Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Téma pre teba

[ Príspevkov: 232 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší
Autor Správa
Poslať 24.11.2005 21:35:59   

od 13.03.2005 0:41:33
napísal 2688 príspevkov
myslim, ze ani nie. poznam vela rodin aj vo svojom blizkom okoli ktore nefunguju najlepsie, ale hlavne, ze silou mocou zotrvavaju spolu len kvoli lajstru aj ked sa idu zabit. Tak aky to ma potom vyznam?

Ja sa tiez nebojim do niecoho ist ak si za tym stojim, ale ak sa rozhodnem, tak sa rozhodnem a nepotrebujem to mat na papieri.

tomas: ziadna ejakulacia v tom nemusi byt. inak myslim, ze skor ludom ide pri sexe o orgazmus a nie ejakulaciu.

Poslať 25.11.2005 11:01:38   

od 10.05.2005 13:22:32
napísal 1445 príspevkov
ewing píše:
tomas: ziadna ejakulacia v tom nemusi byt. inak myslim, ze skor ludom ide pri sexe o orgazmus a nie ejakulaciu.

No tak mi ukaz muza co ma orgazmus bez ejakulacie.

Poslať 25.11.2005 11:19:41   

napísal 2688 príspevkov
tak takych je naozaj dost....hlavne v indii a na vychode celkovo. Tantra atd. Podla mna sa ten uzasny pocit pri sexe vola orgazmus a nie ejakulacia. Mozno by mal niekto z nas skusit slovnik cudzich slov.

Poslať 25.11.2005 13:24:25   

od 18.06.2002 13:45:59
napísal 1815 príspevkov
ewing píše:
Ja sa tiez nebojim do niecoho ist ak si za tym stojim, ale ak sa rozhodnem, tak sa rozhodnem a nepotrebujem to mat na papieri.

-Na papieri to nepotrebuje nikto z manzelov. Papier potrebuje spolocnost - predstavuje to respekt spolocnosti voci zvazku a aj istu ochranu zo strany spolocnosti.
-Ak si za tym stojis, preco sa bojis dat to na papier?

Poslať 25.11.2005 13:56:34   

napísal 2688 príspevkov
- ochrana, spolocnost...blabla.

ja sa nebojim, ja jednoducho nechcem.

Poslať 25.11.2005 18:05:48   

od 15.11.2005 22:56:24
napísal 7 príspevkov
ewing píše:
- ochrana, spolocnost...blabla.

ja sa nebojim, ja jednoducho nechcem.

Nechceš, lebo sa bojíš záväzkov a chceš mať zadné dvierka otvorené.

Poslať 25.11.2005 18:19:33   

od 28.10.2004 17:21:54
napísal 1780 príspevkov
presne tak.
manzelstvo ako institucia si zasluzi isty vynimocny status, ktory zodpoveda istej vynimocnosti vo vztahu dvoch ludi. papier len vyjadruje tento vynimocny status spolocenskym jazykom. vznika zaklad a predpoklad pre rodinu, co je nieco viac, ako puhe spoluexistovanie dvoch jedincov.

napriklad taky zakon o rodine ukazuje, co vsetko vo vztahu hra rolu pred spolocnostou. nezavazny (zavazkom, zvanym manzelstvo, nepotvrdeny) vztah take vysady nema a ani nema preco mat.

Poslať 25.11.2005 19:06:02   

napísal 1780 príspevkov
pre krestanov niet o com. debata CI ano alebo nie specatene manzelstvo, bola rozriesena.

Poslať 25.11.2005 21:05:39   

napísal 2688 príspevkov
No a ako pekne ste to vyriesili. Ja sa bojim zavazkov a pre krestanov neni o com, konci debat. super.

Edita: ja nechcem aby zena patrila mne, ja ju nechcem vlastnit. Mozno to tak nemyslis, ale ja to tak teraz vimam. Ked sa ludia pozeraju na ludsky organizmus tak vidia nieco perfektne, priam dokonale. Telo ktore sa vie "opravit", rozum co vie mysliet, srdce co vie citit...vsetko perfektne funguje. nic nie je navyse, nic nechyba. Ja sa takto pozeram na cely svet, cely vesmir. Vsetko to tu perfektne funguje, ak neratam ludske chybne zasahy do prirody, s ktorymi sa ona potom vysporiadava po svojom, staci sa pozriet okolo seba. Vsetci sme jedno a to je aj teoria chaosu. Aj zamavanie motylych krdiel oze sposobit obrovsku burku (parafrazujem, nepamatam si to presne). Palica ma dva konce, ale je len jedna palica....

Ale spolocnost resp cirkev ludi naucila, ze to proste reba a basta. Dnes mi vo vlaku jedna pani ktora sa so mnou nahodou dala do reci hovorila, ze sa vydala ako 20 rocna a mala dohodnuteho manzela uz davno predtym ktoreho jej vybrali rodicia. Ak sa niekto nevydal do 20tich tak nebol normalny a vsetci nanho divne pozerali. Doba sa zmenila, uz to tak nie je.

Poslať 26.11.2005 5:31:07   

od 15.11.2005 22:56:24
napísal 7 príspevkov
ewing píše:
No a ako pekne ste to vyriesili. Ja sa bojim zavazkov a pre krestanov neni o com, konci debat. super.

Tentoraz si to ty "pekne" vyriešil. Skús mi dokázať, že sa nebojíš záväzkov a nechceš mať zadné dvierka otvorené. Ak sa skutočne nebojíš, potom spokojne to aj podpíšeš na papieri. Ak nie, potom mi neostáva nič, iné, len si myslieť, že sa s ňou chceš len pohrať a ak sa Ti znepáči, potom sa na ňu vykašleš a pôjdeš si hľadať inú, ktorá sa Ti bude zdať zábavná. Dokonca si môže myslieť aj to že o deti budeš mať záujem, len ak budú šikovné a ak by mali byť napríklad postihnuté, tiež sa na ne vykašleš. Toto všetko si môžem mysleť, ak ten papier nebudete mať, lebo hocikedy môžeš vyhlásiť: "Veď ja voči nej nemám žiadne záväzky".

Poslať 26.11.2005 17:36:18   

napísal 1780 príspevkov
ewing píše:

no a? keby si krestanom bol, tiez by si bol rad, ze by si sa mal o co opierat aj v takychto vaznych veciach.

tuto vyhodu maju, nepotrebuju ako Ty hladat otazky tam, kde uz odpovede su.

Poslať 26.11.2005 19:14:06   ake opieranie?

od 14.01.2005 9:40:22
napísal 347 príspevkov
ako sa mozes opriet o papier pokial to nie je v ludskom srdci? skus...stale je to len papier...a povedala by som, ze uz vobec to nie je problem o spolocenskom statuse a spolocenskej ochrane rodiny, ked ta doma nema kto ochranit. A naco manzelstvo, ked vychova deti nenauci, ako sa spravat k tomu druhemu a bojovat o lasku. Co robi cirkev? Uci k tomu od malicka? Houby. Uci o dolezitosti papiera a sviatosti...ale nie to, ako riesit problemy a ako zit, aby ta sviatost bola naozaj plnohodnotna. Ostat v manzelstve kvoli detom, alebo lepsie, vziat sa, aby mohli byt deti a milovanie...z tohto je mne zle. Potom sa jeden z partnerov zoberie a odide a ten druhy "chudak" moze len cakat...papier...nevieme zit!

Poslať 26.11.2005 19:17:27   

napísal 1780 príspevkov
banba ty tocis o niecom inom. krestan, ktory ma manzelstvo za nedotknutelne a institucionalne ukotvene, predsa nehovori, ze ten papier je zarucnym listom na neskrachovanie vztahu. do kelu rozlisujme!

takze co? preco hladate chybu v institucii manzelstva, a nie v ludoch, ktori ten krach sposobuju?

je nazor, ze akekolvek ine formy spoluzitia prinasaju viac rizik a problemov, nez manzelstvo. ja sa k tomuto pripajam.

Poslať 26.11.2005 19:20:47   

napísal 347 príspevkov
trent.tomas píše:
banba ty tocis o niecom inom. krestan, ktory mam manzelstvo za nedotknutelne a institucionalne ukotvene, nehovori, ze ten papier je zarucnym listom na neskrachovanie. do kelu rozlisujme!

o nie, tomasko, ukaz mi takeho! spocitas ich na prstoch ruky, nehnevaj sa, toto je pre mna velmi zla vizitka

Poslať 26.11.2005 19:23:35   

napísal 347 príspevkov
manzelstvo este nie je laska a laska je este stale dolezitejsia ako manzelstvo. nevieme si udrzat lasku, naco nam je manzeĺstvo? bude menej ublizenych

[ Príspevkov: 232 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší

Obsah fóra » Téma pre teba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre