Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 125 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Autor Správa
Poslať 14.08.2016 19:30:30   Re: Peklo

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18335 príspevkov
historix píše:
legionar píše:
historix píše:
legionar píše:
historix píše:
Ludia, poznajuc zakon - nezabijes, ho nechaju nazive.
To je iba "chyba v systeme" ... :lol:
Pre niekoho mozno chyba... Skusme priklad vraha rozvinut dalej. Preco by vlastne masovy vrah, ak vraj neexistuje ziaden pevny moralny bod, mal byt sudeny a odsudeny? Aj on ma predsa nejake priciny svojho spravania, nejake dovody, ma nejake potreby, ktore potreboval uspokojit. On ma svoje predstavy o tom, co je spravne a dobre a co nie. Preco nemoze vrazdit ? Lebo je to napisane v zakonoch ? A su zakony dobre ? Boli Norimberske rasove zakony dobre ?
Pretoze sa na tom vacsina dohodne. Bodka. :D
Neexistuje ziaden "pevny moralny bod"!
Vzdy to bola iba vseobecna dohoda daneho spolocenstva, prejav danej kultury.
A Albansku je dodnes platna "krvna pomsta".
Moslimovia dodnes uznavaju a praktikuju "vrazdu zo cti".
Aztekovia prinasali bohom ludske obete.
Pre nich to bol "pevny moralny bod" - ved boh si predsa zasluzi tu najvacsiu obetu, ci nie ?
Takze aky pevny moralny bod ?
Na druhej strane - RKC trest smrti v niektorych pripadoch uznava ... (nebohy OO by Ti o tom vedel povedat svoje) ;)

Legionar, ale sa krutis stale dokola. Takze sa nedozviem, co je dobre. ;-)
Ze sa na tom zhodne vacsina, nie je spravna odpoved - to by sme museli schvalovat tretiu risu, alebo krvave obety aztekov...
Odkial vies, ze to "nie je spravna odpoved" ?
Iba z toho, ze Ty sam si si zaviedol (=prebral) ucenie, ze nieco "je dobre" a nieco "je zle" - a basta.
Ako mozes povedat, ze ja sa krutim ? ;)
V com akoze ? :roll:
Ja Ti predsa NIKDY nemozem povedat, co je "absolutne dobre", pretoze tvrdim, ze to je "dohoda spolocnosti" (pripadne "stav spolocnosti", do ktoreho sa posobenim roznych vplyvov a vlastneho vnutorneho vyvoja dostala) - ergo NIC ABSOLUTNEHO !
Takze ma ani na taku hlupost nenavadzaj, na to Ti predsa nemozem skocit ... :lol:

Poslať 14.08.2016 20:37:56   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3723 príspevkov
Takže keď sa spoločnosť dohodne, že vajce je hranaté, tak to bude tak. Lebo objektívna pravda podľa teba nejestvuje. Lepšie povedané nejestvuje najmä v morálnej oblasti. V prírodných vedách sa objektívna pravda ustaľuje jednoduchšie, na tom saz zhodneme. V spoločenských vedách je veľa vecí na dohode spoločnosti. Ale teologická veda je veda, ktorá hovorí o zjavených pravdách, vrátane tých, čo sú v oblasti morálky. Tu nejde o stanovenie pravdy na základe nejakého ľudského nadania, ani na základe spoločenského konsenzu. Zjavenie pravdy nadprirodzenou bytosťou, ktorá presahuje ľudské možnosti, dáva slobodnej ľudskej bytosti zjavenie prijať,resp.odmietnuť na základe intuície rozlíšenia, ale o tom potom.

Poslať 15.08.2016 6:44:26   Re: Peklo

napísal 18335 príspevkov
teta píše:
Takže keď sa spoločnosť dohodne, že vajce je hranaté, tak to bude tak. Lebo objektívna pravda podľa teba nejestvuje. Lepšie povedané nejestvuje najmä v morálnej oblasti. V prírodných vedách sa objektívna pravda ustaľuje jednoduchšie, na tom saz zhodneme. V spoločenských vedách je veľa vecí na dohode spoločnosti. Ale teologická veda je veda, ktorá hovorí o zjavených pravdách, vrátane tých, čo sú v oblasti morálky. Tu nejde o stanovenie pravdy na základe nejakého ľudského nadania, ani na základe spoločenského konsenzu. Zjavenie pravdy nadprirodzenou bytosťou, ktorá presahuje ľudské možnosti, dáva slobodnej ľudskej bytosti zjavenie prijať,resp.odmietnuť na základe intuície rozlíšenia, ale o tom potom.
To je ale hruby sofizmus. :lol: A nepochopenie, samozrejme.
Spolocnost sa nedohodne na hranatom vajci. Spolocnost sa moze akurat tak dohodnut, CO S HRANATYM VAJCOM urobi, ak sa nahodou vyskytne.
Ci ho akceptuje, alebo ho rovno rozbije a vyhlasi, ze nikdy neexistovalo, alebo ho bude ignorovat, alebo prerobi vsetky vajcia na hranate atd. atd.
Spolocnost sa dohaduje na svojom chovani, nie na chovani Vesmiru.

Poslať 15.08.2016 8:55:15   Re: Peklo

od 17.12.2004 8:13:53
napísal 3903 príspevkov
legionar píše:
historix píše:
legionar píše:
historix píše:
legionar píše:
historix píše:
Ludia, poznajuc zakon - nezabijes, ho nechaju nazive.
To je iba "chyba v systeme" ... :lol:
Pre niekoho mozno chyba... Skusme priklad vraha rozvinut dalej. Preco by vlastne masovy vrah, ak vraj neexistuje ziaden pevny moralny bod, mal byt sudeny a odsudeny? Aj on ma predsa nejake priciny svojho spravania, nejake dovody, ma nejake potreby, ktore potreboval uspokojit. On ma svoje predstavy o tom, co je spravne a dobre a co nie. Preco nemoze vrazdit ? Lebo je to napisane v zakonoch ? A su zakony dobre ? Boli Norimberske rasove zakony dobre ?
Pretoze sa na tom vacsina dohodne. Bodka. :D
Neexistuje ziaden "pevny moralny bod"!
Vzdy to bola iba vseobecna dohoda daneho spolocenstva, prejav danej kultury.
A Albansku je dodnes platna "krvna pomsta".
Moslimovia dodnes uznavaju a praktikuju "vrazdu zo cti".
Aztekovia prinasali bohom ludske obete.
Pre nich to bol "pevny moralny bod" - ved boh si predsa zasluzi tu najvacsiu obetu, ci nie ?
Takze aky pevny moralny bod ?
Na druhej strane - RKC trest smrti v niektorych pripadoch uznava ... (nebohy OO by Ti o tom vedel povedat svoje) ;)

Legionar, ale sa krutis stale dokola. Takze sa nedozviem, co je dobre. ;-)
Ze sa na tom zhodne vacsina, nie je spravna odpoved - to by sme museli schvalovat tretiu risu, alebo krvave obety aztekov...
Odkial vies, ze to "nie je spravna odpoved" ?
Iba z toho, ze Ty sam si si zaviedol (=prebral) ucenie, ze nieco "je dobre" a nieco "je zle" - a basta.
Ako mozes povedat, ze ja sa krutim ? ;)
V com akoze ? :roll:
Ja Ti predsa NIKDY nemozem povedat, co je "absolutne dobre", pretoze tvrdim, ze to je "dohoda spolocnosti" (pripadne "stav spolocnosti", do ktoreho sa posobenim roznych vplyvov a vlastneho vnutorneho vyvoja dostala) - ergo NIC ABSOLUTNEHO !
Takze ma ani na taku hlupost nenavadzaj, na to Ti predsa nemozem skocit ... :lol:
Odkial viem ? Ved z tych prikladov, co som uviedol, je uplne zrejme, ze to nie spravna odpoved !

Ak to trochu prezeniem, tak v Tvojom svete by sa vrah Tvojej rodiny mohol citit v base ako disident... :oops:

Som rad, ze si myslim, ze svet funguje inak. ;-)

Poslať 15.08.2016 9:04:04   Re: Peklo

napísal 18335 príspevkov
historix píše:
Ak to trochu prezeniem, tak v Tvojom svete by sa vrah Tvojej rodiny mohol citit v base ako disident... :oops:
Ako sa citi vrah, to je jeho vec. Podstatne je, aby VISEL ... :D
Skoda, ze momentalne plati "dohoda", ze je IBA v base (ak vobec!) ... :roll:

Poslať 15.08.2016 10:35:38   Re: Peklo

od 11.03.2015 21:18:50
napísal 65 príspevkov
l1ve_D píše:
historix píše:
Zapadny svet pomalicky vymiera, aj preto, ze tam pomalicky vymiera krestanstvo.
Západný svet nevymiera pre vymieranie kresťanstva. Veď ho je všade dosť. Ale preto, že mladé rodiny nie sú podporované a motivované mať deti. Viď napr aj tú našu SR. Kde sa len dá hodiť poleno pod nohy mladej rodine tam to štát spraví. Len istí ľudia si spravili biznis z rodenia. Určite vieš na koho narážam.
Západní svět vymírá protože žije v blahobytu. Proč ztrácet čas a otravovat se výchovou dětí když všude se nám nabízí různé lákavé zážitky, radosti, konzumerismus což je všechno vlastně sobectví a odpadnutí od Boha.

Poslať 15.08.2016 10:56:00   Re: Peklo

napísal 18335 príspevkov
gabriel1 píše:
l1ve_D píše:
historix píše:
Zapadny svet pomalicky vymiera, aj preto, ze tam pomalicky vymiera krestanstvo.
Západný svet nevymiera pre vymieranie kresťanstva. Veď ho je všade dosť. Ale preto, že mladé rodiny nie sú podporované a motivované mať deti. Viď napr aj tú našu SR. Kde sa len dá hodiť poleno pod nohy mladej rodine tam to štát spraví. Len istí ľudia si spravili biznis z rodenia. Určite vieš na koho narážam.
Západní svět vymírá protože žije v blahobytu. Proč ztrácet čas a otravovat se výchovou dětí když všude se nám nabízí různé lákavé zážitky, radosti, konzumerismus což je všechno vlastně sobectví a odpadnutí od Boha.
Neviem, ci je to zrovna odpadnutim od Boha, ale tym sebectvom a "honbou za pozitkami a zazitkami" to urcite je ... :cry:

Poslať 24.12.2018 22:13:15   Re: Peklo

od 24.12.2018 21:42:08
napísal 23 príspevkov
Milá Laura,....na internete je vela videí o pekle a i článkov a čuduj sa svete, mnohé sú navzájom rozporuplné.
A také sú aj práce teológov a videnia mnohých "svätcov". Každý tvrdí o pekle niečo iné.
Ak napríklad budem uvažovať nad videním sestry Faustíny Kowalskej o pekle,čo je cirkvou schválené, aj tak nemôžem súhlasiť s jej tvrdeniami, ktoré sú v hrubom rozpore s Písmom.
A sú v rozpore aj s tvrdeniami iných.
Celá ľudská tragédia hriešnika,ktorý odmieta Boha,alebo ho uctieva nesprávne je vyjadrená v prostej ,jednej vete z Písma:
"Plat za hriech je smrť". Rim.6:23
Boh nepodmieňuje to,že ho každý človek môže slobodne uctievať hrozbou nekonečného trestu.
To by bol nemúdry a neláskavý Boh, a aj nespravodlivý. A taký ON nie je.
Bolo by to presne ako vydieranie:..."bud ma budeš uctievať,alebo sa budeš trápiť po celú večnosť v pekle"!
Tým by bola narušená naša slobodná vôľa, a sotva by niekto chcel uctievať takého Boha.
Všetky biblické narážky o "ohni,trápení,mukách" sú len obrazné vyjadrenia Písma ,ktoré poukazujú na skutočnosť,že hriešnici,zlí ľudia nebudú existovať. A tudiž ani nemôžu trpieť. Proste budú zničení, a výraz -"druhá smrť" poukazuje ,že tento stav bude definitívny.
A v konečnom dôsledku, biblické výrazy:"šeol,hádes"/nesprávne -peklo/ nikdy neznamenajú ,neopisujú nejaké miesto večného trápenia. Hádes je proste miesto kam idú všetci dobrí aj zlí./záhrobie,ríša smrti/
A výhoda dobrých je v tom,že budú vzkriesení v "posledný deň".
Som pevne presvedčený,že náuka o večnom treste,mukách/pekle/ nestavia Boha lásky do priaznivého svetla, a určite tým Bohu nerobíme radosť. Boh Biblie sa totiž nemstí!

Poslať 25.12.2018 14:36:51   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

napísal 3723 príspevkov
Druhá smrť je len o večnom umieraní z nedostatku Boha, ktorý slobodná vôľa naveky odmieta a zavrhuje.

Duša človeka je nesmrteľná. Vyplýva to z inych statí sv. Písma, napríklad kde Ježiš hovorí o pekle ako mieste, kde oheň nezhasina a červ neumiera. Mk 9,48

Poslať 27.12.2018 14:00:56   Re: Peklo

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3748 príspevkov
Milano Shagara píše:
Boh nepodmieňuje to,že ho každý človek môže slobodne uctievať hrozbou nekonečného trestu.
To by bol nemúdry a neláskavý Boh, a aj nespravodlivý. A taký ON nie je.
To je tvoj osobný pohľad, ktorý neznesie pravdu.
Boh stvoril človeka preto, aby bol kráľom a kňazom a aby mu bol poslušný. Ktokoľvek nerobí to na čo bol stvorený je pre Boha nepoužiteľný = je "zahubený". Ako keď je nepoužiteľná tvoja fľaša na vodu, potom ju vyhodíš. A rovnako bude vyhodený do Božieho koša - do pekla - každý Bohu nepoužiteľný človek.
Slobodná vôľa nie je na to, aby si žil nespravodlivo, ale aby si konal ako Boh a v súlade s Božou vôľou. Boh je najvyššia autorita a ak ju nemáš v úcte, potom si úplne mimo. Preto Boh poslal svojho syna Ježiša krista aby naša nepoužiteľnosť bola recyklovaná, aby si mohol znovu byť pre Boha použiteľný. A kto sa dá Bohom recyklovať, ten ostane. Všetci ostatní budú vyhodení von do tmy.

Milano Shagara píše:
Všetky biblické narážky o "ohni,trápení,mukách" sú len obrazné vyjadrenia Písma ,ktoré poukazujú na skutočnosť,že hriešnici,zlí ľudia nebudú existovať. A tudiž ani nemôžu trpieť. Proste budú zničení, a výraz -"druhá smrť" poukazuje ,že tento stav bude definitívny.
Úplne si v protiklade s tým, čo hovoril sám Ježiš. On hovoril, že ide o miesto večných múk, kde je plač a škrípanie zubami. Tu nič nekončí, ale trvá naveky.

Milano Shagara píše:
A v konečnom dôsledku, biblické výrazy:"šeol,hádes"/nesprávne -peklo/ nikdy neznamenajú ,neopisujú nejaké miesto večného trápenia. Hádes je proste miesto kam idú všetci dobrí aj zlí./záhrobie,ríša smrti/
Kniha zjavenia nám hovorí o 3 miestach kde sú tí, ktorí zomrú - smrť, peklo a more a potom je ešte miesto svätých pred Božím trónom. V posledný deň smrť, peklo a more vydajú svojich mŕtvych a začne súd.

Milano Shagara píše:
A výhoda dobrých je v tom,že budú vzkriesení v "posledný deň".
Opäť prekrúcaš písmo.
Vzkriesení budú všetci. Jedni na život, jedni na smrť. Na večný život a na večnú smrť.

Milano Shagara píše:
Som pevne presvedčený,že náuka o večnom treste,mukách/pekle/ nestavia Boha lásky do priaznivého svetla, a určite tým Bohu nerobíme radosť.
Boh sa nemusí stavať do tvojho svetla. Boh sám je svetlo a v tebe je tma.
Na Bohu musíme v prvom rade hľadať jeho spravodlivosť, ako nám to povedal Ježiš a všetko pochopíme len skrze jeho spravodlivosť aj jeho lásku.
Bez Božej spravodlivosti nedokážeš pochopiť jeho lásku. A vidno, že tomu ani zďaleka nerozumieš.

Milano Shagara píše:
Boh Biblie sa totiž nemstí!
Trepeš.
Rim 12,19
Nepomstite sa sami, milovaní, ale ponechajte miesto hnevu; veď je napísané: "Mne patrí pomsta, ja sa odplatím," hovorí Pán.

V knihe zjavenia hovorí o veľkom dni jeho hnevu, kedy potrestá a pomstí každú nespravodlivosť. A všetci sa na to veľmi tešíme.

A presne v tom bude naša trpezlivosť v čase veľkého súženia, že sa môžeme spoľahnúť na Božiu spravodlivosť a pomstí každú neprávosť.
Zjv 13,10 Kto má ísť do zajatia, pôjde do zajatia. Kto má byť zabitý mečom, musí byť mečom zabitý. V tomto je trpezlivosť a viera svätých.

Zjv 14,10-12 ... aj ten bude piť z vína Božieho hnevu, nezriedeného, naliateho do čaše jeho hnevu, a bude mučený ohňom a sírou pred svätými anjelmi a pred Baránkom. A dym ich múk bude stúpať na veky vekov a nebudú mať oddychu vo dne v noci tí, čo sa klaňajú šelme a jej obrazu, ani ten, kto by prijal znak jej mena." V tomto je trpezlivosť svätých, ktorí zachovávajú Božie prikázania a vieru v Ježiša.

Poslať 27.12.2018 16:48:46   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Citácia:
na internete je vela videí o pekle a i článkov a čuduj sa svete, mnohé sú navzájom rozporuplné.
A také sú aj práce teológov a videnia mnohých "svätcov". Každý tvrdí o pekle niečo iné.
teza o konecnosti pekla je napad dvoch evanjelickych teologov zo zaciatku 20 storocia (mena si nepamatam)
prevzali to od nich adventisti 7 dna a jehovisti, ostatni nie
O com je naozaj na internete kopec nazorov tak to su nazory ako bude konkretne prebiehat koniec sveta, ale zakladne nazory na peklo su len dva
tento a klasicky.
nevylucujem ze na internete je vela clankov od jehovistov, ale zakladnych druhov nazorov su len tieto dva: klasicky a jehovisticky
bavime sa o krestanskych nazoroch, ine sem nemiesaj!!!

Poslať 31.12.2018 16:30:09   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

napísal 3723 príspevkov
V peklo verili aj staroveké národy aj bez svetla kresťanského zjavenia. Gréci mali Boha podsvetia Hadesa. Bol o tom pekný dokument v telke.

Poslať 31.12.2018 22:40:06   Re: Peklo

napísal 18335 príspevkov
teta píše:
V peklo verili aj staroveké národy ...
Takze je uz snad nacase s tym prestat, nie ? :D

Poslať 01.01.2019 1:15:21   Re: Peklo

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 12164 príspevkov
Citácia:
Takze je uz snad nacase s tym prestat, nie ? :D
co ta vedie k tejto myslienke?

Poslať 02.01.2019 14:47:58   Re: Peklo

od 24.12.2018 21:42:08
napísal 23 príspevkov
Laura,peklo neexistuje. Peklo je absurdná,nebiblická náuka,ktorá veľmi dehonestuje Boha lásky.
Peklo je len prívesok náuky o nesmrteľnej duši,....čo je tiež nebiblická predstava. A nakoľko sa nevedelo čo s nesmrteľnými,hriešnymi dušami,tak sa muselo vynájsť miesto,kam by sa uskladnili.
Tu si len niekto zamenil biblický hádes s pohanským,Gréckym hádesom.
Peklo je asi taký nezmysel ako trojhlavý pes Kerberos,ktorý údajne strážil vchod do toho pohanského hádesu.
Kresťan používa "silu rozumu", a slová živého Boha, nie Grécku filozofiu.

[ Príspevkov: 125 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť