Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 1833 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 123  Ďalší
Autor Správa
Poslať 29.10.2017 3:14:32   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
velmi dobre
Citácia:
hoci nik presne nevie, k čomu ten pokrok smeruje.
https://www.postoj.sk/27901/moralny-pokrok
Citácia:
Podnet veriť v ustavičný morálny a sociálny pokrok je sčasti psychologický. Páči sa nám myslieť si, že každá generácia je o čosi lepšia než predchádzajúca, bez ohľadu na dôkazy, ktoré máme pred sebou. Popri vylepšeniach v medicíne, mobilných telefónoch a internete sa nám páči myslieť si, že aj my sa stávame lepšími ľuďmi.

Iróniou však je, že, ako sme mali možnosť vidieť, bežná utopistická viera v možnosť vytvoriť nebo na zemi má obvykle za následok masové hroby. Pre tento svetonázor je podstatná myšlienka, že ľudská bytosť sa dá tvárniť. Sovieti verili, že vytvoria „nového človeka“; západní radikáli, zdá sa, veria, že sa dá naučiť ľudské bytosti, aby boli „bdelé“ a aby sa nikdy navzájom neurazili ani len najmenšou „mikroagresiou“. Samozrejme – ak vôbec pripustíme, že takéto zmeny ľudskej prirodzenosti sú vôbec možné – jedno i druhé by sa dalo dosiahnuť len pomocou nesmierne represívneho aparátu. A sen o takýchto nových formách človeka a spoločnosti sa nevyhnutne musí stať novým druhom náboženstva.
Citácia:
slovo pokrok je od slovesa pokazit sa
CSLewis
Hore
 Profil  
 
Poslať 07.11.2017 9:54:44   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Zamysleli ste sa niekedy, ako veľmi naše deti hlúpnu kvôli smartfónom?
https://najmama.aktuality.sk/clanok/255423/zamysleli-ste-sa-niekedy-ako-velmi-nase-deti-hlupnu-kvoli-smartfonom/
Hore
 Profil  
 
Poslať 07.11.2017 13:42:24   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Zamysleli ste sa niekedy, ako veľmi naše deti hlúpnu kvôli smartfónom?
https://najmama.aktuality.sk/clanok/255423/zamysleli-ste-sa-niekedy-ako-velmi-nase-deti-hlupnu-kvoli-smartfonom/
Smartfóny za to naozaj nemôžu. Ale skôr drogy, alkohol, výchova a školstvo kde učiteľ je za posledného hlupáka pričom ešte sú aj podfinancovaní. A zároveň za to môže aj trend kde deti majú od rodičov, že sa netreba učiť veď pozri ten tamten onen bez vzdelania kde to dotiahol a pod.
_________________
Boh nemá náboženstvo. Mahatma Gandhi
Hore
 Profil  
 
Poslať 13.11.2017 13:59:18   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
klopkam si na celo co to ma znamenat
zda sa ze niektori nezobrali Orwela ako varovanie ale ako navod :-(

http://www.hlavnespravy.sk/dobra-praca-dievcata-britsky-ucitel-celi-disciplinarke-za-ze-pouzil-nespravny-gender/1205828
Citácia:
“Dobrá práca, dievčatá”: Britský učiteľ čelí disciplinárke za to, že použil “nesprávny gender”

Londýn 13. novembra 2017 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)

Joshua Sutcliffe, 27-ročný anglický učiteľ matematiky, pochválil študentky slovami “dobrá práca, dievčatá”, aby ocenil ich usilovnú prácu. Rodičia jedného (jednej) zo žiakov sa následne sťažovali vedeniu školy. Učiteľ teraz čelí formálnemu disciplinárnemu konaniu a hrozí mu prepustenie z práce.
Na snímke Joshua Sutcliffe

Podľa dokumentov, ktoré učiteľ ukázal médiám je v tomto disciplinárnom konaní konfrontovaný s tvrdeniami, že porušuje politiku rovnosti pohlaví tým, že volá žiakov po mene a nepoužíva neosobné zámena ako “on”.

Učiteľ, ktorý zarába ročne 30-tisíc libier uviedol, že bol “rozrušený” a z celej situácie mu bolo do plaču, pretože učenie je jeho život. Aktivity školy označil ako “šialenú politickú korektnosť”.

Sutcliffe, absolvent matematiky, ktorý získal pedagogickú kvalifikáciu na Exeterskej univerzite, uviedol, že nemal oficiálne pokyny, ako oslovovať študenta, ale spolu s ďalšími zamestnancami sa rozhodol používať meno žiaka. Pripustil však, že ako kresťan sa vyhýbal použitiu mužských zámien ako “on” a “jeho”. Domnieval sa, že je to v súlade s kódexom správania školy a politikou rovnosti, ktoré poukazujú na rešpekt a toleranciu. Uviedol tiež, že s týmto predtým nemal vôbec žiadny problém.

“Som šokovaný a zarmútený aktivitami školy,” povedal, tiež že o tomto incidente nepomýšľal až do posledného týždňa, keď po rodičovskom združení bol neočakávane predvolaný pred vedenie školy, aby mu bolo oznámené, že došlo k “transgenderovej sťažnosti” a že bol stiahnutý z vyučovania, kým sa celá situácia vyrieši.

Neskôr zistil, že rodina žiaka tvrdila, že žiaka nielen “nesprávne” volá, ale že ho aj nespravodlivo hodnotí, tieto pripomienky rodičov sa však počas vyšetrovania školou nepotvrdili.

Sutcliffe dodal: “Bol som absolútne šokovaný, keď riaditeľ povedal, že budem vyšetrovaný. Nevedel som, čo sa deje. Bolo to neskutočné. Bol to len jeden incident a ja som sa za to ospravedlnil, ale trval na tom, že vyšetrovanie bude pokračovať.”

“Vždy som sa snažil rešpektovať žiaka a udržiavať profesionálny postoj, ako aj moju integritu, ale zdalo sa mi, že sa ma snažia prinútiť, aby som sa držal liberálnej agendy.”

Sutcliffe predpokladal, že vyšetrovanie bude rýchle a čoskoro sa vráti späť do triedy, avšak dvakrát ho vypočúvali a ďalší deň mu dokonca poslali list, v ktorom mu oznámili formálne disciplinárne vypočutie krajskou komisiou guvernérov.

Povedal: “Nikdy som nebol vyškolený, aby som sa zaoberal takýmito vecami. Cítil som sa ako by ma niekto zastrašoval. ”

Dokumenty, ktoré predložil denníku The Mail, ukazujú, že vyšetrovatelia používajú nepodložené tvrdenia, že Sutcliffe urobil niekoľko ďalších odkazov na žiaka ako “dievča” a nevhodne diskutoval o náboženských otázkach na svojich hodinách matematiky, čo on sám popiera.

Povedal, že spomenul náboženské otázky, ako napríklad výročie reformácie a povzbudzoval starších žiakov, aby diskutovali o aktuálnych otázkach, ale nie počas hodín matematiky.

Z vyšetrovania prípadu vyplynulo, že “zanedbávanie” žiaka a “vyhýbanie sa použitiu rodových zámien je v rozpore s kódexom správania školy, pokiaľ ide o preukázanie uvedomenia si sexuálnej a kultúrnej rozmanitosti študentov a použitie necitlivých poznámok voči mladým ľuďom,” dokazuje to, že učiteľ nedodržal školské pravidlá.”

Učiteľ na to reagoval: “Bol som znovu šokovaný a zarmútený závermi školy, čo podľa môjho názoru odráža rastúci trend, že kresťania sú na okraji verejnej mienky. Tvrdenia, že pohlavie je ako tekutina, je v značnom konflikte s mojim kresťanským presvedčením, uznávam svoju zodpovednosť voči žiakom, vždy som dbal na ich práva pristupoval k nim s úctou.”

“Chcel som to riešiť používaním konkrétneho mena žiaka a úmyselne som nehovoril o dievčati. Verím, že je rozumné volať niekoho dievča, ak sa narodí ako dievča.”

Andrea Williamsová, výkonná riaditeľka právneho centra pre kresťanov, ktorá podporuje Sutcliffeho, dodala: “Toto je jeden z mnohých prípadov, s ktorými sa stretávame, keď sú učitelia potrestaní, ak sa odmietnu prispôsobiť súčasnému trendu transsexuálov.”

Bývalý predseda Konzervatívnej strany Lord Tebbit povedal: “Zdá sa mi, že je to šialený svet, keď je niekto disciplinárne stíhaný pre vyhlásenie biologického faktu.”

Riaditeľ školy uviedol, že by nebolo vhodné vyjadriť sa k dôverným disciplinárnym záležitostiam ohľadne personálu.
Hore
 Profil  
 
Poslať 13.11.2017 16:15:25   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
fakt mi to pripomina 50 roky, ked sa chodilo do basy za "nepriatelsky postoj voci robotnickej triede a pracujucemu ludu" alebo "spochybnovanie veducej ulohy KSC"
(ono to bolo aj neskor ale uz nie tak intenzivne a az tak hlupe)
krasne je to opisane v Cernych baronoch

https://slobodnyvyber.sk/daily-mail-praca-ucitela-je-v-ohrozeni-nespravne-oslovil-transrodoveho-ziaka/

Citácia:
Vyšetrovanie dospelo k záveru, že „nesprávne používanie rodu“ u žiaka a „vyhýbanie sa použitiu rodových zámen je v rozpore s kódexom správania školy, pokiaľ ide o preukázanie uvedomenia si sexuálnej a kultúrnej rozmanitosti študentov a používania necitlivých poznámok voči mladým ľuďom„
Citácia:
Bývalý predseda Konzervatívnej strany Lord Tebbit povedal: „Zdá sa mi, že je to šialený svet, keď je niekto disciplinárne trestaný pre konštatovanie biologického faktu.“
http://www.dailymail.co.uk/news/article-5073511/Teacher-suspended-praising-pupil-using-wrong-gender.html
Hore
 Profil  
 
Poslať 13.11.2017 16:24:18   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Niekde na zapade:

Pride manzelsky par ku gynekologovi a hovoria:

Pan doktor, rozhodli sme sa mat dieta. Tak sme prestali pouzivat ochranu pri milovani, a vysadili sme antikoncepciu.... a nic.
Tak sme sa zacali zdravo stravovat a cvicit... a stale nic...
Pan doktor, co by ste nam este vedeli poradit?
Gynekolog na nich chvilu hladi a potom povie:

Ale no tak chlapi,.... neblbnite....

:)
----------------------------------------
https://www.lidovky.cz/dobra-prace-devcata-rekl-britsky-ucitel-skupine-kde-byl-i-trans-zak-muze-ted-prijit-o-praci-gsn-/zpravy-svet.aspx?c=A171115_133939_ln_zahranici_mha
Citácia:
Sutcliffe žije v Oxfordu a působí i jako evangelický farář a před několika lety otevřel ve škole klub Bible, který byl hojně navštěvován. Škola však fungování klubu ukončila kvůli Sutcliffovým prohlášením ohledně manželství. Podle něj se totiž jedná o svazek mezi mužem a ženou, což někteří studenti považovali za homofóbní.
Hore
 Profil  
 
Poslať 15.11.2017 15:10:47   Re: Gender ideológia
 

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3749 príspevkov
misojogi píše:
klopkam si na celo co to ma znamenat
zda sa ze niektori nezobrali Orwela ako varovanie ale ako navod :-(
http://www.hlavnespravy.sk/dobra-praca-dievcata-britsky-ucitel-celi-disciplinarke-za-ze-pouzil-nespravny-gender/1205828
misojogi píše:
fakt mi to pripomina 50 roky, ked sa chodilo do basy za "nepriatelsky postoj voci robotnickej triede a pracujucemu ludu" alebo "spochybnovanie veducej ulohy KSC"
To iste napadlo včera aj mňa. LGBTI+XX je decentralizované cloudové riešenie pre celosvetové KSČ. Novodobý nástroj na manipuláciu, zastrašovanie, odobranie slobody a prenasledovanie.
Hore
 Profil  
 
Poslať 16.11.2017 16:19:09   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
romanh píše:
misojogi píše:
klopkam si na celo co to ma znamenat
zda sa ze niektori nezobrali Orwela ako varovanie ale ako navod :-(
http://www.hlavnespravy.sk/dobra-praca-dievcata-britsky-ucitel-celi-disciplinarke-za-ze-pouzil-nespravny-gender/1205828
misojogi píše:
fakt mi to pripomina 50 roky, ked sa chodilo do basy za "nepriatelsky postoj voci robotnickej triede a pracujucemu ludu" alebo "spochybnovanie veducej ulohy KSC"
To iste napadlo včera aj mňa. LGBTI+XX je decentralizované cloudové riešenie pre celosvetové KSČ. Novodobý nástroj na manipuláciu, zastrašovanie, odobranie slobody a prenasledovanie.
Preto netreba riešiť čo kto povie a aký má názor ale iba skutky! A tým by im nezostalo nič za čo by niekoho mohli naháňať ak by sa nedopustil žiadného skutku len by povedal čo si myslí.
_________________
Boh nemá náboženstvo. Mahatma Gandhi
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.11.2017 12:43:48   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
len by povedal čo si myslí.
to je tzv IDEOZLOCIN
:lol:
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.11.2017 14:25:57   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Rado Ondrejicek(cynicka obluda) - kaviarensky Mazurek. Akakolvek nahoda fyzicka, mentalna i podoba nekritickeho fanklubu je ciste nahodna :D
https://www.postoj.sk/28387/ako-doba-praje-cynickym-obludam
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.11.2017 14:30:57   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://blog.postoj.sk/28458/tasme-kordy-na-obranu-zien-krestanstva-a-zdraveho-rozumu

Citácia:
Pri úcte k ženám zostaňme ešte chvíľku. V Nemecku zlegalizovali prostitúciu a po pár rokoch zistili, že Nemecko je najväčším bordelom v Európe, kde sa legálne zneužívajú ženy z bývalých sovietskych republík. Médiá sú plné ženskej nahoty a pornografia je tiež legálna (len si vypočujte príbehy bývalých pornoherečiek ako boli sexuálne zneužívané). Ako často sú klasické herečky v bežných filmoch režisérmi a producentami nútené sa pred kamerou alebo na javisku vyzliecť (čo je hrubé a fyzické narušenie ich osobnej intergity) a nikto proti tomu nič nenamieta a len výnimočné ženy takému tlaku odolajú. Poznám jednú takú výnimočnú ženu osobne. Odmietla sa obnažiť v muzikáli, nikto sa jej nikdy nezastal a odvtedy ju už v žiadnom muzikáli ani nikto nevidel. Táto žena si zaslúži obdiv, uznanie a rešpekt, lebo kvôli svojej odvahe vedome obetovala veľkú časť svojej speváckej kariéry. A som hrdý na to, že ju poznám osobne. Zo sexu sa na jednej strane stalo normálne legálne povolanie (k čomu prispela liberálna kaviareň) a na druhej strane sa tu zrazu moralizuje správanie, ktoré má k priamemu sexuálnemu obťažovaniu dosť ďaleko. Nevhodný vtip Kordu je síce neslušný, ale nie je to ani zďaleka znásilnenie. Zaujímavé je, že moralizujú práve tí, ktorá zároveň obhajujú voľný sex a nazývajú puritánmi všetkých ostatných (najmä kresťanov). Logicky konzistentné zostáva zase iba kresťanstvo, ktoré odsudzuje aj prostitúciu aj Kordovo správanie zároveň.
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.11.2017 16:33:28   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Skvely clanok
Zmierenie konzervatívcov a liberálov: mission impossible?
https://www.postoj.sk/28365/zmierenie-konzervativcov-a-liberalov-mission-impossible
Hore
 Profil  
 
Poslať 22.11.2017 12:05:01   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
"objektivita" novinarov ked pisu o Polsku

https://blog.postoj.sk/28534/pripadam-si-ako-zakazana-slobodna-europa
Citácia:
11. novembra prešiel Varšavou tradičný Pochod nezávislosti, ktorým si Poliaci pripomenuli 99. výročie získania slobody spod útlaku Ruska, Nemecka a Rakúsko-Uhorska. Poliaci sú na svoju históriu právom hrdí. V boji za nezávislosť a slobodu položili milióny životov a tento deň všetky tie zápasy symbolicky završuje.
Citácia:
Tento rok bol pochod pokojný, bez incidentov, bitiek či zadržaní. Zúčastnilo sa ho 60 tisíc ľudí, prevažne úplne bežných občanov, ktorí si prišli uctiť pamiatku obetí a tešiť sa zo slobody. Niesli tisíce poľských zástav, modlili sa ruženec, spievali gregoriánsky chorál a iné náboženské piesne.
Citácia:
Pre tých, ktorí chcú počuť a vidieť pravdu, ostávam, zdá sa, bohužiaľ, zase len ja... Už si pripadám takmer ako Slobodná Európa za komunizmu. A čo tí, ktorí berú peniaze za to, že nás majú objektívne informovať? O čom písali po tieto dni? Spomeňte si sami, čo ste o Poľsku čítali uplynulý týždeň. Ale asi nie toto:

Rozpajedený liberál liberálov Guy Verhofstadt vzal na svoje plecia zodpovednosť a rovnako ohnivým zápalom ako onen Mazurek vykričal Poliakom priamo z EP, že „len 300 km od Auschwitz-Birkenau prešiel pochod tisícov fašistov, neonacistov a prívržencov vyzdvihovania bielej rasy...“. Úbohosť? Zlomyseľnosť? Podlosť? Zvrátenosť? Sadizmus?

Ľudia, ktorí sa pochodu zúčastnili a sú potomkami obetí fašistov z 2. Svetovej vojny, Verhofstadta za tieto provokatívne a poľskofóbne útoky žalujú.

Zviditeľnil sa ešte jeden udatný liberál, bývalý hovorca Hillary C. – Jesse Lehrich, ktorý sa s tým „nepáral“ a s prehľadom na Twitteri napísal o 60 tisícoch nacistov pochodujúcich Varšavou.

No a takýchto a podobných hodnotení pochodu bola plná Európa. Aj slovenské mainstreamy, ako inak?

Azda sa Poľsko pomaly ale isto stáva vyvrheľom Európy, Európy čistej, federatívnej, jednomyseľnej, beznárodnej rasy? To má byť náš cieľ?
Hore
 Profil  
 
Poslať 23.11.2017 0:36:50   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Český pedagóg: Trojročné dieťa by malo mať doma najmenej dve povinnosti
Citácia:
“Späť na stromy.” Český pedagóg: Trojročné dieťa by malo mať doma najmenej dve povinnosti

Praha 22. novembra 2017 (HSP/Foto:Pexels)

Podľa českého pedagóga a lektora, ktorý sa zameriava na sebarozvoj a výchovu detí do šiestich rokov, by mali mať deti vo veku troch rokov najmenej dve domáce povinnosti
Ilustračné foto

Marek Herman, český pedagóg a lektor so zameraním na sebarozvoj a výchovu detí do šiestich rokov tvrdí, že trojročné dieťa by malo mať najmenej dve domáce povinnosti. Herman, ktorý prednáša na Palackého Univerzite v Olomouci a na pražskej VŠE, považuje dnešné deti za „prehltené“. Majú toho jednoducho veľa.

„Novým fenoménom doby je nuda: naši miláčikovia sú večne nespokojní, a tak nejak otrávení z podstaty. A my k tomu usporadúvame pedagogické konferencie, aby sme objavili, ako ich čo najlepšie a najradostnejšie motivovať. Aby sme s nimi, pre boha svätého, aspoň nejak pohli,“ píše na webe rodicevitani.cz Herman, autor knihy „Nájdite si svojho marťana“. Podľa neho tu ešte taký pohodlný svet nikdy nebol a to sa odzrkadľuje na deťoch.

„Ja si myslím, že späť na stromy. Musíme sa pozrieť, ako to pôvodne vymyslela matka evolúcia. A tá hovorí dosť jednoznačne: mozog je šťastný, len ak sa usiluje. Je to 7 miliónov starý vzorec. Mozog sa proste musí snažiť. Musí sa tešiť. Musí túžiť. Potom je spokojný. Hodnotu poháru s vodou dáva tá púšť, ktorou ste predtým prešli,“ vysvetľuje Herman.

Pedagóg prišiel so šiestimi bodmi, ako zabezpečiť spokojnosť detí. Po prvé, potrebujú zažiť hlad, smäd, zimu a námahu. Po druhé, potrebujú niečo nemať. Po tretie – potrebujú sa tešiť, aké to bude, ak to nakoniec dostanú. To znamená, že potrebujú nedostať veci hneď. A niektoré veci nedostať vôbec. A posledný bod: musia mať doma povinnosti.

„Inak to nefunguje. Inak sa nudia a zo všetkého je iba „normálka“, pretože sa majú dobre stále,“ píše Herman a pokračuje. „Keď sme pri tých povinnostiach, je treba povedať, že mozog potrebuje začať skoro. Dieťa v troch rokoch by malo mať doma najmenej dve povinnosti, niečo, čo je len jeho. Musí pochopiť, že aby bolo doma dobre, musí prispieť. Dajte im prácu a povinnosti.“ Ako jeden z príkladov uvádza odnesenie šupiek pri šúpaní zemiakov.

“Deväťdesiat deväť odborníkov zo sto (ten jeden bol práve chorý) odporúča: dieťa v troch rokoch by malo mať doma aspoň dve povinnosti,” opakuje na závere Herman.

http://www.hlavnespravy.sk/spat-na-stromy-cesky-pedagog-trojrocne-dieta-doma-malo-mat-najmenej-dve-povinnosti/1215850
Citácia:
Podľa neho tu ešte taký pohodlný svet nikdy nebol a to sa odzrkadľuje na deťoch.

„Ja si myslím, že späť na stromy. Musíme sa pozrieť, ako to pôvodne vymyslela matka evolúcia. A tá hovorí dosť jednoznačne: mozog je šťastný, len ak sa usiluje. Je to 7 miliónov starý vzorec. Mozog sa proste musí snažiť. Musí sa tešiť. Musí túžiť. Potom je spokojný. Hodnotu poháru s vodou dáva tá púšť, ktorou ste predtým prešli,“ vysvetľuje Herman.

Pedagóg prišiel so šiestimi bodmi, ako zabezpečiť spokojnosť detí.
Po prvé, potrebujú zažiť hlad, smäd, zimu a námahu.
Po druhé, potrebujú niečo nemať.
Po tretie – potrebujú sa tešiť, aké to bude, ak to nakoniec dostanú.
To znamená, že potrebujú nedostať veci hneď.
A niektoré veci nedostať vôbec.
A posledný bod: musia mať doma povinnosti.


„Inak to nefunguje. Inak sa nudia a zo všetkého je iba „normálka“, pretože sa majú dobre stále,“ píše Herman a pokračuje. „Keď sme pri tých povinnostiach, je treba povedať, že mozog potrebuje začať skoro. Dieťa v troch rokoch by malo mať doma najmenej dve povinnosti, niečo, čo je len jeho. Musí pochopiť, že aby bolo doma dobre, musí prispieť. Dajte im prácu a povinnosti.“
Hore
 Profil  
 
Poslať 23.11.2017 17:08:10   Re: Gender ideológia
 
Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Český pedagóg: Trojročné dieťa by malo mať doma najmenej dve povinnosti
Citácia:
“Späť na stromy.” Český pedagóg: Trojročné dieťa by malo mať doma najmenej dve povinnosti

Praha 22. novembra 2017 (HSP/Foto:Pexels)

Podľa českého pedagóga a lektora, ktorý sa zameriava na sebarozvoj a výchovu detí do šiestich rokov, by mali mať deti vo veku troch rokov najmenej dve domáce povinnosti
Ilustračné foto

Marek Herman, český pedagóg a lektor so zameraním na sebarozvoj a výchovu detí do šiestich rokov tvrdí, že trojročné dieťa by malo mať najmenej dve domáce povinnosti. Herman, ktorý prednáša na Palackého Univerzite v Olomouci a na pražskej VŠE, považuje dnešné deti za „prehltené“. Majú toho jednoducho veľa.

„Novým fenoménom doby je nuda: naši miláčikovia sú večne nespokojní, a tak nejak otrávení z podstaty. A my k tomu usporadúvame pedagogické konferencie, aby sme objavili, ako ich čo najlepšie a najradostnejšie motivovať. Aby sme s nimi, pre boha svätého, aspoň nejak pohli,“ píše na webe rodicevitani.cz Herman, autor knihy „Nájdite si svojho marťana“. Podľa neho tu ešte taký pohodlný svet nikdy nebol a to sa odzrkadľuje na deťoch.

„Ja si myslím, že späť na stromy. Musíme sa pozrieť, ako to pôvodne vymyslela matka evolúcia. A tá hovorí dosť jednoznačne: mozog je šťastný, len ak sa usiluje. Je to 7 miliónov starý vzorec. Mozog sa proste musí snažiť. Musí sa tešiť. Musí túžiť. Potom je spokojný. Hodnotu poháru s vodou dáva tá púšť, ktorou ste predtým prešli,“ vysvetľuje Herman.

Pedagóg prišiel so šiestimi bodmi, ako zabezpečiť spokojnosť detí. Po prvé, potrebujú zažiť hlad, smäd, zimu a námahu. Po druhé, potrebujú niečo nemať. Po tretie – potrebujú sa tešiť, aké to bude, ak to nakoniec dostanú. To znamená, že potrebujú nedostať veci hneď. A niektoré veci nedostať vôbec. A posledný bod: musia mať doma povinnosti.

„Inak to nefunguje. Inak sa nudia a zo všetkého je iba „normálka“, pretože sa majú dobre stále,“ píše Herman a pokračuje. „Keď sme pri tých povinnostiach, je treba povedať, že mozog potrebuje začať skoro. Dieťa v troch rokoch by malo mať doma najmenej dve povinnosti, niečo, čo je len jeho. Musí pochopiť, že aby bolo doma dobre, musí prispieť. Dajte im prácu a povinnosti.“ Ako jeden z príkladov uvádza odnesenie šupiek pri šúpaní zemiakov.

“Deväťdesiat deväť odborníkov zo sto (ten jeden bol práve chorý) odporúča: dieťa v troch rokoch by malo mať doma aspoň dve povinnosti,” opakuje na závere Herman.

http://www.hlavnespravy.sk/spat-na-stromy-cesky-pedagog-trojrocne-dieta-doma-malo-mat-najmenej-dve-povinnosti/1215850
Citácia:
Podľa neho tu ešte taký pohodlný svet nikdy nebol a to sa odzrkadľuje na deťoch.

„Ja si myslím, že späť na stromy. Musíme sa pozrieť, ako to pôvodne vymyslela matka evolúcia. A tá hovorí dosť jednoznačne: mozog je šťastný, len ak sa usiluje. Je to 7 miliónov starý vzorec. Mozog sa proste musí snažiť. Musí sa tešiť. Musí túžiť. Potom je spokojný. Hodnotu poháru s vodou dáva tá púšť, ktorou ste predtým prešli,“ vysvetľuje Herman.

Pedagóg prišiel so šiestimi bodmi, ako zabezpečiť spokojnosť detí.
Po prvé, potrebujú zažiť hlad, smäd, zimu a námahu.
Po druhé, potrebujú niečo nemať.
Po tretie – potrebujú sa tešiť, aké to bude, ak to nakoniec dostanú.
To znamená, že potrebujú nedostať veci hneď.
A niektoré veci nedostať vôbec.
A posledný bod: musia mať doma povinnosti.


„Inak to nefunguje. Inak sa nudia a zo všetkého je iba „normálka“, pretože sa majú dobre stále,“ píše Herman a pokračuje. „Keď sme pri tých povinnostiach, je treba povedať, že mozog potrebuje začať skoro. Dieťa v troch rokoch by malo mať doma najmenej dve povinnosti, niečo, čo je len jeho. Musí pochopiť, že aby bolo doma dobre, musí prispieť. Dajte im prácu a povinnosti.“
A keď som zažil všetky body ako dieťa a vôbec ma to nerobí spokojným tak čo teraz? Podľa mňa to je hlúposť. Spokojnosť vôbec nezávisí od toho či máš niečoho málo alebo veľa. To je o vnútornom postoji. Toto zasa písal nejaký hypotetik.
_________________
Boh nemá náboženstvo. Mahatma Gandhi
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1833 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 123  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: