým v princípe Všeobecnej deklarácie ľudských práv prijatej Organizáciou spojených národov (1948) a neskôr špecifickejšie v Dohovore OSN o postavení utečencov (Ženeva, 1951), v Dublinskom dohovore prijatom Európskou úniou (2013) a v jednotlivých direktívach EÚ. Konvencia OSN, ktorú ratifikovala aj Chorvátska republika, poskytuje ochranu osobám prenasledovaným pre rasu, náboženstvo, národnosť, príslušnosť k špecifickej sociálnej skupine alebo politický názor.“

Keď ide o záchranu tých, ktorí utekajú pred vojnou, hladom alebo prírodnými katastrofami, je nevyhnutné riadiť sa civilizačnými a etickými princípmi a podať im pomocnú ruku, pripomínajú chorvátski biskupi. Na druhej strane „je nevyhnutné vyžadovať a očakávať rešpektovanie zvykov a hodnôt hostiteľských krajín, pričom treba zároveň uľahčovať integráciu utečencov do spoločnosti organizovaním jazykových kurzov a oboznamovať ich s uplatňovaním ich občianskych práv. Nie je správne žiadať ich o „asimiláciu“, čiže zanechanie svojich zvykov, náboženstva a jazyka len na súkromnú sféru, ale je oprávnené očakávať od nich a vyžadovať, aby rešpektovali občiansky poriadok vo verejnej sfére.“

„V tomto zmysle je neakceptovateľné ilegálne prekračovanie hraníc, zvlášť bez dokladov, pretože to ohrozuje národnú suverenitu, verejný poriadok, pokoj, a bezpečnosť občanov, a rovnako sú neakceptovateľné aj riešenia, ktoré by viedli k vytváraniu „rezervácií“, k tzv. getizácii migrantov na (vonkajších či vnútorných) okrajoch Európskej únie.“

Chorvátski biskupi v závere parafrázujú Ježišove slová z Matúšovho evanjelia: „Prišiel som ako cudzinec a vy ste ma ste ma buď prichýlili, alebo neprichýlili“ (porov. Mt 25,34-43). Sme stále viac a viac konfrontovaní s rozhodnutím pápeža Františka, ktorý zdôrazňuje kresťanský imperatív v týchto časoch nepokoja a obáv. Pápež František zvlášť varuje, že nesmieme zostať ľahostajnými voči biede a nešťastiu tých, čo sú v núdzi. Takže, čo by sme mali robiť, ako ľudia, ako kresťania a ako občania, a čo je naozaj uskutočniteľné zo všetkých tých možností?“

Odpoveď podľa chorvátskych biskupov treba hľadať v oblasti prevencie, predchádzaní faktorom zapríčiňujúcim nútenú migráciu. Ide teda najmä o podporu integrálneho rozvoja v krajinách sveta, aby ich ľudia mohli zostať vo vlasti alebo sa do nej vrátiť.
https://www.hlavnespravy.sk/chorvatski-biskupi-sa-vyjadrili-k-vyzvam-migracnej-krizy-v-europe/1476068
Hore
 Profil  
 
Poslať 05.08.2018 15:48:06   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3702 príspevkov
Tomáš Halik k utečencom.

https://www.hlavnespravy.sk/cesky-knaz-halik-o-prijimani-migrantov-tato-zem-nie-je-nasa-sme-povinni-prijimat-migrantov-aj-ked-zneuzivaju/1483392

Kedysi sa o územia viedli vojny. Jeho názor je, že zem nie je naša, ale Božia. Preto máme prijať aj tých, čo ich dohnal hlad, ale nie už tých, čo idú za vidinou lepšieho života....Koho je vlastne zem, toho, kto ju prvý okupuje? V Písme je, že Boh národom určil hranice.... Izraelu áno. Ale ostatné národy? Dosť zložitá teologicka otázka. Skôr hladime na to prakticky. V Ríme keď niekto zobral opustenú vec (res delericta) a vyhlásil že je jeho (meum est), podľa práva bola jeho. Právo na územie tiež definuje medzinárodné právo verejné. Teda podľa práva je jasné určené, kto má nárok na územie, i keď v Božích očiach je len správca....A podľa Božieho poriadku núdznym treba pomôcť, ale hlavne bližšim núdznym a až potom tým vzdialenejšim.
Hore
 Profil  
 
Poslať 10.08.2018 10:15:19   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11785 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Katarína Cséfalvayová, Sorosovo dievča pre všetko

Bratislava 9. augusta 2018 (HSP/napalete/Foto: TASR- Pavol Demeš)

Nacisti aj komunisti nenechali nič na náhodu a svoju omladinu vychovávali v správnom duchu už od malička. Staré metódy práce s mládežou si osvojil aj tretí sektor. Cez rôzne debatné krúžky, asociácie, workshopy, letné školy…
Na snímke predsedníčka výboru Katarína Cséfalvayová (Most-Híd)

George Soros sieťou prípraviek na vsiaknutie “správneho” myslenia a postojov systematicky pripravuje budúcich lídrov. Tí už budú vedieť, čo je ich úlohou. Propaganda sa začína už na školách. Z pôvodných vysokých škôl sa aktivity na (pre)výchovu k správnemu, globálnemu občianstvu posunuli na stredné a dokonca už aj základné školy. Aktuálne v hľadáčiku angažovaného mimovládneho sektora sú už aj predškolské zariadenia.

Mladá pionierka globalizmu

Poslankyňa Národnej rady SR Katarína Cséfalvayová (32) už ako šestnásťročné dievča absolvovala Olomouckú letnú školu – Olomouc Summer Young Leaders Institute. Zúčastnila sa jej počas gymnaziálneho štúdia ako jedna z dvoch slovenských štipendistov Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti.

Projekt Olomouckej letnej školy sa začal v roku 1994 a od roku 1998 sa toto školenie pre mladých pionierov globalizmu uskutočňuje s medzinárodnou účasťou pod gesciou Open Society Institute. Škola sa podobá projektu debatnej asociácie, za ktorej medzinárodnou i slovenskou vetvou stojí opäť Sorosova Open Society Institute. Semináre otvorene pracujú na kreovaní mladých vodcov – “young leaders”. Je všeobecne známe, že Soros vyznáva ideológiu otvorenej spoločnosti bez hraníc.

„Mladá líderka“ už ako 25-ročná bola na Fakulte medzinárodných vzťahov Univerzity Komenského spoluriešiteľkou projektu „Postavenie imigrantov v SR“ (č. 2319211, MVP projekty). Bolo to v čase, keď o migračnej kríze na Slovensku a v Európe ešte nik nechyroval (iba ak tí, čo ju naplánovali). V rokoch 2005 – 2009 požiadalo na Slovensku o azyl celkovo 10 771 ľudí, dostalo ho však iba 83 žiadateľov. Štatistika žiadateľov bola dokonca každoročne klesajúca – od 3 549 (2005), 2 849 (2006), 2 642 (2007), 909 (2008) až po 822 (2009).

Mladí angažovaní lídri v štýle neomarxistického „dlhého pochodu naprieč inštitúciami“ obsadzujú kľúčové pozície na ovplyvňovanie verejnej mienky v spoločnosti – okrem médií práve akademickú pôdu. Odtiaľ môžu najintenzívnejšie vplývať na študentov a postoje mladej generácie, ktorá má globálne zmeny uskutočniť.

Sorosov človek v kľúčovej pozícii

V roku 2014 si inžinierku Cséfalvayovú ako angažujúcu sa mladú tvár všimol Rado Procházka a zapojil ju do politického projektu s názvom Sieť. Po “roztrhaní siete“ prešla ako novozvolená poslankyňa parlamentu do Mosta-Híd (má maďarskú národnosť) a po odchode amerikanofila a rusofóba v jednej osobe Františka Šebeja z parlamentu ho nahradila vo funkcii predsedníčky zahraničného výboru NR SR. Tam presadzuje tradične euroatlantické, čiže antiruské, protiputinovské i protiorbánovské postoje v línii Sorosovej geopolitickej vízie na zmeny režimov a vlád.

Pripomeňme, že ich súčasťou je aj sociálne inžinierstvo a neoliberálne a multikulturalistické experimenty (migrácia, rodová agenda) s trvalými následkami na duši každého národa. Jej rádius sa rozšíril aj na „populistov strednej Európy“. Do tejto kategórie zaradila nielen Orbána, ale aj Zemana, Okamuru a dokonca aj Sulíka, samozrejme, s vážnym znepokojením a štýlovým naznačením možnej „hrozby“.

Je známe, že v Maďarsku premiér Orbán vedie proti Sorosovi systémovú vojnu a je s ním v trvalej roztržke pre rozdielne vízie európskej budúcnosti, ktorá sa láme na migrácii. Soros reagoval na celoštátnu kampaň vedenú maďarskou exekutívou videom, na ktorom na Orbána hádzal oheň a síru, pretože vraj „Maďarsko má pod Orbánovou vládou represívnejší režim, než za sovietskej nadvlády v období studenej vojny“. Miliardár dokonca pritvrdil a obvinil Viktora Orbána, že stojí na čele mafiánskeho štátu. Orbán to označil za vyhlásenie vojny.

A tak neprekvapuje, že súčasná predsedníčka zahraničného výboru NR SR kritizuje demokratickú voľbu maďarských voličov a presvedčivé volebné víťazstvo lídra, s ktorým je George Soros vo vojne. Základnou stratégiou sorosovského think-tankového ťaženia za zmeny je šírenie obáv a hrozieb, démonizovanie, negativizácia v spoločnosti a postupné nahrádzanie demokratických inštitúcií tretím sektorom. V tejto súvislosti neprekvapuje Cséfalvayovej varovné hodnotenie maďarských parlamentných volieb. Nie však z nacionálneho, ale z globalistického a ideologického hľadiska.

Cséfalvayová vyzývala na vypovedanie ruských diplomatov zo Slovenska ako reakciu na prípad Skripaľovcov. Dokonca kvôli tomu zvolala zasadnutie parlamentného výboru – a to v čase, keď vysvitlo, že „smrteľne otrávení“ sa zázračne uzdravujú a Británia začala kauzu z dôvodu totálnej dôkaznej núdze zametať pod koberec. Je známe, že proukrajinské a súčasne antiruské a protiputinovské postoje robia veľmi dobre na srdci 88-ročnému „filantropovi“, ktorého nadácia bola pri štarte budúcej slovensko-maďarskej líderky.

V apríli 2017 na Facebooku Katarína Cséfalvayová angažovane komentovala rozhodnutie maďarského parlamentu prijať novelu vysokoškolského zákona, ktorej dôsledkom malo byť pozastavenie činnosti Sorosovej Stredoeurópskej univerzity. Súkromnú Sorosovu školu ospievala so superlatívmi, pretože podľa nej „náš región potrebuje podobné inštitúcie ako soľ“.

Otázka je, či by po Maďarsku aj Slovensko nemalo riešiť hosťovanie takýchto vyškolených mladých lídrov v búraní hraníc všetkého druhu a angažovanom presadzovaní neomarxizmu, multikulturalizmu a migrácie ako výkladnej skrini Sorosovho štyridsaťročného úsilia zmeniť svet a nastoliť svetovládu. V nej sa ako servis zídu rôzni užitoční a najmä preškolení miestodržitelia – hrané bábky na šnúrke hlavného bábkara, pre ktorého urobia naozaj všetko.

Rafael Rafaj
https://www.hlavnespravy.sk/katarina-csefalvayova-sorosovo-dievca-pre-vsetko-2/1488186
http://www.idemvolit.sk/1185-kauza/katarina-csefalvayova-tretosektorova-skautka-pre-vsetko
Hore
 Profil  
 
Poslať 15.08.2018 16:48:27   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11785 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
zda sa mi ze aj toto spada do tejto temy
Citácia:
Nový Zéland prijal zákon o zákaze nákupu bytov cudzincami
https://www.hlavnespravy.sk/novy-zeland-prijal-zakon-o-zakaze-nakupu-bytov-cudzincami/1492496

Wellington 15. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nick Perry)

Novozélandský parlament prijal v stredu zákon, ktorý zakazuje mnohým cudzincom bez trvalého pobytu kupovať v krajine existujúce domy. Vláda pod vedením labouristov tak zavŕšila svoj predvolebný sľub, informovala agentúra Reuters.
Na snímke novozélandská premiérka Jacinda Ardernová

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová pred vlaňajšími septembrovými voľbami viedla kampaň za zastavenie rastu cien nehnuteľností a zníženie vysokého počtu bezdomovcov čiastočným zákazom cudzích kupujúcich.

Vlastníctvo nehnuteľností si na Novom Zélande v uplynulých rokoch vyžiadalo kritiku vzhľadom na to, že krajina zápasí s bytovými problémami. Najväčšie novozélandské mesto Auckland zaznamenalo za uplynulé desaťročie takmer zdvojnásobenie priemernej ceny domov a celoštátny nárast o vyše 60 percent.

Vláda v júni zmiernila navrhovaný zákaz, aby ľudia bez trvalého pobytu mohli vlastniť maximálne 60 percent jednotiek vo veľkých, novo postavených obytných blokoch. Už existujúce byty si však tieto osoby odteraz nebudú môcť kúpiť.

Väčšina zahraničných kupujúcich pochádza z Číny a zo susednej Austrálie. Vláda tiež oznámila, že predmetný zákaz sa nebude vzťahovať na Austrálčanov. Wellington rokuje o udelení výnimky aj so Singapurom; jeho dohoda s Novým Zélandom o voľnom obchode totiž umožňuje vlastnenie bytov cudzincami.
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1929 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 125, 126, 127, 128, 129

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: