Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

[ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
Poslať 02.08.2009 10:34:30   OO je heretik [formálny dôkaz]

od 06.07.2009 14:30:51
napísal 94 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Duch Svätý je nesplodený
Toledské krédo:
    ...Duch Svätý NIE je nesplodený...

Obrázok
--- Mansi XI,133D
--- D277
--- DS527

Predpokladajme, že to krédo je pravdivé, t.j. uvažujme teóriu T, ktorá obsahuje červenou podčiarknutý výrok.

To, že mu OO protirečí ešte nemusí samo o sebe znamenať, že je aj heretik.

Lenže ja teraz uvediem formálny dôkaz, že ono to z toho kréda naozaj vyplýva, že OO je heretik.

premisa tvoriaca našu teóriu má totiž tvar: "nec ingenitus(Spiritus Sanctus) nec genitus(Spiritus Sanctus)"

pre jednoduchosť "Spiritus sanctus" budem označovať "SS"

Ďalej pripomínam, že "nec X nec Y" je definované ako: ~X et ~Y

pričom "et" je definované tak, že "A et B" znamená: ~(A > ~B )

teda tá premisa je: ~(~ ingenitus(SS) > ~~ genitus(SS) )

avšak predikát "ingenitus"(nesplodený), ako vysvetľuje sv. Augustín ktorým bol inšpirovaný tento koncil, znamená "~genitus"(nie splodený).

Ďalej, predikát "genitus" budeme (kvôli prehľadnosti) označovať symbolom "G".

Teda naša teória T obsahuje len onú jednu formulu, formálne zapísanú nasledovne:

~(~~G(SS) > ~~G(SS) )

Ďalej, výroková logika má dovedna tri axiómy (tie isté má aj predikátová, akurát ona má ešte dve naviac). Sú to tieto tri (pre ľubovoľné formuly X, Y, Z predikátovej logiky):

Ax1: X>(Y > X)
    Ax2: (X>(Y>Z))>((X>Y)>(X>Z))
    Ax3: (~X>~Y)>(Y>X)

Výroková logika má len jedno odvodzovacie pravidlo (to má tiež aj predikátová, akurát ona má aj ešte jedno ďalšie), a totiž pravidlo modus ponens (skratka: MP):
    |- X>Y
    |- X
    ---------------------------
    |- Y

A teraz, hor sa do dôkazu, že Oliver Oravec (skratka OO) je heretik, t.j. do dôkazu formule: Heretik(OO)

(1).: T |- ~(~~ G(SS) > ~~ G(SS) )
(2) Ax1: |- ~(~~ G(SS) > ~~ G(SS) )>( ~Heretik(OO)> ~(~~ G(SS) > ~~ G(SS) ) )
(3) MP1,2: T |- ~Heretik(OO)> ~(~~ G(SS) > ~~ G(SS) )
(4)Ax3: (~Heretik(OO)> ~(~~ G(SS) > ~~ G(SS) ))>((~~ G(SS) > ~~ G(SS) )>Heretik(OO) )
(5)MP4,3: T |- (~~ G(SS) > ~~ G(SS) )>Heretik(OO)
(6).Ax2: |- (~~G(SS) > (( ~~ G(SS) > ~~ G(SS) )> ~~ G(SS)))>(( ~~G(SS)>( ~~ G(SS) > ~~ G(SS) ))>( ~~G(SS) > ~~ G(SS) ))
(7).Ax1: |- ~~G(SS) > (( ~~ G(SS) > ~~ G(SS) )> ~~G(SS))
( 8 ).MP6,7: |- ( ~~G(SS)>( ~~ G(SS) > ~~ G(SS) ))>( ~~G(SS) > ~~ G(SS) )
(9).Ax1: |- ~~G(SS)>( ~~ G(SS) > ~~ G(SS) )
(10).MP8,9: |- ~~G(SS) > ~~ G(SS)
(11).MP5,10: T |- Heretik(OO)

Q.E.D.

Poslať 02.08.2009 11:30:51   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Je milé ako Katarínka narába s veľkými a malými písmenami.
Nuž, čo ja môžem proti "dôkazom" ?

Poslať 02.08.2009 11:40:59   

napísal 94 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Je milé ako Katarínka narába s veľkými a malými písmenami.
Nuž, čo ja môžem proti "dôkazom" ?
keď už sme DOKÁZALI, že ste heretik, povedzte mi ešte jednu vec.

Keďže sa vám nepáči 2VK, vravíte, že kto ho uznáva je heretik a schizmatik.

Nuž platí to aj pre vami ospevovaného vášho učiteľa a svätiteľa Davídka?

bol Davídek heretik a schizmatik?

Poslať 02.08.2009 11:48:34   

napísal 13206 príspevkov
Milá Katarínka má uštipačné otázky, na ktoré odpoviem ak mi najprv ona odpovie, či konciloví otcovia , ktorí podpísali dokumenty tzv.2.vat.koncilu sa stali heretikmi.
ďakujem

Poslať 02.08.2009 13:51:40   

napísal 94 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Milá Katarínka má uštipačné otázky, na ktoré odpoviem ak mi najprv ona odpovie, či konciloví otcovia , ktorí podpísali dokumenty tzv.2.vat.koncilu sa stali heretikmi.
ďakujem
nestali :P (s výnimkou Marcela Lefébvra, neskoršieho odpadlíka od katolíckej viery a Cirkvi)

keďže som vám teda odpovedala, tak teraz, ako ste sľúbil, odpovedzte Vy, či Davídek bol podľa Vás heretik a schizmatik

Poslať 02.08.2009 14:20:37   

napísal 13206 príspevkov
V čom sa líšil Lefebvre od ostatných biskupov ?

Poslať 02.08.2009 16:16:46   

napísal 94 príspevkov
Oliver Oravec píše:
V čom sa líšil Lefebvre od ostatných biskupov ?
na koncile principiálne ničím. tie dokumenty podpísal aj on. mala som na mysli jeho neskoršiu činnosť. Takže v tomto máte pravdu, že kauzu Lefébvra sem ťahať nemusíme, lebo vy ste mal asi na mysli len to, či sa konciloví otcovia stali heretikmi tým, že podpísali tie dokumenty. Takže upresňujem moju odpoveď: NESTALI SA TÝM HERETIKMI.

A teraz, ako ste sľúbil, odpovedzte na otázku, ktorú som položila ešte pred Vašou: bol Davídek podľa Vás heretik a schizmatik?

Poslať 02.08.2009 16:34:31   

napísal 13206 príspevkov
Keď konciloví biskupi sa nestali heretikmi, tak ani Davídek nebol formálnym heretikom a už vôbec nie schizmatikom.

Poslať 02.08.2009 20:34:14   

napísal 94 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Keď konciloví biskupi sa nestali heretikmi, tak ani Davídek nebol formálnym heretikom a už vôbec nie schizmatikom.
takéto Vaše pokrytecké vyhýbavé odpovede ma nezaujímajú, keďže takáto implikácia nič nehovorí, ak neplatí jej antecedent, a ten podľa vašich dávnejších rečí neplatí.

prečo teda takto alibisticky odpovedáte?

Hlavná vec, že doteraz ste (bez akéhokoľvek podmieňovania) na základe svojich pomýleností za sektárov a heretikov prehlasoval milióny nevinných katolíkov, ktorí ani netušia že existuje nejaký závistlivý Oravec.

keď sa však už zrazu spýtam, či rovnako zmýšľate aj o Davídkovi, tak už sa vykrúcate, ba tvrdíte opak, no zároveň ho alibisticky podmieňujúc antecedentom, ktorý podľa vašich predošlých rečí neplatí, čo - ako z logiky vieme - znamená, že na konzekventovi nezáleží, že je v takom výroku irelevantný. A teda svoj názor, na ktorý som sa pýtala, ste nevyjadril, hoci ste sľúbil.

veľmi pokrytecké, že doteraz ste o miliónoch nevinných ľuďoch, ktorých ani nepoznáte, prehlasoval, že sú sektári a heretici,

avšak už o vašom učiteľovi Davídkovi také neprehlásite?

nuž vedzte, že už ste to implicitne urobil, lebo aj on patril do tej všeobecnej skupinky uznávačov 2VK.

Čo je len záhada, že prečo sa už zrazu hanbíte za svoje predošlé názory v prípade ich explicitnej konkretizácie na osobu Davídka?

Možné odpovede vidím len dve: buď ste pokrytec, alebo ste konečne upustil od svojich predošlých postojov.

Ak myslíte, že nie ste ani pokrytec, ani ste tu postoj nezmenil, tak tu priznajte konkrétne o Davídkovi, či ho pokladáte za heretika a schizmatika, alebo nie.

Poslať 02.08.2009 20:44:12   

napísal 94 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Katarína Chorétová píše:
bol [podľa vás] Davídek heretik a schizmatik?
Milá Katarínka má uštipačné otázky
takže zrazu vám takéto otázky vadia, vraj "uštipačné otázky",

a čo je potom to, keď vy o miliónoch nevinných ľuďoch, ktorých ani nepoznáte, len tak prehlasujete že je to "vatikánska sektička" či podobne, to je potom uštipačné čo?

asi vaše uštipačné pokrytectvo, a vaše uštipačno pokrytecko protirečivé postoje a dvojaké metre.

Odpovedzte jasne: bol PODĽA VÁS Davídek heretik a schizmatik ? alebo už zrazu nemáte názor? alebo sa za ten názor už konečne hanbíte, uvedomujúc, že predsa ste len úbohý diletant a že to vy ste ten heretik, ako som to už vyššie formálne dokázala?

Poslať 02.08.2009 22:22:21   

napísal 13206 príspevkov
Pán Chorétová,
Je vrcholom kňažskej neslušnosti nadávať a kritizovať svojho vlastného svätiteľa. Ja sa neznížim na túto chulváckosť, ktorú mi radíte. Ja poznám veľmi dobre jeho chyby a prešľapy , ale radšej budem mlčať, lebo sú ľudia , ktorí by úprimné vyznanie zneužili a vysmiali. Takí ľudia sú aj tu na tomto fóre, takže sa nedočkáte mojej úprimnosti, nakoľko Vy ste pokrytecky očistili koncilových biskupov a viete veľmi dobre, čo to bol za koncil.
Ameň !

Poslať 02.08.2009 22:42:23   

napísal 94 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Vy ste pokrytecky očistili koncilových biskupov a viete veľmi dobre, čo to bol za koncil.
bol to dobrý koncil, ako aj váš svätiteľ uznal.

Oliver Oravec píše:
Je vrcholom kňažskej neslušnosti nadávať a kritizovať svojho vlastného svätiteľa. Ja sa neznížim na túto chulváckosť, ktorú mi radíte.
žiaľ, už ste sa k tej chulváckosti znížil, keď ste uznávačov 2VK nazval heretikmi, a uznávačov Jána XXIII, Pavla VI, JPI, JPII ste nazval schizmatikmi. A pritom medzi uznávačov uvedeného patril aj Davídek.

Poslať 03.08.2009 15:08:26   

napísal 13206 príspevkov
Citácia:
A pritom medzi uznávačov uvedeného patril aj Davídek
.
nepatril

Poslať 03.08.2009 17:45:33   

napísal 94 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Citácia:
A pritom medzi uznávačov uvedeného patril aj Davídek
nepatril
takže Davídek bol sedesvakantista :lol:
čo sa tu človek nedozvie :o :lol:

Poslať 03.08.2009 20:06:56   

napísal 13206 príspevkov
Pán Chorét si neuvedomuje , že vtedy sme všetci uznávali Jána XXIII. alebo Pavla VI. lebo sme nevedeli ako nás oklamali. Takže divať sa na Davídka z dnešného pohľadu môže iba chlap , ktorý sa rád prezlieka do ženských nickov.

[ Príspevkov: 17 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť