Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

[ Príspevkov: 315 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11972 príspevkov
Citácia:
Láska je biochemický a psychologický proces dá sa detekovať viacerými parametrami
to su len prejavy

ale fakticka poznamka
Citácia:
O AKEJ LASKE SA HOVORI???
existuje viac druhov lasky:
medzi muzom a zenou (eros)
medzi priatelmi a kamaratmi (filos)
laska k bliznemu, chudobnemu apod (charita)
laska obetava (agape)
Citácia:
existuje ale tvoje náboženstvo na neho z vysoka kašle. Pretože ty ako jeho nasledovateľ ho nedokážeš zavolať.
zavolat dokazes :-D DDDDD
len nedostanes odpoved aku by si si Ty predstavoval ..... a v tom ti musim dat za pravdu ze naozaj Boh takto nehovori (a nekona) ako by si si Ty predstavoval
a kedze Boh nezodpoveda Tvojej predstave, tak radsej Ty odmietnes Jeho existenciu
.
.
.
Citácia:
Témy ktorých sa bojí cirkev.

Odluka cirkvy od štátu konkrétne na SR.

Zmapovanie nezávislým auditorom majetku na území SR aj vo svete.

Danenie také ako majú všetci.

Straty privilégii na územii SR ako aj vo svete viď Vatikánska zmluva.

Evolúcia to už spomenul Legionár... Tlačí sa kreacionizmus do škôl.

Strata možnosti tlačiť deťom do hlavy náboženstvo od detstva a v škole. Ešte som nepočul o iniciatíve kde by cirkev povedala, že človek nech sa stane jej členom až od 18 roku života.

Straty výhod v súdnictve... Cirkev bežne zakrýva svoje extrémne zlé konanie a vinníci unikajú trestu. Viď kedy je cirkevné právo nad štátnymi zákonmi.
hmmm niektore su naozaj neprijemne, ale to este nemusi znamenat obavy ohladom ucenia Cirkvi a ted panicky strach, ale skor obavy zo sikany zo strany statu
opat fakticka poznamka
Vatikánska zmluva je napad Mudr Neuwirtha z KDH a sluzi na ochranu krestanov pred sikanom zo strany statu, pred sikanom genderistov, ktori uz vtedy dvihali hlavy a chystali sa robit zle - nie su to ziadne privilegia cirkvi vo svete ale tyka sa SLOVENSKYCH obcanov !!!
prosim uz si to zapamataj

Tlačí sa kreacionizmus do škôl.
Kde prosim???? na Slovensku urcite nie a urcite sa toto netyka RKC kedze ta nema kreacionisticky pohlad na vyvoj

Citácia:
Strata možnosti tlačiť deťom do hlavy náboženstvo od detstva a v škole.
toto je pseudoargument, pretoze opak toho je totalita statu, len sio pozri ako sa to robilo v ZSSR
Ako boli veriaci rodicia tak aby nemohli detom ako ty hovoris "tlacit do hlavy nabozenstvo" tak im odobrali deti a rodicov poslali do gulagu
Podla mna vychovavat deti podla toho ako uznaju za vhodne je prirodzene pravo rodicov

Citácia:
kde by cirkev povedala, že človek nech sa stane jej členom až od 18 roku života.
toto sa netyka clenstva v Cirkvi ale napriklad povolania v Cirkvi kde sa clovek rozhoduje az ked je dospely
Ale pozri si to realne: aj clovek vychovany vo viere ma vzdy moznost od viery odist a navyse kedze vieru spoznal jeho rozhodnutie je o to slobodnejsie v porovnani s clovekom ktory vieru ani poriadnenemal moznsit spoznat
podotykam ze v krestanstve to nie je ako v islame kde suverci maju potom povinnost toho cloveka do troch dni zlikvidovat (prikaz sarie)

Citácia:
Strata možnosti tlačiť deťom do hlavy náboženstvo od detstva a v škole.
vyucovat nabozenstvo v skole je opat zelanim rodicov ci dokonca samotnych deti, nikto nie je posielany na hodiny nabozenstva nasilu, preco chces zabranit a odnat tuto slobodu tym ktori si ju zelaju ?
dokonca aj za komunistov sa dalo obcas chodit na nabozenstvo (i ked clovek mal potom problemy)
preco chces robit este tvrdsi natlak ako komunisti?

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 350 príspevkov
misojogi píše:
opat fakticka poznamka
Vatikánska zmluva je napad Mudr Neuwirtha z KDH a sluzi na ochranu krestanov pred sikanom zo strany statu, pred sikanom genderistov, ktori uz vtedy dvihali hlavy a chystali sa robit zle - nie su to ziadne privilegia cirkvi vo svete ale tyka sa SLOVENSKYCH obcanov !!!
prosim uz si to zapamataj
Neviem, či si tú zmluvu čítal, ak nie, tu je link: http://www.culture.gov.sk/vdoc/251/zakladna-zmluva-medzi-sr-a-svatou-stolicou-5b.html
Netýka sa všetkých slovenských občanov, ani kresťanov vo všeobecnosti, ale iba katolíkov; t. j. výhradu vo svedomí si je možné uplatniť len na základe "...vieroučných a mravoučných zásad Katolíckej cirkvi..." (viď čl. 7, prípadne 12)

Citácia:
Podla mna vychovavat deti podla toho ako uznaju za vhodne je prirodzene pravo rodicov
...
vyucovat nabozenstvo v skole je opat zelanim rodicov ci dokonca samotnych deti, nikto nie je posielany na hodiny nabozenstva nasilu, preco chces zabranit a odnat tuto slobodu tym ktori si ju zelaju ?
to právo síce uznávam, ale natlačenie náboženstva ako povinne voliteľného predmetu do základných škôl je už trošku cez čiaru. Malo by tu byť ako nepovinný predmet.

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
Netýka sa všetkých slovenských občanov, ani kresťanov vo všeobecnosti, ale iba katolíkov;
formalne ano, ale mravoucne zasady sa takmer zhoduju u vsetkych krestanskych denominacii (rozdiely su prevazne vo vieruke)
a mnohe z toho mozu pouzit aj sekularni obcania konzervativneho zalozenia
aspon tak to chapem ja ...
znenie hovori ze
Citácia:
Článok 7
Slovenská republika uznáva každému právo uplatňovať výhrady vo svedomí podľa vieroučných a mravoučných zásad Katolíckej cirkvi. Rozsah a podmienky uplatnenia tohto práva ustanoví osobitná medzinárodná zmluva uzavretá medzi zmluvnými stranami.
takze nielen katolici ale aj ostatni si to mozu uplatnit, ale podla zasad RKC
keby sa dalo lubovolne nabozenstvo tak uz by sme tym padom kodifikovanu sariu :-D
zasady RKC plus minus nejaky vyvoj su standardizovane uz 2000 rokov takze kazdy vie o co ide .... a co moze cakat. Od niecoho noveho nevedno co mozno cakat.
A od islamu vieme co mozeme cakat :-D D D D D D D staci sa pozriet do Iranu alebo do Saudskej arabie

Citácia:
natlačenie náboženstva ako povinne voliteľného predmetu do základných škôl je už trošku cez čiaru. Malo by tu byť ako nepovinný predmet.
druha je etika
ak ide o inu krestansku denominaciu tak sa to da riesit citlivym sposobom voci dotycnemu
napr syn znamych hoci katolik je na luteranskom gymnaziu a v pohode

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 350 príspevkov
Ale to je úplne jedno, či je druhá etika, alebo či ide o evanjelika, katolíka...
Mne šlo o to, že takýto predmet (netýkajúci sa všeobecného prehľadu, ale ideologicky zameraný) by mal byť v škole ako nepovinný a nie povinne voliteľný.
Predpokladám, že aj tu RKC šlo o to, aby bola čo najvyššia účasť, a tá by (v prípade ak by to bol nepovinný predmet) bola nižšia.

Podobná situácia ako s financovaním RKC - tu síce tiež RKC verbálne deklarovala, že by chcela (niekedy v ďalekej budúcnosti) odluku od štátu, ale tiež má zrejme dobre spočítané, že ak by bola financovaná dobrovoľne z príspevkov veriacich, že by toho bolo výrazne menej, ako má teraz z daní všetkých :) .

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3883 príspevkov
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
Si na rade. Ukáž mi Boha...

Takže? Kde je Boh? Ukážeš mi ho?
Ukážem ti Boha ihned ako mi ty ukážeš lásku.
Ja ti ju ukážem ľahko. Láska je biochemický a psychologický proces dá sa detekovať viacerými parametrami ako je teplo teda tepelná kamera, snímkami mozgu teda MRI, ďalej zmenami hormonálnych hladín v tele, zmenou krvného tlaku, zmenou látok v moči, zmenou látok v krvi mimo hormónov sa ti tam nahromadia aj iné látky a pod. Láska je len slovo kde sa tvárime strašne abstraktne a neopísateľne pričom to je obyčajný biochemický a psychologický proces priamo merateľný. Dá sa vďaka meraniam dokázať aj kto koho miluje nie je to nič zložité. Zatiaľ však nikto nebol motivovaný aby toto robil resp neviem o niekom možno som niekoho prehliadol. Zároveň manipuláciou mozgu sa dá preprogramovať človek aby miloval konkrétnu osobu alebo vec.

Ukáž mi toho Boha. A žiadne texty, srdcia, modlitby a knihy. Bavíme sa o inteligentnej bytosti ktorá je všemocná. Tá nepotrebuje nepriame spôsoby ukázania sa. Dokáže to priamo. Ak toto nedokážeš vďaka tvojmu nábožestvu tak tvoje náboženstvo je brak a nefunguje. Lebo ako som napísal Misojogimu ZA A Boh neexistuje... ZA B existuje ale tvoje náboženstvo na neho z vysoka kašle. Pretože ty ako jeho nasledovateľ ho nedokážeš zavolať.
Chyba. To čo si napísal nie je láska, ale je biochemický a fyziologický prejav lásky. Ale láska to nie je.

Je to presne ten argument, ktorý ty odmietaš. Boh je vidieť v úžasnom poriadku vesmíru ktorý môžeš objektívne zaznamenať.

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1581 príspevkov
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
l1ve_D píše:

Ja ti ju ukážem ľahko. Láska je biochemický a psychologický proces dá sa detekovať viacerými parametrami ako je teplo teda tepelná kamera, snímkami mozgu teda MRI, ďalej zmenami hormonálnych hladín v tele, zmenou krvného tlaku, zmenou látok v moči, zmenou látok v krvi mimo hormónov sa ti tam nahromadia aj iné látky a pod. Láska je len slovo kde sa tvárime strašne abstraktne a neopísateľne pričom to je obyčajný biochemický a psychologický proces priamo merateľný. Dá sa vďaka meraniam dokázať aj kto koho miluje nie je to nič zložité. Zatiaľ však nikto nebol motivovaný aby toto robil resp neviem o niekom možno som niekoho prehliadol. Zároveň manipuláciou mozgu sa dá preprogramovať človek aby miloval konkrétnu osobu alebo vec.

Ukáž mi toho Boha. A žiadne texty, srdcia, modlitby a knihy. Bavíme sa o inteligentnej bytosti ktorá je všemocná. Tá nepotrebuje nepriame spôsoby ukázania sa. Dokáže to priamo. Ak toto nedokážeš vďaka tvojmu nábožestvu tak tvoje náboženstvo je brak a nefunguje. Lebo ako som napísal Misojogimu ZA A Boh neexistuje... ZA B existuje ale tvoje náboženstvo na neho z vysoka kašle. Pretože ty ako jeho nasledovateľ ho nedokážeš zavolať.
Chyba. To čo si napísal nie je láska, ale je biochemický a fyziologický prejav lásky. Ale láska to nie je.

Je to presne ten argument, ktorý ty odmietaš. Boh je vidieť v úžasnom poriadku vesmíru ktorý môžeš objektívne zaznamenať.
To JE láska. Je to iba stav mozgu a tela teda psychologicko-biochemický proces. Ale okej myslite si svoje to je fakt stráta času niečo aj písať ľuďom čo ignorujú fakty. Ale okej maj si svoje zbytočné abstraktné definície čo nezodpovedajú realite či už je to láska alebo niečo iné kľudne uctievajte bájku to je Vaša voľba. Uctievať niekoho čo ste nikdy nevideli a máte ho len z knížok.

ODKEDY JE PORIADOK DOKAZ BOHA? Takéto nezmysli mi lezú tak na nervy... Myslíš poriadok ako je kvantová mechanika? Kde sa deje x javov čo sa poriadne nedajú vysvetliť? A potom sa mi divíte, že ma nebaví Vám ani odpovedať už. Veď Vaše argumenty na to, že ste dospelí inteligentní ľudia sú niekedy na úrovni deti a to nevravím aby som Vás urážal ale aby ste viac premýšľali, než vypustíte hocičo.

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
Je to iba stav mozgu a tela teda psychologicko-biochemický proces.
aj pri PC predsa rozlisujes SW a HW, alebo sa mylim? preco u clovek vsetko degradujes na HW?

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Je to iba stav mozgu a tela teda psychologicko-biochemický proces.
aj pri PC predsa rozlisujes SW a HW, alebo sa mylim? preco u clovek vsetko degradujes na HW?
Psychologicko (software) biochemický (hardware).

Obrázok užívateľa

napísal 3883 príspevkov
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
l1ve_D píše:

To JE láska. Je to iba stav mozgu a tela teda psychologicko-biochemický proces. Ale okej myslite si svoje to je fakt stráta času niečo aj písať ľuďom čo ignorujú fakty. Ale okej maj si svoje zbytočné abstraktné definície čo nezodpovedajú realite či už je to láska alebo niečo iné kľudne uctievajte bájku to je Vaša voľba. Uctievať niekoho čo ste nikdy nevideli a máte ho len z knížok.

ODKEDY JE PORIADOK DOKAZ BOHA? Takéto nezmysli mi lezú tak na nervy... Myslíš poriadok ako je kvantová mechanika? Kde sa deje x javov čo sa poriadne nedajú vysvetliť? A potom sa mi divíte, že ma nebaví Vám ani odpovedať už. Veď Vaše argumenty na to, že ste dospelí inteligentní ľudia sú niekedy na úrovni deti a to nevravím aby som Vás urážal ale aby ste viac premýšľali, než vypustíte hocičo.
Biochemické reakcie nie sú láskou. Sú len jej prejavom. Odkedy sú biochemické reakcie láskou? Takéto nezmysli mi lezú tak na nervy... Myslíš biochemické reakcie v mozgu a organizme? Kde sa deje x javov ktorých príčiny a mechanizmy sa poriadne nedajú vysvetliť? A potom sa mi divíš že ma nebaví ti ani odpovedať už. Veď tvoje argumenty na to, že ste dospelý inteligentný človek sú niekedy na úrovni deti a to nevravím aby som ťa urážal ale aby si viac premýšľal, než vypustíš hocičo.

A sme zacyklení. Ty uvádzaš rovnaké argumenty ako ja len u mna ich neuznávaš. Takto môžeme pokračovať do nekonečna. :D

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18265 príspevkov
misionar3: Boh je vidieť v úžasnom poriadku vesmíru ktorý môžeš objektívne zaznamenať.

Musim s Tebou nesuhlasit. Toto tvrdenie je doslova iba "zbozne prianie". :)

Vo Vesmire je BORDEL ! :lol: :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=JsQHl70shq8
cca. 55. minuta.

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
misionar3 píše:
l1ve_D píše:

Biochemické reakcie nie sú láskou. Sú len jej prejavom. Odkedy sú biochemické reakcie láskou? Takéto nezmysli mi lezú tak na nervy... Myslíš biochemické reakcie v mozgu a organizme? Kde sa deje x javov ktorých príčiny a mechanizmy sa poriadne nedajú vysvetliť? A potom sa mi divíš že ma nebaví ti ani odpovedať už. Veď tvoje argumenty na to, že ste dospelý inteligentný človek sú niekedy na úrovni deti a to nevravím aby som ťa urážal ale aby si viac premýšľal, než vypustíš hocičo.

A sme zacyklení. Ty uvádzaš rovnaké argumenty ako ja len u mna ich neuznávaš. Takto môžeme pokračovať do nekonečna. :D
Práveže sa vysvetliť dajú v mozgu ale to ti nesedí do tvojho zmýšľania. To, že jeden človek aktuálne nepojme všetky procesy v mozgu nemá nič spoločné s tým, že sa nedajú vysvetliť čo sa tam deje. Podobne by si mohol argumentovať pri každom PC na svete. 99% ľudí nemá ani predstavu o tom ako funguje obyčajný jednočipový mikropočítač ale to nemá nič spoločné s tým, že by sa jeho javy nedali vysvetliť. Keby to tak bolo ako vravíš tak by nevyrobil google umelú inteligenciu google duplex čo dokáže sama komunikovať. Ale okej mysli si čo chceš. Nedá sa to lebo ty to povieš. Ešte, že Ťa máme na tom svete. :lol: Len som si potvrdil, že si reagoval presne ako som si myslel. Očakával som, že zareaguješ takto tým som si len potvrdil, že nemá zmysel ti argumentovať. Lebo presne som vedel, že sa pokúsiš otočiť čo píšem takým štýlom aby si vyzeral, že máš argumentačne navrch nemáš. Je to škoda, že nevieš prekročiť svoj tieň v logike. Nuž ale čo už. Nemal som v úmysle ani vysvetľovať viac svoje postoje ani dôsledne dokladať pretože nevidím v tom už žiaden význam. Len Vás už pozorujem viac menej. Lebo keby ste boli otvorení normálnej racionálnej logickej diskusii nemal by som problém argumentovať viac. Ale stále si kladiem otázku prečo? Vás pravda nezaujíma. Vy už máte vo všetkom tú svoju na základe viery. A to Vám zatemňuje mozog. Nedokážete sa od nej odosobniť a pozerať sa na veci s otvorenou mysľou. To je ako keby som sa pokúšal domorodcovi v Afrike vysvetliť ako funguje mikropočítač tak to vnímam už s Vami. Ale má to aspoň jedno pozitívum u Vás som videl x razy logical falacies a naučil sa ich rozlišovať tak obratne ich používate. Tí čo to robia nevedomky mi je ľúto a tí čo to robia zámerne ak tu takí sú, sú pekní sviniari....

Obrázok užívateľa

napísal 11972 príspevkov
Citácia:
Boh je vidieť v úžasnom poriadku vesmíru
Vo Vesmire je BORDEL !
najvacsia sranda ze oboje je vec pohladu a nazoru (interpretacie faktov)
napriklad niekto vidi brownov pohyb a Boylov zakon ako poriadok a niekto ako totalny chaos
okrem ineho je to otazka ci ide o makro pohlad alebo mikropohlad

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Vo Vesmire je BORDEL !
napriklad niekto vidi brownov pohyb a Boylov zakon ako poriadok a niekto ako totalny chaos
Vôbec nie. V každom rozlíšení je vesmír chaos.

Obrázok užívateľa

napísal 3883 príspevkov
l1ve_D píše:
misojogi píše:
Citácia:
Vo Vesmire je BORDEL !
chaos je preto chaosom že v ňom neplatia žiadne fyzikálne zákonitosti. Vo vesmíre je naopak presný a úžasný poriadok, Je presne popísaný a popísateľný rovnicami. Alebo chceš tvrdiť že nie?

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18265 príspevkov
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
misojogi píše:
Citácia:
Vo Vesmire je BORDEL !
chaos je preto chaosom že v ňom neplatia žiadne fyzikálne zákonitosti. Vo vesmíre je naopak presný a úžasný poriadok, Je presne popísaný a popísateľný rovnicami. Alebo chceš tvrdiť že nie?
Nie.
Nie je veru uplne "popisatelny rovnicami" a uz vobec nie je "presne popisany rovnicami" !
Ani v takej presnej vede, akou je astronomia, Ti nikto presne nepovie, kde bude Zem na svojej obeznej drahe o milion rokov. Pritom v sucasnosti sa daju napriklad zatmenia (ktore silne suvisia s pohybom trojice Slnko, Zem, Mesiac) prepocitat a predvidat na sekundy, da sa prepocitat aj presny pohyb tiena po globe atd.
A chaos vobec nie je ekvivalentom tvrdenia, ze "neplatia ziadne fyzikalne zakonitosti".
Deterministicky chaos je presne to, s cim sucasna veda pracuje.
(Jedná se o proces samoorganizace složitých systémů, kdy vznikají soustavy koherentních struktur chovajících se v souladu s přírodními zákony. Z hlediska jedné určité struktury má vývoj systému prvky náhodnosti, systém jako celek se však vyvíjí zcela zákonitě a tedy deterministicky. Tento jev lze nalézt v přírodních systémech všech možných forem - od fyzikálních, chemických (např. chemické reakce), ekonomických (např. Elliotova vlna na kapitálových trzích), tak i v biologických systémech (např. chování kolonie mravenců). )
Je ale prilis odvazne tvrdit, ze "deterministicky prvok" vo vyvoji zlozitych systemov je prave ten "uzasny poriadok od Boha"!
Dokonca aj tvrdenie, ze prave tie fyzikalne zakony "zaviedol a nastavil" Boh - a iba preto to uz skoro 14 miliard rokov moze frcat "samo od seba" ... :D

Z filozofickej stranky:
Tento svet je predsa momentalne "pod nadvladou" Diabla a Jezis pride na konci dni, aby ho definitivne porazil.
Bolo by trochu nesikovne tvrdit, ze prave pod nadvladou Diabla je vo Vesmire taky uzasny poriadok. ;) :lol:

Z ludskej stranky:
Ked sa clovek pozrie okolo seba, tak v ludskej spolocnosti veru ziaden poriadok nevidiet (v zmysle spravodlivosti).
A "tam hore" to, zda sa, nikoho netrapi ... :lol:

[ Príspevkov: 315 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v Katolíckej Cirkvi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia