Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Téma pre teba

[ Príspevkov: 232 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší
Autor Správa
Poslať 06.10.2004 13:36:20   

od 28.07.2004 10:04:27
napísal 1290 príspevkov
Ptah píše:
...ja som sa vyjadroval slusne... nepouzil som ziaden vulgarizmus.... pochva je ta vec, do ktorej sa odklada mec... a ak ste nepochopili a mysleli ste hned na posvu, tak Vas ubezpecujem, ze ani to nie je volgarizmus...ale pre Vas asi je....

Nehovoril som o vulgarizme, ale o sposobe Vasho vyjadrovania a komunikacie.

Ptah píše:
Ja netrepem hluposti.

Ale ja urcite hej, ze? To je asi vec nazoru.

Ptah píše:
Uroven nasho pisomnej diskusie ste stanovili Vy sam. Ja som pisal svoj nazor a slusnou formou.

Precitajte si obsah Vasich prvych prispevkov, a potom hovorte o urovni diskusie.

Ptah píše:
Vy ste mi zacali priat, aby na mna zosadol Duch svaty. Tak ja Vam este raz prajem, aby na Vas sadol duch poznania a pravdy. A ked nie, tak vam prajem skore uzdravenie.

Neprial som Vam, aby na Vas "zosadol" Duch Svaty, nie sme ziadni spiritisti, ale aby ste ho poznali. A dakujem za zelanie, myslim, ze sa uz uskutocnuje.

Ptah píše:
Pozerate sa na moj oblubeny citat.... a vyjadrujete sa k nemu. Co vy viete o synoch bozich? Nic!!! Len verite tomu co Vam prave teraz vravi Vatikan. A o 5 rokov bude hovorit inak....

Co Vy viete o krestanstve? Vatikan? Smola. Ja Vatikan prilis vazne neberiem. Ked hladate dobrych a poslusnych katolikov, musite sa pozriet trochu inde.

Ptah píše:
Pan Sedlacek nezaskodilo by Vam nastudovat si zopar dalsich knich, ktore dost suvisia z vasim nabozenstvom. A mozno aj trochu historie. Vase nabozenstvo vychadza zo zidovskeho. Stary zakon a Tora by mali byt dost podobne, ale Vasa viera ho dost zmenila. Tak potom ako si ctite Vaseho Boha JHVH, ked aj pismo svate dokazete prepisat a potom sa k prepisanemu modlit??? A keby sme isli este dalej, tak zistite, ze zidia dost casu stravili v Egypte. A dost veci do svojho nabozenstva zobrali z toho egyptskeho. To znamena, ze aj krestanske nabozenstvo je absolutne ovplyvnene egyptskym. Ktore dokonca pred zopar tisicrociami predpovedalo mnoho veci a cinov z Vasho nabozenstva. Tak sa prestante ohanat Vasou vierou a zacnite studovat fakty.

Ptah píše:
Pan Sedlacek nezaskodilo by Vam nastudovat si..

A Vam preopakovat si gramatiku. Studoval som pomerne dost knih o svojej viere, aj o vseobecnej historii. Vas problem je, ze neviete, co asi presne znamena slovo "viera". Pretoze ked verim, tak vyznavam nieco, co nie je dokazane, co sa neda vedecky ani inak vysvetlit. O tom je viera. Takze, aj ked mi tu pisete o ovplyvneni nasej viery inou, OK, je to Vas pohlad, pohlad vedy, ale nie pohlad viery. A ta je pre mna dolezitejsia.

A ked sme pri tej Vasej serioznosti (ked uz som teda ja taky vagabund). Korektne by sme sa mohli bavit asi az vtedy, ked nebudete taky hrdina, ktory sa skryva za prezyvku.
"Poznáte pravdu a pravda vás oslobodí." Jn 8:32
"Ježiš Kristus je ten istý včera i dnes a naveky!" Žid 13:8

Poslať 07.10.2004 11:45:13   

od 26.09.2004 10:04:37
napísal 20 príspevkov
Pan Sedlacek

Netvarte sa ako neviniatko a ani nerobte vagabunda zo mna. Od mojho prveho prispevku ste na mna reagovali a gresivne. Ja som na Vas osobne neutocil. Takze Vas poprosim, pokial budete mne podsuvat vlastnosti, tak moje prispevky pri citani a reagovani vynechajte.

Ak sa Vam nepaci, ze mam nick a nezda sa Vam to korektne, tak prosim na moje prispevky nereagujte a nanapadajte ma. Ak chcete mozme dikutovat a mozme zata pouzivat aj fakty (ktore mimochodom doteraz chybali). Ale pokil sa Vas styl debaty nezmeni, necitajte prosim prispevky odo mna.

Napisal som sem desat prispevkov k roznym temam. Pan Sedlacek!!! Vy ste mi na 7 z nich odpisal. To je 70% Reagovali ste vzdy priamo na mna, ale nie priamo na temu a moj nazor.

Pan Sedlacek. Prosim nerieste si svoje problemy na mne. Ja sa s Vami rad budem rozpravat, alebo mozte sam urcit temu, ale prosim zacnite si kontrolovat svoje agresivne prispevky voci mne. Dakujem....
...Syn Boží sa prevtelí v rôznych časoch na rôznych miestach Zeme, aby ľudstvu zvestoval najvyššie pravdy, ľudia vytvoria rôzne náboženstvá, vzniknú rozdiely z ľudskej nevedomosti a ľudia sa budú „v mene Božom" navzájom zabíjať a bojovať...

Poslať 26.01.2005 20:02:31   

od 26.01.2005 13:57:27
napísal 89 príspevkov
Už názov tejto témy ako takej je chorý.
Akoby autor názvu chcel povedať že Božie dielo je zlé.
Že Boh stvoril zlú sexualitu.
Teda že BOH JE ZLÝ chceš týmto svojím výplodom povedať?
Si jasný rúhač.
:cry: Božie dielo je dobré.
Boh je dobrý.
Sexualita ako taká je dobro a dobrým darom pre človeka.
Je Božím darom.
Považovať Boží dar za ZLO :wink:
NO OLIVER UZNAJTE nemám slov. :wink:

Poslať 05.02.2005 21:09:44   

od 06.01.2004 22:20:04
napísal 159 príspevkov
Terapeut, z toho ako ta tu citam mam pocit, ze nas "problem" je v tom, ze verime v dobreho Boha. Pan "biskup" a jeho kamarati v skutocnosti v Boha ani neveria, v ich dogmach, katechizmoch, nariadeniach, prikazoch, zakazoch, obmedzeniach, pravidlach pre neho jednoducho nie je miesto. Veria v modlu, veria v system a nie podstatu. Navyse su sexualne frustrovani a nevedia aky krasny je to pocit byt zovrety zenskymi stehnami... Boh ma ma rad, keby ma nemal rad, nebol by som tu.Mam rad sex, nikomu nim neublizujem. Boh je dobry a je rad, ze su jeho stvorenia stastne a preto mi dopraje sexu kolko chcem...

Poslať 06.02.2005 18:41:09   

od 03.12.2004 12:15:54
napísal 143 príspevkov
tie spanielske musky neuzivaj tesne pred tym, co sem napises taketo veci. davas krestanom do ruky tromfa, ze to bolo pisane viac penisom nez rozumom.

Poslať 06.02.2005 19:15:35   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Pre Lahvaca asi neexistuje hriech, ,lebo on sa klania vagine.

Poslať 07.02.2005 20:03:26   

od 06.01.2004 22:20:04
napísal 159 príspevkov
gasparri: Musky som nikdy nepouzil...iba ked sme ich holkam v 15tich kvapkli do coly...ale to je ina story:D

Oliver Oravec: Boha neurazis ani ked ho nazves vaginou...myslim, ze sa na tom zasmeje.

Poslať 13.06.2005 8:38:12   

od 19.04.2005 8:04:35
napísal 591 príspevkov
RE:
Boh ma ničí šiestym prikázaním! :wink:
Apoštol Pavol povedal JASNE:
Koho toto ničí má sa vydať , či oženiť a už ho ničiť nebude.
Ľahká pomoc. :wink:

Poslať 22.06.2005 4:41:15   no teda...

od 27.05.2005 19:55:59
napísal 5 príspevkov
..a ja som si myslel, že príkazy sú na to, aby sa porušovali.

Poslať 24.11.2005 8:20:06   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Článok Edity by si zaslúžil IMPRIMATUR aj NIHIL OBSTAT, lebo je perfektný.

Poslať 24.11.2005 11:33:08   

od 10.05.2005 13:22:32
napísal 1445 príspevkov
Ano, tiez klobuk dole.

Poslať 24.11.2005 17:59:00   

od 28.10.2004 17:21:54
napísal 1780 príspevkov
mam rad ostre vyjadrenia, lebo na poetiku nemam. Edita, vyslovujem uznanie.

Poslať 24.11.2005 19:15:16   

od 13.03.2005 0:41:33
napísal 2688 príspevkov
Hm..zaujimave Edita

v minulosti bolo malo rozvodov mozno aj preto, ze to nebolo take lahke a spolocnost na takych ludi pozerala inak ako dnes. Aj dnes je to tak avsak nie az v takej miere. Je tu viacero faktorov ako deti, zivobytie, rodina, susedia atd. Urcite je dovodom aj moderna doba ktora to akceptuje ale toto je tiez jedna z pricin podla mna.

Ale ludia odchadzaju, ludia prichadzaju. Nebudu tu vecne rodicia, priatelia, frajerky, zamestnavatelia. Vsetko sa meni. Staci sa pozriet okolo seba. Mozno ma clovek na Zemi nejake poslanie, ktore pri svojej pani manzelke splnit nemoze. A niekomu to dojde az neskor.

Inak ja na sexe nevidim nic zle. Tym nemyslim promiskuitu a kazdy s kazdym a pod. Len si treba uvedomit nasledky a vediet prijat zodpovednost za svoje ciny (dieta, choroby, zamilovanost druhej strany...).

Manzelstvo ako institucia sa mi prestava pacit. Nepotrebujem mat na manzelku "list vlastnictva".

Poslať 24.11.2005 20:55:49   

od 18.06.2002 13:45:59
napísal 1815 príspevkov
ewing píše:
Manzelstvo ako institucia sa mi prestava pacit. Nepotrebujem mat na manzelku "list vlastnictva".

nikdy ma nenapadlo vidiet v institucii manzelstva list vlastnictva...
je to o inom, o stabilite zvazku. ked vies ze je to vazne a navzdy, nemas strach do vztahu/rodiny investovat, city cas usilie a celeho seba, a potom to stoji za to. a ocenia to aj deti... tie su velmi vnimave na to, ci je vztah ich rodicov pevny alebo je v nom nejaka kalkulacia.

Poslať 24.11.2005 20:59:30   

od 28.10.2004 17:21:54
napísal 1780 príspevkov
pavol ziak píše:
ewing píše:

nikdy ma nenapadlo vidiet v institucii manzelstva list vlastnictva...
je to o inom, o stabilite zvazku. ked vies ze je to vazne a navzdy, nemas strach do vztahu/rodiny investovat, city cas usilie a celeho seba, a potom to stoji za to. a ocenia to aj deti... tie su velmi vnimave na to, ci je vztah ich rodicov pevny alebo je v nom nejaka kalkulacia.

inak v tom bude iba ak ejakulacia.

na to naozaj list vlastnictva netoto.

[ Príspevkov: 232 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Ďalší

Obsah fóra » Téma pre teba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre