Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 910 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 61  Ďalší

Kto z kandidujúcich by sa mal stať prezidentom?
Robert Fico - SMER-SD 28%  28%  [ 7 ]
Andrej Kiska - občiansky kandidát 60%  60%  [ 15 ]
Nebudem voliť 12%  12%  [ 3 ]
Celkom hlasov : 25
Autor Správa
Poslať 23.03.2014 7:59:26   Re: prezidentské voľby 2014

od 04.03.2014 11:02:00
napísal 107 príspevkov
:D

hotovy sinceretly

ale uznavam, inak to nejde ;)

Poslať 23.03.2014 11:14:15   Re: prezidentské voľby 2014

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1149 príspevkov
nαjmεnší píše:
Myslím, že týmto je to dosť objasnené. To, že nepozná scientológov nemuselo byť žiadne klamstvo, naopak, keď sa človek hlbšie zaujíma o podnikanie, a obzvlášť keď sa ako Kiska chce stretnúť s kýmkoľvek, kto má záujem, tak skôr či neskôr natrafí aj na scientológov (keďže oni sa pohybujú práve v takom prostredí) aj bez toho, že by to vedel. Ale to, že sa človek s niekym takto stretol ešte neznamená, že sám je scientológom - ja tiež chodím na kebab a nie som moslim, a stretol som v živote kopu ľudí, s ktorými dobre vychádzam, hoci ani neviem, čo sú, určite sú medzi nimi aj ateisti, a možno aj scientológovia, ktovie - ani sám to nemusím nevedieť a už duplom z toho nevyplýva, že aj ja som tým. A o to skôr Kiska, ktorý sa stretal s kvantami ľudí, tak keď pár ráz sa takto stretol aj s nejakými sicentológmi, to nielenže nemusel vedieť, čo sú zač, ale to by sa aj tak nedalo nazvať, že sa s nimi naozaj POZNÁ, lebo jedno stretnutie sa ešte nedá nazvať známosťou.
ja mám len poslednú vec ešte k tomuto. že naozaj nemusel vedieť, o koho ide. kamarátka akurát včera hovorila, že nejaká jej známa sa chcela pred časom prihlásiť do nejakej pražskej jazykovky na angličtinu. a že tam boli nejaké "prijímačky", proste mali nejaký test, ale napokon jej povedali niečo v zmysle, že sa "nehodí do ich tímu". aj ju to mrzelo, ale až po 2 rokoch zistila, že tá jazykovka patrila scientológom :o
si predstavte, že by to nezistila vôbec, o 10 rokov by kandidovala na prezidentku a niekto by na ňu vytasil - a ty si sa hlásila do scientologickej školy! :lol:

Poslať 23.03.2014 11:23:00   Re: prezidentské voľby 2014

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1149 príspevkov
nαjmεnší píše:
Smieme voliť zlo, hoc len "menšie"?
to si písal ty? :) som čakala na konci odkaz na nejaký blog a ono nič :) každopádne veľmi dobre napísané

Poslať 23.03.2014 11:37:00   Re: prezidentské voľby 2014

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18150 príspevkov
nαjmεnší píše:
Vari tomu ešte stále niekto nechápe?
Okrem tohto s Tebou vo vsetkom suhlasim (ved som to sam hovoril uz na zaciatku, za co som schytal kritiku ... ;) )

Mozem Ta ubezpecit, ze TO chapem a dokonca, ze TOMU aj rozumiem ... :D

Poslať 23.03.2014 17:04:57   Re: prezidentské voľby 2014

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12105 príspevkov
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fickobird
;)

Poslať 23.03.2014 19:01:14   Re: prezidentské voľby 2014

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18150 príspevkov
http://www.webnoviny.sk/prezidentske-volby-2014/clanok/804851-ak-fico-neziska-podporu-zvazi-dalsie-posobenie-v-politike/

Nenapadny natlak na vlastnych volicov. :)
Ten chlap uz ma naozaj strasny STRACH ...
Chce za kazdu cenu "zmiznut".
Bud do kresla s imunitou, alebo "z oci".

Poslať 23.03.2014 19:09:20   Re: prezidentské voľby 2014

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5190 príspevkov
...vlk taky sliboval... :-D

Poslať 23.03.2014 19:38:54   Re: prezidentské voľby 2014

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5190 príspevkov
...dnes na ta3...
http://www.ta3.com/clanok/1037180/rozhodujuci-duel-kandidatov.html

Poslať 23.03.2014 20:01:45   Re: prezidentské voľby 2014

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11018 príspevkov
frederik píše:
síce som nahral 20 bodov, ale je to len strata času... proti Ficovi treba ináč, a síce: ísť voliť proti nemu...
legionar píše:
nαjmεnší píše:
Vari tomu ešte stále niekto nechápe?
Okrem tohto s Tebou vo vsetkom suhlasim (ved som to sam hovoril uz na zaciatku, za co som schytal kritiku ... ;) )
Mozem Ta ubezpecit, ze TO chapem a dokonca, ze TOMU aj rozumiem ... :D
no jo, tá slovenčina nešťastná, aj tak nemá budúcnosť, ale dík za upozornenie, samozrjeme máš pravdu, že má byť "to" namiesto "tomu". A aby som ešte upresnil: ja viem, že konkrétne ty - ba vlastne asi väčšina z nás - TO chápeš a TOMU rozumieš, ale písal som to kvôli tomu, že sa možno stretať aj s výrokmi, ktoré si toto neuvedomujú...

Poslať 23.03.2014 20:10:36   Re: prezidentské voľby 2014

Obrázok užívateľa

napísal 11018 príspevkov
Physis píše:
nαjmεnší píše:
Smieme voliť zlo, hoc len "menšie"?
to si písal ty? :) som čakala na konci odkaz na nejaký blog a ono nič :) každopádne veľmi dobre napísané
toto som síce napísal ja, lebo sa mi nechcelo hľadať nejaké citáty, a myslím, že to ani nie je veľmi potrebné to príliš rozoberať, keďže je to pomerne jasné a niet sa tam o čom sporiť - no ak chceš aj nejaké citáty, tak som teda založil na to samostatnú tému o tomto princípe volieb všeobecne, kde už v spoileri uvádzam aj citáty nejakých teológov na ilustráciu, že tento princíp je všeobecne známy v morálnej teológii:

Poslať 23.03.2014 20:13:31   Re: prezidentské voľby 2014

od 04.03.2014 11:02:00
napísal 107 príspevkov
ludia neblaznite!

treba ist volit, FICO sa vyjadril, ze ak nedostane dostatocnu podporu, zvazi posobenie v politike ... :D

treba to vyuzit

Poslať 23.03.2014 21:04:34   Re: prezidentské voľby 2014

Obrázok užívateľa

napísal 12105 príspevkov
Hysteria sa stupnuje. . .
Vypol som zobrazovanie clankov o politike vsade, kde to slo.

Obcania, ktori este nenapisali blog o volbach prezidenta, nech sa prihlasia u sudruha Zincicu. :-D

Poslať 23.03.2014 21:39:46   Re: prezidentské voľby 2014

Obrázok užívateľa

napísal 11018 príspevkov
anuk píše:
chvíľami som myslel, že ide o staré video, lebo viaceré Ficove výroky som už doslova tak počul... ale to je zrejme len tým, že on len dookola opakuje to isté...

damiko píše:
ludia neblaznite! treba ist volit, FICO sa vyjadril, ze ak nedostane dostatocnu podporu, zvazi posobenie v politike ... :D treba to vyuzit
že vraj FICO "zváži pôsobenie v politike", LOL, tak to je taký dobrý vtip, že už dávno som sa tak dobre nezasmial ako na tomto výroku :D... už ho vidím ako to bude "zvažovať" :lol: ... dokonca i keby výslovne povedal, že z politiky odíde - ako to robil mečiar po svojich porážkach - tak ani tomu by som neveril - no toto Fico ani nepovedal, lebo on vie, že by to bola úplná blbosť, keďže stále má dosť veľa percent, aby bol v parlemente, a účasť v parlamente, to sú peniaze, t.j. to, o čo mu ide.

Fico však nie je hlupák, ale lišiak, a - ako raz otvorene priznal: "dobre viete, že sme majstri v populizme" (http://youtu.be/TgYwUNs6ATk), a je to tak, obyčajný populista a demagóg, ako bolo vidno aj v tej diskusii s Kiskom, zasa vyťahoval svoje mantry: Kosovo a Scientológovia. Aj napriek tomu, ako mu to všetko Kiska vyvstlil... že Kosovo on schvaľovať nejde, len vyjadril svoj súkromný názor, keď sa ho pýtali, ktorý je navyše totožný s drvivo prevažujúcim medzinárodým názorom, atď. A podobne ohľadom tých scientológov to vysvetlil už hádam dostatočne. Ako tu aj Physis píše:
    Physis píše:
    nαjmεnší píše:
    Citácia:
    Mal takú teóriu, že pôjde všade kam ho pozvú. Lebo všade môže ľudí presviedčať ako dobre manažovať a hlavne ako pomáhať. Prednášal na školách, vo firmách, v kluboch. Nelustroval. Ak je on scientológ, potom každý kto chodieva na kebab je moslim.
    Myslím, že týmto je to dosť objasnené. To, že nepozná scientológov nemuselo byť žiadne klamstvo, naopak, keď sa človek hlbšie zaujíma o podnikanie, a obzvlášť keď sa ako Kiska chce stretnúť s kýmkoľvek, kto má záujem, tak skôr či neskôr natrafí aj na scientológov (keďže oni sa pohybujú práve v takom prostredí) aj bez toho, že by to vedel. Ale to, že sa človek s niekym takto stretol ešte neznamená, že sám je scientológom - ja tiež chodím na kebab a nie som moslim, a stretol som v živote kopu ľudí, s ktorými dobre vychádzam, hoci ani neviem, čo sú, určite sú medzi nimi aj ateisti, a možno aj scientológovia, ktovie - ani sám to nemusím nevedieť a už duplom z toho nevyplýva, že aj ja som tým. A o to skôr Kiska, ktorý sa stretal s kvantami ľudí, tak keď pár ráz sa takto stretol aj s nejakými sicentológmi, to nielenže nemusel vedieť, čo sú zač, ale to by sa aj tak nedalo nazvať, že sa s nimi naozaj POZNÁ, lebo jedno stretnutie sa ešte nedá nazvať známosťou.
    kamarátka akurát včera hovorila, že nejaká jej známa sa chcela pred časom prihlásiť do nejakej pražskej jazykovky na angličtinu. a že tam boli nejaké "prijímačky", proste mali nejaký test, ale napokon jej povedali niečo v zmysle, že sa "nehodí do ich tímu". aj ju to mrzelo, ale až po 2 rokoch zistila, že tá jazykovka patrila scientológom :o
    si predstavte, že by to nezistila vôbec, o 10 rokov by kandidovala na prezidentku a niekto by na ňu vytasil - a ty si sa hlásila do scientologickej školy! :lol:
No a to ona sa tam ešte aj hlásila, zatiaľ čo Kiska len poskytol rozhovor do nejakého časpisu, ktorý sa navonok nijako netváril, že je scientologický.

Je dobré si tiež uvedomiť, že Kiska bol celoslovesko známy manažér, v r. 2006 dokonca získal titul "Manažér roka". Takže pochopiteľne, že za ním chodili rôzni novinári z oblasti manažérstva. A že sa medzi nimi vyskytlo aj pár scientológov vôbec nie je prekvapivé. Ale to je všetko.

Kohosi tu otravovalo, že Kiska toľko ráz spomína, že verí v Boha a že aj svoju dcéru dal na náboženstvo a teraz bude mať prijímanie. - No možno sa Kiskovi diviť, že to stále spomína, keď Fico ešte oveľa častejšie sa snaží nahovoriť, že Kiska je scientológ, či čo? Vari by scientológ dával svoje deti na náboženstvo a na prijímanie?

Napr. Fico svoje deti na náboženstvo nedal. A otázke, či verí v Boha sa tiež vyhýba ako čert svätenej vode...

Je to strašne falošný človek, ten Fico, takže aj nejaký výrok, že vraj v prípade neúspechu zváži svoju účasť v politike, to je len také postrašenie jeho voličov, aby šli voliť. A nič viac...

Poslať 23.03.2014 22:28:54   Re: prezidentské voľby 2014

Obrázok užívateľa

napísal 12105 príspevkov
Citácia:
že vraj FICO "zváži pôsobenie v politike", LOL, tak to je taký dobrý vtip, že už dávno som sa tak dobre nezasmial ako na tomto výroku ... už ho vidím ako to bude "zvažovať" ... dokonca i keby výslovne povedal, že z politiky odíde - ako to robil mečiar po svojich porážkach - tak ani tomu by som neveril - no toto Fico ani nepovedal, lebo on vie, že by to bola úplná blbosť, keďže stále má dosť veľa percent, aby bol v parlemente, a účasť v parlamente, to sú peniaze, t.j. to, o čo mu ide.
To je tak, ked ludia dobre nepocuvaju, alebo nepochopia zmysel povedaneho.
Fico zvazi svoje posobenie v politike-co vobec neznamena, ze by sa planoval stiahnut-ak nedosiahne dostatocnu podporu volicov-a toto je ten chytak, pretoze sa vobec nehovori o vitazstve v druhom kole, dostatocna podpora moze byt kludne aj tych 28-30%, ktore by dosiahol, co je ale malo pravdepodobne. Skor to vyzera na nieco nad 40% v pripade neuspechu, avsak podpora je to dostatocna az-az, ibaze mu nemusi stacit.
Cize-po prehratych volbach moze spokojne povedat, ze ho podporilo dostatocne vela volicov, prirovna to hoci k vysledkom neuspesnych v prvom kole-a on dokonca dostal viac hlasov nez pred dvoma tyzdnami (celkom pravdepodobne pouzity argument, ktorym sa bude ohanat), takze nevidi dovod na odchod z politiky. :-) akoby som ho pocul. . .a bude vymalovane. :-D

Netreba sa zbytocne vzrusovat-vsak su to len ficotaraniny. . .

Poslať 23.03.2014 22:49:40   Re: prezidentské voľby 2014

Obrázok užívateľa

napísal 11018 príspevkov
frederik píše:
damiko píše:
treba ist volit, FICO sa vyjadril, ze ak nedostane dostatocnu podporu, zvazi posobenie v politike ... :D
To je tak, ked ludia dobre nepocuvaju, alebo nepochopia zmysel povedaneho.
Fico zvazi svoje posobenie v politike-co vobec neznamena, ze by sa planoval stiahnut-ak nedosiahne dostatocnu podporu volicov-a toto je ten chytak, pretoze sa vobec nehovori o vitazstve v druhom kole, dostatocna podpora moze byt kludne aj tych 28-30%, ktore by dosiahol, co je ale malo pravdepodobne. Skor to vyzera na nieco nad 40% v pripade neuspechu, avsak podpora je to dostatocna az-az, ibaze mu nemusi stacit.
Cize-po prehratych volbach moze spokojne povedat, ze ho podporilo dostatocne vela volicov, prirovna to hoci k vysledkom neuspesnych v prvom kole-a on dokonca dostal viac hlasov nez pred dvoma tyzdnami (celkom pravdepodobne pouzity argument, ktorym sa bude ohanat), takze nevidi dovod na odchod z politiky. :-) akoby som ho pocul. . .a bude vymalovane. :-D

Netreba sa zbytocne vzrusovat-vsak su to len ficotaraniny. . .
jj, veď aj teraz vravel, že tých 28% je úspech. A keď sa ho moderátorka pýtala, že predsa je to menej než mali v parlamentných voľbách, tak jej povedal, nech počká na druhé kolo. Je predsa jasné, že kto volil Fica v prvom kole, tak s ešte väčšou horlivosťou by ho šiel voliť aj v druhom kole, ba teraz sa k nemu pridajú aj mnohí takí, ktorí v prvom kole z nejakých dôvodov volili niekoho iného, alebo sa nezúčastnili, keďže v prvom kole sa všeobecne čakalo, že Fico sa dostane do druhého, takže to mohli brať tak. Naopak pravicoví voliči sú mnohí žiaľ takí neuvážení, že trucujúc nad tým, že sa do druhého kola nedostal ich kandidát, tak v druhom kole nepôjdu voliť vôbec, a opäť sa tak len zvýši pomer Ficových voličov oproti ostatným voličom... Takže u Fica v druhom kole čakám len nárasť preferencií... keďže pravicových voličov skôr len ubudne, zatiaľ čo o svojich voličov len teraz začne robiť opravdivý nábor, aby šli voliť, začnú sa variť po dedinách guláše, rozdávať kľúčenky a igelitky, a takto lacno si kupovať ľudí, po osadách zasa po cca. 5-15 eur kupovať hlasy, atď...

Takže toto naozaj nie je sranda, čo nám reálne hrozí...

Treba teda každopádne ísť voliť, v tomto nemôžem s damikom nesúhlasiť.

Akurát že dôvodom nie je to, že by Fico z politiky odišiel - to ozaj nehrozí - ale práve aby sme mu nedovolili sa rozmáhať ešte viac ako to robí doteraz...

[ Príspevkov: 910 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 61  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia