Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

[ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
Poslať 26.08.2008 8:13:53   Sám

od 20.04.2007 12:56:25
napísal 3487 príspevkov
Sám.

Kráčal si vtedy v čase, sám.
Len Ty a láska v Srdci.
Sám, Boh,
sám, Spasiteľ.
Sám na cestách,
sám pri svite hviezd,
sám v páľave slnka.
Sám v modlitbe.
sám pri mučení,
sám na kríži.
Sám v smrti,
sám v hrobe,
sám pri Zmŕtvychvstaní.
Sám, sám, sám ....
Len Ty a Tvoja láska,
navždy a naveky.

I dnes si sám.
Pred dverami našich sŕdc,
vo svätostánkoch,
na oltároch,
vo svete.
Nevidíme Ťa na obrazovkách,
nestretáme Ťa v uliciach,
nie si témou našich rozhovorov,
nie si v našich domovoch,
nie si v našich srdciach.
Nežijeme Ťa,
odmietame Ťa
nepoznáme Ťa.
Och, Jezu,
či bola Tvoja Obeta márna?

A hľa!
Znova je deň.
Obilie dozrelo na poliach,
rybár hodil sieť,
v lese sa narodil srnček.
Mladík objíma dievčinu,
lono matky je požehnané.
Zvonia zvony,
a večnosťou znie nežný šepot.
Počuť ho len v tichu,
tam, kde býva Láska,
tam, kde je Boh,
tam, kde je aj naše srdce:
„Ja som s vami po všetky dni“.
Nikdy nebudeš sám, Ježišu...

Poslať 27.08.2008 0:39:10   

od 25.09.2006 0:53:38
napísal 2957 príspevkov
Citácia:
...Och, Jezu,..

Žena neplač nad Ním, ale nad sebou a nad svojimi deťmi.

Kristus nebol sám, len v hodine temna. I keď možno povedať, že Kristus je v agónii až do konca čias. Ale neoplakávaj Jeho samotu, Kristus je nový Adam, Svetlo zo Svetla, pravý Boh z Boha pravého, ktorý nepozná noc starého človeka, hoci ju dobrovoľne zakúša.
A pri ňom vždy stojí nová Eva.

Poslať 27.08.2008 7:30:40   

napísal 3487 príspevkov
HANS píše:
Citácia:
...Och, Jezu,..

Žena neplač nad Ním, ale nad sebou a nad svojimi deťmi.

Kristus nebol sám, len v hodine temna. I keď možno povedať, že Kristus je v agónii až do konca čias. Ale neoplakávaj Jeho samotu, Kristus je nový Adam, Svetlo zo Svetla, pravý Boh z Boha pravého, ktorý nepozná noc starého človeka, hoci ju dobrovoľne zakúša.
A pri ňom vždy stojí nová Eva.

Hans, ja viem, že nebol sám. Toto som napísala, keď som prišla z Medžugoria, kde je nebeský pokoj, do sveta, kde sa ľudia zaoberajú malichernosťami a zabúdajú na Boha. Toto bol len pocit, vnútorný.

Poslať 27.08.2008 22:20:19   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
Náhodou pekná báseň.

Hans: Veď aj Ježiš sám deklaroval svoju samotu: Bože môj, Bože moj, prečo si ma opustil?

Poslať 28.08.2008 15:55:49   

od 25.09.2006 0:53:38
napísal 2957 príspevkov
prvosienka píše:
Hans: Veď aj Ježiš sám deklaroval svoju samotu: Bože môj, Bože moj, prečo si ma opustil?

Hans píše:
Kristus nebol sám, len v hodine temna.

Poslať 29.08.2008 23:20:10   

Obrázok užívateľa

od 10.11.2005 18:48:41
napísal 4227 príspevkov
Nadherna basen.

A je to tak, Boh je taky aky je, ale stvoril nas preto, lebo chcel priatelov, deti ... .

Angelus Silesius napisal :

Nic Bohu nechybi, dar zadny nechce vzit ?
kdyz je to tak ,proc chce me nuzne srdce mit?

Lip nez se Boha bat je Boha milovat
a nejlip nad lasku byt v jeho nitro vzat.

Kdo Boha miluje je dalek utrpeni
a strada jedine kdyz Buh mu blizko neni

Syn Bozi zrodil se a na nas ukol zbyl
Buh za kolebku mne i tebe vyvolil.

Kdyz touzis po Bohu a chces byt jeho dite
vez ze uz v tobe byl a cinil te jim skryte.
Nech obráti svoju tvár k tebe a daruje ti pokoj.

Poslať 30.08.2008 18:08:15   

od 16.02.2007 20:56:29
napísal 95 príspevkov
xx

Poslať 30.08.2008 18:40:11   

napísal 3487 príspevkov
zdislawa píše:
Ano, je to nádherná báseň Gabriel....ale akosi ju neviem precítiť.Azda preto,že ju sem dal človek,ktorý nazval svojho blížneho hovado? Toto predsa nemôže povedať človek,čo má v srdci Pána Boha?Nie je tam už niekto iný?

Milá Zdislawa
Buď taká dobrá a nepleť sem tému Braňo, OK? Už snáď Braňo a jeho problém je ako imelo vo všetkom prerastené, v každej jednej téme, akoby nič iné na tomto fóre nebolo. Maj trocha úcty aspoň na básnickom fóre. :x a necituj tu také slovo ktoré sa pod báseň o Ježišovi vôbec nehodí, skôr je to úražlivé, nemyslíš?
Ďakujem.

Poslať 30.08.2008 19:05:41   

od 16.02.2007 20:56:29
napísal 95 príspevkov
x

Poslať 30.08.2008 19:27:33   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18761 príspevkov
norika píše:
zdislawa píše:
Ano, je to nádherná báseň Gabriel....ale akosi ju neviem precítiť.Azda preto,že ju sem dal človek,ktorý nazval svojho blížneho hovado? Toto predsa nemôže povedať človek,čo má v srdci Pána Boha?Nie je tam už niekto iný?

Milá Zdislawa
Buď taká dobrá a nepleť sem tému Braňo, OK? Už snáď Braňo a jeho problém je ako imelo vo všetkom prerastené, v každej jednej téme, akoby nič iné na tomto fóre nebolo. Maj trocha úcty aspoň na básnickom fóre. :x a necituj tu také slovo ktoré sa pod báseň o Ježišovi vôbec nehodí, skôr je to úražlivé, nemyslíš?
Ďakujem.

Mila Norika. Nemozem s Tebou v tomto suhlasit. :)
Lebo zdislawa sem nezamiesala temu Brano, ale temu Gabo !

A prerastene ako imelo je to preto, ze sa to tyka podstaty tohoto fora a vobec - podstaty vasej 'viery' !

Kto je 'dobry' a kto je 'zly' ?
Kto si zasluzi kamenom a kto ho ma (pravo) hodit ?

Poslať 30.08.2008 19:30:48   

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 6174 príspevkov
zdislawa píše:
Ano, je to nádherná báseň Gabriel....ale akosi ju neviem precítiť.Azda preto,že ju sem dal človek,ktorý nazval ...

Prosím daj si pokoj zdislawa a napíš si toto, čo máš na srdci do príslušnej témy, kde sa o tom hovorilo.Toto sú témy o inom.
Ďakujem za pochopenie. :wink:

Poslať 30.08.2008 19:38:20   

napísal 3487 príspevkov
legionar píše:
norika píše:
zdislawa píše:

Milá Zdislawa
Ďakujem.

Mila Norika. Nemozem s Tebou v tomto suhlasit. :)
Lebo zdislawa sem nezamiesala temu Brano, ale temu Gabo !

A prerastene ako imelo je to preto, ze sa to tyka podstaty tohoto fora a vobec - podstaty vasej 'viery' !

Kto je 'dobry' a kto je 'zly' ?
Kto si zasluzi kamenom a kto ho ma (pravo) hodit ?

Milý legionár
Gabo nevniesol pod báseň o Ježišovi tému Braňo, to sa mýliš. Napísal len jednu ďalšiu báseň, ktorá patrí k téme Sám - Boh. Krásnu.
Ja som len prosila, aby citované slovo nebolo pod básňou o Ježišovi, pretože je to urážka, ktorá sa dotýka priamo Ježiša a aj mňa. Mňa to veľmi zabolelo, akoby už žiadna úcta k Bohu neexistovala. A keď toto nechápeš, nemám ti to ako inak vysvetliť.
Presne o tom je moja báseň : žiadna úcta k Ježišovi, tak ako vtedy, keď chodil po našej zemi, tak ani teraz. Je to veľmi smutné.... :-?

Poslať 30.08.2008 19:40:40   

napísal 3487 príspevkov
zdislawa píše:
norika píše:
zdislawa píše:

Milá Zdislawa
Ďakujem.

Milá Norika.Ja som reagovala na báseň,ktorá je na básnickom fore.Keby bola na športovom,tak pôjdem na športové.A tému Braňo tu pretriasaš nehnevaj sa ,najviac ty.Tá tvoja nenávisť voči nemu bije do očí.Hovoríš o sebe,že si psychologička,tak by malo byť tvojou stavovskou povinnosťou chápať aj druhých,porozumieť im,upokojovať.......a keď už chceš byť pápežskejšia od pápeža,prečo neupozorníš aj Gaba,ktorý má pod h....o napísané--my milujemeJeho,lebo prv On miloval nás?

A čo ty zdislawa? Napíšeš pod báseň, ktorá vyjadruje Ježišovu samotu takéto slovo? Čo to sem pletieš?

Poslať 30.08.2008 20:07:49   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
My patrime Jezisovi, on nas vykupil, sme Jeho... nazvat niekoho v tejto teme, alebo aj inej hovadom - to je uplne jedno -> je to urazka Boha, ktory podla Gabka je aj v satanovi, dava mu existenciu. Ale ludia - v ludoch prebyva, su to Jeho deti, o co viac pokrsteni ludia - krestania -> ved nazvat svojho brata hovadom a utocit nanho je priamou urazkou Boha!

to co vravite Zdislawe je uplne smiesne!

Poslať 30.08.2008 20:21:32   

napísal 3487 príspevkov
Ďakujem týmto zdislawe, legionárovi a braňovi za "ocenenie alebo kritiku básne., hlavne k téme.
Napísala som ju preto, lebo som chcela potešiť. Možno by bola "in" báseň na tému, ktorá fičí v každom komentári. Ale mňa už tá téma nezaujíma, už ma to prerástlo a nerobí mi to dobre. Vyjadrila som sa k braňovi jasne v jeho téme a vy ste mi tam nič neodpísali. Zato ste to zaniesli sem, k mojej básni, ktorú som písala s takou láskou. Nemám čo k tomu dodať.

[ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť