Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT » Modlitby a piesne

[ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
Poslať 08.07.2013 14:57:06   Modlitby pápeža Františka

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12128 príspevkov
Slová modlitby, ktorú predniesol Svätý Otec František pred sochou Panny Márie pri svojej návšteve ostrova Lampedusa 8. júla 2013 v závere svätej omše za účasti tisícov migrantov a obyvateľov ostrova.

Modlitba k Panne Márii, Hviezde morskej

Ó, Mária, Hviezda morská, opäť sa obraciame na teba, hľadajúc útočisko a pokoj, aby sme si vyprosili ochranu a pomoc.

Matka Božia a naša Matka, obráť k nám svoj láskavý pohľad, pozri na všetkých, čo každý deň podstupujú nebezpečenstvá mora, aby svojim rodinám zabezpečili, čo je nevyhnutné pre život, aby zachovávali úctu k stvorenstvu, aby slúžili pokoju medzi národmi.

Ochrankyňa migrantov a putujúcich, pomáhaj materskou starostlivosťou mužom, ženám i deťom, odkázaným na útek zo svojich krajín, aby hľadali budúcnosť a nádej. Nech sa ich stretnutie s nami a s našimi národmi nestane zdrojom nového ešte ťažšieho otroctva a ponižovania.

Matka milosrdenstva, vypros odpustenie nám, ktorí sme sa stali slepými pre náš egoizmus, zahľadení do vlastných záujmov, a zajatcami našich strachov, a sme nevšímaví voči potrebám a utrpeniu bratov.

Útočisko hriešnikov, sprostredkuj obrátenie srdca všetkých, ktorí vyvolávajú vojny, nenávisť a chudobu, zneužívajú zraniteľnosť bratov a nedôstojne obchodujú s ľudským životom.

Vzor lásky, požehnaj mužov a ženy dobrej vôle, ktorí prijímajú tých, ktorí prichádzajú k brehom tohto ostrova a slúžia im, nech sa prijatá a darovaná láska stane semenom nového bratského puta a vychádzajúcou hviezdou pre svet pokoja.Amen.

Poslať 11.07.2013 21:28:43   Re: Modlitby pápeža Františka

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5191 príspevkov
MODLITBA NA PRSTOCH RUKY

1. Palec je prst obrátený smerom k nám. Preto sa začíname modliť za tých, ktorí sú nám najbližší. Sú to ľudia, ktorých si pamätáme najlepšie. Modlitba za našich milovaných je "sladká povinnosť".

2. Ďalší prst je ukazovák. Modlime sa za tých, ktorí učia, vzdelávajú a liečia. Do tejto kategórie patria učitelia, profesori, lekári a kňazi. Potrebujú podporu a múdrosť, aby určovali ostatným správny smer. Vždy na nich pamätajme vo svojich modlitbách.

3. Ďalší prst je prostredník, je najvyšší. Pripomína našich vodcov. Modlime sa za prezidenta, poslancov, podnikateľov a vedúcich pracovníkov. Sú to ľudia, ktorí riadia osud národa a ovplyvňujú verejnú mienku... práve oni potrebujú Božie vedenie.

4. Štvrtý prst je prstenník. Mnohí sa budú diviť, ale je to náš najslabší prst, každý učiteľ klavíra to môže potvrdiť. Ten je tam, aby nám pripomenul modlitbu za slabých, za tých, ktorí sa stretávajú s problémami a za chorých. Oni potrebujú naše modlitby vo dne i v noci. Modlitieb pre nich nebude nikdy príliš mnoho. A je to pozvanie i k modlitbe za manželské páry.

5. A konečne je tu náš malíček, najmenší zo všetkých. Musíme sa vnímať ako malí pred Bohom a blížnymi. Ako hovorí Biblia, "poslední budú prvými". Malíček nám pripomína, aby sme sa modlili za seba.

Poslať 13.10.2013 16:54:40   Re: Modlitby pápeža Františka

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12128 príspevkov
Svätý Otec zveril Cirkev do ochrany Fatimskej Panny Márie

(13. 10. 2013)

Preblahoslavená Panna Mária Fatimská, s obnovenou vďačnosťou za tvoju materinskú prítomnosť pripájame svoj hlas k hlasu všetkých generácií, ktoré ťa volajú blahoslavenou.

Oslavujeme v tebe veľké diela Boha, ktorý sa vo svojom milosrdenstve neúnavne skláňa k ľudstvu, sužovanému zlom a zranenému hriechom, aby ho uzdravil a spasil.

Prijmi s materskou dobrotivosťou tento zverujúci úkon, ktorý dnes konáme s dôverou pred týmto tvojím obrazom, ktorý je nám taký drahý.

Sme si istí, že každý z nás je vzácny tvojim očiam a že ti nie je cudzie nič z toho, čo prebýva v našich srdciach. Dávame na sebe spočinúť tvojmu blaživému pohľadu a prijímame potešujúce pohladenie tvojho úsmevu.

Opatruj náš život vo svojom náručí: žehnaj a posilňuj každú túžbu po dobre, oživuj a sýť vieru, dodávaj silu a svetlo nádeji, vzbudzuj a roznecuj lásku, veď nás všetkých po ceste svätosti.

Nauč nás svojej prednostnej láske voči maličkým a chudobným, voči odstrčeným a trpiacim, voči hriešnikom a v srdci zblúdeným, zhromaždi všetkých pod svoju ochranu a všetkých odovzdaj tvojmu milovanému Synovi, nášmu Pánovi, Ježišovi.

Amen.

Poslať 09.12.2013 16:24:23   Re: Modlitby pápeža Františka

Obrázok užívateľa

napísal 5191 príspevkov
Modlitba k Nepoškvrnenej Panne Márii, ktorú predniesol Svätý Otec počas pobožnosti pred sochou Immaculaty na Španielskom námestí v Ríme v nedeľu 8. decembra 2013.

Svätá a Nepoškvrnená Panna,
na teba, ktorá si chválou nášho ľudu a starostlivou strážkyňou nášho mesta,
sa obraciame s dôverou a láskou.

Celá krásna si, ó Mária! V tebe niet nijakého hriechu.

Prebuď v nás všetkých obnovenú túžbu po svätosti:
nech z našich slov vyžaruje krása pravdy,
nech z našich skutkov zaznieva hymnus lásky,
nech v našom tele a v srdci prebýva čistota,
nech je v našom živote prítomná celá krása evanjelia.

Celá krásna si, ó Mária! V tebe sa Božie slovo stalo telom.

Pomôž nám zotrvávať v pozornom načúvaní Pánovho hlasu:
aby nás volanie chudobných nikdy nenechalo ľahostajnými,
aby nás utrpenie chorých a núdznych nenašlo nepozorných,
aby nás dojímala osamelosť starých a krehkosť detí,
aby sme všetci mali lásku a úctu ku každému ľudskému životu.

Celá krásna si, ó Mária! V tebe je plnosť radosti blaženého života s Bohom.

Daj, nech nestratíme zmysel našej pozemskej púte:
nech hrejivé svetlo viery osvecuje naše dni,
nech potešujúca sila nádeje riadi naše kroky,
nech nákazlivé teplo lásky oživuje naše srdce,
aby oči každého z nás boli vždy uprené k Bohu,
tam, kde je pravá radosť.

Celá krásna si, ó Mária!
Počuj našu modlitbu, vypočuj našu vrúcnu prosbu:
aby cez Ježiša bola v nás táto krása milosrdnej Božej lásky,
nech je táto Božia krása na záchranu nám, nášmu mestu a celému svetu. Amen.

Poslať 14.12.2013 3:15:13   Re: Modlitby pápeža Františka

Obrázok užívateľa

napísal 5191 príspevkov
"Chcem veriť v Boha Otca, ktorý ma miluje ako syna, a v Ježiša, Pána, ktorý mi do života vlial svojho Ducha, aby som sa usmieval a aby ma tak priviedol do kráľovstva večného života.

Verím v moju históriu preniknutú pohľadom lásky Boha, ktorý mi v jarný deň 21. septembra vykročil v ústrety a pozval ma, aby som ho nasledoval. Verím v moju bolesť, zmarenú sebectvom, v ktorom mám útočisko. Verím v malosť mojej duše, ktorá túži prijímať a nedávať... nedávať. Verím v dobro druhých ľudí, v to, že ich mám bez obáv milovať a nikdy sa im nespreneveriť pre vlastný prospech.

Verím v nábožný život. Verím, že chcem veľa milovať. Verím v každodennú spaľujúcu smrť, ku ktorej sa utiekam, ale ona sa na mňa usmieva a vyzýva ma, aby som ju prijal.

Verím v Božiu trpezlivosť, prívetivú, príjemnú ako letný večer. Verím, že môj otecko je v nebi s Pánom. Verím, že je u Pána aj páter Duarte a prihovára sa za moje kňazstvo.

Verím v Pannu Máriu, moju matku, ktorá ma miluje a nikdy ma neopustí. Každý deň očakávam prekvapenie, kedy sa prejaví láska, sila, zrada a hriech, ktoré ma budú sprevádzať až do konečného stretnutia s nádhernou tvárou, ktorú nepoznám, pred ktorou ustavične unikám, ale ktorú chcem spoznať a milovať. Amen.

(Osobné vyznanie viery, Jorge Mario Bergoglio 1969 v preklade vydavateľstva Dobrá kniha)

[ Príspevkov: 5 ] 

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT » Modlitby a piesne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia