Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa

od 06.08.2015 9:43:00
napísal 10 príspevkov
Citácia:
Aby sa poznanie ktoré nám Boh odovzdal zachovalo vyvolil si národ, ktorý nemal šancu na prežitie bez nadprirodzenej pomoci
To je pre mňa nové a dali by sa týmto zodpovedať niektoré jej otázky. :)

Citácia:
Detaily sú zaujímavé akurát tak pre historikov, teológov a (prepáč) rýpalov.
S tým rýpaním súhlasím. Bolo by dobré vedieť, prečo to niektorí ľudia robia. Mne zatiaľ napadli tri možné príčiny:
1. nedostatok pokory
2. neochota (nechuť) žiť podľa viery a snaha ospravedlniť si svoje konanie pred sebou
3. slabé základy položené v detstve

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17999 príspevkov
skalka píše:
Citácia:
Aby sa poznanie ktoré nám Boh odovzdal zachovalo vyvolil si národ, ktorý nemal šancu na prežitie bez nadprirodzenej pomoci
Ake "poznanie", prosim Vas ?
Pojem "poznanie" zahrna uplne ine veci ... :)
skalka píše:
Citácia:
S tým rýpaním súhlasím. Bolo by dobré vedieť, prečo to niektorí ľudia robia. Mne zatiaľ napadli tri možné príčiny:
1. nedostatok pokory
2. neochota (nechuť) žiť podľa viery a snaha ospravedlniť si svoje konanie pred sebou
Co tak pridat 0. Zdravy rozum ? :)

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3770 príspevkov
legionar píše:
Legi, zdravý rozum predsa neodporuje viere. Tie otázky ktoré spochybňujú Bibliu sú alebo zlomyslené, alebo nepochopili čo Biblia je a čo nie je a považujú ju za učebnicu prírodovedy a histórie (hoci určité historické fakty obsahuje) Možno je to tak že nie sú schopní prekročiť svoj tieň a zámerne hladajú v Biblii potvrdenie svojich pochybností, nepochopenia alebo ospravedlnenie svojich zlých skutkov a pochybení

Ak by zdravý rozum odporoval viere nebol by medzi vedcami (exaktné vedy) jediného veriaceho. Sám vieš že to tak nie je a nemôžeš uprieť že by im chýbal zdravý rozum. Ved aj medzi nositelmi Nobelovej ceny sú veriaci. Žeby aj im chýbal zdravý rozum?

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Citácia:
tym sa nemysli prirodovedne poznanie, ale duchovne poznanie, v tom je Biblia jedinecna a autenticka
toto duchovne poznanie vsak vyjadruje aj cez rozne miestne myty a pirbehy tej doby

Citácia:
V podstate Starý zákon je dôležitý len v tom že učí základné pravdy:
nie je to tak, SZ je predobraz pre NZ
treba ho vsak chapat ocami tej doby a okrem toho Boh je ten kto zivot dal a urcuje aj jeho dlzku - ma teda aj pravo ho vziat ak uzna za vhodne
nemozeme na neho davat ludske kriteria

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
skalka píše:
Citácia:

Citácia:
1. nedostatok pokory
K tomuto aj keď to je offtopic sa vyjadrím za seba aby si mala pohľad aj z druhej strany. Možno ti to niečo pomôže.
4. Negatívne životné skúsenosti.
5. Vychádzanie z iných premís.
6. Nepresvedčivé argumenty cirkvi/veriacich pričom sám som bol veriaci.
Mal som možnosť porovnať vieru a nevieru keďže v mojej rodine je to cca pol na pol.
7. Autorita cirkvi sa mi nejaví ako autorita. Pôsobí na mňa opačne ako anti autorita.

Samozrejme by ma potešilo ak to vezmete iba ako môj názor a vnímanie. Nerýpem. Ak by niekoho zaujímalo viac nemám problém diskutovať ale bez zbytočných útokov a agresie. Sám som sa v tom dúfam trochu polepšil a nechcem aby niekto opakoval moje chyby.

napísal 17999 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
tym sa nemysli prirodovedne poznanie, ale duchovne poznanie, v tom je Biblia jedinecna a autenticka
Poznanie je len jedno - bud viem, alebo neviem (na nejakej urovni, samozrejme - a ta sa furt posuva).
Vsetko ostatne su iba dohady, alebo viera ...

misojogi píše:
okrem toho Boh je ten kto zivot dal a urcuje aj jeho dlzku - ma teda aj pravo ho vziat ak uzna za vhodne
nemozeme na neho davat ludske kriteria
Toto je logicky nemysel, ktory som napadol uz niekolkokrat.
Ked Ty niekomu nieco DAS, vravis, ze MAS PRAVO mu to podla svojej lubovole zase vziat ?!
Ak ano, nechci vediet, co si o Tebe pomyslim ... :)

napísal 17999 príspevkov
misionar3 píše:
legionar píše:
Legi, zdravý rozum predsa neodporuje viere. Tie otázky ktoré spochybňujú Bibliu sú alebo zlomyslené, alebo nepochopili čo Biblia je a čo nie je a považujú ju za učebnicu prírodovedy a histórie (hoci určité historické fakty obsahuje) Možno je to tak že nie sú schopní prekročiť svoj tieň a zámerne hladajú v Biblii potvrdenie svojich pochybností, nepochopenia alebo ospravedlnenie svojich zlých skutkov a pochybení
Ak by zdravý rozum odporoval viere nebol by medzi vedcami (exaktné vedy) jediného veriaceho. Sám vieš že to tak nie je a nemôžeš uprieť že by im chýbal zdravý rozum. Ved aj medzi nositelmi Nobelovej ceny sú veriaci. Žeby aj im chýbal zdravý rozum?
Ten zdravy rozum som pridal ako "nulty" bod k zoznamu PRICIN, preco niektori ludia nieco vobec spochybnuju, ktore tu uviedla skalka ... ;)
Na druhej strane - ja si myslim, ze zdravy rozum v istom zmysle musi vzdy odporovat viere !
Inak by zase neexistovali medzi veriacimi "duchovne zapasy" a "pochybnosti" ... ;)
Takze "stav" cloveka zrejme zavisi od momentalneho pomeru medzi jeho "zdravym rozumom" a jeho "vierou".

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11025 príspevkov
Citácia:
Ked Ty niekomu nieco DAS, vravis, ze MAS PRAVO mu to podla svojej lubovole zase vziat ?!
mas pravdu je to naozaj zjednodusene tvrdenie, takze ho treba upresnit
ale fakt je taky ze vsetko co tu mas na zemi mas len prepozicane na nejaku dobu a ty si len spravca - este aj dlzku Tvojho zivota mas prepozicanu = danu k dispozicii na urcitu dobu
a tu dlzku zivota urcuje Boh tym ze riadi dejiny
ma teda aj pravo Ti ho skratit alebo predlzit podobne ako majtel ma pravo predlzit prenajom nehnutelnosti alebo dat predcasnu vypoved

napísal 17999 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
mas pravdu je to naozaj zjednodusene tvrdenie, takze ho treba upresnit
ale fakt je taky ze vsetko co tu mas na zemi mas len prepozicane na nejaku dobu a ty si len spravca - este aj dlzku Tvojho zivota mas prepozicanu = danu k dispozicii na urcitu dobu
a tu dlzku zivota urcuje Boh tym ze riadi dejiny
ma teda aj pravo Ti ho skratit alebo predlzit podobne ako majtel ma pravo predlzit prenajom nehnutelnosti alebo dat predcasnu vypoved
To uz je logickejsie. :)
Potom vyvstava otazka, ci som vobec o to stal, aby mi zivot bol "prepozicany" za takychto podmienok ...
Ja by som do takehoto "rizikoveho podnajmu" teda nesiel.

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
legionar píše:
Potom vyvstava otazka, ci som vobec o to stal, aby mi zivot bol "prepozicany" za takychto podmienok ...
Ja by som do takehoto "rizikoveho podnajmu" teda nesiel.
Máš to lautr jedno, či si dostal život "do prenájmu" od Boha, alebo neosobnej Prírody. Lebo aj tá ti ho môže kedykoľvek vziať (stačí, aby sa v tvojom tele zbláznilo niekoľko buniek, alebo aby na Zem dopadol asteroid, či vybuchla niekde sopka). Takže tu si nevyberieš. Príroda sa ťa tiež nepýtala, či ten život chceš. Ale! Boh prišiel s ponukou, že ti dá život natrvalo pri dodržaní určitých podmienok. A aby sa ťa na to mohol spýtať, musel ťa najprv do života uviesť. Svojim pozemským životom dávaš na Božiu otázku odpoveď.
Požadovať, aby všetko pasovalo s mojou či tvojou logikou je smiešne. Žijem s manželkou už pekných pár rokov a v určitých veciach sa naša logika stále líši. A to sme si najbližší. Nájsť logiku v Božích počinoch, ktoré vychádzajú z absolútneho poznania je pri našom obmedzenom poznaní nemožné. Nemôžeš vyriešiť jednoduchú rovnicu o viacerých neznámych, ak nemáš sústavu rovníc.

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3656 príspevkov
skalka píše:
Dobrý deň,
mám jeden problém. Som v kontakte s jednou mladou slečnou, asi 20-ročnou, ktorá sa rozhodla hľadať Boha mimo svoju cirkev. Naživo sme sa stretli len raz, občas si vymeníme e-maily. Uvažuje o konvertovaní na inú vieru, ktorá bude mať "logické, nie len naučené pravidlá". Pre lepšie pochopenie problému uvádzam úryvok z jej e-mailu:
"ale ja musím hľadať,,, lebo momentálne som v kresťanstve nasla par fajn ľudí ale i kopu predsudkov, ohovárani, odsudzovani a posudzovaní ľudí inej viery a "ukazovani-prikazovani" I'm co je správne... A toto podľa mňa nie je správne. Boh by sa takto nikdy nezachoval. Tak ako nikdy nepovedal ze len kresťanstvo je to správne.."
Trápi ma to a neviem, čo jej na to odpísať, pretože k tomuto rozhodnutiu došla po cca 3-hodinovom rozhovore s kňazom v ich farnosti.
Je super, ze tvoja priatelka takto hlada.
Lebo kto takto uprimne hlada, urcite Boha raz najde.
Je super, ze vie rozlisit co je spravne a co nie, to ju dovedie k pravej Pravde.
Boh miluje uprimnych ludi. A verim, ze skor ci neskor Ho urcite najde.
Krestanstvo je to spravne a jedine, to povedal Jezis, inej cesty niet, ale Jezis aj povedal ze nevidia, nepocuju a srdce maju nechapave aby sa neobratili, aby ich nemohol uzdravit/spasit. Preto je potrebne vidiet, pocut a mat chapave srdce.
Tvoja priatelka podla vsetkeho zacina vidiet a pocut, uz len kusok aby mala aj chapave srdce.
Boh je mudry ucitel, ked sa necha od neho poucit, pride k nemu.
Byt fajn clovekom nestaci. Fajn ludia su aj neveriaci.
Ale je dolezite byt ospravodliveny.

skalka píše:
Ďakujem za privítanie :-) a Vaše rady.
Myslím, že naozaj hľadá a že sa aj snaží zaradiť. Pravdepodobne jej doteraz viera bola podávaná formou príkazov a zákazov bez vysvetľovania, preto v tom hľadá viac, nejakú logiku, ktorá by jej dávala zmysel. Obávam sa, že pôjde ešte ďalej a bude hľadať v budhizme a tak... v tom prípade jej neviem argumentovať katechizmom ani sv. písmom.
Pribeh spasy v bibli je ten najlogickejsi zo vsetkych pribehov.
Tajomstvo evanjelia nie je nieco skryte. Ale ide o zjavene tajomstvo, teda spravu, ktoru moze kazdy poznat v celej jeho logike.
Argumentuj len tym, comu ty sama veris.
Ak je priatelka uprimne hladajuca, lahko odhali logicke nedostatky v inom nabozenstve.
Aj tam su ludia co maju "kopu predsudkov, ohovárani, odsudzovani a posudzovaní", a ona zisti, ze byt veriacim nie je o tom, ze su tam fajn ludia.
Zmeni zmyslanie a bude hladat hlbsiu pravdu. Boziu. Boziu pritomnost, kde je vztah ona a Boh.

skalka píše:
Ešte raz ďakujem všetkým za príspevky a rady, pomohlo to. To, čo som tu predostrela bolo vysvetlené a pochopené.
Avšak ukázalo sa, že je tu toho oveľa viac, s čím nesúhlasí, a vďaka tomu je nepriateľsky nastavená nielen proti cirkvi. Na mnohých miestach v Starom zákone nesúhlasí s konaním Boha, preto si myslí, že Starý zákon nie je o Bohu, ale o inej, oveľa vyspelejšej civilizácii, ktorá v minulosti využívala ľudí i zem. Súhlasí s Novým zákonom, ale Starý zákon jej nedáva logiku, odmieta Boha v takom kontexte ako je opísaný v Starom zákone.
Nesuhlasi s tym, pretoze tomu nerozumie.
Ak este akceptuje Jezisa, nech si precita pribeh dvoch ucenikov, co isli do Emauz.
Jezis im otvoril mysel, aby porozumeli pismu.
To je nieco, co potrebujeme vsetci - aby nam Jezis otvoril mysel, aby sme porozumeli pismu.
Jezis to rad urobi, kazdemu kto o to stoji.
Nech si prosi aby jej Jezis otvoril mysel, aby porozumela pismu, tak ako tym dvom ucenikom.
Ani oni mnohemu nechapali, nie je to nic neobvykle, ak aj my nechapeme.
V zalme Boh hovori, ze nam bude dovernym priatelom a zjavi nam svoju zmluvu.
A Bozie Slovo je pravdive a trva na veky, preto kazdy kto si prosi dostane.

skalka píše:
Začalo jej to vŕtať hlavou, keď si čítala Starý zákon. ... Doviedli ju k tomu tieto časti:

18 Všetok ľud pozoroval hrmenie a blesky, zvuk rohov a dymiaci vrch, chvel sa od strachu a vzďaľoval sa
2 "Povedz Izraelitom, aby vyberali pre mňa dary. Od každého, kto dá dobrovoľne vyberte dar pre mňa!
3 Takéto dary máte od nich prijať: Zlato, striebro a meď,4 belasý a červený purpur, karmazín, jemné plátno a kozie súkno,5 baranie kože, tachášové kože, akáciové drevo,6 olej do lampy, voňavky do oleja na pomazanie a do voňavého kadidla,7 ónyxové kamene a iné drahokamy na vyloženie efódu a náprsníka.
a pod.
Vytrhnut z kontextu sa da vselico, v biblii je tiez cast, kde sa pise, ze Boha niet.
Nech hlada najskor to aby porozumela tomu co urobil Jezis.
Pavol hovori "Rozhodol som sa bratia poznat medzi vami len Jezisa Krista a to ukrizovaneho".
To znamena ze toto poznanie je velmi zakladne a dolezite.
Jezis povedal, hladajte najskor Bozie kralovstvo a jeho spravodlivost a vsetko ostatne dostanete navyse.
Preto nech hlada najskor Bozie kralovstvo a jeho spravodlivost a vsetko ostatne dostane navyse - aj chapanie stareho zakona.
Poznat vyznam a pravdu o tom preco bol Jezis ukrizovany a ako sa to vztahuje na mna a aky to ma vyznam pre moj zivot.
Bolo by super, keby sa rozhodla hladat tu.
Potom porozumie aj staremu zakonu.

Pamataj vsak nato, ze nik nemoze prist k Jezisovi bez toho aby ho najskor nepritiahol Jeho Otec.
Boh je ten, ktory nas poucuje, ale je to aj na nas, aby sme sa my dali poucit.
Ked chceme v nasom ludskom svete mat co najlepsie poznanie, tak si vyberame tych najlepsich ucitelov, skumame referencie skoly a pod.
Preco to nerobime aj vtedy ked sa to tyka duchovneho "studia" ?
Verim, ze ked "mame nos" na najlepsich ucitelov matematiky, tak "mame aj nos" na najlepsich ucitelov Pravdy Bozej.

Kto je taky ucitel ? Jezis povedal vtedy ste mojimi ucenikmi, ked zachovavate to co vam hovorim.
Tiez povedal ze kto zotrva v mojom Slove, spozna Pravdu a Pravda ho vyslobodi.
Nech hlada vo svojom okoli, takeho ucitela, na ktorom aj vidno, ze zije to co hovori.
Robi spravne, ked rozoznava co je pokrytecke a zahadzuje to.
Ale urobi spravnejsie, ked zacne hladat takych ludi, ktori aj ziju vo svojom zivote to co hovoria.

Len nedavno som objavil uzasneho cloveka v ktorom rozoznavam ze to co hovori, naozaj aj zije.
Vola sa Dan Mohler a je z USA.
Ak priatelka rozumie anglicky, odporucam si pozriet jeho videa na youtube.
Ak anglicky nerozumie, zopar otitulkovanych videii v ceskom jazyku su aj tu:
http://www.nove-stvoreni.cz/online-dan-mohler-videa

Zacat by mohla tymto videom:
Dan Mohler - Dobrá zpráva - české titulky
Co je opravdové Evangelium, proč jsme zde, co je křesťanský život...
http://www.nove-stvoreni.cz/online-dan-mohler-dobra-zprava

Dan Mohler - Křesťanství je o proměně
Dan Mohler ve zkratce o tom, že křesťanství je o proměně k tomu, k čemu jsme byli stvořeni - k Božímu obrazu, k Lásce. A jak na to.
http://www.nove-stvoreni.cz/online-dan-mohler-krestanstvi-je-o-promene

Dan Mohler - Stát se Láskou - české titulky
Dan Mohler mluví o smyslu křesťanského života a ukazuje na rozdíl mezi Novým a padlým stvořením
http://www.nove-stvoreni.cz/online-dan-mohler-stat-se-laskou
Prepis zaznamu na citanie:
http://www.nove-stvoreni.cz/ke-cteni-dan-mohler-stat-se-laskou-1
http://www.nove-stvoreni.cz/ke-cteni-dan-mohler-stat-se-laskou-2

Dan Mohler a Todd White - Setkávání se s Bohem - české titulky
Dan Mohler a Todd White odpovídají na otázku:"Jak buduješ svoji víru, případně jaké metody používáš?" Je křesťanství o informacích, doktrínách, obřadech, nebo o reálném a důvěrném vztahu a jednotě s Otcem?
http://www.nove-stvoreni.cz/online-dan-mohler-todd-white-setkavani-se-s-bohem

Dan Mohler - Jaký je Bůh, jaká je Boží vůle? - české titulky
Spousta lidí říká o Bohu spoustu věcí, ale jaký je Bůh? Jaká je Boží vůle?
http://www.nove-stvoreni.cz/online-dan-mohler-jaky-je-buh-jaka-je-bozi-vule

Verim, ze v tychto videach najde odpovede na niektore jej zakladne otazky.
A nielen ona.

napísal 10 príspevkov
skalka píše:
1. nedostatok pokory
l1ve_D píše:
K tomuto aj keď to je offtopic sa vyjadrím za seba aby si mala pohľad aj z druhej strany. Možno ti to niečo pomôže.
Mal som možnosť porovnať vieru a nevieru keďže v mojej rodine je to cca pol na pol.
7. Autorita cirkvi sa mi nejaví ako autorita. Pôsobí na mňa opačne ako anti autorita.
l1ve_D, áno, tých možností je viac. Spomenula som to preto, že keby sa mi podarilo zistiť príčinu, z čoho tá jej nedôvera vychádza, mohla by som sa sústrediť na to podstatné. Vďaka diskusii čo tu prebehla mi to zatiaľ vychádza tak, že sa príliš spolieha na svoj rozum a nedáva priestor viere. Ale asi tam bude aj niečo iné.

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3656 príspevkov
skalka píše:
Spomenula som to preto, že keby sa mi podarilo zistiť príčinu, z čoho tá jej nedôvera vychádza, mohla by som sa sústrediť na to podstatné. Vďaka diskusii čo tu prebehla mi to zatiaľ vychádza tak, že sa príliš spolieha na svoj rozum a nedáva priestor viere. Ale asi tam bude aj niečo iné.
Pricinu zistis najlepsie, ked sa porozpravas s priatelkou. Toto nie je to spravne miesto.
Vsetko ostatne su totiz iba ludske dohady a "sudy".
Jezis povedal aby sme nikoho nesudili, lebo ako budeme my sudit, tak budeme aj my sudeni.
V ludoch mame vidiet vzdy dobry umysel.
Len nech ti nic nevychadza z toho co tu bolo povedane, ale sa s nou v laske rozpravaj.
Odsudenie je prave to co tvoju priatelku zenie von a to je to posledne co potrebuje.
Rozum je to prve miesto, kde clovek zacina poznavat Boha.

Rim 1,19-20
19 Je im predsa zjavné, čo možno o Bohu vedieť; Boh im to zjavil.
20 Veď to, čo je v ňom neviditeľné - jeho večnú moc a božstvo -, možno od stvorenia sveta rozumom poznávať zo stvorených vecí;

Viera nie je nieco co nepozname. Prave naopak vieme komu a co sme uverili.

Hebr 11
1 Viera je základom toho, v čo dúfame, dôkazom toho, čo nevidíme.
2Tim 1,12
... lebo viem, komu som uveril ...

Tajomstvo, ktore bolo skryte, je teraz zjavene v plnej pravde aby sme vsetci mohli prijat vieru.

Rim 16,25-26
25 A tomu, ktorý má moc utvrdiť vás podľa môjho evanjelia a hlásania Ježiša Krista na základe zjavenia tajomstva, ktoré bolo od večnosti skryté,
26 ale teraz bolo zjavené a skrze Písma prorokov z príkazu večného Boha vyjavené všetkým národom, aby poslušne prijali vieru

napísal 10 príspevkov
Ahoj romanh, ďakujem za názor a rady. Je toho dosť a potrvá mi trochu dlhšie, kým to všetko pochopím.

Zaujímalo by ma, aký je rozdiel medzi konštatovaním faktu a súdením a prečo si myslíš, že ju súdim. Často na blogoch čítam, že niekto niekoho súdi, keď pomenuje veci pravým menom. Nerozumiem tomu. Ako má niekto niekoho napomenúť a upozorniť ho na nesprávnosť jeho konania, ak to konanie nepomenuje? Ja si myslím, že súdenie je niečo iné, že je to niečo ako vnútorné odmietnutie iného človeka kvôli jeho chybám, hriechom, nesprávnemu konaniu a pod. Ale opravte ma, ak sa mýlim.

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
skalka píše:
[spoiler]
skalka píše:
1. nedostatok pokory
l1ve_D píše:
[/spoiler] l1ve_D, áno, tých možností je viac. Spomenula som to preto, že keby sa mi podarilo zistiť príčinu, z čoho tá jej nedôvera vychádza, mohla by som sa sústrediť na to podstatné. Vďaka diskusii čo tu prebehla mi to zatiaľ vychádza tak, že sa príliš spolieha na svoj rozum a nedáva priestor viere. Ale asi tam bude aj niečo iné.
Vieš podobný problém riešim teraz v živote ja. Netýka sa to priamo viery. Vieš milujem isté dievča: a) racionalita mi hovorí, že je zlé s ňou byť b) pocity/srdce atď ako by to človek nazval, že je úžasná a musím s ňou byť c) v oblasti bližšie fyz. kontaktu si rozumieme ( som panic ale k istým veciam došlo nebudem bližšie špecifikovať. Čo sa tým snažím povedať? Že človek má minimálne tri úrovne vnímania osôb a ide o to ktorou sa riadi primárne alebo či ich má zjednotené. Ideálny stav je ak sú zjednotené. Avšak aj keď s zjednotené neznamená to, že by človek musel dospieť do stavu teistu alebo ateistu môže z neho vzniknúť na základe jeho celoživotné poznania napr. agnostik, panteista atď. Byť tebou Skalka by som sa netrápil kam smeruje svojím vnútrom lebo to je osobná púť každého. Skôr by som sledoval kam smeruješ ty a hľadal spôsob ako jej ísť príkladom. Ak tvoje vnútro dá ovocie povznášajúce rozum/srdce/telo tak je veľká pravdepodobnosť, že ju prilákaš k sebe.

[ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť