Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Archív » Životný štýl

[ Príspevkov: 128 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Autor Správa
Poslať 24.01.2009 17:29:44   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 10399 príspevkov
Emma píše:
radsej si kupime diamantovu vodu
diamantová voda je už zadarmo... lebo odkedy do nej navibrovali kódy z hebrejskej kabaly, tak je samo-reprodukovateľná :lol:

A toto teraz naozaj...

Iste ste už počuli o URIEKANÍ - najznámejší fenomén ľudového liečiteľstva...

je to fenomén známy ako ľudstvo samo:
evča píše:
urieknutie nie je len výmysel našej kultúry. V rôznych častiach sveta žijú kmene a národy, ktoré pri narodení dieťatku darujú nejaký predmet - amulet, ktorý ho má chrániť pred zlými silami, ktorý nesmie dať dolu ani pri umývaní a podobne. Jasné, že to súvisí s prenosom energie a rušní jej účinkov. Ved aj prežehnávanie u kresťanov do kríža má symbolický účinok. Nie v tom, že Ježiš umrel na kríži, ale v tom, že žehnajúci kňaz svojim gestom a pozitívnou energiou svojej osvietenej mysle ruší škodlivé účinky energií tak, že ich pretne na 4 časti. A ked sa prežehná obyčajný radový kresťan, tak tým chce seba ochrániť od niečoho zlého a tiež vlastne v svojej blízkosti pretne negatívnu enargiu na 4 časti a tým oslabí jej účinky. Tak o čom do kelu tu rýpu tí neverci?

Inak, raz som pozeral taký film o Afrike, a ukazovali tam miestneho šamana, ako tam veštil ľuďom, a reportér sa ho pýtal, či to funguje.
Šaman sa usmial a povedal: áno, funguje to, ale len u tých, čo tomu veria.

Každá správna babica vie, o čom je uriekanie, ako tomu prechádzať, ako to liečiť.
Aj môj brat keď bol malý, bol raz urieknutý, matka nevedela, čo robiť. Ale otec (znalý týchto fenoménov - pochádza z jednej dediny na východnom slovensku) pohotovo zareagoval receptom starej matere: uhlíkovou vodou. A zaraz bol problém vyriešený. Matka len začudovane krútila hlavou...
Spomínal mi aj jedného svojho známeho, ktorý je citlivá povaha, takže ho bárs kto ľahko uriekne a potom má zočinu, ale použije čistec a hneď je po probléme. A naozaj to funguje. Ak má zoči, tak čistec sa zrazí ako huspenina - skúšal urobiť to isté keď nemal zočinu avšak vtedy ostal roztok číry.

Hľadal som na nete po babských fórach nejaké info okolo týchto fenoménov, základné pojmy, symptómy, atď. Tak to teraz zreferujem, ak som to správne pochopil:

Názov: urieknutie, uhranutie, mať porobené, mať zočinu, resp. zoči, resp. z očí...

Prevencia: mať niečo oblečené naopak, nosiť červenú stužku/šaty, mať nejakú šnúrku uviazanú na ruke či nohe, prípadne nejaký ochranný amulet

Ako sa to dostáva: zväčša pri pohľade do očí, niektorí ľudia na vás tak čudne pozrú a tým vás urieknu

Kto to dostáva/spôsobuje: niektorí ľudia sú akoby disponovaní spôsobovať to (akoby boli nasiaknutí negatívnou energiou), a dostávajú to naopak citliví ľudia, najmä deti, keďže stareny veľmi obdivujú ich a najmä tie ich veľké detské oči

Symptómy: keď vás urieknu, príde vám náhle veľmi zle, až na omdletie, je vám na zvracanie, atď., pomôžu až niektoré z osvedčených liečebných metód...

Osvedčené liečebné metódy: najosvedčenejšie metódy sú čistec, a uhlíková voda...
    čistec: dostať ho v lekárni...
      Čistec rovný (Stachys recta) je rastlina z čeľade hluchavkovitých (Lamiaceae). Druhy rodu čistec sú Čistec lesný (Stachys sylvatica), Čistec rovný (Stachys recta, česky Čistec přímý).
      Vňať sa používa ako zázračný prostriedok proti urieknutiu, keď niekomu príde zle z očí. Je to stav, pre ktorý konvenčná medicína zatiaľ nevytvorila jasne definovanú nozologickú alebo syndromologickú jednotku.
      Je to stav náhlej extrémnej slabosti, nauzey, vracania, vertiga, bledosti pokožky, ktorý vznikne po kontakte s iným človekom, často pri pohľade do jeho očí.
      Zdá sa, že určití jedinci sú k týmto stavom disponovanejší. Týka sa to strany postihnutej ako aj vyvolávajúcej.
      V ľudovom liečiteľstve sa pri stavoch uhranutia povarí otiepka vňate čistca, nechá sa postáť, naleje sa do lavóra a odvarom sa obmývajú oči a tvár (prípadne sa ho osoba môže aj trochu napiť). V prípade, že ide o zočinu, v lavóri sa vytvorí zrazenina a naopak, ak človek nebol urieknutý, tak roztok ostane číry.

Niektoré manuále uvádzajú spraviť 3 lyžice tohto odvaru a s nimi tri razy potrieť čelo dieťaťa, prípadne mu dať trochu z toho aj vypiť. Nakoniec sa odmeria objem toho, čo ostalo. Ak výsledný objem je rovnaký, alebo dokonca väčší, tak to znamená, že dieťa bolo urieknuté.
    uhlíková voda:
      do misky s vodou hodíte tri ohorené zápalky (niektorí uvádzajú aj iný počet) a je to. Mnohé manuále uvádzajú, že podľa toho, či sa zápalky ponoria, alebo plávajú, tak viete, či je dieťa urieknuté alebo nie. Niektorí dokonca podľa toho, ako tie zápalky plávajú, tak vedia, či ho uriekol muž alebo žena.
      Uhlíkovou vodou sa potom potierajú ruky, nohy, tvár a môže sa jej aj osoba,ktorá bola urieknutá troška napiť.

ocikaná plienka: často sa používa pri malých deťoch, treba ňou potrieť oči... (ktosi spomínal, že počul, že miesto ošťanej plienky sa vraj môže použiť aj osraná, ale to berte s rezervou... všeobecne odporúčaná je len tá ošťaná plienka).

iné: okrem ocikanej plienky niektoré aj tri razy na pľujú dieťaťu na čelo alebo na chrbát... počul som už aj o takej metóde, že dieťaťu matka má oblizovať oči a zakaždým si odpľuť a povedať: pfuj-pfuj-pfuj...

Začínam chápať, prečo v stredoveku chceli toto všetko popáliť... no nepovedlo sa...

Poslať 24.01.2009 17:34:50   

od 11.01.2009 4:24:48
napísal 800 príspevkov
Mortuus, veci, ktore hore popisujes su uplne beznou praxou u veriacich : potretie sa panenskym mocom, nosenie cervenej snurky u novorodencov, nosenie spodneho pradla naopak, uhlikova voda...

Poslať 24.01.2009 17:48:58   

Obrázok užívateľa

napísal 10399 príspevkov
Prešiel som nejaké fóra mladých mamičiek a skoro každá z nich to používa !!! (len výnimočne niektorá o tom nevedela, či dokonca o tom pochybovala):

je to na fóre modrý koník.sk, téma: Čo proti urieknutiu, tam dole sa dá listovať aj ďalej... veľa autentických svedectiev... ani som to celé nečítal... (prípadne som tam našiel aj tému: liečitelia, ale to som nečítal už vôbec...)

No aspoň zopár ukážok z toho, čo som si tam prečítal proti uriekaniu:

lenadka píše:
jejda baby :D ja som v toto tiez neverila. Moja svokra vravi ze dieta ma "z oci" alebo "zocinu". Ma nasuseny cistec, ked je niekto urieknuty tak ho treba umyt v tom odvare. Ja som raz prisla domov a bolo mi zle, mala som zvysenu teplotu ale tak odrazu. Svokra na mna kuka-a vravi ze mam zocinu nech si spravim odvar. Ja som sa samo sebou na to vyprdla, pomyslela som si pre seba /tebe sibe/ a lahla som si. Potom prisiel manzel s lavorikom odvaru a vyhnal ma umyt sa a mne hned ostalo dobre, len co som sa umyla. Citila som sa ako blbec :oops: Odvar ostal mutny-take hrce zrazene sa v nom urobili-vtedy je vraj clovek urieknuty; ak ostane cisty bude to choroba.
Pri malej to tiez zaberalo, ked revala bez priciny umyli sme ju v tom odvare a to dieta ostalo ako vymenene za 5 minut. A bolo to casto z kazdej prechadzky sme prisli z "ocinou". Mne sa to nechcelo varit, ale ked som ten plac uz nemohla vydrzat navarila som umyla a dieta stichlo. Ale ked bola naozaj chora a neurieknuta umyli sme ju a odvar bol cisty a dalej bola nekludna. Tak ma to nakoniec presvecilo a zaradila som sa medzi "blbcov" co tomu veria.

susika píše:
baby, robte si srandu, ale s tým urieknutím je to pravda.moja mamina by o tom vedela rozprávať.ked sa na mna niekto pozrel, ked som bola mimino, vraj som potom len dlllho revávala, jesť som nechcela, spať, utierala ocikanou plienkou ale vraj dosť často varila čistec, ktorý sa potom -ak je tá osoba ozaj urieknutá-zrazí a postane ako puding hustý. a tiež červené stužky...
a "zoči"-tak to voláme u nás-zažila som to aj ked som prvýkrát nastúpila do zamestnania. bol tam jeden kolega-mal krásne tmavé oči-a mne večer bolo tak strašne zle od žalúdka, hlavu akoby mi mliaždilo-trvalo to do vtedy, kým ma nepreradili do iného kanclu.
ešte kamoška hovorí, že 3x "posplúvať" a zotreť čelo,to neviem, či zaberá, ale jej to fungovalo

tanja61 píše:
z oci a ostatne veci okolo toho urcite existuju pretoze medzi ludmi sa najdu aj zly a aj zavistlivy ludia a to im priamo kuka z oci,urcite ste niekedy zazili ze niekto na vas tak pozrel ze dobre ze vas neprepichol pohladom :-? ale nielen to aj od pradavna zili bosorky a hocijake babky...;)

sveva píše:
Tak ja som mala "zoči" na našej svadbe od manželovho kolegu a to som až odpadávala. Teta mi zmetala uhlíky a o 5 minút mi nič nebolo. ;) Malá mala asi dva mesiace dozadu tiež silné "zoči" a to asi týždeň nespala, vkuse plakala až som sa nahnevala a išli sme za jedným pánom a ten povedal, že ma veľmi "porobené" niečo si tam hovoril a predstavte si malá prespala celú noc. Tak nech mi nikto nehovorí, že sme v 21 storočí. Kto to neprežije nepochopí.

molnitko píše:
ja malú vždy umyjem... Robím to takto: do pohára naberiem 3 alebo 5 lyžíc vody. malej potom touto vodou umyjem tvár: namočím ruku, prejdem ňou po tvári ( akoby som ju umývala), zasa namočím, zasa prejdem po tvári a ešte raz namočím a umyjem, potom jej dám raz vodu do pusi. toto zopakujem 3x, potom tvár poutieram opačnou stranou trička, ktoré mám na sebe. Po celej procedúre odmeriam vodu lyžicami a ak je v poháry viac, bola urieknutá. :D

monca301 píše:
Moj maly s tym ma tiez problem a som uz niekedy preto na nervy. Pretoze kolkokrat si myslim, ze nemoze mat z ocu a ma. My pouzivame cistec, ale najcastejsie ho zmyvam. A to tak, ze do misky dam 6 PL vody a s chrbtom ruky mu poumyvam cielko, ocka a licka Trikrat. Ak mal z ocu tak vyberiem PL tak isto alebo viac vody.
Sesternica tomu tiez neverila, ale ked sme mali krstiny tak malemu som dala do misky 6 PL a vytiahla som 10PL a bol klud.
Niektory pouzivaju aj to, ze babetkam pretru ocikanou plienko ocka, ale to sa mi zda nehygienicke a hnusi sa mi to, takze to nerobievam. A cistec sa , ze vraj tiez nema casto pouzivat, lebo ze strati tie ucinky a maly ma kazdy den z ocu.

vierkaaaa píše:
ja som neverila na urieknutie až kým som to nezažila na vlastnej koži, raz sa na mňa kolegyňa tak pozrela až som na pár sekúnd stuhla a zatočila sa mi pri tom hlava...dodnes si pamätám ten jej pohlad... :) :) Nelinke som 2x zmývala tak ako monca 301 :)

mishelin píše:
monca ja mojo pretieram ocikanou plienkou..a poradili mi ze mu ma na rucku na zapastie uviazat nitku..ale ked neviem na ktoru stranu

elenita píše:
Moja mamina nem proti tomu preventivne robila toto: trikrat popluvala celo, pomedzi to nan robila kriziky a hovorila: vsetky muzske, zenske, detske ureky nech zmiznu z Tvojich oci......zjavne to fungovalo, lebo odvtedy sme nemali porobene :D

lenka2007 píše:
Ahoj ak je to dievčatko tak sa obliekalo do červeného keď išlo von. Také rady starých babičiek. Alebo stačí nejaká červená mašlička na svetríku alebo akolo zápästia, nožičky tak sa tomu dá predísť. Urieknuť môže každý každého stačí ak sa na neho zadíva a niečo sa mu zapáči, preto sa to stáva hlavne malým deťom lebo sú zlatučké. Môjmu malému pomáhalo keď si opľul oblečené tričko z opačnej strany a trikrát si s ním potrel po brušku v smere hodinových ručičiek.

marorlinko píše:
ja verim na urieknutie, neraz som ho mala ale u dospelich sa robi na to urieknutie so zapalkami a vodou, co vzdy pomohlo mne.

vavka33 píše:
Ja som na urieknutie dcer vzdy pouzivala zapalky a vodu a vzdy to pomohlo.aj vela babam

kattom píše:
ja verim. mne sa bezne stavalo, ked som bola tehotna, ze som bola urieknuta - doslo mi hrozne zle, strasne sa mi chcelo spat. pri dospelych, aj mne pomahaju lyzicky a voda. lyzickou treba nabrat do nadoby tri lyzicky vody. potom sa "urieknutemu" pretru prstom namocenym v tej vode viecka, a da sa mu po lyzicke voda vypit. ak vyjdu viac ako tri lyzicky, tak bol clovek urieknuty.

u babetiek - klasicky - cervena farba - bud maslicka, alebo oblecenie babatka, alebo hracka cervena, alebo kocik.. ak je babo urieknute -nasmu malemu sa to stalo dvakrat - tiez som myslela, ze to nebude ono - prvykrat mal styri tyzdne - a po prechadzke nam len plackal a plackal - bol najedeny, prebaleny, nebolelo ho brusko, nebolo mu ani teplo ani zima.. tak som ho "prelizala" - trikrat mama jazykom prejde po vieckach babatka na obidvoch ockach a odpluje si (jasne, ze doma nie na zem - aj do umyvadla sa da). A pre istotu, ked sme mali nejake rodinne mecheche alebo sa nanho pozeralo viac ludi naraz - tak som ho vzdy "prelizala"
ak je babo silno urieknute - tak ho treba umyt pocikanou plienkou

lienkamo píše:
ahojte, aj mne sa stáva, že ma niekto uriekne, a vtedy som velmi ospalá a strašne ma bolí hlava. je mi na zvracanie a som strašne otapená. vtedy mi pomože jedine čistec. aj mojím detom často spadá z očí, takmer vždy ked ideme vonku. dcérke vždy obliekam naopak tielko, no niekedy aj napriek tomu lahko zistím, že je urieknutá.
u synčeka sa to prvýkrát prejavilo už v porodnici, hoci vtedy som ešte netušila ako sa to bude na nom prejavovat. ale ked nemohol kludne spat, stále sa budil a nedokázal kludne jest už som vedela o čo ide. hned po príchode domov sme ho vykúpali v čistci a spal bez zobudenia 6 hodín. teraz to rozoznám aj podla plaču.
moj manažel tomu tiež neveril, no ked videl, ako to zabralo, už mi nepovie, že je to blbost.
skúšala som už viacero variánt proti tomu, no ani červená stužka, či oblečenie naopak, ani uhlíky, nič nezaberalo na sto percent jedine ten čistec.

burina111 píše:
no tak ja malému dávam na nožičku červenú stužku....nie je potom urieknutý. no a ak náhodou je, alebo aj ja, tak sa stačí 3x prepluť....možno je to kravina, ale ked to urobím, tak sa mi polepší.........

zuzu13 píše:
treba ho uvariť ako čaj a do vlažného ponárať ruky po lakte a oblievať si tvár...ak ostane zrazenina v ňom tak ste urieknuté, ak ostane číry tak je problém niekde inde. Dospelý si môže aj za hlt vypiť, deti odpoŕúčam len umývať /mimčá aj celé/.Treba meniť odvary dovtedy, kým neostane číry..

bibinka píše:
Môjho brata keď mal cca 2 roky uriekla jedna cukrárka a keď vyšiel so starkou a so mnou z cukrárne, začal sa potácať a omdlievať. Starká vravela, že sa na neho zadívala a povedala, jééj ty máš ale krásne očká. Chytro s ním bežala domov , dovliekla ho na rukách skoro v bezvedomí a varila čistec. Susedka keď to videla, hovorila, že ho nesmie nechať zaspať, že by mohol aj umrieť. Tak som do neho ja šťárala(mala som 1 rok) a poztom ho starká vyumývala v tom čistci. Vraj ostal tmavokávový. Brat sa hneď prebral a keď sa ho pýtala či si niečo pamätá, vraj, že prečo je doma? Tak si z toho niečo vyberte.
Ja na to verím. Kým nemal malý 3 mesiace, ja som nedovolila žiadne cudzie návštevy okrem rodiny. Potom sme ho dali pokrstiť a potom sme si pozývali známych.Na kočíku j e ešte dodnes červená mašlička, aj na postieľku sme ju uviazali. A keď prišla návšteva, bol oblečený preventívne do červeného
Veď u mojej starkej sa hovorievalo, že dieťa do krstu nemá vidieť nikto okrem mamy a otca. Malo to svoj význam. :D

ivka19 píše:
ja osobne verim a stalo sa mi to s malou a nebolo to nieco co by so si namyslala,prisli sme z obchodu,kde ju mimochodom jedna cudzinka pokukala,neprikladala som tomu vyznam,ale moja mala len nie plakala ale vrieskala,ani flasku ani prsnika ni plienka ani na rukach nebolo dobre,po pol hodine vreskotu som musela zavolat manzela z prace domov ale vsetko sa opakovalo,az ....dobra rada zabrala.....dieta sa uplne utisilo,kto nevidi neveri,zacala sa hrat s jej oblubenou hrackou a po chvilke s nou aj zaspala :)

...my to robime so zapalkami,nad poharom s vodou sa zapali zapalka a ked uz dohara odpali sa od nej dalsia,tak aby ten odhoreny kusok zapalky odpadol do vody a takto sa odpaluje 9 zapaliek pri kazdej sa hovori,ani zena ani dieta ani muz,potom s tou vodou sa pretru ocka a voda sa vyleje niekde do kuta kde sa nechodi,a potom vyvratenou castou tricka alebo co mate oblecene utriet ocka dietata

zajo510 píše:
ja sama nosím červenú šnúrku na zápästí a verím, že mi pomáha...kým som ju nenosila, bolo mi veľakrát zle a dosť ma bolela hlava - pracujem totiž s ľudmi v banke na prevádzke a tí dokážu niekedy poriadne hypnotizovať, hlavne, ked nás je málo a klientov veľa a dlho čakajú :o(

atď...

Poslať 24.01.2009 17:53:58   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 16492 príspevkov
A ze ja som blazon ... :lol:

Poslať 24.01.2009 17:58:45   

Obrázok užívateľa

napísal 10399 príspevkov
legionar píše:
A ze ja som blazon ... :lol:
:lol: Obrázok :lol:

Poslať 24.01.2009 18:32:53   

Obrázok užívateľa

napísal 10399 príspevkov
Emma píše:
Mortuus, veci, ktore hore popisujes su uplne beznou praxou u veriacich : potretie sa panenskym mocom, nosenie cervenej snurky u novorodencov, nosenie spodneho pradla naopak, uhlikova voda...
áno, veď vravím, je to naprosto bežná prax...
(btw. máš s tým aj Ty nejaké osobné skúsenosti?)

Vieš, čo ma na tom celom najviac irituje? že to vraj funguje !!! :evil:

Najmä ten čistec.... Nielenže ťa to zaručene vylieči zo zočiny,
ale ak máš tú zočinu, tak čistec úplne zhustne, ak nie, ostane číry....

Kurknik šopa, dokelu, hrozne ma to irituje... ako by sa to dalo fyzikálne vysvetliť...??? :evil:

Musím si v najbližšej dobe zohnať ten čistec a začať robiť experimenty, bo už ma to štve...

To jak s tými senzidebilnými prútikármi... Toľkí mi už hovorili, že to funguje, ale ja im vravím: "Fajn, ak to dokážeš predviesť aj pred vedeckou komisiou, viem ti vybaviť milión dolárov..." ale nikto tú moju výzvu neberie vážne... a pritom si naďalej veria, že prútikárstvo funguje...

Ale počul som aj dosť seriózne vyzerajúce veci, keď nejaký kňaz rozprával osobné skúsenosti, že raz ktosi preklial (či čo) nejaký starobinec a všetci odtiaľ zrazu začali krívať na ľavú nohu, tak sa potom s nimi pomodlil (či čo) a prešlo to... podobné veci uvádza Gabov link... alebo totok ešte jeden citát z babského fóra:
cat píše:
baby je kopec ludí čo ani nevedia že môžu na dieťa či dosp. človeka zle zapôsobiť a potom sú takí čo to robia zámerne.
Ja mám kamošku ktorej frajer mal predtým frajerku a tá sa zaoberala čiernou mágiou a škodí ich vzťahu dodnes, nenávidí ich a obaja majú zdravotné problémy také že /napíšem to na rovinu/ ak chcú sexovať -nemôžu lebo ich zrazu všetko rozbolí, celé telo. Absolvovali všetky možné vyšetrenia a doktori tvrdia že sú zdraví. Tak teraz behajú po farároch a exorcistoch..to už nebudem písať čo im tí už všetko navykladali..neverila by som tomu ale tá baba je moja najlepšia kamarátka, poznáme sa 25 rokov.

Čo sa týka tých malinkých detí, moja svokra hovorila že sa utiera obočie ocikanou plienkou, neviem, príde mi to minimálne divné. Raz to aplikovala na mojom synovi keď tak divno dlho plakal bez príčiny a za chvílu prestal. No možno náhoda..Ale keď si všimnete, vela mamičiek má uviazané na kočíku niečo červené, hračku, stužku..
a všakovaké takéto čudesné zážitky a príbehy s prekliatiami, uriekaním a všetkou tou bosoráckou háveďou...

veľmi ma to štve...

Hans rozprával, že v Medju na vlastné oči videl slnečný zázrak...

No čo už, silné slnko mu pražilo na hlavu, dostal halucinácie...
Ťažšie už sa dá vysvetliť, keď má halucinácie niekoľko ľudí súčasne...
Azda nejaká davová psychóza?

Načo však už ani moja fantázia nesiaha je, že ak je tu aj nejaký neživý svedok takého fenoménu... (ten sa totiž nedá viniť zo psychickej poruchy, či subjektivizmu)

A také už dokáže človeka riadne podráždiť... bo aké stanovisko k tomu zaujať? :(
Každopádne, treba vedecky preskúmať, čo sa len preskúmať dá, a čo sa už nedá, hmm...

Poslať 24.01.2009 20:06:00   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 5615 príspevkov
ono je fakt ze diabol moze nieco cloveku spravit - a ked zautoci, moze utok prerusit, a potom sa len v kutiku rehoce, ako mu vsetci skocili na to, ze magia funguje...

Poslať 24.01.2009 21:07:36   

Obrázok užívateľa

napísal 10399 príspevkov
Vespa píše:
ono je fakt ze diabol moze nieco cloveku spravit - a ked zautoci, moze utok prerusit, a potom sa len v kutiku rehoce, ako mu vsetci skocili na to, ze magia funguje...
diabol, mágia... veď to je všetko o tom istom...
mňa zaujíma ten fyzikálny rozmer...
všetko by malo mať aj nejaké fyzikálne vysvetlenie...
a ak už nič konkrétneho nenájdem,
tak v najhoršom prípade ešte existuje univerzálny argument: náhoda...

Lenže pravdupovediac, viem o veciach (nemyslím teraz ten čistec a spol., lebo to - podľa môjho zatiaľ nepodloženého očakávania - je iste len nejaký úplne prirodzený fenomén akurát poprekrúcaný poverčivými ľuďmi...), kde sa naskladá také obrovské množstvo jedinečných náhod - ba čo náhod, aj tie jednotlivé prvky sa vymykajú skúsenosti z prirodzeného sveta, takže tam si človek ozaj povie, že buď sa svet zbláznil, alebo som sa zbláznil ja... ehm...

Poslať 24.01.2009 22:17:22   

napísal 800 príspevkov
Mortuus, pytas sa ci mam osobne skusenosti s poverami.
Mam kopec zazitkov s ludmi, kt. veria tymto veciam. Na ulici nie je problem stretnut mladu , moderne oblecenu zenu a jej dieta ma na ruke cervenu nitku proti urieknutiu. Kopec mladych aj starych ( prevazne zien ) pravidelne navstevuju kartarky a vestice atd., praktizujuca katolicka predavajuca kamienky podla kt. urcuje ake mas choroby...

Poslať 24.01.2009 23:10:32   

napísal 16492 príspevkov
Mortuus píše:
Lenže pravdupovediac, viem o veciach (nemyslím teraz ten čistec a spol., lebo to - podľa môjho zatiaľ nepodloženého očakávania - je iste len nejaký úplne prirodzený fenomén akurát poprekrúcaný poverčivými ľuďmi...), kde sa naskladá také obrovské množstvo jedinečných náhod - ba čo náhod, aj tie jednotlivé prvky sa vymykajú skúsenosti z prirodzeného sveta, takže tam si človek ozaj povie, že buď sa svet zbláznil, alebo som sa zbláznil ja... ehm...

Neboj, nezblaznil si sa :)
Za vsetkym zrejme aj JE uplne prirodzeny fenomen.
Problem je v tom, ze to nemusi byt 'jednoduchy fyzikalny jav' !
To nikde nie je napisane.
Veda o chaose a komplexite jasne hovori o emergentnych javoch a vlastnostiach pri dosiahnuti urcitej 'hranice zlozitosti systemu'.
A su to sakra nepochopitelne 'skoky' !
Niektori "materialisti" sa zurivo snazia o redukciu toho vsetkeho na najjednoduchsie fyzikalne javy, a ked sa im to (z pochopitelnych pricin) zatial nedari, idealisti im to obuchavaju o hlavu v presvedceni, ze prave to MUSI byt dokaz Boha. :)

Takze to chce klid a pivo ... :)

Poslať 24.01.2009 23:17:54   

napísal 16492 príspevkov
Emma píše:
Mam kopec zazitkov s ludmi, kt. veria tymto veciam. Na ulici nie je problem stretnut mladu , moderne oblecenu zenu a jej dieta ma na ruke cervenu nitku proti urieknutiu. Kopec mladych aj starych ( prevazne zien ) pravidelne navstevuju kartarky a vestice atd., praktizujuca katolicka predavajuca kamienky podla kt. urcuje ake mas choroby...

Otazocka bokom:
A "zapocitava" sa aj ich hlas do "boja za presadenie katolickej moralky v nasej spolocnosti" ? :)
Lebo ak ano, ide o jednoznacny podvod.
Dovolim si tvrdit, ze ja som stokrat konzistentnejsi v svojich nazoroch, ako takito ludia, co 'praktizuju katolicizmus', ale nejakym strasne divnym a nepochopitelnym sposobom - lebo podla neho vobec neziju.
A dokonca ani podla neho nemyslia !

Poslať 25.01.2009 0:56:02   

napísal 800 príspevkov
legionar píše:
Emma píše:

Otazocka bokom:
A "zapocitava" sa aj ich hlas do "boja za presadenie katolickej moralky v nasej spolocnosti" ? :)
Dovolim si tvrdit, ze ja som stokrat konzistentnejsi v svojich nazoroch, ako takito ludia, co 'praktizuju katolicizmus', ale nejakym strasne divnym a nepochopitelnym sposobom - lebo podla neho vobec neziju.

K tebe bude Pan Boh zhovievavejsi ako k nam krestanom. Komu bolo malo dane , malo sa bude od neho ziadat. :wink:

Poslať 25.01.2009 1:09:56   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
Emma píše:
legionar píše:
Emma píše:

Otazocka bokom:

K tebe bude Pan Boh zhovievavejsi ako k nam krestanom. Komu bolo malo dane , malo sa bude od neho ziadat. :wink:

takze je dokonca dobre, ze Legi je na tom tak, ako je?!

Poslať 25.01.2009 1:31:29   

napísal 800 príspevkov
Branislav, tak to naozaj netusim. Co si o tom myslis ty? :D

Poslať 25.01.2009 9:02:14   

od 25.07.2002 7:54:30
napísal 3841 príspevkov
Mortuus píše:
Vespa píše:
diabol, mágia... veď to je všetko o tom istom...
mňa zaujíma ten fyzikálny rozmer...
všetko by malo mať aj nejaké fyzikálne vysvetlenie...
a ak už nič konkrétneho nenájdem,
tak v najhoršom prípade ešte existuje univerzálny argument: náhoda...

lebo ziaden jednoduchy nie je...medicina je asi to najkomplikovanejsie co existuje a ako vidim v praxi je v nej mozne "takmer vsetko" :wink:
a myslim to vazne 8)

[ Príspevkov: 128 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Obsah fóra » Archív » Životný štýl

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia