Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie


 [ Príspevkov: 1942 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 130  Ďalší
Autor Správa
Poslať 15.11.2017 18:03:16   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Čo vidí Krastev správne

Migráciu. To, čo sa odohralo pred dvom rokmi, príchod milióna migrantov do Európy, najmä Nemecka, označuje za „európsky 11. september“.

Krastev je azda prvý liberál, ktorý problém pomenoval tak presne. Bublina praskla, myslím tá liberálna. Ak dnes ešte niekto hľadí na Merkelovej willkomenskultur tak ako nemecká kancelárka v roku 2015, treba v ňom vidieť klon obhajcu vojny v Iraku. Ani oportunistická Merkelová, ani maľujúci Bush už tomu neveria.

Krastev tiež správne identifikuje revolučnosť toho, čo sa okolo deje: „Migrácia je nová revolúcia – nie je to revolúcia 20. storočia, revolúcia más, ale revolúcia jednotlivcov a rodín, ktorých ženie túžba po úniku. Inšpirovaná nie je ideologicky vymaľovanými kresbami žiarivej budúcnosti, ale fotografiami z Google Maps z druhej strany hranice.“
https://www.postoj.sk/28338/jednooky-liberal
Citácia:
Poľsko – najdôležitejšia a najväčšia krajina východu Únie – je iné, ako ho vykresľuje Krastev. Celá namáhavá konštrukcia o tom, prečo dáva historickú logiku odmietanie migrantov, padá na tom, že v Poľsku dnes žije 1,2 milióna Ukrajincov (!). Pracujú, sú integrovaní, žiadne problémy na politickej úrovni nevznikli. Robiť z Poľska anti-Nemecko neobstojí. Krastev na Poľsko pozerá s bulharskou skúsenosťou (prijatie zahraničných Bulharov), ale to nesedí.

Problém je inde, týka sa dvoch vecí, tým prvým je islam a tým druhým fungovanie EÚ, ktorá narazila na hranice funkčnosti (politika kvót) a tiež hranice štátnej suverenity, ktorej sa krajiny odmietajú vzdať. Napokon, presne o to ide aj pri Orbánovi – ochrana maďarskej schengenskej hranice nebude nikdy ochranou európskej hranice, Maďari totiž Balkán považujú za Európu, je to pre nich maďarská hranica.
---
Hore
 Profil  
 
Poslať 20.11.2017 0:43:10   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
„Alláhu Akbar“: Islámský bojový pokřik
19. 11. 2017 20:25:24
Citácia:
"Zvolání ́Alláhu Akbar ́ je v poslední době neoddělitelně spojováno s terorismem. Toto zvolání nám však ve skutečnosti především říká, že "Alláh je větší" než kterýkoliv jiný bůh.

Překlad článku A. Z. Mohameda „Allahu Akbar": Islamic Battle Cry pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný mnou a paní Helenou Kolínskou."

Zvolání "Alláhu Akbar" nám však ve skutečnosti především říká, že "Alláh je větší" než kterýkoliv jiný bůh. Recitace této fráze muslimy posiluje a oni se díky ní cítí nadřazení vůči ostatním lidem. Bojový pokřik "Alláhu Akbar" je džihádistickým nástrojem již od počátků islámu.
Muslimové toto zvolání využívají také při různých běžných činnostech. Když je však veřejně vykřikováno při vzteklém běsnění, zejména při útoku na ostatní lidi, tak je jeho cílem ostatním vyhrožovat a zastrašit je. Účelem tohoto zvolání je zdůraznit, že útok byl spáchán ve jménu Alláha – v podřízení se jeho příkazu zabíjet nepřátele - a v očekávání odměny v podobě věčného ráje.
Když se Západní mainstreamová média snaží omluvit klíčový princip islámu - džihád ve jménu Alláha – tak se stávají "užitečnými idioty", kteří existenci tohoto problému umožňují a zároveň brání jeho řešení.

Během několika hodin od nedávného útoku pick-upem v dolním Manhattanu inspirovaného Islámským státem, při kterém bylo zabito osm nevinných lidí a více než tucet dalších zraněno, začalo mnoho médií odvádět pozornost od nešťastné situace obětí tohoto útoku a místo toho se tato média soustředila na obranu islámu. Společným tématem informačního pokrytí této masové vraždy byla doprovodná analýza arabské fráze "Alláhu Akbar", kterou vykřikoval terorista Sayfullo Saipov, když opustil své vozidlo a pokračoval ve svém řádění pěšky.
Zdroj: https://popovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=634715
a
https://popovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=558432
Hore
 Profil  
 
Poslať 20.11.2017 8:39:58   Re: UTEČENCI
 

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 350 príspevkov
Citácia:
Pápež František vyzýva katolíkov, aby sa verejne postavili za utečencov
Pápež František v stredu oficiálne spustil dvojročný program, ktorý má podnietiť ľudí k tomu, aby v migrantoch prichádzajúcich do ich krajín videli svojich bratov a sestry a nie nepriateľov.

„Kristus nás vyzýva, aby sme vítali našich bratov a sestry s úprimne otvoreným náručím, pripravení srdečne ich privítať a láskyplne ich objať,“ povedal František na vatikánskom Námestí svätého Petra, ktoré bolo zaplnené utečencami.

Projekt, nad ktorým František prevzal záštitu, má podporovať aktivity Katolíckej cirkvi, ktorých cieľom je pomoc utečencom, ale tiež formovanie verejnej mienky v ich cieľových krajinách, v ktorých sa podľa pápeža stále viac darí nenávistným názorom.
https://www.webnoviny.sk/papez-frantisek-vyzyva-katolikov-aby-sa-verejne-postavili-za-utecencov/

Citácia:
Katolícka charita spustila celosvetovú kampaň na pomoc migrantom
Pápež František vo svojom pozdrave poďakoval predstaviteľom Charity pod vedením jej prezidenta kardinála Luisa Antonia Tagleho za ich neúnavnú službu utečencom a migrantom:
„Som rád, že môžem privítať zástupcov Charity, ktorí sem prišli aby spustili kampaň „Zdieľajme cestu“ (Share the journey) – pekné meno vašej kampane: zdieľajte cestu – čo som chcel spojiť s touto audienciou. Vítam migrantov, žiadateľov o azyl a utečencov, ktorí spolu s pracovníkmi talianskej charity Caritas Italiana a iných katolíckych organizácii sú svedkami jednej Cirkvi, ktorá chce byť otvorená, zahŕňajúca, pohostinná. Ďakujem všetkým vám za vašu vytrvalú službu. Vy ste už zatlieskali, ale oni sú hodní všetci skutočne veľkého potlesku, od všetkých!
Vašou každodennou námahou nám pripomínate, že Kristus sám nás prosí o prijatie našich bratov a sestier migrantov a utečencov s otvoreným náručím, s dobre otvoreným náručím. Prijať ich presne tak: s dobre otvoreným náručím. Vtedy keď je náručie otvorené, je pripravené k úprimnému, k srdečnému a zahrňujúcemu objatiu, podobne ako kolonáda na Námestí, ktorá reprezentuje Cirkev - Matku objímajúcu všetkých, ktorí zdieľajú spoločnú cestu.
http://sk.radiovaticana.va/news/2017/09/27/katol%C3%ADcka_charita_spustila_celosvetov%C3%BA_kampa%C5%88/1339421
Obrázok
Hore
 Profil  
 
Poslať 20.11.2017 15:45:44   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Jery
tazko mi je na toto reagovat :oops: :cry:
Hore
 Profil  
 
Poslať 20.11.2017 17:31:18   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
http://www.hlavnespravy.sk/k-madarskej-narodnej-ankete-o-sorosovom-migracnom-plane-sa-vyjadril-sam-soros/1213764

Citácia:
Národná anketa o migračnom pláne Georgea Sorosa, ktorú maďarská vláda začala rozosielať občanom Maďarska 9. októbra, je plná zavádzaní a zrejmých klamstiev. Podľa maďarskej komerčnej televízie ATV to uviedol sám americký finančník maďarského pôvodu vo vyhlásení zverejnenom v pondelok hovorcom Nadácie otvorenej spoločnosti (OSF) Csaba Csontos
Ilustračné foto:

V ankete, ktorej odpovede by mali občania vrátiť do 24. novembra, sa maďarská vláda občanov pýta, či súhlasia:
— aby v zmysle Sorosovho plánu prijala Európska únia na svoje územie, a teda aj do Maďarska, ročne celkom jeden milión prisťahovalcov;
— aby boli zbúrané hraničné zábrany a otvorené hranice;
— aby prisťahovalcov zo západnej Európy rozdelili na základe kvót do ostatných, teda aj východoeurópskych krajín;
— aby prisťahovalcom bola platená podpora;
— aby prisťahovalci boli trestaní za trestné činy miernejšie;
— aby jazyk a kultúra európskych krajín boli v záujme zrýchlenia integrácie prisťahovalcov potlačené do úzadia;
— aby krajiny, ktoré odmietajú prisťahovalectvo, boli tvrdo postihované.
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2017 11:49:27   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
mierumilovny islam
toto chceme na Slovensku?
https://www.postoj.sk/28519/na-asiu-bibi-tlacia-aby-konvertovala-na-islam-odmieta-co-je-velka-vec
Rozhovor s europoslancom za OĽaNO Branislavom Škripekom, ktorý sa vrátil z Pakistanu, kde sa zaujímal o situáciu kresťanky Asie Bibi odsúdenej na smrť.
Citácia:
Čiže politická elita by ju aj prepustila, ale verejná mienka žiada jej popravu.

To je ten problém. Mať pred budovou najvyššieho súdu stotisíc ľudí, podporovaných niektorými politickými stranami a radikálnymi imánmi je veľký politický tlak, z ktorého majú strach. Ďalší problém. Ak by ju sudcovia prepustili, riskujú tým svoj život. Guvernér Pundžábu Salmaan Taseer, ktorý bol za jej prepustenie, bol zavraždený. Navštívil ju vo väzení a verejne povedal, že by mala byť prepustená. Zabil ho jeho ochrankár. Vraha hneď chytili, postavili pred súd a popravili. Lenže jeho hrob sa stal pútnym miestom. Teraz nikto nechce nastúpiť na uvolnené miest po odídenom sudcovi.

Jeden minister napríklad navrhol vypustiť zmienku o Mohamedovi z nejakého obyčajného zákona. Dav okamžite začal žiadať jeho odstúpenie pre urážku proroka. Aj preto nám ľudia z vlády naznačovali, že ak by aj došlo k prepusteniu Asie Bibi, bude musieť okamžite odísť z krajiny. Nielen ona, ale aj jej širšia rodina. Doslova do hodiny po vynesení rozsudku. Aj riaditeľ školy, kde chodia jej deti, ktorý rodine pomáhal nám hovoril, že aj on s rodinou bude musieť odísť.
Citácia:
Všetci, s ktorými sme na oficiálnej úrovni hovorili, nám samozrejme tvrdili, že Pakistan je mierumilovná krajina a problémy robia len afgánski islamistickí sektári, ktorí pred rokmi vtrhli do krajiny. Oni sú vraj zodpovední za všetky problémy s tým bohorúhačským zákonom. Myslím však, že je to zložitejšie a útoky nesúvisia len s radikálmi z Afganistanu. Pred niekoľkými týždňami sa napríklad kresťanský chlapec napil v škole z cudzieho pohára a okamžite ho obvinili, že pošpinil moslimský pohár. Spolužiaci ho ubili na smrť. Alebo obyčajného roznášača jedla, ktorý mal v aute krížik, alebo ruženec napadli na ulici šiesti muži a dobili ho do bezvedomia. Z jasne náboženského dôvodu.

Môžu tam mať kresťania vlastné kostoly a školy?

Tam kde kresťania tvoria na nejakom území väčšinu, tak v zásade žijú pokojne, bez väčších problémov. Majú svoje bohoslužby, školy. Horšie, je to už na zmiešaných územiach. Sídlo biskupa v Lahore je obohnané ostnatým drôtom a pred časom pred ním došlo k výbuchu, ktorý spôsobil, že je neobývateľné. Keď sme išli do jeho náhradnej rezidencie, tak sme videli katolícku školu tiež obohnanú ostnatým drôtom. Sestrička, ktorá nás sprevádzala nám porozprávala o tom, ako jej pred šiestimi rokmi zavraždili brata, riaditeľa školy.
Citácia:
V Pakistane došlo v istom momente k zoštátneniu všetkých a teda aj kresťanských škôl. Neskôr bolo toto rozhodnutie revidované, ale mnohí moslimskí riaditelia ho odmietli rešpektovať. Keď chcel brat tejto sestričky, ktorý bol kňazom, prebrať svoju školu späť, moslimská riditeľka mu povedala, že táto škola nikdy neprejde do kresťanských rúk a ak, tak len cez jej mrtvolu. Potom sa opravila a povedala, alebo cez vašu mŕtvolu. On ju ďalej úradne vyzýval, aby mu školu odovzdala. Jeden večer ho prepadli a doma v spálni zavraždili.

Učitelia nám napríklad tiež hovorili, že existujú učebnice, ktoré sa používajú v školách a v ktorých je napísané, že kresťania a židia sú nedôveryhodní ľudia. Výsledkom je, že kresťania potom majú oveľa horšiu šancu nájsť si prácu.
Hore
 Profil  
 
Poslať 28.11.2017 21:11:16   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
definoval jsem v knize význam klíčových slov, které jsem užíval.

Proto jsem definoval také slovo fašismus: „Respektujeme základní definici fašismu jako „svazek=fasces“ osob prosazující netolerantní odmítání lidí na základě náboženství, národnosti či rasy. Známou fašistickou tendencí (ideou) je v německé verzi fašismu (nacismu) antisemitismus. Dnes je např. fašistickou tendencí i nekompromisní prosazování islámu jako jediné pravé víry (islamismus).“
Citácia:
Když jsem definoval fašismus a otřel jsem se o islamismus, musel jsem definovat i toto:
„Islám: Jedno z běžných náboženství. Islám = odevzdání se Alláhovi (Bohu), Muhammad je posel boží a chalífa náměstek posla božího. Islámské náboženství je zneužíváno sunnitskými i šíitskými politiky jako platforma pro agresivní islamistickou expanzi.

Islamistický – islamista: Islamista prosazuje islám jako jedinou politickou autoritu na světě, a svět se jí musí podřídit. Rozdíl mezi teroristy z Islámského státu a tureckým prezidentem Erdoganem je pouze v míře a způsobu násilného prosazování agresivního islamismu. Slovo „islamista“ je evropský, neislámský výraz. Znamená pro nás obavu z agresivního prosazování islámu….“
Prvnizpravy.cz František Roček
Hore
 Profil  
 
Poslať 28.11.2017 21:12:07   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
V Drážďanech syrský imigrant znásilnil svoji sociální pracovnici
V Drážďanech syrský imigrant znásilnil svoji sociální pracovnici

V Drážďanech-Friedrichstadtu ve čtvrtek byla sociální pracovnice znásilněna během svého zaměstnání.
Ilustrační foto
28.listopad 2017 - 03:20

Drážďanská policie oznámila v neděli, že 20letý obžalovaný imigrant syrské národnosti šel do bytu své 44leté sociální pracovnice. Zde ji proti její vůli brutálně znásilnil.

Oběť, „prožívající“ velký šok, ohlásila násilníka, na kterého vyšetřující soudce okamžitě vydal zatykač. Syrský imigrant je v současné době ve vězení. Tam jsou pedagogicky vyškolení pracovníci a další sociální pracovníci, terapeuti, vězeňští kaplani, kurátoři a zdravotnický personál, kteří jsou traumatizováni z uvedeného případu

Není to první případ, kdy jsou oběťmi sociální pracovníci. Opakované útoky traumatizované mladých „mužů“ na „jejich“ přidělené sociální pracovníky nebo pracovnice. Před pěti týdny znásilnil muž turecké národnosti „svoji“ terapeutku v Delmenhorstu. Před tím byl přijat do programu "Léčby sexuálních delikventů v Dolním Sasku". Podle ministerstva spravedlnosti absolvoval všechny potřebné kroky k léčbě, absolvoval i 50 vycházek s doprovodem bez "velkých stížností".

Syrský "uprchlík" udusil německou důchodkyni

Dolnosaská ministryně spravedlnosti Antje Niewisch-Lennartzoá (64, Zelení) vyjádřila hluboký šok z násilí, ale zamítla všechna tvrzení o podcenění: „Zatím o žádném porušování pravidel nebo technických chybách ze strany vězeňské služby nevím“. Rozhodnutí o „uvolnění z výkonu“ je založeno na velmi pozitivním hodnocení. Zde je nejvyšší prioritou bezpečnost zaměstnanců dolnosaského vězení a obyvatelstva.
Hore
 Profil  
 
Poslať 28.11.2017 21:34:50   Re: UTEČENCI
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18603 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
V Drážďanech syrský imigrant znásilnil svoji sociální pracovnici
V Drážďanech syrský imigrant znásilnil svoji sociální pracovnici

V Drážďanech-Friedrichstadtu ve čtvrtek byla sociální pracovnice znásilněna během svého zaměstnání.
Ilustrační foto
28.listopad 2017 - 03:20

Drážďanská policie oznámila v neděli, že 20letý obžalovaný imigrant syrské národnosti šel do bytu své 44leté sociální pracovnice. Zde ji proti její vůli brutálně znásilnil.

Oběť, „prožívající“ velký šok, ohlásila násilníka, na kterého vyšetřující soudce okamžitě vydal zatykač. Syrský imigrant je v současné době ve vězení. Tam jsou pedagogicky vyškolení pracovníci a další sociální pracovníci, terapeuti, vězeňští kaplani, kurátoři a zdravotnický personál, kteří jsou traumatizováni z uvedeného případu

Není to první případ, kdy jsou oběťmi sociální pracovníci. Opakované útoky traumatizované mladých „mužů“ na „jejich“ přidělené sociální pracovníky nebo pracovnice. Před pěti týdny znásilnil muž turecké národnosti „svoji“ terapeutku v Delmenhorstu. Před tím byl přijat do programu "Léčby sexuálních delikventů v Dolním Sasku". Podle ministerstva spravedlnosti absolvoval všechny potřebné kroky k léčbě, absolvoval i 50 vycházek s doprovodem bez "velkých stížností".

Syrský "uprchlík" udusil německou důchodkyni

Dolnosaská ministryně spravedlnosti Antje Niewisch-Lennartzoá (64, Zelení) vyjádřila hluboký šok z násilí, ale zamítla všechna tvrzení o podcenění: „Zatím o žádném porušování pravidel nebo technických chybách ze strany vězeňské služby nevím“. Rozhodnutí o „uvolnění z výkonu“ je založeno na velmi pozitivním hodnocení. Zde je nejvyšší prioritou bezpečnost zaměstnanců dolnosaského vězení a obyvatelstva.
Namiesto desiatok "socialnych" pracovnikov by stacil JEDEN KAT ...
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 28.11.2017 21:42:41   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
by stacil JEDEN KAT ...
stacily by dve tehly a silno klepnut o seba
a podobne chutky sa sa stali minulostou :-D
Hore
 Profil  
 
Poslať 28.11.2017 22:55:40   Re: UTEČENCI
 

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18603 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
by stacil JEDEN KAT ...
stacily by dve tehly a silno klepnut o seba
a podobne chutky sa sa stali minulostou :-D
O to veselsie by potom podrezaval ... :evil:
Nie, burinu treba kynozit.
_________________
"Pre teba som ateista, pre boha som lojálna opozícia." (Woody Allen)
Hore
 Profil  
 
Poslať 02.12.2017 1:33:41   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
situacia v Syrii
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-vam-pise-primo-ze-Syrie-Zpravy-ktere-jinde-nenajdete-514475
Citácia:
Co se týče celkové atmosféry, život dle Spencerové běží dál: Alkohol je k sehnání za běžné ceny, komunální služby fungují a lidé, kteří cítí, že porážkou Islámského státu unikli tvrdé formě islámu, se na náboženství začínají dívat... tak nějak jinak. ,,Válka svým způsobem u většinové společnosti pozice islámu naopak oslabila, což může mimochodem být do budoucna velký problém pro Írán a jeho vliv v Sýrii – sice by bez jeho pomoci Daeš poražen nebyl, ale současně je to pořád ještě ta Íránská islámská republika. Jeden islám že by měl být vystřídán islámem jiným? O to raději tu mají ty ruské „bezvěrce“," píše Spencerová.
Citácia:
Tady u Damašku, v tzv. Východní Ghútě, celé roky operuje Islámská armáda džihádistického „rodinného klanu“ Allúšů, která neustále ostřelovala hlavní město z granátometů a k přežití využívala systému podzemních chodeb a tunelů – proto jim místní říkají „krysy“ – pod kdysi historickou a dnes už zcela zničenou damašskou čtvrtí Džóbar. Na každý jejich útok syrské letectvo nebo dělostřelectvo reagovalo protiúderem, až z Džóbaru prakticky nic nezbylo, aniž by byl ovšem problém džihádu v Damašku vyřešen.

Je třeba připomenout, že zakladatel „armády“ a dnes už nebožtík Zahrán Allúš často jezdíval do Istanbulu ke konzultacím s americkými činiteli, poskytoval tam hodně otevřené rozhovory americkým médiím a USA vždy důsledně odmítaly zařadit Islámskou armádu na seznam teroristických skupin nebo alespoň na půdě OSN odsoudit jejich útoky na civilisty v Damašku. A v posledních týdnech se vedle allúšovců u Damašku zjevili i ozbrojenci ze syrské frančízy Al-Káidy a dalších teroristických organizací, najednou ke granátometům přibyly i rakety, takže kromě zabíjení lidí v přilehlém damašském starém městě už byli s to zabíjet po desítkách lidí denně kdekoli po celém Damašku. A k tomu teď vyzývají „své“ Spojené státy, aby si přímo u syrské metropole zřídily leteckou základnu a chránily džihád před neodvratným koncem…

Příměří bylo dojednáno shodou okolností den před mým příjezdem a zatím se zdá, že ho všechny strany plní. Nicméně, jeho podstata je příznačná: Pár dní před dohodou západní „syrští“ aktivisté začali jako na povel podmínky ve Východní Ghútě vykreslovat jako nejhorší humanitární katastrofu na Zemi a přikládat obrázky zubožených dětí, i když nikdo neví, odkud ty snímky fakt pocházejí. Sýrie a Rusko reagovaly reportážemi o konvojích humanitární pomoci, které vjíždějí do Ghúty. OSN se postavila na jejich stranu a konstatovala, že Sýrie dělá bez ohledu na fakt, že Ghútu ovládají teroristé, vše, aby tam dopravila pomoc. A právě za této situace bylo dojednáno příměří. To nebude náhoda.

Zkušenost z mnoha jiných syrských oblastí totiž napovídá, že vládci nějakého území eskalací napětí i propagandy donutí vnější síly poslat humanitární pomoc, tu pak zabaví a přeprodávají potřebným obyvatelům oblasti třeba i za desetinásobek tržní ceny. Výměnou za tuto možnost „bojového přivýdělku“ pak kývnou i na nějaké to příměří… Mám silný dojem, že především kvůli tomu je nyní v Damašku už třetí či čtvrtý den klid.
Citácia:
A stejně tak nemá moc valného smyslu sledovat všechny ty zprávy o údajném dění v Sýrii, které přicházejí vesměs od „aktivistů“ z Británie.

Nicméně, když jsme u toho: Všiml jste si, že britská vláda začala odebírat občanství Britům, kteří v Sýrii působí coby „záchranáři“, a to i v rámci těch veleproslulých „humanitárních“ Bílých přileb? Oficiálním zdůvodněním je fakt, že spolupracují s teroristy. Jako kdyby Londýn fakticky říkal: Pro účely protisyrské a protiruské propagandy jste naprosto dokonalí a v pořádku, ale domů už se nám, kluci, raději nevracejte, OK?
A co na to místní? Syřan třeba v Damašku ví mnohem líp, co se děje kilometr dva od něj, a nějaký „zaručený“ zdroj z ciziny, který se mu navíc snaží lhát, fakt nepotřebuje.
Citácia:
Nevím, jestli to jsou znaky nějaké liberalizace, nebo ne, protože to vše zde bylo i před válkou. Na druhou stranu ale platí, že zatímco na Západě je válka v Sýrii vydávána za jakýsi „boj syrského lidu proti diktatuře“, lidem tady hrozilo, že v případě úspěchu západních plánů spadnou z 21. století někam do tmářského islámského středověku. Měli z toho oprávněný strach. Kdo by taky neměl? Čili ta válka svým způsobem u většinové společnosti pozice islámu naopak oslabila, což může mimochodem být do budoucna velký problém pro Írán a jeho vliv v Sýrii – sice by bez jeho pomoci Daeš poražen nebyl, ale současně je to pořád ještě ta Íránská islámská republika. Jeden islám že by měl být vystřídán islámem jiným? O to raději tu mají ty ruské „bezvěrce“…
Citácia:
Náš prezident Putinovi sdělil, že Asad je demokraticky zvoleným prezidentem. Což se velmi nelíbilo např. pánům Schwarzenbergovi nebo Gazdíkovi. Jak reagovat na podobné nálady stejně jako na častá nařčení, že alavité jsou jakási vládnoucí kasta, která v Sýrii všechny utiskuje?

No, nevím, mluvit o demokracii na Blízkém východě mi vždy přišlo poněkud nemístné, protože tamní společnosti prostě tradičně fungují jinak a upřednostňují jiné hodnoty a principy než my na Západě. Tamní společnosti vycházejí z principů rozvětvených rodin, které si navzájem pomáhají natolik, že „stát“ v našem pojetí do značné míry ani nepotřebují. Strávila jsem v oblasti spoustu času diskusemi o demokracii a místní ji prostě nechápou, nebo lépe řečeno, nepovažují ji za životně důležitou. Mnohem zásadnější je pro ně apriorní existence nějakého „spravedlivého diktátora“, který by společnost řídil podle platných a všem srozumitelných pravidel, ale přitom se jim moc nepletl do života, ovšem s výjimkou toho, že jim a jejich dětem zajistí bezpečí a alespoň nominální spravedlnost.

Možná by bylo přesnější říci, že byl Bašár Asad zvolen v řádných volbách a v rámci dostupných možností. Beztak neměl – a ani nemá – žádného seriózního protikandidáta, což samo o sobě samotnou „demokratickou volbu“ jaksi znehodnocuje. Syřané ho většinově chtěli a zvolili si ho. Tečka. Můžeme tady kvůli tomu hulákat, jak chceme, ale taková jsou fakta.

Nevím, co k Sýrii aktuálně namítá česká „okrajová pravice“, ale odmítám si to i googlovat, protože to fakt není vůbec, ale vůbec důležité.
Hore
 Profil  
 
Poslať 03.12.2017 15:30:50   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=605017
Citácia:
Evropané jsou uprchlíci ve vlastních domovech. Imigranti požadují peníze a doklady ...
19. 05. 2017 6:03:35
Itálie: přes 200 imigrantů protestovalo ve městě Modena. Salvini, Liga severu: ,,Již roky žádám námořní blokádu a vy tvrdíte, že se to nedá uskutečnit. Nyní, aby se ochránil zadek mocných, po dobu jednoho týdne nikdo nepřistane."
Jak jsem již psala minule, kvůli summitu G7, který se koná na Sicílii v Taormině, bude platit zákaz vyloďování ... najednou to jde!

VELICE TVRDĚ se k tomu vyjádřil Matteo Salvini, leader Ligy Severu (Lega Nord) na Plenární schůzy 17. května ve Štrasburku. Citoval také nároky nelegálních migrantů - žadatelů o azyl z pondělní manifestace v Modeně ...

Zdroj: https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=605017
Citácia:
Ve městě Modena (v provincii Emilia-Romagna), dne 15. května migranti - žadatelé o azyl - podpořeni Sociálními centry - zorganizovali protestní průvod od nádraží k Prefektuře, kde musel být odkloněn provoz a odpoledne pokračovali dále ke Questuře. Požadovali peníze, doklady, bydlení, práci a další privilegia. Migranti také požadovali obnovení přechodného pobytu, Questura jim odmítá vyhovět a jelikož jsou téměř výhradně původem z Afriky mají obavy, že s novými zákony a otevíráním nových středisek pro ekonomické migranty (CPR) na ně čeká repatriace ...
http://www.modenatoday.it/cronaca/corteo-migranti-modena-15-maggio-2017.html
Tito afričtí migranti mají strach, aby nenastal konec časům, kdy mají zajištěnou teplou stravu a lůžko, na pokojích uklízečku a kapesné včetně ošacení i bezplatné zdravotní péče.
Že by se mohly jejich obavy stát realitou?
Zdroj: https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=605017
Hore
 Profil  
 
Poslať 15.12.2017 18:54:32   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Ako švédske feministky na vlastnej koži zistili, čo pomáhali presadiť: aktivistky sú prenasledované radikálnymi moslimami

Štokholm 15. decembra 2017 (HSP/Foto:Pixabay)

Feministky hlásiace sa k ľavicovým hnutiam roky bojovali za práva migrantov a ich voľný pohyb. Kritiku islamu označovali za rasizmus a islamofóbiu. Teraz zažívajú trpké rozčarovanie, keď na vlastnej koži zisťujú, aké postavenie má žena v islame. Tak by sa v stručnosti dal zhrnúť článok, ktorý priniesol rakúsky portál wochenblick.at.
Ilustračné foto

Feministky boli presvedčené, že v západnom svete môžu vedľa seba žiť ľudia rôznych kultúr a vyznávaúce odlišné hodnoty. Dnes je pre tieto aktivistky takmer nemožné organizovať svoje podujatia na predmestiach s prevahou imigrantov.

Moslimovia obviňujú feministky, že majú na ich ženy nežiadúci vplyv a vyháňajú ich aj samotné moslimské ženy.

Rakúsky list uvádza ako príklad Nalin Pekgulovú, bývalú poslankyňu za švédsku sociálnu demokraciu. Pekgulová žila viac než 30 rokov na predmestí Tensa a teraz sa rozhodla odísť.

„Necítim sa už v bezpečí. Štvrť ovládli moslimskí fundamentalisti a keď chcem ísť do centra, nie je možné, aby sa to obišlo bez obťažovania. Som medzi nimi známa a nestojím o problémy,“ vysvetľuje feministka.

Bývalá poslankyňa bola pritom presvedčená, že väčšina imigrantov odmieta radikálnu islamskú ideológiu. Zistila však, že situácia je presne opačná: “Ľudia z Tensy sú voči mne stále agresívnejší. Prestala som chodiť do svojich obľúbených reštaurácií. Bola som tam stále viac šikanovaná,“ uviedla Pekgul pre švédsku televíziu.

Podobnú skúsenosť má i bývalá ľavicová politička Zeliha Dagliová. Politička žila v neslávne známej štvrti Husby, ktorá je dnes už úplne pod kontrolou migrantov. Na uliciach hliadkuje samozvaná mravnostná polícia a dohliada na správanie žien. Feministická skupina “Feminismus Fororts”, ktorú Dagli založila je nežiadúca. “Bolo mi povedané, aby som sa starala sama o seba. Už som sa tam necítila bezpečne.“

„Povedali mi, že chceme zo žien zložiť závoje a že nie sme slušní ľudia,“ hovorí aktivistka a dodáva: “Chcem žiť v sekulárnej spoločnosti, v ktorej platia ľudské práva. Toto už nie je Husby. Už nezapadám do nových noriem a tradícií. Chcela som žiť ako všetci ostatní, preto som sa presťahovala do centra Štokholmu. Tam ma nikto nekontroluje a nestará sa o to, ako chodím oblečená a s kým hovorím.“

Napriek týmto skúsenostiam a prakticky vyhnaniu z domova, Dagli je optimistická v tom, čo pomáhala presadiť (alebo naivná). Na otázku, či zmenila názor odpovedala, že skoro, ale nie úplne. Stále pokladá imigráciu za pozitívnu a verí, že jedného dňa budú predmestia zase bezpečné.

Katarína Hanzlíková
https://www.hlavnespravy.sk/ako-svedske-feministky-na-vlastnej-kozi-zistili-co-pomahali-presadit-aktivistky-su-prenasledovane-radikalnymi-moslimami/1242634
Hore
 Profil  
 
Poslať 15.12.2017 19:00:05   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12335 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Harabin: Lajčák klame, Slovensko nemá žiadny právny záväzok prijímať ilegálnych migrantov
327

Bratislava 30. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Sudca najvyššieho súdu SR a bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin ostrými slovami reagoval na súčasného ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka. Podľa Harabina, Lajčák klame, pretože žiadna zmluva s EÚ a medzinárodná dohoda Slovensko nezaväzuje prijímať ilegálnych migrantov.
Na snímke bývalý sudca Najvyššieho súdu (NS) SR Štefan Harabin

Predseda Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN) a minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák vyhlásil, že OSN pripravuje prvý multilaterálny dokument vôbec, ktorý sa bude venovať problematike migrácie (viac TU).

“Musíme sa dohodnúť na dokumente, ktorý bude prijateľný pre všetkých 193 členských štátov. Preto tu nemôže ísť o detaily, ale o základné pravidlá a princípy. Realitou je, že migrácia je už tu a prišla, aby tu zostala. Musíme to akceptovať, naučiť sa s tým žiť a vymeniť reagujúcu za proaktívnu úlohu, aby sme tomu celému poskytli rámcové podmienky. Momentálne pôsobíme skôr na národnej úrovni a ako som povedal, reagujúc. Avšak migrácia iba tak jednoducho nezmizne, mali by sme teda nájsť cestu, aby sme ju aspoň lepšie manažovali,” vyhlásil Lajčák pre agentúru APA.

“O tom aký komplexný a účinný bude tento dokument, to je v rukách členských krajín. Myslím si však, že by sme sa mali všetci dohodnúť na tom, že potrebujeme globálne vedenie,” zdôraznil šéf slovenskej diplomacie. Nový materiál by mal byť realistický, ambiciózny a vyvážený, pričom by v ňom mali byť zakotvené tak práva migrantov, ako aj zodpovednosť všetkých zainteresovaných krajín. Pakt by sa mal dotknúť aj príčin, čo podľa Lajčákových slov znamená investície do spoločnosti.

Harabin na to reagoval na sociálnej sieti príspevkom, kde vyhlásil, že “Lajčák primitívne klame:

“Azylová politika, imigrácia a vnútorná bezpečnosť patrí do výlučnej kompetencie jednotlivých členských štátov,“ napísal Harabin a doplnil, že v platných zmluvách EÚ tieto otázky nepatria do výlučnej kompetencie EÚ ani do spoločnej kompetencie Únie a členských štátov.

„Slovensko nemá žiadny právny záväzok prijímať ilegálnych migrantov iba na základe želania alebo svojvoľného rozhodovania Európskej únie. Kráľ je nahý, treba to povedať nahlas,“ uzavrel Štefan Harabin.
https://www.hlavnespravy.sk/harabin-lajcak-klame-slovensko-nema-ziadny-pravny-zavazok-prijimat-ilegalnych-migrantov/1223830
Citácia:
Realitou je, že migrácia je už tu a prišla, aby tu zostala. Musíme to akceptovať, naučiť sa s tým žiť a vymeniť reagujúcu za proaktívnu úlohu, aby sme tomu celému poskytli rámcové podmienky. Momentálne pôsobíme skôr na národnej úrovni a ako som povedal, reagujúc. Avšak migrácia iba tak jednoducho nezmizne, mali by sme teda nájsť cestu, aby sme ju aspoň lepšie manažovali,” vyhlásil Lajčák pre agentúru APA.

“O tom aký komplexný a účinný bude tento dokument, to je v rukách členských krajín. Myslím si však, že by sme sa mali všetci dohodnúť na tom, že potrebujeme globálne vedenie,” zdôraznil šéf slovenskej diplomacie. Nový materiál by mal byť realistický, ambiciózny a vyvážený, pričom by v ňom mali byť zakotvené tak práva migrantov, ako aj zodpovednosť všetkých zainteresovaných krajín. Pakt by sa mal dotknúť aj príčin, čo podľa Lajčákových slov znamená investície do spoločnosti.
toto keby si povedal Karol Martel tak tu dnes nie sme ale sme davno okupovani islamom
Musíme to akceptovať, naučiť sa s tým žiť a vymeniť reagujúcu za proaktívnu úlohu, aby sme tomu celému poskytli rámcové podmienky.
cize Lajcak je za to aby sa kompetencie presunuli do Bruselu:
by sme sa mali všetci dohodnúť na tom, že potrebujeme globálne vedenie,
vyvazeny dokument je teda taky ze oni maju prava a my mame povinnosti(cize zodpovednost im splnit ich prava):
Nový materiál by mal byť realistický, ambiciózny a vyvážený, pričom by v ňom mali byť zakotvené tak práva migrantov, ako aj zodpovednosť všetkých zainteresovaných krajín.
----
https://www.hlavnespravy.sk/lajcak-migraciu-musime-akceptovat-naucit-sa-s-nou-zit/1222522
Lajčák: Migráciu musíme akceptovať a naučiť sa s ňou žiť
666

New York/Viedeň 29. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Stephen Chernin)

Podľa slov predsedu Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN) a ministra zahraničných vecí SR Miroslava Lajčáka nejde teraz tak veľmi o optimizmus, ako o realistický prístup
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

Za zmenu prístupu k migrácii z reaktívneho na proaktívny sa v rozhovore, ktorý v utorok zverejnila tlačová agentúra APA, vyjadril úradujúci predseda Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN), minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák.

Podľa jeho slov nejde teraz tak veľmi o optimizmus, ako o realistický prístup. “Realitou je, že migrácia je už tu a prišla, aby tu zostala. Musíme to akceptovať, naučiť sa s tým žiť a vymeniť reagujúcu za proaktívnu úlohu, aby sme tomu celému poskytli rámcové podmienky. Momentálne pôsobíme skôr na národnej úrovni a ako som povedal, reagujúc. Avšak migrácia iba tak jednoducho nezmizne, mali by sme teda nájsť cestu, aby sme ju aspoň lepšie manažovali,” vyhlásil šéf slovenskej diplomacie v reakcii na otázku, do akej miery je v tejto otázke optimistom.

Diskusia o migrácii v Európe sa podľa Lajčákových slov veľmi silno sústreďuje na iba málo aspektov celého fenoménu. OSN hľadí viac na príčiny, na skutočnosť, že ľudia na úteku by nemali byť zneužívaní. “Musíme sa dohodnúť na dokumente, ktorý bude prijateľný pre všetkých 193 členských štátov. Preto tu nemôže ísť o detaily, ale o základné pravidlá a princípy,” zdôraznil úradujúci predseda VZ OSN a dodal: “Prirodzene, o tom aký komplexný a účinný bude tento dokument, to je v rukách členských krajín. Myslím si však, že by sme sa mali všetci dohodnúť na tom, že potrebujeme globálne vedenie”.

Miroslav Lajčák v rozhovore popísal, že VZ OSN má mandát pripraviť predmetný dokument – Globálnu zmluvu o usporiadanej, regulárnej a bezpečnej migrácii. “Momentálne sa nachádzame vo fáze konzultácií, vo februári začnú rokovania medzi vládami a do júla by sa mali ukončiť,” prezradil o harmonograme.

Aj keď zmluva nebude, prirodzene, právne záväzná, členské krajiny by ju mali schváliť konsenzom, a preto by mala mať politickú váhu. A je to prvý multilaterálny prostriedok, respektíve dokument vôbec, ktorý sa venuje problematike migrácie. Cieľom je limitovať neregulárnu migráciu a migračné prúdy nasmerovať správnym smerom. Navyše pôjde o štatút a práva migrantov i o zohľadnenie úloh krajín ich pôvodu, tranzitných štátov i cieľových krajín. Dokument by mal poslúžiť aj ako platforma na to, aby členské krajiny prispôsobili svoje odlišné právne systémy.

Šéf slovenskej diplomacie zdôraznil, že materiál by mal byť realistický, ambiciózny a vyvážený, pričom by v ňom mali byť zakotvené tak práva migrantov, ako aj zodpovednosť všetkých zainteresovaných krajín. Pakt by sa mal dotknúť aj príčin, čo podľa Lajčákových slov znamená investície do spoločnosti.

V interview sa hovorilo aj o pondelkovom vystúpení Miroslava Lajčáka pred účastníkmi Generálnej konferencie Organizácie Spojených národov pre priemyselný rozvoj (UNIDO) vo Viedni.

Hosť v tejto súvislosti potvrdil, že na agendu týkajúcu sa cieľov udržateľného rozvoja môže byť OSN hrdá. “Teraz teda vieme, čo chceme skutočne dosiahnuť, je však inou otázkou, či sme na to pripravení. V jednotlivých krajinách jestvujú skutočne veľké rozdiely,” pripomenul Lajčák a zdôraznil, že v súčasnosti vidí ako problém, že s momentálnou rýchlosťou a súčasným rozpočtom ciele nedosiahneme. To si, ako podčiarkol, nemôžeme dovoliť. Som rád, že vidím OSN ako globálneho lídra, aj keď je riziko neúspechu priveľké, doplnil.

Na margo efektívnosti svetovej organizácie Lajčák uviedol, že sa, prirodzene, zmenila od svojho vzniku v roku 1945, keď svet vyzeral úplne inak. Má však pred sebou ešte kus cesty k OSN, ktorá bude odrážať potreby a reality 21. storočia.

Miroslav Lajčák absolvoval počas návštevy rakúskej metropoly stretnutie so šéfom tamojšej diplomacie Sebastianom Kurzom, ktorý je poverený zostavením budúcej rakúskej vlády, ako aj prijatie u rakúskeho spolkového prezidenta Alexandra Van der Bellena.
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1942 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 130  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: