Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

[ Príspevkov: 95 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Autor Správa
Poslať 08.08.2007 17:08:20   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
v zime sme skusali ci je uz zamrznuty potok... najsmelsi z nas samozrejme vzdy zistili ze este nie celkom...

a na jesen sme vzdy rozkopavali hromady listia co niekto pracne pozhrnal na kopy popri chodniku... :oops:

Poslať 08.08.2007 17:16:40   

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 6174 príspevkov
alnoth píše:
a na jesen sme vzdy rozkopavali hromady listia co niekto pracne pozhrnal na kopy popri chodniku... :oops:

To robím aj teraz, ale trochu v menšej miere, je to upokojujúce. :wink:

Poslať 05.12.2007 0:59:50   

napísal 6174 príspevkov
Na zimu je zas pre mňa upokojujúce počúvať vrzgot vlastnej chôdze v snehu.

Poslať 05.12.2007 1:01:22   

od 11.03.2007 23:06:57
napísal 649 príspevkov
jeeeeej nikto,ty si ju vytiahol :D

Poslať 05.12.2007 1:03:10   

napísal 649 príspevkov
aaano,vrzgot snehu pod nohami v zime,u vas na horniakoch to byva riadne zasnezene ,ze?...a sem tam aj nejaka laviina :wink:

Poslať 05.12.2007 1:05:32   

napísal 6174 príspevkov
Snehu býva dosť.
V zime sme sa v detstve samozrejme každú chvíľu guľovali a pucovali v snehu.Taká hŕstka snehu hodená za bundu dokáže divy. :wink:
Večerníček už dávno prešiel, musím ísť spať.Dobrú nôcku milé detičky.

Poslať 05.12.2007 1:11:49   

napísal 649 príspevkov
ojoooooj za krk nic moc.......a vies co mne sa mne paci ? ked je vysoky sneh niekde v lese alebo na horach a zrazu sa zvalis celom a nielen celom,sakomprask uplnedo snehu a zostanes lezat-a zrazu pocujes to ticho.take typicke snezne ticho :D

Poslať 05.12.2007 8:12:47   nadhera

od 28.03.2007 19:39:52
napísal 80 príspevkov
Večer, skoro tma...
Zamrznutý rybník...úplné ticho...zasnežené stromy pomaly len lenivo nepatrne mávajú rukami, konármi.

zoberieš kus ľadu a hodíš "žabku" na zamrznutý rovný ľad.
Ľad sa rozprskne a poskakujúc vydáva zázračné tóny do úplne tichého tmavého modročierneho vzduchu.
Zvuk poskakuje nad bielym ľadom a stráca sa v diľke a na ľade ostávajú rozprsknuté kúsočky ľadu.

1. krát zažil na Železnej studničke v Bratislave (info pre Noriku a Amálku...) už ako starý corgoň,

Poslať 05.12.2007 9:00:52   

od 20.04.2007 12:56:25
napísal 3487 príspevkov
Ja som v zime najradšej odlamovala dlhočizné cencúle zo striech a lízala. Ruka mi mrzla, cencúľ mi primŕzal na rukavicu, mali sme pletené rukavice, ale nikdy som ho nezlízala celý, zahodila som ho potom na zem a on sa rozbil o chodník ako by bol zo skla...
Najviac si pamätám, ako bolo v celej Blave náladie, celý povrch bol namrznutý, pretože celú noc pršalo, čo zamŕzalo, jedno zrkadlo. Potom sme vzali korčule a šli sme sa korčuľovať. Skončili sme na martinskom cintoríne, kde nám staré tety vynadali, lebo sme sa ako puboši chichúňali...
Och, detstvo, bolo krásne, už je preč, škoda... :cry:

Poslať 05.12.2007 9:13:09   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
My sme zase pred panelákom v zime robili klzisko. Ale tam bolo treba veľa vody, keďže ten trávnik aj veľa vsiakol. V tom čase bol u nás problém s vodou, takže domový dôverník bol nahnevaný, že míňame vodu. Ale jednu zimu sa nám to klzisko predsa podarilo urobiť, a potom v noci, chalani z náprotivného paneláku, ktorý bol dosť blízko, z balkóna nám tam nahádzali soľné hrudy, a do rána bolo po paráde... :lol:
V tom čase bolo totiž treba soľ najprv rozbiť tĺčikom, až potom sa dala použiť. :D

No a s deckami za náprotivného paneláku sme boli vždy vo vojnovom stave. A naši chalani ich nechceli pustiť korčuľovať na naše klzisko, a takto sa nám vtedy pomstili.

Poslať 05.12.2007 11:41:05   

od 01.04.2004 16:52:15
napísal 1246 príspevkov
Ja patrím medzi tých šťastnejších, ktorí to detstvo zažívajú aj na "staršie kolená" :D

Pred dvoma rokmi sme postavili zo snehu obrovskú dvojhrbú ťavu priamo na námestí istého mestečka. Potom sme sa išli pri nej odfotitť ("tvorcovia a ich dielo") a keďže už bol ťažký odmäk a do toho pršalo a náhoda je blbec, tesne pred stlačením spúšte s rachotom ťave odpadla hlava (aj s jej krásnym flegmatickým výrazom), takže fotka zachytáva štvornohú dvojhrbú a bezhlavú kopu snehu a nás piatich zmoknutých, z toho štyroch v prudkom záchvate smiechu a jedného s nefalšovane naštvaným výrazom (autor onej hlavy) :lol: :lol: :lol: :lol: :evil:

Poslať 05.12.2007 18:49:59   

napísal 6174 príspevkov
norika píše:
Och, detstvo, bolo krásne, už je preč, škoda... :cry

Nie je preč, je zvečnené v tvojej minulosti. :wink:

Poslať 05.12.2007 22:57:20   

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
Ze tu nikto nespomenul sankovacku.... v mojom meste bol kopec Motyka, neviem ci sa skutocne tak volal ale ako deti sme ho tak volali, sankarska draha koncila v potoku..... stacilo zacat pozdejsie brzdit a domov som dosiel ako ladovy cencul...

Kto z vas si prilepil jazyk na kovove zabradlie? My sme to s bratom urobili cestou do skolky rano..... to si doteraz pamatam...

Poslať 06.12.2007 1:23:24   

od 01.04.2004 16:52:15
napísal 1246 príspevkov
Sánkovačka... fúra príhod.

Napríklad tzv. sánky - rohačky (nemýliť s krňačkami). To sú obyčajné detské sánky, ktoré nemajú v predu drevený poloblúk na ruky, ale len jemne vyčnievajúce drevá sklzníc. Určite poznáte...

Tak také som raz ťahala hore grúňom poniže Donoval. Svah bol strmý a úplne dolu sa zrazu lomil na rovinku (kľúčové slovo je lomil, nie plynule prechádzal...). Už som mala asi hodinu odsánkované a tak som si povedala: Je čas na dlhý záverečný zjazd. Vytiahla som sánky raz tak vysoko ako ostatní (ach tá ľudská súťaživosť!) a prešla trochu bokom do hlbokého snehu, reku - nerozbehne ma to až tak...

Rozbehlo. Kdesi v polovici to už bola strašidelná rýchlosť a brzdenie vôbec v tej strmine nepomáhalo. Nebála som sa, veď však zastavím na rovinke... 8) Stromy tam neboli, ani hrbolce. Lenže tam bol ten sprostý terénny zlom. V bode, kde začínala rovinka sa sánky v tej rýchlosti celou váhou zapichli do snehu. Len ja som zotrvačne po tých rohoch kĺzala ďalej
:oops:

Odniesli to všetky vrstvy oblečenia a modriny na zadku hrali všetkými farbami. Najhoršia bola ale tá hanba a smiech ostatných, čo to celé sledovali :D

Poslať 06.12.2007 1:51:41   

napísal 649 príspevkov
carovna ,co ty tu o tomto case a dnes robis,hybaj spat,lebo odplasis mikulasa :wink:
putujuci-naadhera ,ten zvuk triestiaceho sa ladu na male kusky-hotova symfonia

a pamatate na to ako vam pri gulovacke alebo stavani snehuliaka zaliezla zima za nechty.....fuj to bola hroza :cry: ,ze?

[ Príspevkov: 95 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Obsah fóra » Literárna tvorba » Kútik literárnych prvotín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť