Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

[ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
Poslať 12.09.2008 12:17:01   Mária

od 20.04.2007 12:56:25
napísal 3487 príspevkov
Mária

Boh milovať Ťa, Hviezda ranná,
a v náručí si Ťa láskal nocou,
„Mária“, šepkal nežne zrána,
keď zatienil Ťa svojou Mocou.

Ježiš Ťa s láskou volal „Mami“,
pričom Ťa hladil po vlasoch,
Ty ostala si stále s nami,
Maminkou v časoch - nečasoch.

Dnes Mária si spomíname,
Meno čo vekmi nežne zvoní,
srdce Ti s láskou podávame,
kyticu lásky, plnú vôní.

PS: Chcem zároveň na tomto portáli zároveň zablahoželať všetkým Máriám.

Poslať 12.09.2008 12:26:01   

od 30.05.2008 12:54:14
napísal 5613 príspevkov
Citácia:

toto sa mi moc paci :wink:

Poslať 12.09.2008 12:29:29   

napísal 3487 príspevkov
furiousX píše:
Citácia:

toto sa mi moc paci :wink:

Ďakujem. :P

Poslať 12.09.2008 12:30:28   

od 30.05.2008 12:54:14
napísal 5613 príspevkov
s radostou :wink:

Poslať 18.10.2008 22:06:17   tvoje basne su mile

od 10.10.2008 16:40:10
napísal 679 príspevkov
snazil som sa prečítať všetky tvoje lit. príspevky.myslim si ze Sám a Mária su najnepodarenejšími a najmänej prepracovanými
ad Maria: zdá sa mi to silené za každú cenu akosi osláviť, inak píšeš veľmi pekne no tu je to nasilu nehnevaj sa tá básnička má myšlienku ale je tak sladká až sa mi protivý
ad Sám: ty vieš veľmi pekne písať, ale tu robíš veľkú chybu ak používaš opakovane na začiatku každeho verša to isté slovo musí byť za ním význam prekvapenie pozri sa na nu a skús si to povedať nahlas, pretože báseň je i prednes pozri sa na na slovo sám a skus spojit po dvoch veršoch myslím si že to bude zaujímavejšie
" i dnes si sám" hladaj prirovnania, spojitosti. to ze je sám si povedala už v predchádzajúcej strofe toľkokrát že to už človeka uspáva hľadaj slova iné prepojenia možno by sa hodilo iba slovko Samota, hľadaj, nehambi sa, pretože máš cit pre slovo
to že nie je v našich domovoch si už vyjadrila pri televízoroch načo teda opakovať to že nie je v srdciach si tiež už povedala čo na jazyku to v srdci nepodceňuj čitateľa
vykrik och Jezu si nechaj pre seba každy vie o kom píšeš a komu stačí iba: Bola....
výkriky si ponechaj tam kde patria používaj skratku stačí : Deň
už si niekedy vyslovila slovo srnček skús to to slovo silne drní najmä na konci verša
prepáč Norika prečítal som si myslim si skoro všetky tvoje lit. útvary a sú dobré niektoré až prekvapujúco jednoducho pekné máš velký cit pre myšlienku, ktorú chceš vyjadriť, vieš používať slovo, máš nadanie
tak sa neboj ho používať báseň nepokazíš tým že tu poopravíš slovko zmeníš skladbu slov držím palce v dalšej tvorbe a už sa teším

Poslať 20.10.2008 7:49:08   Re: tvoje basne su mile

napísal 3487 príspevkov
pallo píše:
snazil som sa prečítať všetky tvoje lit. príspevky.myslim si ze Sám a Mária su najnepodarenejšími a najmänej prepracovanými
ad Maria: zdá sa mi to silené za každú cenu akosi osláviť, inak píšeš veľmi pekne no tu je to nasilu nehnevaj sa tá básnička má myšlienku ale je tak sladká až sa mi protivý
ad Sám: ty vieš veľmi pekne písať, ale tu robíš veľkú chybu ak používaš opakovane na začiatku každeho verša to isté slovo musí byť za ním význam prekvapenie pozri sa na nu a skús si to povedať nahlas, pretože báseň je i prednes pozri sa na na slovo sám a skus spojit po dvoch veršoch myslím si že to bude zaujímavejšie
" i dnes si sám" hladaj prirovnania, spojitosti. to ze je sám si povedala už v predchádzajúcej strofe toľkokrát že to už človeka uspáva hľadaj slova iné prepojenia možno by sa hodilo iba slovko Samota, hľadaj, nehambi sa, pretože máš cit pre slovo
to že nie je v našich domovoch si už vyjadrila pri televízoroch načo teda opakovať to že nie je v srdciach si tiež už povedala čo na jazyku to v srdci nepodceňuj čitateľa
vykrik och Jezu si nechaj pre seba každy vie o kom píšeš a komu stačí iba: Bola....
výkriky si ponechaj tam kde patria používaj skratku stačí : Deň
už si niekedy vyslovila slovo srnček skús to to slovo silne drní najmä na konci verša
prepáč Norika prečítal som si myslim si skoro všetky tvoje lit. útvary a sú dobré niektoré až prekvapujúco jednoducho pekné máš velký cit pre myšlienku, ktorú chceš vyjadriť, vieš používať slovo, máš nadanie
tak sa neboj ho používať báseň nepokazíš tým že tu poopravíš slovko zmeníš skladbu slov držím palce v dalšej tvorbe a už sa teším

Ahoj Pallo,
ďakujem za kritiku, beriem.

[ Príspevkov: 6 ] 

Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť