Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 793 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 53  Ďalší
Autor Správa
Poslať 28.04.2010 1:39:25   

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12201 príspevkov
On si to len mysli,istotu nema-vsak?. . . :-D

Poslať 28.04.2010 7:22:11   

od 12.05.2004 8:44:48
napísal 3414 príspevkov
prvosienka píše:
Mx: Frederick má pravdu. Len píš takto ďalej,
a rarach bude krochkať blahom.

Nedal ti zdarma náhodou nejaké knihy? :D
Dal, už je to dlhšie, keďže som si kúpil knihy za cca 100€, tak som dostal niečo ako bonus. Ale to neovplyvňuje moje konanie, aspoň nie podstatne. Mňa si nemožno kúpiť (iba moju prácu).

Prepáč, prvosienka, ale čítala si si, čo som napísal? V"bec tam nebola o Tebe zmienka. Písal som k téme a podľa mňa aj pravdu. Že to tak zhodnotil aj Rarach to je škodná? Nemá byť na svete pšenica s kúkolom až do žatvy? Ja nesúdim ani Rarach, ani Teba. Nie je mi jedno, čo bude s druhými ľuďmi, chcem, aby všetci boli spasený.

Napíš niečo, s čím sa dá súhlasiť a aj Ty budeš môcť "priasť blahom". Ja nemám problém. Nehrejem Rarachovi stoličku, videli sme sa raz, pri kupovaní kníh. Odvtedy spolu príliš nekomunikujem inak ako cez fórum. Rarach podľa mňa dobre vie, v čom s ním nesúhlasím (a možno on súhlasí so mnou, len to tu tlačí do extrému úmyselne).

Záverom sa teda chcem Tebe aj Anuk, vám obom, ospravedlniť, že som na vás kriticky zareagoval za osobný útok na Rarachove krochkanie (jeho účasť na fóre). Nemyslím si, že Rarachovi pochlebujem, len ešte nevytiahol témy, v ktorých sa nezhodneme, možno príde aj to.

-----
Upravené podľa pripomienky Frederika

Poslať 28.04.2010 7:27:40   

napísal 3414 príspevkov
Frederick píše:
Mx píše:
A mimochodom, nezaslúži si aj dobré aj zlé dieťa rovnaký prístup?
Tym chces niekomu nahovorit,ze tvoj pristup k obom stranam je rovnaky?Ze sme si to nevsimli. . .
Slabo čítaš, prístup je rovnaký, prejavy samozrejme rôzne, lebo každý človek je jedinečný. Ale asi rozumiem tomu, čo sa mi snažíš naznačiť, popracujem na tom. Vďaka

Frederick píše:
Citácia:
Tak, keď už ideme na to Ježišovým spôsobom, tak "prečo vidíš smietku v oku svojho brata a brvno vo vlastnom oku nevidíš, ..." pokračovanie poznáš. Ja som si z toho zobral, že najskôr musím zmeniť prístup k ľuďom ja a nepozerať sa, či ho oni zmenia ku mne. Ako to vidíš Ty? Inak povedané, je treba niečo zmeniť? No tak to potom treba začať od seba, nie?

Dobre,Mx,skvele si to napisal. . . Dievcata si od dojatia urcite utieraju slzy. . . Len skoda,ze su to len prazdne reci. . . Tak arogantne si dovolis vystupovat len voci nim-ty si naozaj vzor vychovavatela-ked uz si pouzil ten priklad s dobrym a zlym dietatom. . .
Frederik, asi si nepochopil ako som to myslel, nevadí, ja som sa bavil o jej a mojich reakciách. Dal som jej za pravdu, a mienim zmeniť môj prístup k nej, toto Ti vadí? Asi si si pomýlil tému, čierny humor je inde.

PS: Nejaké knihy som dostal, taká je pravda, ako bonus pri nákupe iných kníh za cca 100€. Že by ma to ovplyvnilo, torchu pochybujem, ale som otvorený vášmu dokazovaniu.

Poslať 28.04.2010 7:50:21   

Obrázok užívateľa

napísal 12201 príspevkov
Mx píše:
Záverom sa Ti teda chcem aj s Anuk ospravedlniť, že som na vás kriticky zareagoval za osobný útok na Rarachove krochkanie (jeho účasť na fóre). Nemyslím si, že Rarachovi pochlebujem, len ešte nevytiahol témy, v ktorých sa nezhodneme, možno príde aj to.

Toto je vazny problem-vyzera to,akoby si sa spolu s Anuk ospravedlnoval prvosienke-aj ked samo o sebe ide len o dalsi nesikovny tah urazeneho jesitaka. . .
Mx píše:
Frederick píše:
Mx píše:
A mimochodom, nezaslúži si aj dobré aj zlé dieťa rovnaký prístup?
Tym chces niekomu nahovorit,ze tvoj pristup k obom stranam je rovnaky?Ze sme si to nevsimli. . .
Slabo čítaš, prístup je rovnaký, prejavy samozrejme rôzne, lebo každý človek je jedinečný. Ale asi rozumiem tomu, čo sa mi snažíš naznačiť, popracujem na tom. Vďaka

Za malo. . .

Citácia:
Frederick píše:
Citácia:
Tak, keď už ideme na to Ježišovým spôsobom, tak "prečo vidíš smietku v oku svojho brata a brvno vo vlastnom oku nevidíš, ..." pokračovanie poznáš. Ja som si z toho zobral, že najskôr musím zmeniť prístup k ľuďom ja a nepozerať sa, či ho oni zmenia ku mne. Ako to vidíš Ty? Inak povedané, je treba niečo zmeniť? No tak to potom treba začať od seba, nie?

Dobre,Mx,skvele si to napisal. . . Dievcata si od dojatia urcite utieraju slzy. . . Len skoda,ze su to len prazdne reci. . . Tak arogantne si dovolis vystupovat len voci nim-ty si naozaj vzor vychovavatela-ked uz si pouzil ten priklad s dobrym a zlym dietatom. . .
Frederik, asi si nepochopil ako som to myslel, nevadí, ja som sa bavil o jej a mojich reakciách. Dal som jej za pravdu, a mienim zmeniť môj prístup k nej, toto Ti vadí? Asi si si pomýlil tému, čierny humor je inde.

No fajn-tak si jej dal za pravdu,ako si sa jej aj ospravedlnil. . .bud nevies,co robis,alebo si myslis,ze sme blbi. . .to uz nechavam na teba,odpoved nie je nutna. . .

Poslať 28.04.2010 10:00:30   

od 12.06.2002 13:13:24
napísal 5702 príspevkov
Kongregace pro nauku víry
00120 Città del Vaticano
25. ledna 2007
Palazzo del S. Uffizio
Prot. N. 54/92 – 24945
(Uvádějte číslo jednací v odpovědi)

Ctihodný pane předsedo!

Kongregace pro nauku víry (dále jen „Kongregace“) je stále žádána o vyjádření ke spisům a činnosti paní Vassuly Ryden, především o závaznost „notifikace“ z 6. října 1995 a kritérií, podle nichž místní církve mají upravit šíření spisů paní Vassuly Ryden.

K tomuto Kongregace dodává tato vysvětlení:

1) Notifikace z roku 1995 zůstává ve svém učitelském posouzení ohledně zkoumaných spisů platná (srov. Příloha 1).
2) Po dialogu s Kongregací nicméně poskytla paní Vassula Ryden vysvětlení k několika problematickým bodům, které se v jejich spisech objevily, jakož i k povaze svých poselství, jež podle ní nejsou božskými zjeveními, ale spíše jen jejími osobními meditacemi (srov. Příloha 2: dopis z 4. dubna 2002, zveřejněný v „True Life in God“, sv. 10). Po těchto vysvětleních platí jako pravidlo, že je potřeba zvažovat tuto záležitost obezřetně případ od případu. Přitom je potřeba brát ohled na to, jaké konkrétní možnosti mají věřící k tomu, aby si její spisy přečetli v kontextu těchto vysvětlení.
3) Konečně upozorňujeme na to, že účast katolíků na modlitebních skupinách organizovaných paní Vassulou Ryden není vhodná. Z ohledem na ekumenická setkání se mají věřící držet předpisů Ekumenického direktáře, Kodexu kanonického práva (kán. 215; 223 § 2 a 383 § 3) a místních ordinářů.

Dávám Vám to na vědomí a zůstávám s pozdravem a žehnám Vám

v Pánu
kard. William Levada
prefekt
2 přílohy

Poslať 28.04.2010 10:01:24   

napísal 5702 príspevkov
Reakce na dopis kardinála Levady z ledna 2007
(Vassula Rydén, srpen 2007)
Drazí přátelé,
V nedávné době nový prefekt Kongregace pro nauku víry v Římě, Jeho Eminence kardinál William Levada, rozeslal kardinálům, arcibiskupům, biskupům a předsedům biskupských konferencí po celém světě dopis datovaný 25. ledna 2007, který vyvolal značný neklid v řadách našich čtenářů, zejména těch, kteří jsou římskokatolického vyznání. Tento dopis pro vaši úplnou informaci přikládám.

Je mi velmi líto, že znovu vzniká takový zmatek a zároveň vám děkuji za velké množství dopisů vyjadřujících podporu i za modlitby na úmysl dalšího šíření poselství Opravdového Života v Bohu. Píši, abych vyjasnila tento zmatek a připomněla vám některá fakta.

Zmíněný dopis je sám o sobě zmatený a protiřečí si. Na jednom místě vyznívá negativně na jiném příznivě! Zdá se, že byl vytvořen ve spěchu, neboť obsahuje několik chyb a dezinformací. Napsala jsem Jeho Eminenci a požádala ho, aby laskavě opravil tyto omyly, ale dosud jsem od něho nedostala odpověď.

Závěr mého dialogu s Kongregací pro nauku víry byl pozitivní. Tento pozitivní závěr měl však příliš malý kredit na to, aby vznikla nová Notifikace, která by vylučovala tu starou. Ačkoliv, jak řekl kardinál Ratzinger, situace se nyní změnila v tom smyslu, že poselství nyní mohou být čtena ve světle mého objasnění. Právě z tohoto důvodu mne kardinál Razinger formálně požádal, aby byl tento můj dialog s Kongregací publikován v nových vydáních mých knih. Jeho požadavek jsem vzala v potaz a tento dialog byl otištěn v posledním díle, díle 12 a v následujících vydáních poselství. Toto vše je správně obsaženo v bodech 1 a 2 dopisu kardinála Levady.

O to více překvapuje třetí bod dopisu, kde kardinál Levada používá tento pozitivní závěr k vytvoření negativního tvrzení, tj., že katolíkům se nedoporučuje účastnit se modlitebních skupin Opravdového Života v Bohu. A co je ještě závažnější, toto negativní doporučení v bodě 3 bylo publikováno bez bližší konzultace se mnou a v rozporu s běžným kanonickým postupem, že totiž žádná osoba nemůže být obviněna aniž by před svým obviněním byla vyslechnuta.

"Před vydáním konkrétního výnosu by autorita měla získat nezbytné informace a důkazy a také vyslechnout toho, jehož práva mohou být poškozena, pokud je to jen možné." (Kánon 50). Ačkoliv jsem napsala Kongregaci pro nauku víry, že pokud mají nějaké další dotazy, jsem připravena pokračovat v dialogu, nedostalo se mi žádné odpovědi, ani jsem nebyla pozvána k žádnému rozhovoru, který by byl náležitý jen tehdy, pokud bych s nimi vedla dialog, důvěřovala jim a svěřila se jim! Nadto jsem ještě uvedla, že jsem ochotna objasnit poznámky k poselstvím pod čarou, pokud něco podle nich objasnění vyžaduje. O žádný takový komentář jsem nebyla požádána, což je dalším potvrzením toho, že výsledek dialogu byl pozitivní.

Svým novým závěrem ve zmiňovaném dopise kardinál Levada odmítá zkoumání a dialog, které se mnou vedli kardinál Ratzinger (současný papež) a kardinál Bertone (současný státní sekretář) v průběhu dvou a půl let. Během tohoto období musela také celá řada inspektorů, teologů, biskupů a kardinálů k probíhajícímu zkoumání vyjadřovat svůj konečný úsudek, a který, jak víte, byl pozitivní.

Dopis odkazuje čtenáře na dva kánony: kánon 215 a 223.

Kan. 215: Věřící křesťané mají svobodu volně zakládat a řídit společenství za účelem dobročinnosti či zbožnosti či k uskutečňování křesťanského povolání ve světě a shromažďovat se ke společnému dosahování uvedených cílů.

Kan. 223 §1: Při praktikování těchto práv, věřící křesťané, ať už jako jednotlivci či sdruženi ve společenství, musí brát v úvahu obecné blaho Církve, práva ostatních a jejich vlastní povinnosti vůči jiným.

Tyto kánony potvrzují, že věřící katolík může svobodně zakládat a sdružovat se v modlitebních skupinách. Jak je tedy možné, že jsou tyto kánony citovány v tom smyslu, že není vhodné účastnit se modlitebních skupin Opravdového života v Bohu?

Nadto, dopis obsahuje tři závažné omyly:

1. Nejvážnější škodu působí klamné tvrzení v kardinálově dopise, kdy prohlašuje a do mých úst vkládá slova, která jsem nikdy neřekla. Jsou to tato slova: "že poselství nejsou božím zjevením, ale mé vlastní osobní meditace!" Toto NENÍ PRAVDA! Nikdy v životě jsem nic podobného neřekla! Toto je velmi vážná a podstatná chyba. Zdráhám se uvěřit, že tato nesprávná interpretace byla úmyslná, snad se spíše jedná o nedbalost, ale výsledek je tentýž. Nepravdivý výrok byl zveřejněn biskupům i celému světu.

2. V odstavci číslo 2 zmiňovaného dopisu, je věřícím doporučeno číst můj dialog s Kongregací pro nauku víry v díle 10, namísto v díle 12. Toto je nešťastný omyl, který nicméně může být opraven. V díle číslo 10 není o dialogu nic řečeno. Pokud nedojde k opravě, věřící katolík nebude moci najít a přečíst si můj dopis s odpověďmi.

3. V tomtéž odstavci č. 2, dopis hovoří o "mém dopise" ze 4.dubna 2002, ačkoliv se jednalo o dopis P. Prospera Grecha, který byl datován 4. dubna 2002. Moje reakce byly zveřejněny v mém dopise z 26. června 2002. Toto také mate věřící.

Minulý květen jsem psala kardinálu Levadovi o těchto závažných chybách, kopie jsem zasílala také svatému otci a několika biskupům a kardinálům. Téměř okamžitě jsem obdržela od kardinála Bertone dopis potvrzující přijetí (pravděpodobně byl velmi zklamán, když viděl, jak je jeho práce znevažována). P. Prospero odpověděl slovy: "Domníval jsem se, že záležitost byla definitivně uzavřena". Evidentně, biskupové píšící na Kongregaci, požadovali jasnou odpověď "ano" nebo "ne" ohledně Notifikace. Dopis kardinála Levady ovšem není ani jasné "NE". Já osobně tomu rozumím tak, že věřícím nezakazuje, ale odrazuje je na základě jistých pochybností, které by Notifikace mohla obsahovat.

Nedávno jsem také obdržela odpověď od arcibiskupa Angela Amata, který je sekretářem kardinála Levady. Jeho krátká poznámka říká, že dopis kardinála Levady byl psán výslovně za účelem informace všem katolickým biskupům o dialogu, který proběhl mezi mnou a Kongregací, (který, jak víte, byl pozitivní), a to proto, aby si ujasnili, jak instruovat biskupy. Nezmiňuje nic jiného z toho, co obsahoval zbytek dopisu a vyhýbá se otázce chyb v dokumentu.

Ve svém dopise, Jeho Excelence kardinál Levada říká svým věřícím, že shromažďovat se a modlit se na modlitebních setkáních Opravdového Života v Bohu je 'nevhodné'. Myslíme to skutečně vážně? Budeme nyní věřit, že modlitba je škodlivá a proto nevhodná i navzdory tomu, co nás učí Církev? Já tomu tedy nevěřím! A také ne Bůh či kterýkoliv rozumný věřící, protože to NENÍ skutek proti Bohu a proti Boží Vůli, ani proti Církvi, obrátit se k Bohu v modlitbě a adoraci, ale právě naopak!

V říjnu 1978 prohlásil minulý svatý otec Jan Pavel II. při promluvě k delegaci z jiných křesťanských církví:

"Komentář Katolické církve k ekumenickému hnutí tak, jak byl slavnostně vyjádřen Druhým vatikánským koncilem, je nezvratný."

O pět let později svatý otec vyhlásil Kodex kanonického práva, který podporuje ekumenismus. Jedno z jeho nařízení je velmi jasné

"Se zvláštní kompetencí celého kolegia biskupů a apoštolského stolce je podporována a řízena účast katolíků v ekumenickém hnutí, jehož cílem je obnovení jednoty mezi všemi křesťany, jak je povinností Církve podle Kristovy vůle."

Je tedy patrné, že tento zvláštní úkol, zajistit účast katolíků v ekumenickém hnutí, je uložen nejvyššími autoritami církve, včetně Kongregace pro nauku víry. Tato povinnost je uložena i nejsilnější možnou autoritou, jíž je vůle samotného Krista. Jak všichni víte, základním tématem poselství Opravdového Života v Bohu je obnovení jednoty mezi všemi křesťany.

Žádný katolík by neměl být odrazován od shromažďování se v modlitebních skupinách a pronásledován ve svých ekumenických právech a vlastně i povinnostech, které vytváří celistvost setkání, při modlitbě svatého růžence, čtení Písma, modlitbě srdcem a při přímluvných modlitbách, jež jsou základem těchto modlitebních setkání. Odrazovat lidi od účasti v modlitebních skupinách je skutečně proti Boží Vůli a zůstává naprosto nepochopitelné, jak může prelát Církve jít proti Kristově naléhavé výzvě ke svým učedníkům: "abychom se modlili v každé době".

Tak moji drazí přátelé, ponechávám na vás, abyste si sami vybrali: buď můžete následovat kladný výsledek dialogu, který jsem vedla s kardinálem Ratzingerem a který nám dal svobodu pokračovat ve čtení poselství Opravdového Života v Bohu a evangelizaci s láskou pro lásku, směřováním Božího lidu zpět do jeho církve a k jednotě v církvi, či následovat smýšlení dopisu, který podepsal kardinál Levada a který neříká ani "ano" ani "ne" a přinejlepším je matoucí.

Všichni víme, že když mluví Bůh, hovoří zcela jasně a 'bez temných koutů'. Přeji nám, jako lidu Božímu, abychom toho byli také schopni.

V Kristu, Vassula

Poslať 28.04.2010 10:23:01   

Obrázok užívateľa

napísal 12201 príspevkov
Fuha. . .ak by som doteraz nemal svoju mienku o madam Ryden a jej viziach,tak po tomto jej liste uz fakt niet o com. . .

Poslať 28.04.2010 10:23:58   

napísal 3414 príspevkov
Martin, je to všetko pekné, ale jediné oficiálne stanoviská hovoria niečo iné, ako ona píše. Nemôžem si pomôcť, ale pozitívny výsledok pre mňa znamená "odporúčame čítať" a nie "neodporúčame" alebo teda "není vhodná". Dôvody boli jasne napísané už dávno - posolstvá obsahujú bludy. Bodka. Ja osobne k tomu nemám, čo viac povedať. Žiadne oficiálne vyjadrenie inej oprávnenej katolíckej autority som zatiaľ nikde nenašiel. Alebo vieš o tom, že by od rok 2007 napríklad pápež povedal niečo iné?
A toto ma fakt dojíma:
Citácia:
Zmíněný dopis je sám o sobě zmatený a protiřečí si. Na jednom místě vyznívá negativně na jiném příznivě!
... lebo ja tam žiadne protirečenie nevidím. Ono totiž vôbec nie je dôležité, kedy aký list, keď ide o hlásanie bludov v posolstvách. Nakoľko sa Vassule nepodarilo vysvetliť bludy pre RKC prijateľne, tak ostáva v platnosti to, čo bolo a preto "není vhodná". O čom stále meditovať? Nanajvýš tak o tomto:
Citácia:
4 - Tu povedal had žene: „Nie, nezomriete, 5 ale Boh vie, že v deň, keď budete z neho jesť, otvoria sa vám oči a vy budete ako Boh, budete poznať dobro a zlo.“

Poslať 28.04.2010 10:25:10   

napísal 3414 príspevkov
Frederick píše:
Fuha. . .ak by som doteraz nemal svoju mienku o madam Ryden a jej viziach,tak po tomto jej liste uz fakt niet o com. . .
Môžeš naznačiť, ktorým smerom "padáš"? :D

Poslať 28.04.2010 10:25:40   

napísal 5702 príspevkov
CASOVA OS relevantnych vyjadreni k posolstvam TLIG:

1966
Papezsky dekret PavlaVI o uplnej a kompletnej slobode verit ciat a pisat o lokuciach, posolstvach a zjaveniach dany veriacim.

1985
Zaciatok posolstiev TLIG.

06.10.1995
Kongregacia pre Nauku Viery (KNV) prijala Notifikaciu

10.05.1996
Vyjadrenie kardinala Ratzingera, prefekta KNV na audiencii v Quadalajare v Mexiku:
« Podle toho, co mi sdělujete ve svém dopise o svědectvích a obráceních, je to velmi dobré. Chceme jen, abyste pokračovali s rozlišováním; neberte jako slovo Boží, co je považováno - v této chvíli - jen za lidské a osobní. Řekli jsme, že by neměla svědčit v kostelích (uvnitř kostela), protože je pravoslavná a její manželský stav, po rozvodu, není vyjasněný; a v jejích spisech jsou některé body, které potřebují objasnit a které studujeme.
Můžete pokračovat v šíření jejích spisů, ale vždycky s rozlišováním.»

23.11.1996
Zverejnenie Notifikacie v Osservatore Romano.
Podrobna analyza profesorom P J. Fannanom, obsahuje v dolnej casti specificke pripomienky a zdoraznene nedostatky Notifikacie.
"Východiskem k jejich problému s chápáním spisů nepochybně může být jejich upřímné přiznání, že od jistého blíže neurčeného bodu se v jejích spisech 'omyly' už neobjevují."

04.04.2002
Kardinal Razinger Vassulu poziadal listom P. Prospero Grecha, poradcu KNV aby odpovedala na pat otazok.

26.06.2002
Predlozenie odpovede Vassuly na otazky KNV

07.04.2003
Kongregace zaslala dopis předsedům Biskupských konferencí, ve kterém je kardinál Ratzinger žádá, aby mu poskytli informace o paní Vassule Rydén a vlivu, který mohla mít na jejich věřící v dotyčných zemích. Ze všech obdržených ohlasů, pět zemí odpovědělo negativně.

10.07.2004
Kardinál Ratzinger pokládá za vhodné informovat biskupy uvedených zemí, že Kongregace přehodnotila případ paní Rydén a že připomínky Notifikace ohledně spisů Opravdového Života v Bohu a situace jejího manželství, byly objasněny. Tato poslední komunikace z 10. července 2004 jmenuje zmíněné země na konci uvedeného dopisu.

Kardinál Ratzinger požádal P. Josefa Augustina Di Noia, O.P., podsekretáře Kongregace pro nauku víry, aby poskytl paní Ryden kopii téhož dopisu, a tak jí umožnil informovat každého o této výměně objasňujících dopisů.

25.01.2007
vyjadrenie prefecta KNV kardinala Levadu

08.2007
Reakcia Vassuly na vyjadrenie kard. Levadu, v ktorej okrem ineho odmieta oznacenie posolstiev za sukromne meditacie.

Poslať 28.04.2010 10:31:05   

od 05.05.2006 17:28:13
napísal 4379 príspevkov
Presne tak.

Pokial sa Cirkev k niecomu vyjadri definitivne, uz potom nemusi brat do uvahy pripadne dalsie namietky.

Notifikacia od Levadu nepredstavuje konecny usudok cirkvi (paneboze, obycajny uradnicky pripis, bez sankcii a nalezitosti, ake sa vyzaduju pri voli viazat vo svedomi!) a teda v pripade vznesenia namietok voci notifikacii, je cirkev v situacii dlznika odpovede.

Vassula namietky vzniesla (a treba objektivne uznat, ze na ovela vyssej urovni, nez zneli ambivalnetne vyroky notifikacie) a cirkev nereaguje.

Kym nereaguje, mlciac legitimuje slobodu vo svedomi svojich oveciek, Vassulu akceptovat. Kym konecne rozhodnutie nezakaze, dovtedy Vassula je pre svedomie ludi akceptovatelna podla ich nastavenia.

Bodka.

P.S. Na veci nic nemeni ani casta namietka, ze sak notifikacia jasne odmieta vieroucne nespravnosti od Vassuly - tak preco toto nepovazovat za urcujuce?

Odpoved: Tie vieroucne nejasnposti su natolko vagnym trminom, ze si pod nim moze kazdy predstavit co chce. Chyba jasna taxonomia aj s kvalifikacnymi znamkami (ked Cirkev vykonava svoj urad ucitela a pastiera, ma na to svoje presne dane formy, problemove vyroky jasne predlozi a pripaja k nim tzv. cenzury: napr. hereticke, hereze blizke, dvojznacne, neuctive, urazajuce dostojnost etc.etc. ). Papezov vstup je nevyhnutny. Nic z tohto ta jedna neautoritativna (!) veta neobsahuje, ergo klesa na uroven iba tzv. autentickeho nazoru - t.j. nazoru, ktoreho vaznost akceptujeme z ohladu na vaznost osoby ci funkcie, ktora nazor predlozila. Nazory kardinalov a kongregacii, cize prostredie odkial notifikacia vzisla, nie je urcujucou normou konania pre svedomie ziadneho katolika.

Poslať 28.04.2010 10:33:27   

od 30.05.2008 11:54:14
napísal 5613 príspevkov
Mx píše:
... lebo ja tam žiadne protirečenie nevidím.

no ja tam teda vidim, dotycna pan tam napriklad pise:

Konečně upozorňujeme na to, že účast katolíků na modlitebních skupinách organizovaných paní Vassulou Ryden není vhodná. Z ohledem na ekumenická setkání se mají věřící držet předpisů Ekumenického direktáře, Kodexu kanonického práva (kán. 215; 223 § 2 a 383 § 3) a místních ordinářů.

- na jednu stranu nie je vhodne, na druhu stranu sa ale maju veriaci riaadit predpismi pre ekumenicke stretavania, ktore k ekumenickym a zvlast modlitebnim stretnutiam vyzyvaju...jedine, ze uvadzaju urcite podmienky a doporucenia ...

Poslať 28.04.2010 10:37:52   

Obrázok užívateľa

napísal 12201 príspevkov
Mx píše:
Frederick píše:
Môžeš naznačiť, ktorým smerom "padáš"? :D

'Ta zenska je pod drogama'. . . :-D

Poslať 28.04.2010 10:43:39   

od 06.06.2006 14:24:18
napísal 2874 príspevkov
"Vassulonosné" témy sú zrejme na christnete nevyčerpateľné :o :o :o

Poslať 28.04.2010 10:54:52   

napísal 3414 príspevkov
Rarach, je to tak ako píšeš, autorita zatiaľ mlčí, otázka je prečo, dôvodom nemusí byť len tichý súhlas, ale to nechajme v rovine konšpirácií. A teším sa, keď sa pri upratovaní (prerábaní) dostane aj na tieto veci, to budú fukoty, to bude prachu. :D

[ Príspevkov: 793 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 53  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia