Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Náučné témy

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší
Autor Správa
Poslať 16.09.2013 16:48:23   Re: Krst malých detí

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3664 príspevkov
nαjmεnší píše:
P.S.: znova o mne hovoríš, že osočujem, no neuviedol si stále ani jeden príklad, hoci ťa k tomu vyzývam celý čas.
Toto robim prvy a posledny raz. Ja viem velmi dobre kto zacal a viem ze som to nebol ja, kto zacal osocovat.
Nech sa paci....

Zacalo to niekde tu:
v tejto teme zacala anuk ako prva mimo temy znevazovanie - a zaradila ma medzi ludi co spomina, namiesto serioznych faktov.
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=30#p251805
anuk píše:
...vzdy je to rovnake. Ked sa nejaki nestastnik necha poblaznit hrstkou uletencov, presvedci ho najma ich argument "je nas uz mnoho a dalsi pribudaju". Toto sa pouziva pri manipulaciach ludi uplne bezne. Robia to šmejdi, robia to sektari, sedesvacantisti sa na internete tvaria, ze ich je ako hviezd na nebi.
Nekriticky vsetko hltat a pastovat tym forum, to uz je take romanovo povinne cvicenie, robi to stale dokolecka...
potom sa pripojil misojogi - opat mimo temy, ale o osobe - dava svoje domyslanie, ze preco asi pisem o krste
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=30#p251807
misojogi píše:
Podla mna to sem dava preto lebo sa zaujima o nase nazory, mozno aj intuitivne tusi ze nie su celkom v poriadku (opat by musel povedat on sam ....)
potom najmensi sa vyjadruje o mojej predstave normalnosti
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=30#p251814
nαjmεnší píše:
kedže romanh nepozná presne tie okolnosti, že o čo išlo, čo to boli za ľudia, atď... a keby aj dotyčných poznal a pokladal za normálnych, tak vzhľadom na to, aké názory tu romanh prezentuje, tak pri jeho predstave "normálnosti" by ma to neprekvapilo...
tu sa najmensi vyjadruje, ze vraj som pod niekoho vplyvom
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=45#p251903
nαjmεnší píše:
alebo či je to tak, že je to nejaký taký a RH je dokonca pod jeho vplyvom a preto má potom také názory, ktoré tu prezentuje, alebo ako to je
tu som prvy krat upozornik anuk ze ide mimo temu
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=45#p251916
romanh píše:
anuk píše:
to uz je take romanovo povinne cvicenie, robi to stale dokolecka...
skoda reagovat.
ked nemas co povedat, tak si zacinas otierat jazyk o mna.
typicke - pre istu skupinu ludi - mozno frederik by ti vedel odborne z psychologie vysvetlit co to je, opytaj sa ho
tu som prvy krat upozornil najmensieho ze rozprava mimo temu, podobne ako anuk sa venuje osobe a nie teme
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=45#p251920
romanh píše:
nαjmεnší píše:
a RH je dokonca pod jeho vplyvom
detto
venujte sa teme, nie mojej osobe.
potom najmensi, zacal svoju samopsychoanalyzu naco som mu odpovedal
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=60#p251929
romanh píše:
nαjmεnší píše:
...
svoje psychologicke uvahy a prekrucanie mojich slov vynechaj. Uz som to pisal vyssie - venuj sa teme.
Ak nieco mas k teme tak to tu daj. Ak nemas zbytocne si deries jazyk.
potom prisiel didyho hovorca frederik
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=60#p251931
frederik píše:
K teme sem toho dal dost-jediny ty sem pises ulety, ake sme este asi nikto nevideli-citas sa vobec, alebo len my ta musime?
Trochu aj zvazuj, kym nieco vytresnes, to je katastrofa, kolko toho nevies a druhych chces poucovat.
tu som mosovi pisal odpoved na obvinenie ze ma na mna niekto vplyv, ze sa venujete mojej osobe, namoesto konkretnej temy.
Ze vsetko to vace domyslanie a osocovanie ostava na vas a pouzil som vyrok, ktory uz aj male deti poznaju "kto to hovori ten to je na toho to pasuje"
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=60#p251943
romanh píše:
misojogi píše:
Podla mna formulacie RomanaH presne vystihuju jeho rozpolozenie
niekto na neho psychologicky zaposobil, ale on argumenty nepozna, preto sa nas na to pyta.
Miso, ja sa ta na nic nepytam a ani nikto na mna neposobi a ani nema vplyv.
Uz zo skusenosti sa necudujem didymu, frederikovi, a anuk ale ty ?
Ani vo sne ma nenapadlo ze sa takto znizis. Asi preto ze vrana k vrane sada.

Nechame to tak. Lebo je vam blizsie hodnotit cloveka ako sa vyjadrovat k teme.
Deti v skolke hovorievaju "kto to hovori ten to je na toho to pasuje"
Chlapci a dievcata pre vas toto plati
"kto to hovori ten to je na toho to pasuje".
Podla seba sudis mna. Potom je velmi lahko posudit kto je na tom psychycky zle.

Je mi to luto, ale opat sa mi potvrdilo ze sa s vami seriozne rozpravat ani neda.
Vlastne sa nemam ani comu cudovat.
Mozno ked dospejete do zrelosti tak zistite co robite a mozno nikdy.
a to uz frederik sa asi neudrzal svojej stolicky a zacal kopat
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=60#p251950
frederik píše:
No jo, fakt si niekde na tej urovni-je to skoda-tvoja.

...

Kto doteraz nedospel a nedozrel si ty-je irelevantne, ze vekom uz tahas k styridsiatke, tak sa velmi nenafukuj.
Takze kto nedozrel ?
Ja ?
Alebo ?
Kto sa venuje osobe, kto osocuje, kto prekruca a znevazuje, kto zosmiesnuje ?
No a potom sa to uz sirilo, plietlo, pridavali sa aj dalsi, dakl medzi vtipmi zo mna vtipkuje, ... atd... atd...
uz nejdem pokracovat, lebo je to len viac a viac zamotane.
Ale zaciatok som ukazal.

A tu je aj koniec.

Poslať 16.09.2013 17:35:28   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11018 príspevkov
romanh píše:
nαjmεnší píše:
znova o mne hovoríš, že osočujem, no neuviedol si stále ani jeden príklad, hoci ťa k tomu vyzývam celý čas.
Toto robim prvy a posledny raz. Ja viem velmi dobre kto zacal a viem ze som to nebol ja, kto zacal osocovat.
Nech sa paci....
neviem načo takú dlhú plachtu citátov, kde mňa v nej cituješ len dva krát.

1. prípad:
romanh píše:
najmensi sa vyjadruje o mojej predstave normalnosti
viewtopic.php?f=56&t=5555&start=30#p251814
nαjmεnší píše:
kedže romanh nepozná presne tie okolnosti, že o čo išlo, čo to boli za ľudia, atď... a keby aj dotyčných poznal a pokladal za normálnych, tak vzhľadom na to, aké názory tu romanh prezentuje, tak pri jeho predstave "normálnosti" by ma to neprekvapilo...
    o tej tvojej predstave normálnosti som napísal len to, že by ma to neprekvapilo. A to je pravda. Žiadne osočovanie. Osočovanie sa týka písania nepravdy, no ja som napísal len a len čistú pravdu...

ostatne svoje predstavy normálnosti si nám tu ukázal ty sám, keď učenie Cirkvi, že krst je možné platne prijať len raz, označuješ za "zvláštny princíp", dodávajúc, že podľa teba je možné aj viac ráz, ale - paradoxne - už keď Cirkvi v prípade dôvodných pochybností o tom, či už bol platne udelený krst, vykoná obrad aspoň len podmienenčného krstu, tak to už ideš demgogickými rečami zosmiešňovať, že načo to robí, atď... takže s tebou ozaj ani z voza, ani na voz... jediné, v čom sa sám so sebou v oboch prípadoch zhoduješ, je len to, že šomreš na Cirkev :-? ... takú predstavu svojej normálnosti nám tu prezentuješ ty sám...

2. prípad:
romanh píše:
tu sa najmensi vyjadruje, ze vraj som pod niekoho vplyvom
alebo či je to tak, že je to nejaký taký a RH je dokonca pod jeho vplyvom a preto má potom také názory, ktoré tu prezentuje, alebo ako to je
... tu som prvy krat upozornil najmensieho ze rozprava mimo temu, podobne ako anuk sa venuje osobe a nie teme
nαjmεnší píše:
a RH je dokonca pod jeho vplyvom
detto - venujte sa teme, nie mojej osobe.
    toto je manipuláciou z tvojej strany, ako vytrhnute z kontextu ma cituješ, napr. v tom druhom prípade si dokonca zacitoval len "a RH je dokonca pod jeho vplyvom" - avšak ja som nenapísal, že si pod jeho vplyvom, ale som si len kládol otázku, že o čo ide, uvádzajúc rôzne alternatívy: tuná je celý kontext mojich slov:
    nαjmεnší, 10.09.2013 1:01:00 píše:
    RH vraví, že nepozná dôvody dotyčného, takže to mi je otázka, že nakoľko sa o tom s ním zhováral, nakoľko ho naozaj pozná, čo je to za kňaza, či potom teda prijal aj ostatné sviatosti, alebo ako teda, či to nie je teda skôr len nejaký uletenec - ako to najskôr vyzerá - s tým však, že RH si to len neuvedomuje... alebo či je to tak, že je to nejaký taký a RH je dokonca pod jeho vplyvom a preto má potom také názory, ktoré tu prezentuje, alebo ako to je... tak či onak je táto otázka už dogmaticky zodpovedaná, takže keby to chcel nejaký taký spochybňovať, tak sám sa dostáva na scestie...
    Ergo netvrdil som, že si pod jeho vplyvom, ale som si len kládol otázku, že o čo ide, nakoľko si tu uvádzal len veľmi chabé informácie a pýtal si sa nás, že prečo teda to, prečo ono...

Je samozrejmé, že keď si neuviedol potrebné detaily, tak sme mohli len hypotetizovať, že aké rôzne alternatívy to mohli byť - a paradoxne, že ty si nás za to odsudzoval, že si "domýšľame"... Ale keď si si tu domýšľal ty, tak to už bolo podľa teba OK... :-?

Tak či onak, ako vidíš, ani v jednom ani v druhom prípade som ťa neosočovať. Avšak ty si tu druhých osočoval, ako som už ukázal v predošlých príspevkoch. Takže tak...

Poslať 16.09.2013 17:42:37   Re: Krst malých detí

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
Tak pozor! Sám si sem napísal takýto nezmysel - a neber to prosím, ako osočovanie, prečítaj si svoj výrok:
Citácia:
A v akom pomere su realne veci s hypotetickymi je uplne jedno.
Pretoze aj v tej nerealnej = hypotetickej situacii sa nachadza na tomto svete vela ludi, ktori by sa dali najst.
Preto sa hypoteticky v podstate rozpravame o realnych ludoch.
Človek sa totiž môže nachádzať iba v reálnej situácii. Hypoteticky sa môžeme baviť iba o tom, čo by mohlo byť a nie o tom, čo jestvuje. Z toho som usúdil, že hovoríš o hypotetickej situácii, preto mi napadol ten vtip. Takže nechci, aby iní mysleli tvojou hlavou. Nakoniec, na otázky, ktoré som položil, si odpovedal "áno":
romanh píše:
dakl píše:
1. Sú tí kňazi v pastorácii?
Ano
dakl píše:
2. Krstia deti?
Ano
dakl píše:
Ak áno, nekonajú proti svojmu svedomiu, keďže - podľa tvojich vyjadrení - pravdepodobne neuznali svoj krst v detstve?
Neviem, ako si to teraz vysvetluju, nemam uz moznost sa ich nato spytat.
dakl píše:
3. Vyznávajú vieru pri každej nedeľnej a sviatočnej omši? (Verím v jednu svätú, apoštolskú, katolícku (t.j. všeobecnú) Cirkev, vyznávam jeden krst na odpustenie hriechov)
Urcite ano.
To znamená, že sú pokrytci, lebo ak potrebovali nový krst, pričom v Kréde vyznávajú JEDEN krst, teda neveria v svoj PLATNÝ krst v detstve. Pritom, ako tvrdíš veselo ďalej v pastorácii krstia deti - podľa nich neplatne, keďže tie deti sú rovnako krstené, ako boli oni v detstve pokrstení. Ak vykonávajú svoj kňnazský úrad len preto, že potrebujú nejako zarábať na živobytie, je to od nich hrubá neférovosť.

A ešte k tomu trojnásobnému krstu tvojej manželky. Nestačí, ako píšeš svedectvo rodičov, keď je pochybnosť o ich spoľahlivosti, a spoľahlivosť tvojej svokry je pochybná už len z tých údajov, ktoré si uviedol. Tvoja manželka bola pokrstená, ako uvádzaš, podľa viery jej otca u evanjelikov. To však znamená, že jej rodičia buď nežili v sviatostnom manželstve, alebo porušili svoje záväzky voči Cirkvi. Lebo na sviatostný sobáš katolíka s nekatolíkom je potrebný dišpenz. A pre udelenie dišpenzu sa požaduje vyhlásenie (reverz) od nekatolíckej stránky, že umožní katolícku výchovu detí. V tomto prípade sa teda takto tí rodičia nechovali, teda porušili svoje záväzky. To je dostatočný dôvod na stratu dôveryhodnosti.

Poslať 17.09.2013 15:44:45   Re: Krst malých detí

od 12.06.2002 13:13:24
napísal 5702 príspevkov
romanh píše:
dakl píše:
Ak áno, nekonajú proti svojmu svedomiu, keďže - podľa tvojich vyjadrení - pravdepodobne neuznali svoj krst v detstve?
dakl píše:
To znamená, že sú pokrytci, lebo ak potrebovali nový krst, pričom v Kréde vyznávajú JEDEN krst, teda neveria v svoj PLATNÝ krst v detstve.
Omyl, znamena to iba to, ze n-e-v-i-e-m-e je to tam celkom jasne napisane. Urcite to automaticky neznamena nieco z toho co im pripisuje dakl.
Jediny kto mohol povedat cosi o skutocnych pohnutkach spominanych knazov a tym objasnit veci, je romanh,
ale on otvorene pise, ze to nevie.

Pisali ste o knazoch a o romanovi s laskou? Sme teda obhajcovia bratov, ktorymi mame byt ak sa chceme podobat Jezisovi Kristovi na Bozom trone v nebi? Nehovorim zastierat Pravdu, ale tu sa o ziadnej jasnej pravde nebavime, je tu nadhodeny fakt krstov knazov bez blizsich okolnosti. Vsetko ostatne su dohady ale uz su plne poznamok a tvrdych vyjadreni aj osocovania...

"Katolicky teolog" posluzil ako zasterka a prilezitost na akoze mravokarnu tvrdost voci romanovi, pritom sa ziadala ucta o zmierliva odpoved k obsahu temy, frederik.
Anuk ochotne zatina do osob, ci uz priamo alebo nepriamo v prispevku akoze k obsahu temy.
"Katolicky teolog" zasa znevazuje uctyhodne zdroje tym, ze ich spaja so svojimi amaterskymi psychologizujucimi vyvodmi znevazujucimi oponenta.

Je to vari Bozie Slovo, ktorym ste takto "inspirovani"? Toto je karikatura Jezisa Krista.
Takto sa Duch Svaty nikdy spravat nebude zato diabol tieto veci rozduchava neustale.

Ak mame ine nazory mozeme si skusit ukazat preco,
pripadne coho sa v diskusii na tuto temu obavame.

Ale preco niekoho znevazovat?

Ci uz tych neznamych knazov, o ktorych vlastne nic nevieme okrem faktu opatovneho krstu
alebo cloveka, ktory sa na tieto veci opyta lebo chce diskutovat, nie byt osoceny alebo inak znevazovany pre zaujem o vec ci ine poznanie ako mate vy.

Poslať 17.09.2013 16:07:01   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11979 príspevkov
Citácia:
Ci uz tych neznamych knazov, o ktorych vlastne nic nevieme okrem faktu opatovneho krstu
Tym samotnym faktom ma dost nastvali, pretoze ako som uz vysvetlil vyssie je to porusenie profesionalnej etiky
uz len ten samotny fakt ....
ale s Romanom som sa celkom rad podebatoval

Poslať 17.09.2013 16:50:00   Re: Krst malých detí

napísal 5702 príspevkov
Zmenme trochu prostredie a odidme od jedinecneho s nezmazatelnym znakom na dusi k inej situacii na velmi podobnu temu.

Evanjelizacne zhromazdenie organizovane protestantskou cirkvou.
Posluchaci dostanu vyzvu na vydanie svojho zivota Jezisovi.
Dost ludi ide pod podium, kde ich vedu v spolocnej verejnej modlitbe a potom sa im este podla potreby individualne venuju...

V tejto skupinke su napriklad aj reholne sestricky - schvalne nechcem teraz napisat, ze aj knazi.
Jednoducho su tam zasvatene osoby.

Ako sa pozerate na toto?

Poslať 17.09.2013 17:09:30   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 11979 príspevkov
Citácia:
to je v pohode, to je obnovenie a prehlbenie krstnych slubov

analogicky modlitba za vyliatie Ducha Svateho je obnovenie a aktualizovanie birmovky

Poslať 17.09.2013 18:01:11   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 11018 príspevkov
Martin Petrovic píše:
"Katolicky teolog" zasa znevazuje uctyhodne zdroje tym, ze ich spaja so svojimi amaterskymi psychologizujucimi vyvodmi znevazujucimi oponenta. Je to vari Bozie Slovo ...? ... Ale preco niekoho znevazovat?
sorry, Martin, ale odsudzujúc nás za údajné znevažovanie ty sám ma v tom istom príspevku ideš znevažovať!!!

veď načože tu dávaš "katolicky teolog" do úvodzoviek? Buď ten pojem vôbec nepoužívaj (to by som bol radšej), alebo potom (keď už), tak bez úvodzoviek... no takto to vyznieva len ako tvoje znevažovanie mojej osoby... - podobne ako hneď ďalej v tej istej vete hovoríš, že tu dávam "amatérske psychologizujuce vývody znevazujuce oponenta": nože mi zacituj, ktorý z mojich príspevkov tejto témy nazývaš "amatérske psychologizujuce vývody znevazujuce oponenta"... - vôbec to je fráza, ktorú si len skopíroval od romana (prípadne ešte pritvrdil) a idete ma ňou zosmiešňovať, namiesto toho, aby si konkrétne zacitoval z mojich príspevkov, že čo ti vadí a prečo!!!

A celkovo je maximálne podivné, ako ideš zrovna mňa obviňovať, že vraj znevažujem romana - hoci nič necituješ - ale už akosi ignoruješ, aké znevažujúce výroky tu práve ten roman písal o CIRKVI, keď dogmu o tom, že krst je možné platne prijať len raz nazval "zvláštny princíp", podmienečné krsty nazval "fraška", jedného spoludiskutujúceno prirovnal ku svojim trojdňovým ponoškám, a podobne...

To akoby si vôbec nevidel, no mňa tu už ideš obviňovať zo znevažovania romana (hoci doteraz si nič konkrétne nezacitoval), a pritom ešte aj ty sám tým svojim príspevkom ideš znevažovať mňa...

takže no comment...

Poslať 17.09.2013 18:10:56   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12133 príspevkov
Martin-uz zase?
To co ma byt? Zasa nas ides jednostranne znevazovat? Mas vlciu tmu, ci co? Roman tliachal totalne sproste hodnotenia cirkvi a ty ho za to este pochval-nedivil by som sa, kedze tiez uz si si "přisadil" v inych diskusiach-suc ovplyvneny kdeakymi pseudoprorokmi. Fakt uzasne. . .

Poslať 17.09.2013 18:38:46   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 11018 príspevkov
misojogi píše:
Martin Petrovic píše:
Tym samotnym faktom ma dost nastvali, pretoze ako som uz vysvetlil vyssie je to porusenie profesionalnej etiky ... uz len ten samotny fakt ....
Martin, Michal, my vlastne ani o tom "fakte opakovaného krstu" prakticky nič nevieme... veď si spomeň ako tu podobne roman prišiel aj s tvrdením, že pozná osobu, ktorá bola dokonca 3x pokrstená... a čo sa z toho nakoniec vykľulo?

Takže poučený aj z toho už radšej vôbec nebrať vážne ani tamto, keďže tiež to mohlo byť úplne ináč než sa môže zdať z romanovho popisu (obzvlášť keď vraví, že tí kňazi sami udeľujú krsty deťom)... roman to proste radšej vôbec nemal dávať do diskusie, keď nepozná detaily, iba tým zavádza - a akurát tak núti ľudí hypotetizovať, že o čo mohlo ísť, za čo ich následne roman odsudzuje, že si domýšľajú...

No každopádne sme to tu už aj tak z každej strany rozobrali a už sa posledných iks strán len stále dookola opakujeme bez ničoho nového, len ako pes za vlastných chôstom... :D

Téma už proste vyzerá byť nateraz vyčerpaná... Ale to neznamená, že ju máme teraz zmeniť na úplný off topic, ako navrhuje MP:
    Martin Petrovic píše:
    Zmenme trochu prostredie a odidme od jedinecneho s nezmazatelnym znakom na dusi k inej situacii na velmi podobnu temu.

Evanjelizacne zhromazdenie organizovane protestantskou cirkvou.
      Dost ludi ide pod podium, kde ich vedu v spolocnej verejnej modlitbe a potom sa im este podla potreby individualne venuju...

V tejto skupinke su napriklad aj reholne sestricky - schvalne nechcem teraz napisat, ze aj knazi.
      Jednoducho su tam zasvatene osoby.

Ako sa pozerate na toto?
veď čo už len toto má spoločné s krstom detí? :o nabádanie na úplný off topic... takže to už naozaj no comment...

Poslať 17.09.2013 22:16:28   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5192 príspevkov
Martin Petrovic píše:
Zmenme trochu prostredie a odidme ...
...no ano, to si cely ty...uz aj z tejto temy chces robit propagandu nejakym letnicnym protestantom, no co sa da na toto povedat...

Pre citatela: nic proti vyssie menovanym, avsak do tejto temy to nepatri a Petrovic to dobre vie. Moze zmenit prostredie a odist - rozvijat svoje teorie inam...

Poslať 18.09.2013 0:09:00   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

napísal 11979 príspevkov
Citácia:
Petrovic to dobre vie. Moze zmenit prostredie a odist - rozvijat svoje teorie inam...
stavim sa ze si ho tymito slovami nepotesila

Poslať 18.09.2013 0:22:51   Re: Krst malých detí

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12133 príspevkov
Lebo on nas vsetkych svojimi snahami o off topic potesil. . .to co bola za stupidna poznamka, prosim ta. . .

Poslať 18.09.2013 6:02:18   Re: Krst malých detí

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
Martin Petrovic píše:
romanh píše:
dakl píše:
dakl píše:
To znamená, že sú pokrytci, lebo ak potrebovali nový krst, pričom v Kréde vyznávajú JEDEN krst, teda neveria v svoj PLATNÝ krst v detstve.
Omyl, znamena to iba to, ze n-e-v-i-e-m-e je to tam celkom jasne napisane. Urcite to automaticky neznamena nieco z toho co im pripisuje dakl.
Jediny kto mohol povedat cosi o skutocnych pohnutkach spominanych knazov a tym objasnit veci, je romanh,
ale on otvorene pise, ze to nevie.
Ale vie to! Tú informáciu uviedol na podporu tohoto svojho tvrdenia:
Myslim si ze postoj odlucenych bratov je spravny - krst az ked si uvedomi co to je.
Následne píše:
romanh píše:
Zvlastne ze dnes aj mnohi (uz vysvateni) katolicky knazi sa davaju pokrstit.
Preco asi ?
Nieco na tom asi bude.
Teda ako zdôvodnenie svojho presvedčenia, že krst by mal byť udelený až v dospelosti (narozdiel od praxe kat. Cirkvi a mnohých nekatolíckych kresťanských spoločenstiev), uvádza túto informáciu. Po dlhej diskusii sa nakoniec vyhovára, že nepozná príčinu, prečo sa "tí kňazi" dali znova pokrstiť, pričom na začiatku to uviedol ako argument proti krstu detí.

Poslať 18.09.2013 7:28:02   Re: Krst malých detí

napísal 5702 príspevkov
Misko, dakujem ale skusme radsej k veci.
Vec nie je opisat predpisy teda literu pravidla metodicky spravne, to z nas teologov nerobi.
Teologia je o poznani Boha, Jeho srdca a Jeho Ducha, takze ak mame mat teoogicke privlastky tak to znamena tych co poznaju Boha.
Metoda moze byt vedecky spravna ale taka ducha prazdna, ze je to len mrtvola.
Farizejske opatovne ukrizovanie Slova.
Forma bez duchovneho spojenia s Bozim umyslom nikomu neprospieva a nasilne snorovat veci bez zvazovania kam vedu otazky neprospeje nikomu, mojimi mili zodpovedni za tuto biedu na nasom fore.

A teraz skusme touto oklukou premyslania ist k podstate veci:
Zasvatene osoby na protestanstkom zhromazdeni, co to znamena pre katolickych veriacich?

Odpoved je niekde tu:
Nieco v cirkvi nie je v poriadku a ludia hladaju, aj zasvateni cize aj knazi ak maju srdce v poriadku.
Je to lepsie ako licitovat skripta ale nezit duchovnu podstatu tych citatov a nemat silu toho Slova co tak lahko recitujeme
a pritom sme si vedomi, ze to nefunguje Bozsky ale nanajvys ludsky teda nedostatocne...

Opytajme sa kde ti knazi rozhodnutie k opatovnemu krstu urobili. Pravdepodobne to nebolo katolicke prostredie, ale preco tam knaz teda bol? Co hlada inde ako v nasej cirkvi - knaz? Na toto by som tiez rad pocul odpoved od romana.
Toto je vaznejsie ako odsudzovat ho pre akusi disciplinarnu chybu a nasledne pokusy a zneplatnovanie pod. Podstata je uplne inde.
Nieco tu zasadne nefunguje a ten knaz to dobre vie.
Preto inde hlada ako to fungovat moze, najma ak to inde zjavne funguje.

Preto sa pytam preco zasvatene osoby potrebuju ist vyznat svoje opatovne rozhodnutie pre Krista na protestantske evanjelizacie?
Ako to ze evanjelizujeme zasvatenych ludi?
Co to im zasvatenym a odovzdanym v plnej sluzbe asi moze dat?
Ved maju mat vsetko vyucovanie, duchovne vedenie a vlastnu sluzbu - tak co im chyba?

Dakl: vymyslas si romanove dovody ale stale nevies dovody knaza a to ti presne povedal aj roman. O tom je to nevieme preto nebud prilis radikalny v zaveroch, su postavene na vode.

[ Príspevkov: 240 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší

Obsah fóra » Náučné témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť