Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

[ Príspevkov: 68 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 18.08.2009 15:43:11   

od 05.05.2006 18:28:13
napísal 4379 príspevkov
Didymos píše:
DOKÁŽ, že formálna logika je blábol !

Ktorá z tých axióm neplatí? veď povedz a uveď dôvody prečo si to myslíš !

Bo na Tvoje púhe demagogické prekrúcania a fideisticko emočné výlevy zvedavý nie som.

Jak môže byť formálna logika blábolenie, keď blábolenie je definované presne opačne:

"Logika", ktorou sa da "dokazat" platnost NOM z nesplodeneho Ducha, to je pablbost a palogika. Preco kazis meno este aj skutocnej formalnej logike?

Citácia:
Rarach z bazáru píše:
S nimi je spojeny fideizmus a agnosticizmus, Mortus, spomen si na svoje priznanie a na svoje prispevky o nesulade vedy a viery. Aj o tom mame ss, pamatas?
áno, pamätám na tvoje priznanie sa k akatolizmu, a o nesúhlade Tvojej akatolíckej viery s vedou sú dôkazy nielen v našich ss, ale takmer v každej téme na fóre, aj v tejto, kde odmietaš formálnu logiku ;).

Som pripraveny deklarovat, ze mam pravdu. Dovolis konecne uviest tvoje vlastne slova priznania sa k agnosticizmu a ostatnemu, o com je vyssie rec? Coho sa bojis?

Poslať 18.08.2009 18:51:16   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Rarach z bazáru píše:
"Logika", ktorou sa da "dokazat" platnost NOM z nesplodeneho Ducha, to je pablbost a palogika. Preco kazis meno este aj skutocnej formalnej logike?
Ty si naozaj už len obyčajný demagogický šašo, keď takéto povieš. Keby si trošíčku tomu rozumel, o čom tam išlo, tak takúto blbosť nepovieš. veď prečo nevieš konkretizovať, kde ktorý krok odvodenia je tam chybný? len blábolíš! naštuduj si pravidlo Dunsa Scota - zo starej logiky.

Rarach z bazáru píše:
Som pripraveny deklarovat, ze mam pravdu. Dovolis konecne uviest tvoje vlastne slova priznania sa k agnosticizmu a ostatnemu, o com je vyssie rec? Coho sa bojis?
o čom "vyššie reč"? že si už taký blábolič, že neuznávaš už ani logiku? s takým bláboličom ako Ty je zbytočné diskutovať, keď popieraš čierne na bielom, všetko len demagogicky prekrúcaš, sústavne si protirečíš a tváriš sa, že to ani nevidíš, ba že to ostatní si protirečia ! dovi dopo, s takýmto "charakterom" aký si ty!

Poslať 18.08.2009 19:24:19   

od 05.05.2006 18:28:13
napísal 4379 príspevkov
Toto si napisal nedavno na tomto fore (zvyraznil som ja):

Citácia:
dnes som už starý 21 ročný človek... a ten naivný veriaci je už dávno preč... ťažko mi je už pri spomienke na to, ako veľmi veriaci som bol, keď som sem prišiel... naivný a hlúpy... a teraz som už len hlúpy...
z toho mladého človeka zostala už len stará zapáchajúca mŕtvola...
z veriaceho sa stal AGNOSTIK...
od násilnej summy teologickej sú mu milšie skôr voľnomyšlienkárske eseje Bertranda Russela...
z bojovníka proti ateistom sa stal brat agnostika legionára... brat "posmievača" - ako ho vnímate vy...
len tak mimochodom, som presvedčený, že môj braček nie je posmievač, to len niektorí ho nechápu...
ozaj si niekto myslí, že dospelý vyzretý muž akým je legionár by mal chuť sa posmievať?!
keby ste pozornejšie sledovali jeho príspevky tak zistíte,
že on - hoci je agnostik - je azda väčší kresťan než väčšina tu prítomných...
seriózne, vážne...

som agnostik... - znie moja nezávideniahodná diagnóza...

ale to nie je ani zďaleka všetko, k čomu som dnes prišiel...

prečo som agnostik? to ma viac zaujímalo...

pravda totiž je, že mám určité objektívne dôvody,
ktoré - navzdory všetkému môjmu skepticizmu - ma vedú k viere,
či presnejšia... mohli/mali by ma k nej viesť...
(pozn.: nemyslím teraz žiadne "dôkazy" aké predvádzali scholastici,
ani žiadne "zázračné uzdravenia" duchovné, či fyzické - to všetko presumujem ako veci úplne prirodzené...
ja však neuverím, ani keby niekto zmŕtvych vstal...
aj keby sa mi hneď zaraz zjavil Boh,
vysvetlil by som si to len ako výplod môjho mozgu...)

myslím, že problém je v niečom inom...

moja zábrana nie je ani tak rozumová (rozum dokáže mnoho pochopiť a s ostatným sa zmieriť) ako skôr nejaká vnútorná zábrana...
myslím, že je to zdesenie moje duše z toho, že nič dokonalého na celom svete niet...
ja som sa chcel všetkého vzdať a priľnúť k Dokonalému...
no všade vôkol seba vidím len nedokonalosti...
nedokonalá je Biblia, nedokonalá je Cirkev, nedokonalé je kresťanstvo,
nedokonalá je každá jedna ideológia sveta...
ani agnosticizmus nie je cesta, ktorá by ma uspokojila...
ničoho niet, čo by bolo tým, čo som hľadal...
ničoho... a s týmto som sa dodnes nezmieril...

nie som ničím, nie som nikým...
len mŕtvola odsúdená k ničote...

to je môj údel... to je môj lós...

ach....

toto som si dnes o sebe uvedomil a pomenoval a čo z toho mám?

hroznú bolesť mi spôsobuje myšlienka na to... preto je lepšie na to nemyslieť...

som agnostik... nie preto, že by som chcel... je to realita, s ktorou sa neviem zmieriť... zábrana, ktorú neviem prekonať...
moja duša hľadala dokonalosť, no našla len jej opak... a to ju zabilo...
neviem si predstaviť žiaden spôsob, ako by ju bolo možné oživiť...
možno až čas napraví toho blázna...

Poslať 18.08.2009 19:52:15   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
Rarach:
Upozornujes tu na 'zufaly' prispevok Mortuusa v nadeji, ze bude 'dokazom Tvojich "pravd" o nom' - ale si na velkom omyle.

Prave tento vylev zufalstva duse, ktora sa zmieta v tmach hladania dokonalosti, je tou "perlou", ktora Tebe na "korune" chyba ...

Poslať 18.08.2009 21:00:12   

od 30.06.2007 16:05:23
napísal 1111 príspevkov
legionar píše:
Rarach:
Upozornujes tu na 'zufaly' prispevok Mortuusa v nadeji, ze bude 'dokazom Tvojich "pravd" o nom' - ale si na velkom omyle.

Prave tento vylev zufalstva duse, ktora sa zmieta v tmach hladania dokonalosti, je tou "perlou", ktora Tebe na "korune" chyba ...

Vieš legi - na jednej strane - občas mi je nebožtíka aj ľúto. Ale na druhej - to jeho neskutočné a nevyberané výrazivo - ktorým sústavne, myslím, že pomaly každým príspevkom - namiesto normálnych argumentov - uráža a ponižuje Rzb... To čo má byť? To pokladáš za normálne, pohodové a úplne v poriadku??? :roll:

Nebudem sa už namáhať zachytiť dôkazy (ako som to už v inom príspevku urobila) - každý si to vie ľahko nájsť...
A toto v mojich očiach Mortuusa veeeeľmi znižuje... Akoby už nevedel normálne zareagovať k veci - len kopať bez rozmýšľania ako nejaké zúrivé zvieratko...

Poslať 18.08.2009 21:15:33   

napísal 18761 príspevkov
zmurkana píše:
A toto v mojich očiach Mortuusa veeeeľmi znižuje... Akoby už nevedel normálne zareagovať k veci - len kopať bez rozmýšľania ako nejaké zúrivé zvieratko...

V tom mas sice mozno pravdu, ale treba si vsimat aj PRICINY a celkovu situaciu !

Je moc mlady, nadupany matematickymi vedomostami, nazhaveny do zivota - a zrazu zistuje, ze ten svet je iba znoska marnosti.

No a toho sa chyta RzB, ktory, nech uz si myslis o mne cokolvek, podla mna, ma vyrazne znaky Jaga - a tu na Areopagu ich jednoznacne uplatnuje !
Uz nasiel Mortusovu slabinu a skusene ju atakuje.
(Spomen si na film "Spat so buducnosti" - co bolo najvacou slabinou Martyho ?)

No ako to asi moze skoncit ?

Othelo kvoli tomu vrazdil ... ;)

Poslať 18.08.2009 21:44:55   

napísal 1111 príspevkov
Lenže tu sme na šťastie (či nešťastie?) iba vo virtuálnom anonymnom svete... :wink:

A ak je Mortuus mladý či mladší napr. ako Rzb - tým skôr by sa mohol naučiť ovládať...
Ani príčiny či celková situácia - podľa môjho názoru - neospravedlňujú grobianstva, nadávky a urážky...

Poslať 18.08.2009 21:54:06   

napísal 18761 príspevkov
zmurkana píše:
Lenže tu sme na šťastie (či nešťastie?) iba vo virtuálnom anonymnom svete... :wink:

A ak je Mortuus mladý či mladší napr. ako Rzb - tým skôr by sa mohol naučiť ovládať...
Ani príčiny či celková situácia - podľa môjho názoru - neospravedlňujú grobianstva, nadávky a urážky...

Problem je v tom, ze Rarach s tym grobianstvom, nadavkami a urazkami bol jednoznacne prvy !
Nadarmo tu nevznikol pojem 'rarachizmus' - ma velmi opodstatneny zaklad v jeho prispevkoch a chovani.

A nejeden clen fora zdiela na vec podobne nazory, ako som Ti ich tu nacrtol ja.

P.S. To s tym "skorsim ovladanim sa mladsieho" - to si urcite myslela ako for, ze ? ;)
"Obrovski trpaslici" neexistuju ... :)

Poslať 18.08.2009 22:09:50   

napísal 1111 príspevkov
legionar píše:
zmurkana píše:

Problem je v tom, ze Rarach s tym grobianstvom, nadavkami a urazkami bol jednoznacne prvy !
Nadarmo tu nevznikol pojem 'rarachizmus' - ma velmi opodstatneny zaklad v jeho prispevkoch a chovani.

A nejeden clen fora zdiela na vec podobne nazory, ako som Ti ich tu nacrtol ja.

P.S. To s tym "skorsim ovladanim sa mladsieho" - to si urcite myslela ako for, ze ? ;)
"Obrovski trpaslici" neexistuju ... :)

Prepáč - ale skutočne Rarach používa také grobianstva, nadávky a urážky konkrétneho človeka - ako Mortuus??? :o
Môžeš mi dokonca jeho "jednoznačné" prvenstvo aj niečím konkrétnym odcitovať?

Pojem "rarachizmus" - obávam sa - pochádza hlavne od tých, ktorí nedokázali normálne argumentovať voči jeho výzvam - tak si pre lepšiu obhajobu seba (alebo zhodenie?) vyprojektovali priam celý systém... Ktovie prečo?

Tak - je pravda - že ovládanie sa - nie je ani tak vecou veku - ale skôr povahy či charakterových vlastností - a vôle pracovať na sebe... To by mohol zvládnuť aj taký Mortuus - keby chcel...

Poslať 18.08.2009 22:26:42   

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
viem žmurka, čo myslíš, vedz že aj mne je ľúto že som sa vtedy nechal tak vytočiť, ale si aspoň sčasti tak kritická aj voči Rarachovi?

prečo som vtedy a zrovna jemu také písal, aké normálne len tak nikomu nepíšem.

nad tým si sa nezamyslela?

kľudne nech mi nadáva kto chce do podliakov atď., keby som robil také podlé veci ako on. mám tiež len jedny nervy a po takých veciach čo on stvára ma už tak vytočil, že som v takom stave vytočenia použil aj trochu drsnejšie slová...

ale mne to potom neskôr aj tak vždy príde ľúto, aj vtedy to tak bolo, som sa hanbil i sám pred sebou:

Obrázok

veď ja mám rád Raracha, a vždy si potom vravím, že už musím byť láskavejší k mášmu Raráškovi, trpezlivo znášať jeho podrazy, ale keď potom zasa on začne také stvárať, že mi až rozum nad tým postojí, ako on dokáže demagogicky všetko prekrútiť, len aby mohol druhého ponižovať a sám si nemusel priznať chybu, jak napr. toť potom, som Braňa upozornil na jednu chybu v jeho úvahe, nuž a Skypo si paralelne všimol tú istú chybu, fakticky len prerosprával Rarachovi presne to, čo som vytkol ja Braňovi a čomu Rarach neporozumel, nuž a čuduj sa svete, natešený Rarach mi zrazu víťazoslávne oznámi ako Skypo objavil Ameriku, a aký som ja pomýlený, že som na takú trivialitu neprišiel:
Rarach z bazáru píše:
Didymos píše:
Nekorektný je Tvoj argument, Braňo, lebo by si najprv musel dokázať, že ide o disjunktné množiny. Lenže oni nemusia byť disjunktné.

Rarach z bazáru píše:
V tomto je Mortus zadubeny jak plesnivy sud, darmo sa budes namahat.
aj ja ťa mám rád Rarach. mne môžeš nadávať do zadubených plesnivých sudov koľko chceš, to mi nevadí, len na Svätého otca, na Cirkev, na teológov prosím nenadávaj.

prave skypujem s istym pozorovatelom tejto temy, hla co prave dal:

"odkedy Božia vôľa a ľudská vôľa sú disjunktné množiny, to ho nikdy nenapadne, že ľudská vôľa sa môže zhodovať s Božou?"

Takze Mortus, ak pozadujes spravne vyjadrovanie, prvy pod vzorom, aby si netaral sam, stale len deklarovat formalnu logiku ti taraniu nezabrani.
a hoci všetkým tam bolo jasné aký trapas si Rarach urobil, on sa naďalej víťazoslávane tváril, že to ja som ten "zadubeny jak plesnivy sud"(kopyrajt Rzb). a takéto mi ten človek robí v jednom kuse. je schopný popierať ešte aj to, čo má pred sebou čierne na bielom. no uznaj, dá sa s takýmto "charakterom" normálne jednať? :(

alebo dnes zasa proti mne išiel poštvať už aj Branislava, púhou prekrúcavou domýšľavosťou, že už aj Branislav bol potom ochotný popierať ešte aj to, čo mal pred sebou čierne na bielom. a to som pritom s Branislavom vždy dobre vychádzal. ale keď takýmito podrazmi Rarach vnáša medzi ľudí nedôveru, to je už naozaj poľutovaniahodné... :(

a naozaj nechápem, o čo Rarachovi ide takýmito podrazmi, veď to aj sám sebe si robí hanbu...

alebo si myslí, že to jak v tom onom?: http://www.youtube.com/watch?v=s69hiW125Qo

Poslať 18.08.2009 22:35:19   

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
zmurkana píše:
Pojem "rarachizmus" - obávam sa - pochádza hlavne od tých, ktorí nedokázali normálne argumentovať voči jeho výzvam - tak si pre lepšiu obhajobu seba (alebo zhodenie?) vyprojektovali priam celý systém... Ktovie prečo?
naozaj si myslíš, že to vzniklo tak? :roll:

Poslať 18.08.2009 22:37:22   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
Mortuus/Didy: prekrucas veci. To s tymi konjuk. a disjunk. mnozinami obsahu vole ludskej a Bozej - to si sa sekol. Nechapes to, pripadne to nechces pochopit, pripadne to chapes, len chces dalej trvat na svojom a oblbovat ludi.
Pred statnicami nejaku dlhsiu dobu si ma pokaral, ze zacinam s nejakymi otazkami na liturgiu - tak som cakal, aku plodnu diskusiu prinesies ty. A naozaj som prestal pisat do tej lauth. temy, lebo som sa spolahol na teba a veril som ti. Statnice mas za sebou a co tu predvadzas? Same osocovanie Raracha, prukracie vyrokov, aby si naslednou vyrokovou logikou dokazal kazdu hlupost, co ta napadne. Hanbi sa! Uz ti neverim!
A bol si mojim oblubenym prispievatelom.

Poslať 18.08.2009 23:13:01   

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
Branislav píše:
Mortuus/Didy: prekrucas veci. To s tymi konjuk. a disjunk. mnozinami obsahu vole ludskej a Bozej - to si sa sekol. Nechapes to, pripadne to nechces pochopit, pripadne to chapes, len chces dalej trvat na svojom a oblbovat ludi.
BRAŇO !!! to robíš naschvál?

veď mi teda napíš, ako to má byť !

môže sa ľudská vôľa zhodovať s Božou alebo nie?!

odpovedz: áno/nie !!!

Poslať 18.08.2009 23:14:12   

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
Branislav píše:
Hanbi sa! Uz ti neverim!
:cry:

Poslať 18.08.2009 23:18:48   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
Didymos píše:
Branislav píše:
Hanbi sa! Uz ti neverim!
:cry:

no, mozno ti dam este svoju doveru :D , ale vrat sa k povodnemu Mortuusovi a zanechajme taketo debaty ake bezia teraz. Dokazovanie NOM z ...

[ Príspevkov: 68 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť