Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

[ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
Poslať 27.06.2012 9:25:49   EURO 2012

od 09.11.2001 0:00:00
napísal 13206 príspevkov
Netušil som , že diskutéri tohto fóra sú až tak zduchovnelí, že im vôbec nechýba ME vo futbale.
Ja som mal pôžitok zo zápasu Taliansko-Anglicko. Tiež teším sa na dnešné semifinále: Španielsko-Portugalsko, nakoľko bude to veľmi technický futbal.

Poslať 27.06.2012 10:05:55   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
osobne ma prekvapuje, ze tento rok nemam na zemiakoch ziadne mandeliky...

Poslať 27.06.2012 10:15:05   

napísal 13206 príspevkov
nevedel som , že už sa používa slovo "mandeliky". Raz darmo , zanedbal som vývoj našej rodnej reči.
Spýtam sa Ronalda , či aj on odstraňuje mandelínky zo svojich zemiakov. Možno nemeckí futbalisti postrekujú zemiaky slovenským roztokom.

Poslať 27.06.2012 14:44:05   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11034 príspevkov
Vespa píše:
osobne ma prekvapuje, ze tento rok nemam na zemiakoch ziadne mandeliky...
a čo chceš, veď ešte poriadne ani leto neprišlo, počkaj chvíľku, oni prídu... ; )

Poslať 27.06.2012 14:57:52   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
hm, nechcel som hned pouzit vyraz krumplibogar, tak som dal cechizmus (kedysi ale aj pouzivany)
nemuseli by...

Poslať 27.06.2012 15:17:36   

napísal 13206 príspevkov
Ukážková "logika" Didyma: Ja o futbale a on o lete. Ozaj "logická" náväznosť na tému. Typické "východné" myslenie.

Poslať 27.06.2012 15:54:14   

od 31.12.2004 16:00:54
napísal 5570 príspevkov
Je pekné, že v semifinále sú staré väčšinovo katolícke krajiny ako Taliansko, Španielsko či Portugalsko - i keď síce aj tam existuje odpadlíctvo od viery, nenabralo našťastie také závratné rozmery ako v europskych protestantských krajinách.

Napokon, aj v Nemecku ako ďalšom semifinalistovi už katolíci po 500 rokoch opäť predstihli počtom protestantov, najmä kvôli tomu, že protestantské cirkvi sa tam akoby dopracovávali k ateizmu a strácajú veriacich.

No a keďže ešte máme naviac aj nemeckého pápeža a najväčšou cirkvou v Nemecku je dnes opäť KC - tak aj Nemecko je tiež vlastne opäť katolícka krajina.

Poslať 27.06.2012 16:19:58   

napísal 13206 príspevkov
Pán Sivák, zujímavý postreh. Zdá sa , že katolícke korene sú lepšie na futbal ako iné. Veď aj na posledných MS boli v semifinále iba európske teamy.

Poslať 28.06.2012 21:54:12   

napísal 13206 príspevkov
Zápas Taliansko-Nemecko bol vynikajúci. Finále medzi dvoma stredomorskými štátmi sľubuje vynikajúci futbal. Nemeci sa dnes nevedeli zmôcť ani na jeden gól z hry. Aj Buffon bol vynikajúci.

Poslať 28.06.2012 23:00:01   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11034 príspevkov
Vespa píše:
hm, nechcel som hned pouzit vyraz krumplibogar, tak som dal cechizmus (kedysi ale aj pouzivany)
nemuseli by...
pôvodne sa to volalo "americký brouk". veď poznáš tú reklamu: "My všichni a pšedevším mládež, pioníži, se dávame do boje! Najdeme každého amerického brouka a zničíme ho!" http://www.nezapomente.cz/view/americky_brouk

Poslať 29.06.2012 6:12:20   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
Didymos píše:
Vespa píše:
nemuseli by...
pôvodne sa to volalo "americký brouk". veď poznáš tú reklamu: "My všichni a pšedevším mládež, pioníži, se dávame do boje! Najdeme každého amerického brouka a zničíme ho!" http://www.nezapomente.cz/view/americky_brouk

prave som hlboko zdeptany z diskusie na uvedenej stranke...
rozmyslam,l comu to pripisat...
tu diskusiu myslim, nie tu depku :D

Poslať 29.06.2012 7:09:35   

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18854 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Ukážková "logika" Didyma: Ja o futbale a on o lete. Ozaj "logická" náväznosť na tému. Typické "východné" myslenie.
Pouzijem teraz Vas pristup a slovnik, berte to ako nieco, co mi nie je vlastne:

Ukazkova "logika" - my o futbale a Sivak s Oravcom o nadradenosti katolicizmu. Typicke "******" myslenie.

Koniec analogie.

Poslať 29.06.2012 7:55:38   

napísal 13206 príspevkov
Pán legionar,
To snáď chcete , aby sme začali pochybovať o jedinečnosti a nadradenosti katolíckeho náboženstva ? Zisťujem, že Vy doteraz ste nepochopili a ani nechcete pochopiť, že Ježiš Kristus založil len JEDNO náboženstvo a to na Petrovi a Pavlovi a Peter ako biskup Ríma bol za hlavu Cirkvi menovaný Pánom Ježišom.
Vy to sústavne vyvraciate a spochybňujete , čiže to zosmiešňujete. Dokedy chcete pokračovať s touto zosmiešňovacou misiou ? Kto Vás za to platí ? Čo chcete tým dosiahnuť ? Nemáte šancu nám to zosmiešniť , iba sa strápňujete.
Radšej sa venujte zbieraním známok , ale nie našim náboženstvom. Nepochopili ste základné pravdy katolíckeho náboženstva a už roky ste sa neposunuli ani o krok v poznaní nášho náboženstva . Ani to nemôžete pochopiť nakoľko obhajovali ste aj tie najohavnejšie hriechy a preto Boh Vám neudelí svetlo poznania.Strácate iba čas a riskujete s večným zatratením.

Poslať 29.06.2012 8:39:12   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
Mám problémy s vrcholovým športom. Produkuje trvalých invalidov, podporuje hroznú korupciu, .
Cirkev mala pravdu, keď skoro celých 2000 rokov zakazovala olympiády, nakoľko tie vedú ku kultu človeka , ku kultu tela na úkor kultu Pána Boha.
Dnes z profesionálnych futbalistov sa stali noví "bôžikovia", ktorým sa ľudia viac kľaňajú ako Pánu Bohu.
Pri trojfázovom tréningu, štúdiu na škole ..nemajú času na duchovný život.
Asi majú pravdu, ktorí obhajujúlen rekreačný šport pre masy.

Poslať 29.06.2012 9:33:55   

napísal 13206 príspevkov
Súhlasím , že niektoré vrcholové športy vedú k invalidite a ku korupcii.
Nie všetky športy . Avšak , je lepšie , keď mladý človek sa venuje športu , ak na to má ako nejakej inej hriešnej činnosti. Šport aj vychováva ľudí k disciplíne a poriadku a radšej vidím mladých ľudí rôznych krajín stretávať sa na športe ako na bojiskách alebo na zdrogovaných rock koncertoch.
Šport vedie aj k určitému zdravému vlastenectvu a preto sledujem len MS alebo ME , kde zápolia štáty a národy. Preto vôbec nesledujem ligové turnaje , lebo tam je 90% legionárov, ktorí vlastne nereprezentujú ani štát ani národ a len business. Šport aj pomáha k pestovaniou si prirodzených schopností ako je vytrvalosť, húževnatosť, pokora atď. Sú aj nemorálne športy: box, náročné športy pre ženy atď.
Aj šachy je pekný šport.

[ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia