Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

[ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
Poslať 19.08.2007 21:15:21   Re: marginálne pre zmurkanu

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
HANS píše:
Keď ma chvália, sa spravidla hanbím;
pri kritike zvážim jej racionálnosť - keď obstojí argumentom, pripustím;

nuž ale rozbory "odborníkov" si nevšímam.

no fajn, a kedy sa tešíš? :D
veď básne píšeme pre radosť :)

Poslať 19.08.2007 21:59:02   

od 30.06.2007 16:05:23
napísal 1111 príspevkov
prvosienka píše:
zmurkana píše:
Vyhnali ste si literárneho kritika - odborníka - tak čo už - pochvaľujte sa :D

:lol: :lol: vraj literárny kritik - odborník :lol: :lol:
šak napíš niečo aj ty, aj teba pochválim, ak to bude stáť za to :wink:

:roll: svatá prostoto :roll:
Kaška - ty si vôbec pochopila, o čo išlo v mojich posledných komentároch na aeropágu?
Mimochodom, ak sa vrátiš niekde hlbšie - napísala som predsa jednoznačne, že poézia nie je mojou doménou.

A predstav si, aj bez tvojej pochvaly - dobre spávam a dúfam, že aj naďalej budem :lol: ani môj život sa tým nijakovsky nezmení - ba naďalej sa budem tešiť z každodenných drobností života :wink: .

Poslať 19.08.2007 22:38:47   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
zmurkana píše:
prvosienka píše:
zmurkana píše:

Kaška - ty si vôbec pochopila, o čo išlo v mojich posledných komentároch na aeropágu?
Mimochodom, ak sa vrátiš niekde hlbšie - napísala som predsa jednoznačne, že poézia nie je mojou doménou.

A predstav si, aj bez tvojej pochvaly - dobre spávam a dúfam, že aj naďalej budem :lol: ani môj život sa tým nijakovsky nezmení - ba naďalej sa budem tešiť z každodenných drobností života :wink: .

Len upresním, že na tom odborníkovi som sa zasmiala ako na dobrom vtipe. Preto som ho obkolesila smejúcimi smajlíkmi. :D

A tú pochvalu si tuším vzala veľmi vážne... :lol: :lol:

Poslať 19.08.2007 22:58:38   

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 6174 príspevkov
prvosienka píše:
Len upresním, že na tom odborníkovi som sa zasmiala ako na dobrom vtipe. Preto som ho obkolesila smejúcimi smajlíkmi. :D

A ty to vieš ako posúdiť, či je niekto, v porovnaní s touto našou básnickou smotánkou, odborník v literárnej kritike?Máš v tom lepšie znalosti, že si odhalila nedostatok odbornosti? :roll:

Poslať 19.08.2007 22:58:51   

napísal 1111 príspevkov
kaška píše:
Len upresním, že na tom odborníkovi som sa zasmiala ako na dobrom vtipe. Preto som ho obkolesila smejúcimi smajlíkmi.

Tak ty si myslíš, že Abulafia ako literárny kritik - odborník - bol dobrý vtip... :lol: :lol: :lol:

:roll: No to už naozaj neviem, za čo sa potom TY pokladáš v tejto oblasti... :roll:

Poslať 19.08.2007 23:11:40   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
zmurkana píše:
kaška píše:
Len upresním, že na tom odborníkovi som sa zasmiala ako na dobrom vtipe. Preto som ho obkolesila smejúcimi smajlíkmi.

Tak ty si myslíš, že Abulafia ako literárny kritik - odborník - bol dobrý vtip... :lol: :lol: :lol:

:roll: No to už naozaj neviem, za čo sa potom TY pokladáš v tejto oblasti... :roll:

Ja som sa na tom nezasmiala preto, že ja sa považujem za lepšieho kritika. Veď vidíš sama, moja kritika pozostáva vačšinou z konštatovania, či sa mi báseň páči, a prečo. 8) A to ani zďaleka nie je odborná kritika. To je skôr osobný názor.

Ale, ľudia moji, vy považujete abulafiu ozaj za odborného kritika? Veď jeho kritika akurát dokáže dvíhať tlak.

Poslať 19.08.2007 23:41:09   

napísal 1111 príspevkov
prvosienka píše:
zmurkana píše:
kaška píše:

Ja som sa na tom nezasmiala preto, že ja sa považujem za lepšieho kritika. Veď vidíš sama, moja kritika pozostáva vačšinou z konštatovania, či sa mi báseň páči, a prečo. 8) A to ani zďaleka nie je odborná kritika. To je skôr osobný názor.
Ale, ľudia moji, vy považujete abulafiu ozaj za odborného kritika? Veď jeho kritika akurát dokáže dvíhať tlak.

:roll: svatá (s)prostoto :roll: prepáč kaška, už to neviem inak nazvať... :evil:

Poslať 20.08.2007 0:19:12   

od 25.09.2006 0:53:38
napísal 2957 príspevkov
prvosienka: ja mam radost, ked ineho potesim - to hej. Ale basne "pre radost" nepisem. len zriedka pisem niekomu adresne, ano vtedy by som pripustil aj vyraz "pre radost"(hoci by nebol uplne vystizny, ale nechajme...)

takze ako, preco pisem? mozno sa pytas.. je to velmi nahly vyraz vlastneho hladania, taky zhutneny vyraz, ktory musi von. niekedy strhava aj druheho do hladania, pripadne sa v basni nachadza, ale toto nemusi byt. niekomu ostane "len" pocit. mozno preto, lebo to nevie inak vyjadrit. to vsak nevadi.

este k tym nestastnym kritikom. nejde o to, ci abulafi, ci niekto iny.
literarny kritik, vseobecne, ma take drobne poslanie - rozvrtat, a teoretizovat.
ok, ved aj takych(asi) treba. len tie posudky su casto velmi odveci, hoci sa tvaria prave opacne. odveci preto, lebo chcu rypat nozom do diamantu. diamant ma mnozstvo roznych nevsednych veci, dokonalosti, skrytych v sebe. ked ho chce uz niekdo brusit na briliant, prosim - ale na to same uz potrebuje velke umenie, rovnajuce sa skoro tvrdosti sameho kamena, ktory chce zbrusovat.

To je vsak u literarnych kritikov veelka vzacnost. to hovorim od zaciatku. oni sami casto nemaju na napisanie Diela, a preto ani pristup k Dielu, neni zodpovedajuci.

Poslať 20.08.2007 9:36:00   

od 01.04.2004 16:52:15
napísal 1246 príspevkov
Citácia:
všetko chcem pre toto stratiť
ožívam

Rezonuje.

Poslať 20.08.2007 9:40:06   

od 01.04.2004 16:52:15
napísal 1246 príspevkov
Všetkým: O tom, čo sa tu rozbehlo, zakladám novú tému.

Poslať 20.08.2007 10:25:32   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
HANS píše:
prvosienka: ja mam radost, ked ineho potesim - to hej. Ale basne "pre radost" nepisem. len zriedka pisem niekomu adresne, ano vtedy by som pripustil aj vyraz "pre radost"(hoci by nebol uplne vystizny, ale nechajme...)

takze ako, preco pisem? mozno sa pytas.. je to velmi nahly vyraz vlastneho hladania, taky zhutneny vyraz, ktory musi von. niekedy strhava aj druheho do hladania, pripadne sa v basni nachadza, ale toto nemusi byt. niekomu ostane "len" pocit. mozno preto, lebo to nevie inak vyjadrit. to vsak nevadi.

este k tym nestastnym kritikom. nejde o to, ci abulafi, ci niekto iny.
literarny kritik, vseobecne, ma take drobne poslanie - rozvrtat, a teoretizovat.
ok, ved aj takych(asi) treba. len tie posudky su casto velmi odveci, hoci sa tvaria prave opacne. odveci preto, lebo chcu rypat nozom do diamantu. diamant ma mnozstvo roznych nevsednych veci, dokonalosti, skrytych v sebe. ked ho chce uz niekdo brusit na briliant, prosim - ale na to same uz potrebuje velke umenie, rovnajuce sa skoro tvrdosti sameho kamena, ktory chce zbrusovat.

To je vsak u literarnych kritikov veelka vzacnost. to hovorim od zaciatku. oni sami casto nemaju na napisanie Diela, a preto ani pristup k Dielu, neni zodpovedajuci.

Básne môžeme písať aj pre radosť druhým, ale ja som teraz myslela radosť z tvorby, ktorú má samotný básnik.

To all: Ja sa za žiadneho kritika nepovažujem, ale napísať svoj názor, či sa mi báseň páči, a čo sa mi na nej páči, to môže hádam každý, či nie?

Poslať 20.08.2007 13:00:26   

napísal 1111 príspevkov
prvosienka píše:
Ja sa za žiadneho kritika nepovažujem, ale napísať svoj názor, či sa mi báseň páči, a čo sa mi na nej páči, to môže hádam každý, či nie?

Pravdaže prvosienka, každý môže napísať svoj názor na tu uverejňované diela :wink:

Ale je rozdiel - keď sa neodborník - teda laik - vyjadrí k odbornosti iného - v oblasti, ktorú jednoznačne nepovažuje sám u seba za fundovanú - t.j. prizná sa, že nie je v nej odborník :o .

Iba toľko 8) .

Poslať 20.08.2007 20:32:31   

od 25.09.2006 0:53:38
napísal 2957 príspevkov
prvosienka píše:
...ale ja som teraz myslela radosť z tvorby, ktorú má samotný básnik.

Vsak hovorim, ze tak nepisem. Mozno som mal dat "z radosti", uznavam, tak ako to bolo, si to mohla lahsie zle pochopit.

Vseobecne by som ale velmi rozlisoval medzi basnikom a basnikom.
Basnik estet, ma asi ohromnu radost, ked sa mu podary vystizne zachytit nejaky pekny moment z bezneho zivota, alebo brilantne opisat krasu zeny, prirody a pod.

Basnik duchovny, odkryva prevazne temne stranky svojej osoby, alebo zivota vseobecne. Tie druhe tiez vidi, nehovorim ze nie. Ale nema ich potrebu vyjadrovat - lebo ho netlacia.
Takze je to taka katarzia, co by som nenazyval stavom radosti. To je nepriliehave slovo. (i ked je tam Aj radost.)

Poslať 06.12.2008 11:26:58   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
zmurkana píše:
prvosienka píše:
zmurkana píše:

8)

Poslať 06.12.2008 11:27:47   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
zmurkana píše:
prvosienka píše:
zmurkana píše:
kaška píše:

:roll: svatá (s)prostoto :roll: prepáč kaška, už to neviem inak nazvať... :evil:

aj tu... 8)

[ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť