Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

[ Príspevkov: 68 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 19.08.2009 2:49:41   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
zmurkana píše:
Pojem "rarachizmus" - obávam sa - pochádza hlavne od tých, ktorí nedokázali normálne argumentovať voči jeho výzvam - tak si pre lepšiu obhajobu seba (alebo zhodenie?) vyprojektovali priam celý systém... Ktovie prečo?
ja práveže som za rozumnú argumentáciu. ba až veľmi. Lebo to je to, čo ma vie najviac vytočiť, keď niekto doslova anti-logickými ba kontradiktívnymi argumentami začne vyvolávať spory, do druhých útočiť, urážať ich a ponižovať.

Antiracionality je plný areopág, to je fakt, ale nie u každého je to zároveň aj pokrytectvom. U týchto však hej, keďže oni tu najviac trúbia akí sú racionálne založení, a hlasito lamentujú nad tým, ako vraj ostatní ignorujú racionálne argumenty. (táto téma je toho príkladom, ako tu predviedli absenciu racionality, keď sa pohoršujú už aj na pravidle dunsa scota)

a že kto je vari ten agresor areopágu a kto sú už len tí, čo naňho reagujú?

dalo by sa o tom uvádzať hodne dôkazov,

ale existuje aj jednoduchší spôsob, taký pekný indikátor,

napr. podľa toho, kto z nich sa zapája aj do sporov proti nekonfliktným osobám, napr. proti norike.

A keď už pochopíte, že je to Rarach, tak zrazu si poviete, že no a čo, že šak to je dobre, že tak to má byť.

Ani mi nemusíte písať, prečo. Všetko si už viem domyslieť, čo by ste napísali.

Toľko teda na margo agresora. Jednoduchá otázka ("ktorá z tých strán útočí aj proti tým, čo proti nikomu neútočia"), a odpoveď je jasná.

Ale ani to si nemysli, že mám nejakú úchylku útočiť na niekoho len za to, že on útočí. Iba ak vidím uňho alogizmy a protirečenia, a hlavne pokrytectvo. to je vsio.

Môžeš si to všimnúť aj na iných mojich sporoch, napr. viem, že ti raz vadilo, že som sa pustil do Alexa, ale pritom to bol on, čo tu pred tým do každého útočil, vrátane pápeža... A že používal schizofrenické argumenty, to som mu predsa ukázal, keď som jeho metódy aplikoval na niečo iné, a už sa zháčil, už zrazu ten argument vraj neplatí. A Rarach detto.

A vrchol absurdnosti je, keď mi vyčíta, čo sa nesporím radšej s tým či oným a vidia v tom všakovaké prapodivné dôvody, ale pravda je tá, že ja proste neviem čo písať proti niekomu, u koho nevidím jasné protirečenia, som študoval logiku, nie vševedu.

Som za racionálnu diskusiu, ale to sa dá s nimi len v diskusiách, v ktorých s nimi súhlasíte.
V iných diskusiách je to hotové peklo, lebo majú prapodivné zábrany si uznať už aj drobnú chybičku, tak chytro sa vás začnú snažiť nejako prekrútiť, zosmiešniť, zhovadiť, len aby zahovorili vlastné zlyhanie.

Poslať 19.08.2009 9:04:22   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
zmurkana píše:
Prepáč - ale skutočne Rarach používa také grobianstva, nadávky a urážky konkrétneho človeka - ako Mortuus??? :o
Môžeš mi dokonca jeho "jednoznačné" prvenstvo aj niečím konkrétnym odcitovať?

Je toho teda hodne, ale zhrniem Ti to jedinou jeho vetou, ktora ho plne charakterizuje:

"Všetci čo ondíte na RKC dajte sa vypchať"

1. Je to grobianstvo ? Je.
2. Tyka sa niekoho na Areopagu ? Podla jeho dalsich reci jednoznacne ano.
3. Je to nejaky argument do diskusie ? Jednoznacne nie.

:)

Poslať 19.08.2009 9:14:04   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
no sorry, ale ja - aj ked nic proti Norike, ale ako nekonfliktnu osobu ju nevidim

Poslať 19.08.2009 9:18:00   

napísal 18761 príspevkov
Branislav píše:
no sorry, ale ja - aj ked nic proti Norike, ale ako nekonfliktnu osobu ju nevidim

Asi to zalezi aj od toho, kto sa pozera ...
To Ta este nenapadlo ?

Poslať 19.08.2009 9:18:06   

napísal 9875 príspevkov
legionar píše:
zmurkana píše:
Prepáč - ale skutočne Rarach používa také grobianstva, nadávky a urážky konkrétneho človeka - ako Mortuus??? :o

Je toho teda hodne, ale zhrniem Ti to jedinou jeho vetou, ktora ho plne charakterizuje:

je vela ludi na pagu, co len kydaju na Cirkev a nemaju usi na rozumne argumenty - tak nech sa daju vypreparovat :D

Poslať 19.08.2009 9:18:51   

od 30.06.2007 16:05:23
napísal 1111 príspevkov
Prrresne - aj mňa to napadlo - že teda noriku coby dôkaz nekonflktnosti si nebožtík vybral ako absolútne nevhodný argument. :lol:

Máme tu už nejaké mesiace skúseností že áno. :wink:

Poslať 19.08.2009 9:27:37   

napísal 1111 príspevkov
legionar píše:
zmurkana píše:

Ak je toho podľa treba hodne - stačí mi naozaj dôkaz - kde má to prvenstvo v grobianstve, nadávkach a urážkach - čo predčí nebožtíka...

Lebo zatiaľ si to nedokázal (skôr si odbočil k nejakej "plnej" charakteristike) - a teda nápodobne si si rypol do Rzb... :roll:

Poslať 19.08.2009 9:29:41   

napísal 18761 príspevkov
zmurkana píše:
Prrresne - aj mňa to napadlo - že teda noriku coby dôkaz nekonflktnosti si nebožtík vybral ako absolútne nevhodný argument. :lol:

Pre Teba plati to iste, co som povedal Branovi. :)

Preco niektorym pripada Norika konfliktna a niektorym nie ?

Sama si sa priznala, ze si obcas 'rypnes' a nevies to akosi 'ustat', hoci by si aj chcela.
Norika zase obcas, ked uz to nemoze vydrzat, 'vybuchne', hoci by to asi tiez velmi chcela 'ustat'.

Mame Vas za to obe odsudit a do smrti sa s Vami nebavit ?
Alebo 'verejne' preradit do 2. kategorie, ako to robi Rarach s tymi, ktori (podla neho!) 'nie su hodni diskusie s nim' ?

Alebo radsej ticho pockat, kym Vas to prejde a kym Vam to 'dojde' aj samym ?

Ja preferujem druhy sposob ... ;)

Poslať 19.08.2009 9:36:54   

napísal 18761 príspevkov
zmurkana píše:
Ak je toho podľa treba hodne - stačí mi naozaj dôkaz - kde má to prvenstvo v grobianstve, nadávkach a urážkach - čo predčí nebožtíka...

Lebo zatiaľ si to nedokázal (skôr si odbočil k nejakej "plnej" charakteristike) -
a teda nápodobne si si rypol do Rzb... :roll:

Zacinas sa uz pomaly nanho podobat v ignoracii faktov a prekrucani ciernej na bielu ? ;)

Ved to mas pred nosom !

Nebola to iba jedna veta v zapale diskusie - on si na to zalozil celu temu !

Tak, ako si zalozil 'svoju' temu na hladkanie svojho ega. :)

Nebudem Ti tu vypisovat vsetky tie nechutnosti - zhrnul som to jedinou vetou a myslim, ze je postacujuca.

Ak Ti to nestaci - tak to sa potom neda nic robit ... :)

A o "rypani do Raracha" tu nemoze byt ani reci.
Som prilis 'mimo' na to, aby som sa v tychto veciach nejako "citovo angazoval".
Kto ma oci, ten vidi ...

Poslať 19.08.2009 9:37:45   

napísal 9875 príspevkov
Legi: musis uznat - bola doba, ked sa tu denne lepili odkazy Vassuly a pribuzne temy a bolo toho na kila - bol to nonsens a nerypnut si do toho bolo priam nemozne.
Pozri sa len, ako reaguju niektori ludia, ked Rarach kopiruje zavazne ucenie Cirkvi - uz su z toho nervozny. A tu denne sa kopirovala Vassula a podobne veci. Oni s takou prvou agresiou zacali - ironizovanie toho je len akasi obrana.

Poslať 19.08.2009 9:46:27   

napísal 1111 príspevkov
legionar píše:
zmurkana píše:

Pre Teba plati to iste, co som povedal Branovi. :)

Preco niektorym pripada Norika konfliktna a niektorym nie ?

Sama si sa priznala, ze si obcas 'rypnes' a nevies to akosi 'ustat', hoci by si aj chcela.
Norika zase obcas, ked uz to nemoze vydrzat, 'vybuchne', hoci by to asi tiez velmi chcela 'ustat'.

Mame Vas za to obe odsudit a do smrti sa s Vami nebavit ?
Alebo 'verejne' preradit do 2. kategorie, ako to robi Rarach s tymi, ktori (podla neho!) 'nie su hodni diskusie s nim' ?

Alebo radsej ticho pockat, kym Vas to prejde a kym Vam to 'dojde' aj samym ?

Ja preferujem druhy sposob ... ;)

Leeegi - nepreháňaj vo vyvodzovaní. :lol:

Poslať 19.08.2009 9:46:35   

napísal 18761 príspevkov
Branislav píše:
Legi: musis uznat - bola doba, ked sa tu denne lepili odkazy Vassuly a pribuzne temy a bolo toho na kila - bol to nonsens a nerypnut si do toho bolo priam nemozne.
Pozri sa len, ako reaguju niektori ludia, ked Rarach kopiruje zavazne ucenie Cirkvi - uz su z toho nervozny. A tu denne sa kopirovala Vassula a podobne veci. Oni s takou prvou agresiou zacali - ironizovanie toho je len akasi obrana.

Pre mna je to jednoducho nepochopitelna reakcia.

Vracal snad Jezis udery, hadzal aj on kamene ?
Plul aj on na tych, co pluli nanho ?

"Ak oni skocia do studne, aj Ty skocis ?" ;)

Hovori sa, ze nasledovat Jezisa na kriz znamena vlastne 'ukrizovat' vo svojom zivote svoje vlastne EGO ...

Je to tazke, ze ?
Malokomu sa to dari ... :(

Poslať 19.08.2009 9:48:38   

napísal 9875 príspevkov
legionar píše:
Branislav píše:

Pre mna je to jednoducho nepochopitelna reakcia.

Vracal snad Jezis udery, hadzal aj on kamene ?
Plul aj on na tych, co pluli nanho ?

"Ak oni skocia do studne, aj Ty skocis ?" ;)

Hovori sa, ze nasledovat Jezisa na kriz znamena vlastne 'ukrizovat' vo svojom zivote svoje vlastne EGO ...

Je to tazke, ze ?
Malokomu sa to dari ... :(

nie, samozrejme, ze nemam v plane napodobnovat ludi v zlom, len - mohol by si aj ty zaujat rovnaky postoj ku vsetkemu.

Poslať 19.08.2009 9:54:37   

napísal 1111 príspevkov
legionar píše:
zmurkana píše:

Lebo zatiaľ si to nedokázal (skôr si odbočil k nejakej "plnej" charakteristike) -
a teda nápodobne si si rypol do Rzb... :roll:

Zacinas sa uz pomaly nanho podobat v ignoracii faktov a prekrucani ciernej na bielu ? ;)

Ved to mas pred nosom !

Nebola to iba jedna veta v zapale diskusie - on si na to zalozil celu temu !
Tak, ako si zalozil 'svoju' temu na hladkanie svojho ega. :)
Nebudem Ti tu vypisovat vsetky tie nechutnosti - zhrnul som to jedinou vetou a myslim, ze je postacujuca.
Ak Ti to nestaci - tak to sa potom neda nic robit ... :)

A o "rypani do Raracha" tu nemoze byt ani reci.
Som prilis 'mimo' na to, aby som sa v tychto veciach nejako "citovo angazoval".
Kto ma oci, ten vidi ...

Nie nie legi - nemám ani pred nosom ani pred očami to, z čoho si obvinil Rzb - že má prvenstvo "v nechutnostiach" pred nebožtíkom...

A k tomu navyše - stačí si vytiahnuť iba zopár príspevkov nebožtíka - ako sústavne svojím výrazivom uráža - a porovnať s Rzb - sú tam bohaté "kvalitatívne" i kvantitatívne rozdiely.

Poslať 19.08.2009 10:52:17   

napísal 18761 príspevkov
zmurkana píše:
Nie nie legi - nemám ani pred nosom ani pred očami to, z čoho si obvinil Rzb - že má prvenstvo "v nechutnostiach" pred nebožtíkom...

A k tomu navyše - stačí si vytiahnuť iba zopár príspevkov nebožtíka - ako sústavne svojím výrazivom uráža - a porovnať s Rzb - sú tam bohaté "kvalitatívne" i kvantitatívne rozdiely.

OK - proti gustu ziadna disputa. :)
Co som chcel, to som k tomu povedal - viac netreba.

Nebudem sa predsa ako babka zucastnovat 'hry', ktoru spoza kulis riadi niekto iny.
A sam je ticho, zbiera info a caka na 'svoj cas' ...

Nevsimla si si ? ;)

[ Príspevkov: 68 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť