Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

[ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
Poslať 01.08.2009 8:10:07   Skalpel

od 30.07.2002 5:50:16
napísal 1538 príspevkov

Skalpel

Spochybniť všetko,
Boha, krásu, lásku i priateľstvo,

myseľ
poľahky vytvorí pochybnosť...

Je ruža krásna?

Zober skalpel a pohľadaj,
kde sa jej krása ukrýva.

A napokon uvidíš

– bude to

len kôpka
neusporiadaného odpadu.

Poslať 05.08.2009 19:23:53   Re: Skalpel

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
zvedavec* píše:
Skalpel

Spochybniť všetko,
Boha, krásu, lásku i priateľstvo,

myseľ
poľahky vytvorí pochybnosť...

Je ruža krásna?

Zober skalpel a pohľadaj,
kde sa jej krása ukrýva.

A napokon uvidíš

– bude to

len kôpka
neusporiadaného odpadu.

vynikajúco vystihnuté.

hmmm...

Poslať 09.08.2009 1:05:38   

od 10.10.2008 16:40:10
napísal 679 príspevkov
pekné
ak moze byt kritika..
pracuj zo slovom ta basen ma jednotu a myslienku ale vrzga pod zubami, aby si mi rozumel napr.
slovo zober skus zamenit napr. vezmi nerozkazuj ale pobadaj citatela alebo posluchaca
slovicko pohladaj ma vyznam v hovorovej reci a je tiez silne urcujuce mozno by stacilo iba hladaj nechaj na citatela aby isiel a konal
slovosled je tiez casto urcujuci a vytvarajuci napatie
kde sa jej krása ukrýva.

zmenene na to co je urcujuce
kde sa krasa jej ukryva
a napokon uvidis
ak nie je slepy tak isto uvidi nebolo by lepsie hladat v slovach vsimnes a podobne
takze zatial tolko prosim ta pracuj so slovom pretoze je ta basen pekna ale skaredo surova

Poslať 09.08.2009 17:14:53   

od 30.07.2002 5:50:16
napísal 1538 príspevkov
vďaka za prečítanie a za pohľad :)

Ak môžem byť úprimná...neviem, ak niečo "hodím na papier", potom to skúšam vylepšovať, a niekedy niečo vo mne vnútri povie - tá ďalšia verzia je lepšia, ale inokedy sa vo prečítaní novej verzie vo mne niečo vzbúri a vrátim sa k tomu predošlému - čo hovorí zo mňa spontánne

skúsila som si predstaviť báseň s Tvojimi nápadmi - ale bola by to iná báseň, ktorá by vypovedala o niečom, o čom chceš Ty, nie o tom, čo som chcela povedať ja a aj spôsobom, aký si zvolil Ty

nie som umelec, no moju báseň vnímam ako úprimnú a pravú - tak, ako som ju sem vložila

a to aj napriek tomu, že Tebe vŕzga a Tebe (a možno aj iným) by sa páčil iný výber slov, mne to znie (v mojom podaní) vyumelkovane

Poslať 09.08.2009 23:53:21   

od 10.10.2008 16:40:10
napísal 679 príspevkov
vyumelkovane
moze byt
su to len navrhy na pracu zo slovom nie je to moja basen je tvoja tak ako si ju prezentovala, a nie som ten ktory ti bude prikazovat takto pis alebo takto, nie to nie,su to len upozornenia ako by sa dalo pracovat

ono ked clovek napise basen niet lepsej na svete po tyzdni este by mohla byt po mesiaci este sa da po rokoch sa na nej iba pousmeje

a niektore su dobre stale

tvoja ma myslienku a velmi peknu
ale i napriek tomu ze sa ti paci skus si ju povedat nahlas
nemusis ju prerabat aby ta nejaky pallo pochvalil, pretoze sa tvari ako znalec, ale snaz sa pouzivat slova, pracuj s nimi, ved slovencina ma tolko nadhernych vyrazov ( nemyslil tym zdrobneliny ) do dalsej literarnej prace veselo dalej a ak budes nieco mat vzdy si to rad precitam :wink:

Poslať 10.08.2009 16:17:32   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
zvedavec* píše:
skúsila som si predstaviť báseň s Tvojimi nápadmi - ale bola by to iná báseň, ktorá by vypovedala o niečom, o čom chceš Ty, nie o tom, čo som chcela povedať ja a aj spôsobom, aký si zvolil Ty
tá báseň je perfektná, nesúhlasím s pallom, že by sa všetko malo ktohovie ako rýmovať či čo - nie len o tom sú predsa básne.

Poslať 20.09.2009 17:29:52   

od 28.06.2009 11:26:27
napísal 1144 príspevkov
Skvelá myšlienka, a ani moc nevŕzgala. :P

[ Príspevkov: 7 ] 

Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť