Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

[ Príspevkov: 68 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa
Poslať 19.08.2009 11:02:38   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
vies co je to paranoja? :D

Poslať 21.08.2009 22:36:29   

od 05.05.2006 18:28:13
napísal 4379 príspevkov
Didymos píše:
zmurkana píše:
Pojem "rarachizmus" - obávam sa - pochádza hlavne od tých, ktorí nedokázali normálne argumentovať voči jeho výzvam - tak si pre lepšiu obhajobu seba (alebo zhodenie?) vyprojektovali priam celý systém... Ktovie prečo?
ja práveže som za rozumnú argumentáciu. ba až veľmi. Lebo to je to, čo ma vie najviac vytočiť, keď niekto doslova anti-logickými ba kontradiktívnymi argumentami začne vyvolávať spory, do druhých útočiť, urážať ich a ponižovať.

Obrázok

Citácia:
Antiracionality je plný areopág, to je fakt, ale nie u každého je to zároveň aj pokrytectvom. U týchto však hej, keďže oni tu najviac trúbia akí sú racionálne založení, a hlasito lamentujú nad tým, ako vraj ostatní ignorujú racionálne argumenty. (táto téma je toho príkladom, ako tu predviedli absenciu racionality, keď sa pohoršujú už aj na pravidle dunsa scota)

Obrázok

Citácia:
A vrchol absurdnosti je, keď mi vyčíta, čo sa nesporím radšej s tým či oným a vidia v tom všakovaké prapodivné dôvody, ale pravda je tá, že ja proste neviem čo písať proti niekomu, u koho nevidím jasné protirečenia, som študoval logiku, nie vševedu.

Obrázok

Mortus. Tritisic krokov dokazu, ze 1 nerovna sa nula :lol:

Citácia:
Som za racionálnu diskusiu, ale to sa dá s nimi len v diskusiách, v ktorých s nimi súhlasíte.
V iných diskusiách je to hotové peklo, lebo majú prapodivné zábrany si uznať už aj drobnú chybičku, tak chytro sa vás začnú snažiť nejako prekrútiť, zosmiešniť, zhovadiť, len aby zahovorili vlastné zlyhanie.

Obrázok

Takou nezmyselnou zlataninou v poslednom case je - mily Mortus - v tejto teme tvoje vyvodzovanie platnosti NOMu z Ducha, v inej teme vyvodzovanie nezmyslov z pojmu Vsemohuceho, etc.

Ako asi bude vyzerat tvoje slubovane veledielo antilauthiady?

Poslať 09.11.2009 12:09:14   

napísal 4379 príspevkov
Mortus, ako fuserovi do teologie, nieco ti ukazem. Jedna sa o naroky kladene na studentov teologie, platnych a realizovanych prave v casoch, z ktorych nam skenujes svoje ukazky.

Tych narokov - ba podmienok - je niekolko. Ty fatalne nesplnas hned prvu:

Obrázok

Ked splnis, potom moze byt rec de valore atque auctoritate Mortui.

Poslať 10.11.2009 10:46:43   

napísal 4379 príspevkov
Obchadzas to tu ako voska sirovy knot? OK. Takze si to prelozime a vyraz za vyrazom zaplikujeme na teba aj bez teba. Ono potom v buducnosti, ked bude vhodne ukazat, co za flos florum je Mortus, staci dat link na toto vlakno.

Vcera som zohnal dvojtisicstranovy latinsko-cesky slovnik z cias realnych gymnazii, no blaho som mal prevelike. Vies preco to pisem?

Poslať 02.01.2010 1:19:35   

od 27.06.2009 22:41:47
napísal 542 príspevkov
Citácia:
Rarach z bazáru píše:
Vies preco to pisem?

Neviem.
Však včera a predvčerom som mala voľno - a túlala som sa v hmle - a strávila som dlhé hodiny v obľúbených Knihách niektorých slov.miest.

A prečítala som si aj nádherné verše - ktoré by boli reálne - ...

ZVLÁŠTNE, PUTOVAŤ V HMLE!
Každý krík a kameň je osamelý.
Žiaden strom nie je s druhým.
KAŽDÝ JE SÁM.

ZVLÁŠTNE PUTOVAŤ V HMLE!
Život je osamelý.
Žiaden človek nepozná druhého.
KAŽDÝ JE SÁM
...

...bola by to pravda - keby nebol prišiel do nášho hriechom skazeného sveta Boží Syn - Pán Ježiš Kristus - a neponúkol nám SPOLOČENSTVO - v ktorom už NIKTO NIKDY NEMUSÍ BYŤ SÁM!!!

ĎAKUJEM!!!

Poslať 27.02.2010 23:04:30   

od 11.03.2007 23:06:57
napísal 649 príspevkov
(.....v knihe c. s. lewisa velky rozvod je vykresleny jeden aspekt pekla. znazornuje sa tam ako obrovske sive miesto,
kde ziju do seba uzatvoreni a dobrovolne izolovani ludia.
ak sa totiz niekto s niekym nezhodne, co sa tam stava uz pri najmensom kontakte,
prestahuje sa o niekolko ulic dalej.
tam zas pride k nejakemu nedorozumeniu a tak sa vsetci ustavicne stahuju od seba coraz dalej
aby sa s nikym nemuseli stretavat, az do vzdiaenosti niekolkych svetelnych rokov od najblizsieho suseda......)

Poslať 03.03.2010 13:19:21   

od 04.07.2005 16:49:04
napísal 127 príspevkov
vari bol c.s. lewis v pekle ze vie ako to tam vyzera?

v Danteho Pekle su tiez vykreslene zaujimave obrazy a dielo je to neporovnatelne hodnotnejsie a pravdivejsie nez rozpravky c.s.lewisa

Poslať 03.03.2010 13:24:44   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
vari bol c.s. lewis v pekle ze vie ako to tam vyzera?

Citácia:
Danteho Peklo je pravdivejsie nez rozpravky c.s.lewisa

par excellence... :lol:

a TY si vari bol v pekle ked vies ci danteho je pravdivejsie ako lewisove?

btw, kazdemu citatelovi lewisovho velkeho rozvodu je jasne, ze lewis neocakava ziadny posmrtny autobus ktory ta ma niekam doviest. ide o obrazy - lewis chcel vyjadrit svojimi obrazmi pekla (o.i.) aj to ako si zivenim nepriatelstva voci bliznym "peklo" sami vytvarame.

[ Príspevkov: 68 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť