Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"


 [ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 84  Ďalší
Autor Správa
Poslať 26.08.2014 23:15:00   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11035 príspevkov
no, je to síce trochu OT, ale tak, abych dal veci na pravú mieru : D
frederix píše:
apostol píše:
@frederix: Díky za upřesnění. Pro zajímavost u nás v Čechách se psalo dřív u papeže Svatý Otec jako nyní u vás na Slovensku, ale nyní se píše Svatý otec s malým „o“, takových výrazů je více, např. Církev se píše u nás často s malým „c“. Jsou v průběhu času u psaní velikosti písmen různé změny, které si myslím nejsou podstatné.
Cirkev sa pise malym c, pokial ide o mnozne cislo-mnohe cirkvi, niektore cirkvi a pod.
Uz ked je specifikovana-Katolicka Cirkev, tam je zauzivane velke pismeno, ide o nazov institucie.
nie je to zas také jednoduché s tým "Katolicka Cirkev"... pokiaľ je to "Cirkev" samostatne, no myslí sa tým tá jedna Cirkev (katolícka), tak je to veľkým. Ale keď to berieš ako názov "Katolicka cirkev", tak tam je už to "c" malé ... hoci už "Svätý Otec" má veľké "O"...


Ale je to samozrejme len otázka konvencií toho ktorého jazyka, resp. tých ktorých jazykovedcov ...

Napr. s tým "Katolícka cirkev" sa táto konvencia mnohým katolíkom nepozdáva a tak tam zámerne píšu radšej veľké, napr. aj ja o tejto konvencii síce viem, ale zámerne ju nepraktizujem, keďže mi pripadá mätúca z toho hľadiska náboženského, aj keď z pohľadu štandardných konvencií slovenčiny je logická ... ale jazyk neberiem ako niečo príliš striktné: jeho cieľom je dorozumievanie sa, nuž a keď to s tým "C" sa mi vidí jasnejšie, tak pochopiteľne, že používam radšej to.
_________________
Už nemať žiadnej vlastnej prosby z lásky k slobode. Veď stačí nám žiť iba o chlebe a o vode a spávať bez podušky na bukovej lavici, len nech tí druhí majú šťastie, radosť na líci. (Janko Silan)
Hore
 Profil  
 
Poslať 26.08.2014 23:22:21   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 14374 príspevkov
Jj-povodne som chcel dat male c, dajak sa mi to nemzdalo, takze ano, Katolicka cirkev je gramaticky spravne.
koniec jazykoveho okienka ;)
Hore
 Profil  
 
Poslať 27.08.2014 8:29:48   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Bydlisko: gemer
Kto sa ešte nezastával homosexuality, nech sa hlási u súdruha Žinčicu...
nechcem tvrdiť konšpiračne, že je za to platba, ale vyzerá to ako nejaká mediálna hystéria - skrátka každý aby vnímal za svoju povinnosť sa pozitívne vyjadriť na túto tému.
(nie tak dávno bola obdobná hystéria okolo globálneho oteplovania)
_________________
ridendo verum
Hore
 Profil  
 
Poslať 27.08.2014 22:04:35   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 14374 príspevkov
tak-tak
http://www.aktuality.sk/clanok/260522/komentar-test-pokrokovosti/
:palec:
Hore
 Profil  
 
Poslať 27.08.2014 22:51:10   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11035 príspevkov
frederix píše:
Krivošík sa síce už zachoval ku Kuffovi jemnejšie než Hríb, a nerobil ani až také nehorázne manipulácie ako Hríb, ale stále akoby o tom videu vedel len to, čo o ňom napísal Hríb a sám si ho vôbec nepozrel - a tie Krivošíkové prirovnania Kuffu ku Štúrovi sú už fakt dosť prestrelené ... Skôr teda vítam napr. reakcie nasledovného blogera:

  Reč je samozrejme o kontroverznom videu, ktoré Eugen Korda nazval "Kuffa: Homosexuáli – genocída národa". Ako mnohí iní žurnalisti, aj Korda si pre svoj počin vybral značne provokatívny názov. Mnohým z toho vychádza, že názov vystihuje pointu. No nie je to tak. Zároveň si myslím, že pán Korda s vysokou pravdepodobnosťou poznal odpovede na otázky, ktoré položil Kuffovi. Nepochopte ma zle, nemyslím si, že Korda špekuloval a je dobré, že toto video uzrelo svetlo sveta v nezostrihanej podobe....

  Vedzte, že poctiví kresťania (áno, aj Kuffa sem patrí) podobne ako Ježiš, milujú ľudí, ale nenávidia ich hriechy. Tým sa povedalo z istého pohľadu všetko. A Kuffa na to poukázal. Totiž homosexuálov rozdelil na primárnych a sekundárnych. Asi je to zjavné, ale pre istotu: Primárni sú tí, ktorí si uvedomujú svoju hriešnosť a bojujú s ňou. S nimi Kuffa nemá problém. Žije s nimi. Dokonca sú mu inšpiráciou. Pre nás všetkých by mali byť. ...

  Pán Ondrášik, bojím sa, že sa Vám do článku vkradla manipulácia. Totiž Kuffove slová ste prekrútili a prispôsobili si ich (už len názov Vášho článku je úmyselné pospájanie slov vytrhnutých z videa). Priblížme si viac sekundárnych homosexuálov podľa Kuffu: Sú to tí, ktorí nevedia čo od rozkoše (možno v skutočnosti nie sú ani homosexuáli), ale chcú spoločnosť zmanipulovať vo svoj prospech (blížime sa k sociálnemu inžinierstvu, a to je veľmi zlé). Masovými vrahmi ich označil preto, lebo takto manipulujú a nie kvôli orientácii. No ale toto je zjavné z videa, pozrite si to ešte raz. Netreba sa hneď urážať.
  Kauza Kuffa má svoje nemilé dozvuky. Ukázala mnohé veci, ktoré boli celkom jasné aj doteraz, lenže momentálne to rezonuje mimoriadne. Po prvé,médiá treba vedieť aj čítať, pretože veľmi zneužívajú ľudské emócie...

  Keď porovnáte môj predošlý blog a blog pána Ondrášika, vidíte nejaký rozdiel? Či už v obsahu alebo vo forme? Postavili sme sa k tomu istému videu rozličným až protichodným spôsobom, kedy sme sa spoliehali na vlastnú interpretáciu vypočutého. Ale odpovedzte si poctivo bez predsudkov a ideológie. Nemáte pocit, že Ondrášik vytrhal slová a znova ich pospájal aby sa mu to hodilo do emotívnej argumentácie? Nebolo to až príliš manipulatívne a emotívne? A čo môj blog? Nebol vecnejší? Odpovedzte si.
  ... (Hríb) ma sklamal komentárom k spomínanému videu a aj tým, že stiahol video zo stránky. Ako som písal aj včera, je dobré, že Korda hodil video na stránku v nezostrihanej podobe. ... Súhlasím s Bránikom, že volanie po cenzúre bolo aj je prejavom slabosti. Preto je zlé, že sa video stiahlo. Zlé je aj to, že Štefan Hríb trápne komentuje Kuffu. Vraj z jeho úst vychádza peklo. Pán hríb, hanba. Ani vy ste nepochopili. Tak ako ho nepochopila väčšina blogerov.
Hore
 Profil  
 
Poslať 28.08.2014 10:21:52   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
http://www.postoy.sk/content/na-obranu-mariana-kuffu?
Hore
 Profil  
 
Poslať 28.08.2014 12:56:53   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 

od 25.08.2014 18:16:24
napísal 8 príspevkov
Ve chvíli, kdy se převáží hříšné tvrzení, že že homosexuální hříchy nejsou hřích, tak pak nastává zavádění registrovaných partnerství, manželství homosexuálů a adopcí dětí homosexuály. Likvidace tradiční rodiny vede k likvidaci národa, protože rodina je základem. A to je opravdu genocida národa duchovní i fyzická.

Citácia:
„Tak vzniká akýsi sodomský paškvil odporujúci Božej vôli a pripravujúci Boží trest.
Cez ušľachtilé heslá sa do života spoločnosti presadzuje rozvrat rodinného života, ktorý má byť posvätným. Je to bohorúhavá vzbura človeka voči Stvoriteľovi. On nás stvoril na svoj obraz. Muž od Stvoriteľa dostal dôstojnosť muža, žena dôstojnosť ženy a rodina dôstojnosť rodiny. Od toho sa odvíja aj dôstojnosť národa. Toto chcú aktéri kultúry smrti a stúpenci gender ideológie v mene ušľachtilých hesiel zničiť. Pojem muž, manžel, otec, rytier, gentleman je pre nich neprijateľný. To isté platí o pojmoch žena, manželka, matka. V ktorom národe sa im to podarí, ten národ stratí svoje dôstojné postavenie pred Bohom i pred svetom.
Predstavitelia mnohých krajín týmto aktérom kultúry smrti z nepochopiteľných dôvodov ponižujúco podliezajú a cez zákonodarstvo, ktoré je niekedy v rozpore so zdravým rozumom, im vychádzajú v ústrety. Takí nemajú žiadnej morálnej hrdosti a svoj národ pripravujú nielen o jeho dôstojnosť, ale pomocou zákonov ho vydávajú na zánik. Je to strata základného životného zmyslu – strata citu pre sebazáchovu. Prvé nebezpečenstvá sa už objavujú aj u nás. “
Tudíž totéž vlastně říká list slovenských biskupů z 1.12.2013
Kód:
http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/pastierske-listy-konferencie-biskupov-slovenska/c/pastiersky-list-na-prvu-adventnu-nedelu-2013
Hore
 Profil  
 
Poslať 28.08.2014 14:21:12   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11035 príspevkov
misojogi píše:
http://www.postoy.sk/content/na-obranu-mariana-kuffu?
tak to je už lepšie : ) ... aj ten Kováčikov blog, ktorý tam spomína:
  Kuffa - Mám rád homosexuálov. ... toto Kuffa naozaj povedal. Viackrát. Len to v diskurze nepočuť, treba to vystrihnúť, lebo to nepasuje do ťaženia proti človeku, ktorý zmenil nejeden život z pekla v poznanie lásky. Ale posúď čitateľ manipuláciu, aj tvrdé slová kňaza sám.

  Farára zo Žakoviec internet križuje za úprimné, nepripravované odpovede na náročné otázky. Jasne v nich odlišuje zranených homosexuálov a homolobistov snažiacich sa prekrútiť realitu a zákony. Jeho kritikom by stačilo počúvať, čo hovorí a nevkladať mu slová či skrytý význam do úst. Že páni Hríb, Ondrášik a ďalší.
Kedy príde doba, kedy ľudia povedia DOSŤ manipulátorom v médiách?

Mám nápad: urobiť čiernu listinu novinárov a časopisov, kde by sa uvádzali príklady ich manipulácií... niečo ako web "demagog.sk" už robí na politikov 8)
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.08.2014 11:23:45   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Nemozem sa zbavit dojmu ze to od Kordu bolo na objednavku od tych co nechcu referendum za rodinu
vsimnite si ako sa novinari "rozpisali" ...

niekto nechce aby to u nas dopadlo ako v Chorvatsku
Hore
 Profil  
 
Poslať 29.08.2014 13:01:46   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Bydlisko: gemer
Tak na zamyslenie - keď pochodovali za život, koľkí tvrdili, že nech sa stará cCirkev o chudobných, že to má robiť.
teraz sa jeden taký ozval a tiež sa nepáči...

(mimochodom - argument - je to to najdôležitejšie sa od liberálov nikdy neobjaví ak s nejakým "nápadom" prídu práve liberáli")
_________________
ridendo verum
Hore
 Profil  
 
Poslať 05.09.2014 14:47:52   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Bydlisko: gemer
v historii lidstva neexistuje kultura, která by si po uvolnění sexuálních svobod dokázala udržet svoji původní ekonomickou a organizační úroveň. Sorokin to dokazuje na příkladech pozdních kultur starého Babylonu, Persie, Makedonie či ptolemaiovského Egypta.
...................důsledky sexuální liberalizace se nedostavují hned, ale zhruba až v průběhu dalších tří či více generací. První svobodomyslná generace má totiž stále před očima příklad rodičů a prarodičů, kteří ještě žili v zodpovědnější době......................Intuitivně bychom řekli, že více sexu znamená více dětí, ale Sorokin jasnozřivě dokazuje, že to je naopak, protože v honbě za požitky děti vlastně překážejí.................... Dochází k devitalizaci společnosti ................. V takové společnosti pak roste neurotický neklid a kriminalita mladistvých.
_________________
ridendo verum
Hore
 Profil  
 
Poslať 19.06.2015 0:57:56   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4338 príspevkov
http://www.associazionelatorre.com/2015/06/le-chiese-protestanti-che-abbracciano-lomosessualita-preparano-i-fedeli-ad-accettare-lanticristo/

Článok vysvetľuje, prečo pravoslávni prerušili kontakty na niektoré protestantské cirkvi.
Považujú za neprijateľný ich postoj k homo-partnerstvám. Preložené za pomocou google translatora.
_________________
"...žije Pán zástupov, pred tvárou ktorého stojím..." (2 Kr 3, 14)
Hore
 Profil  
 
Poslať 07.08.2015 23:11:54   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4338 príspevkov
Nie zo strany kardinála Duka:

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/kardinal-duka-zakazal-konani-akci-prague-pride-v-katolicke-farnosti--1517962

Hore
 Profil  
 
Poslať 05.10.2015 0:07:19   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
zda sa ze reci o homolobby vo Vatikan su pravdive

https://svetkrestanstva.postoj.sk/6193/som-gay-vyhlasil-knaz-z-kongregacie-pre-nauku-viery-vo-vatikane
Citácia:
prišiel čas, aby cirkev otvorila svoje oči pred homosexuálnymi veriacimi a pochopila, že riešenie, ktoré navrhuje – úplná abstinencia pohlavného života – je neľudské,"
musim povedat ze s tymto nesuhlasim, dotycny v podstate hovori ze kazdy ma pravo na sex, co je blbost

Citácia:
„Bohužiaľ je pravdepodobné, že už nebudem môcť učiť v katolíckej inštitúcii,“ konštatoval poľský teológ.
vyborne suhlasim s tym
Hore
 Profil  
 
Poslať 05.10.2015 0:14:51   Re: Homo zväzky - znak apokalypsy
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15109 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
svaty Otec Frantisek sklamal liberalov

https://svetkrestanstva.postoj.sk/6176/papezovo-necakane-gesto-rozohnilo-v-amerike-vasne

Citácia:
Stretnutie rozhnevalo homoaktivistov a sklamalo mnohých liberálnych katolíkov. „Správa o stretnutí pápeža s Kim Davisovou hádže mokrú handru na dobú vôľu, ktorú pápež počas návštevy USA ukazoval,“ hovorí aktivista LGBTI Francis DeBernardo.

„Bola to podpásovka,“ cituje newyorčana Nicholasa Coppolu portál ChristianToday. „Veľmi som dúfal v tohto pápeža, ale hlboko ma sklamal,“ dodal.

Ako píše Reuters, táto skupina ľudí sa cítila povzbudená po dávnejšom Františkovom vyjadrení k homosexuálom: „Ak je niekto gej a hľadá Pána a je dobrej vôle, kto som ja, aby som ho súdil?“ Tieto slová však boli mylne interpretované tak, že pozícia Svätej stolice v otázkach homosexuality sa zásadne mení.
Citácia:
Čo sa stalo? Prečo si to pápež zrazu celé podľa médií pokazil? Dva dni po jeho návrate do Ríma vyšlo najavo, že ešte minulý týždeň sa stretol neverejne s Kim Davisovou – úradníčkou, ktorá strávila pár dní v base za to, že odmietla potvrdiť povolenie k sobášu pre homosexuálny pár.

Témy, o ktorých hovoril František počas návštevy verejne, sa všetkým páčili. Prijatie Davisovej už nie.
Citácia:
Druhá vec, ktorá vyvolala silné reakcie, boli pápežove slová počas spiatočného letu do Ríma. František sa vyjadril, že štátni zamestnanci majú „ľudské právo“ povedať, že nebudú vykonávať povinnosti, ktoré idú proti ich svedomiu.

Pápež takto odpovedal na otázku reportéra ABC News, ktorý spomenul práve vydávanie povolení na sobáš pre homosexuálne páry.
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 84  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Problematika "kultúry smrti"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: