Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Téma pre teba

[ Príspevkov: 412 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Autor Správa
Poslať 17.11.2006 13:17:03   

od 25.09.2006 0:53:38
napísal 2957 príspevkov
No keď to vysvetľovanie sa ponesie s takým akcentom na logiku ako to vyššie, tak sa ešte máme na čo tešiť.

Poslať 25.02.2009 14:54:49   Re: Odkódovaný Da Vinciho kód

od 25.02.2007 19:47:16
napísal 2 príspevkov
Peter Santavy píše:
Priatelia, toto diskusné fórum je k dispozícii všetkým Vám, ktorí chcete vyjadriť svoj názor na tému Odkódovaný Da Vinciho kód a problematiku knihy Dana Browna - Da Vinciho kód.

Poslať 25.02.2009 15:22:23   Re: Odkodovany Da Vinciho kod.

od 25.02.2007 19:47:16
napísal 2 príspevkov
Nečítal som túto knihu a myslím, že ani nebudem. Z predchádzjúcich príspevkov som pochopil jej obsah. Kniha, kde sa používa nadarmo meno Božie sa nemôže brať ináč ako porušenie Božieho zákona. V jednom z príspevkov je napísane, že sú milióny iných dobrých kníh a táto je dobrá na oddychové čítanie. No ďakujem pekne. Keď si kresťan oddýchne pri čítaní knihy, v ktorej sa porušuje Zákon, podľa ktorého sa snaží žiť, tak potom sa taký človek nemôže nazývať kresľanom. Alebo môže, ale nie je hoden tohto mena.[/b]

Poslať 11.07.2009 19:09:39   Re: Odkódovaný Da Vinciho kód

od 27.06.2009 22:41:47
napísal 542 príspevkov
Peter Santavy píše:
Priatelia, toto diskusné fórum je k dispozícii všetkým Vám, ktorí chcete vyjadriť svoj názor na tému Odkódovaný Da Vinciho kód a problematiku knihy Dana Browna - Da Vinciho kód.

Priznám sa, že som tú knihu nečítala, stačili mi recenzie... a tiež úvahy môjho kolegu /každý večer na omši/ - však rozprával mi o nej ako o nejakom
významnom psychologickom objave - dokonca obhajoval chrámové neviestky-neviem,či sa aj o nich v tomto "diele" píše, vraj po dosiahnutí orgazmu je človek bližšie Bohu... Ale Slovo Božie nečítal... Jedol "IBA CIRKEVNOU LYŽICOU" - a to je veľmi nebezpečné /už je star.dôch.-preto minulý čas/. Jedinou Skalou je Pán Ježiš Kristus a Slovo Božie.
Môj brat,ktorý vtedy nebol ešte "obrátený" a "zlomený" - bol na nejakom filme-kde P.Ježiš mal za milenku Máriu Magd.- a vyjadril sa, že už chápe,
prečo moslimský svet uvalil na Salmana Razdiho trest smrti za Satanské verše. Aj keď nás Slovo Božie upozorňuje,že máme prenechať pomstu Bohu, určite by som autorov aj hercov tohoto filmu nenávidela a túžila zabiť. Ospravedlňujem sa... cathdartoi[/b]

Poslať 11.07.2009 19:20:49   

od 25.09.2006 0:53:38
napísal 2957 príspevkov
No vidis. A Cirkev(ta "hrozna rimska") pripustila, aby sa na svatopeterskom namesti promenadovali slobodomurari so zastavou na ktorej bol vyobrazeny archanjel Michal(znama postava vodcu nebeskeho vojska anjelov z Apokalypsy) po ktorom sliapal diabol. A to pred 100 rokmi!

Mozno raz prides na to, ze Cirkev - aj ta viditelna - nie je takym odpadom, za aky ju teraz mas.
I ked doba tomu nepraje. Pozriem len na "krestansku" stranku Grano Salis - a mam dost. Pozriem na trad...org, podobne. Co potom ine media.

Poslať 12.07.2009 11:37:48   

od 12.09.2007 12:29:18
napísal 1377 príspevkov
HANS píše:
No vidis. A Cirkev(ta "hrozna rimska") pripustila, aby sa na svatopeterskom namesti promenadovali slobodomurari so zastavou na ktorej bol vyobrazeny archanjel Michal(znama postava vodcu nebeskeho vojska anjelov z Apokalypsy) po ktorom sliapal diabol. A to pred 100 rokmi!

A pred 500 rokmi by ako dopadli ? Ako Jan Hus ?

Aj som chcel RKC pochvalit za tolerantnost, len ma teraz napadlo, ci to nie je tak trochu z nudze cnost - v tom zmysle, ze krestanske cirkvi stratili moc, ktorou by mohli zabranit slobode prejavu (odlucenim od svetskej moci). Tym samozrejme nechcem obhajovat kazdy takyto prejav.

Zda sa, ze moslimov este len caka takyto prechod k vacsej tolerancii. Na druhej strane, aj sloboda ma svoje hranice a dostojnost ludi, vratane ich vierovyznania by mala byt chranena aj svetskymi zakonmi.

Len tu vznika problem, ak ludia roznych vierovyznani vnimaju tie ostatne ako negativne.

Poslať 12.07.2009 11:46:41   Re: Odkódovaný Da Vinciho kód

od 12.09.2007 12:29:18
napísal 1377 príspevkov
cathdartoi píše:
Aj keď nás Slovo Božie upozorňuje,že máme prenechať pomstu Bohu, určite by som autorov aj hercov tohoto filmu nenávidela a túžila zabiť. Ospravedlňujem sa...

Odvazne verejne priznanie. Aj mna niekedy (ale za inych okolnosti, z inych dovodov) prepadnu na nejaky cas taketo alebo podobne tuzby. Nastastie su to len kratkodobe emocie.

Mne poriadne lezie na nervy to mnozstvo uplne bezduchych filmov a reklam, ktore vymyvaju ludom mozgy a negativne ovplyvnuju vnimanie najma u deti a takto ich programuju. Zda sa, ze je to prevladajuce smerovanie poslednych rokov a zrejme sa to nebude dat zastavit. V istom zmysle aj chapem nenavist moslimov voci zapadnej kulture najma za taketo prejavy - aj ked na druhej strane, ich samotne nabozenstvo obsahuje v sebe mnoho diskriminacii (najma vo vztahu k zenam). Ale oni to zrejme vnimaju ako spravne.

[ Príspevkov: 412 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Obsah fóra » Téma pre teba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre