Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Téma pre teba

[ Príspevkov: 299 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší
Autor Správa
Poslať 06.07.2012 6:02:43   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23188 príspevkov
prvosienka píše:
Legionár,
teraz to berieš tak, že tebe je dobre, si so svojou prácou spokojný, a ostatní nech si trhnú nohou... mi to tak pripadá. Ale ver tomu, že keby si bol v situácii tých druhých... tak by si inak hovoril.
Podľa toho ako ťa poznám, tak by si medzi prvými vykrikoval, ako ti bolo ublížené.
Bol som aj v "situacii tych druhych" !
Boli aj mesiace kedy sme do vyplaty jedli iba mastny chlieb s cibulou !
A nevykrikoval som, ze chcem zmenit Zakonnik prace, lebo sa mi ublizuje ...
A este k tomu takym nezmyselnym sposobom.
Volna nedela zo zakona je priehladny idologicky natlak na verejnost cez srdcervuce pribehy 'niektorych pokladnicok z Tesca' !
Je to dalsi z nespocetnych pokusov o infiltraciu jedneho nabozenstva do zakonov celej spolocnosti !
A ked sa vyjadrujem proti tomu, tak nie som "proti viere", ale "proti agresii".

Poslať 06.07.2012 9:37:31   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
no, a sme pri jadre problemu.
natlak skupin.
pretoze takych tlakov je ovela viac.
niektorym sa tlieska, niektore sa preklinaju inymi skupinami.
niektorym nezalezi na tom, ze niekto v nedelu pracuje, niektorym zalezi velmi.
mozme debatovat o tom, co pre nas zakony vsetko maju - fajcenie v restikach, povine bezpecnostne pasy, svietenie cez den, otvaracie hodiny, atd.
otazka je, nakolko sa moze a ma co menit.
ak by bola skutocna sloboda zamestnania, tak si aj povestna predavacka moze vybrat, ci v nedelu pojde ci nie do prace.
ako by si mohli vybrat aj ini, co chcu.
bohuzial sa naozaj neda niekde vyberat.
naozaj nieš kazdy si moze povedat, ze si vyberie inu pracu, ked ina praca nie je.
z druhej strany to potom vyzera, ze "kaslime na zakonik prace, lebo ten sa tyka len pracovnikov a vy to byt nemusite, tak do prace a nadcasov hocikedy"

Poslať 06.07.2012 18:17:18   

napísal 23188 príspevkov
Vespa, nerozlisujes ZAKAZ od POVOLENIA !
Tym padom sa iba hras so slovami a pouzivas sofizmy.
Ak jedna skupina chce nieco povolit vsetkym, nie je to to iste, ak druha skupina chce nieco vsetkym zakazat !

Poslať 06.07.2012 18:30:13   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
jo, lenze realne je problem medzi povolenim a zakazom v zmysle uplatnovania.
mam povolene nemoze znamenat, ze mam prikazane.
na druhej straneje problem, ak by naozaj si mohli aj uvedene predavacky naozaj vybrat.
pretoze zamestnavatel ma povolene predavat, moze to znamenat, ze zamestnanec ma povinnost predavat?
keby som sa chcel hrat so slovickami, tak poviem ze sa nejedna o zakaz nakupovania, ale o zakaz predaja...
(ale take slovickarenie necham socinzinierom)

Poslať 06.07.2012 18:34:56   

napísal 23188 príspevkov
Vespa píše:
jo, lenze realne je problem medzi povolenim a zakazom v zmysle uplatnovania.
mam povolene nemoze znamenat, ze mam prikazane.
na druhej straneje problem, ak by naozaj si mohli aj uvedene predavacky naozaj vybrat.
pretoze zamestnavatel ma povolene predavat, moze to znamenat, ze zamestnanec ma povinnost predavat?
keby som sa chcel hrat so slovickami, tak poviem ze sa nejedna o zakaz nakupovania, ale o zakaz predaja...
(ale take slovickarenie necham socinzinierom)
Aj to je mimo, pretoze ak zakazes hypermarketu predavat, je to absolutne, kdezto ten pracovnik si kludne moze dohodnut pracu inokedy ako v nedelu, pretoze bolo pripustene, ze je tam dost takych, co pracu v nedelu vitaju kvoli priplatkom a mozno aj kvoli mensim navalom ludi !
Ten nezmyselny zakaz proste nijako neobstoji !

Poslať 06.07.2012 18:49:54   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
Aj to je mimo, pretoze ak zakazes hypermarketu predavat, je to absolutne, kdezto ten pracovnik si kludne moze dohodnut pracu inokedy ako v nedelu, pretoze bolo pripustene, ze je tam dost takych, co pracu v nedelu vitaju kvoli priplatkom a mozno aj kvoli mensim navalom ludi !
Ten nezmyselny zakaz proste nijako neobstoji !

no, tu niekto vyssie pisal, ze nemoze si najst iny den volny a teda musi nakupovat v nedelu, a to je to, co sa teda niekto asi zjavne myli.
moze teda nakupit iny den ci nie?

Poslať 06.07.2012 19:05:13   

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
Vespa píše:
no, tu niekto vyssie pisal, ze nemoze si najst iny den volny a teda musi nakupovat v nedelu, a to je to, co sa teda niekto asi zjavne myli.
Nieže si nemôžem nájsť iný deň, ale v nedeľu (keď nerobím) tak po Bohoslužbe a obede mám čas ísť v kľude ísť nakúpiť.Tak som si zvykol. Keď zavrú obchody v nedeľu, nuž čo už.

Poslať 06.07.2012 19:45:13   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
benajah píše:
Vespa píše:
Nieže si nemôžem nájsť iný deň, ale v nedeľu (keď nerobím) tak po Bohoslužbe a obede mám čas ísť v kľude ísť nakúpiť.Tak som si zvykol. Keď zavrú obchody v nedeľu, nuž čo už.

no a sme pri tom - pohodlnost sa to vola.
vidis, aj to o niecom svadci.
pohodlie inych obetujem za vlastne - to nie je zvlastne?

Poslať 07.07.2012 19:28:25   

napísal 1043 príspevkov
Vespa píše:
benajah píše:
Vespa píše:

no a sme pri tom - pohodlnost sa to vola.
vidis, aj to o niecom svadci.
pohodlie inych obetujem za vlastne - to nie je zvlastne?
Však keď budú obchody zavreté, tak nepôjdem nakupovať.Ale keď chcú na jeden deň v týždni zavrieť obchody, tak prečo by to nemohlo byť v sobotu?

Poslať 07.07.2012 19:57:35   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
benajah píše:
Však keď budú obchody zavreté, tak nepôjdem nakupovať.Ale keď chcú na jeden deň v týždni zavrieť obchody, tak prečo by to nemohlo byť v sobotu?

vlastne ano, preco nie aj v stredu, preco vlastne nepopriet krestanske korene tejto spolocnosti? Ved sa to uz deje.
co tak pohodlnost aby sme si mohli uzivat, nechame otvorene vsetko, aby sme si mohli uzivat, odpraceme starych do domovov, aby sme si mohli uzivat, povolime sex s kadecim a kadekym, aby sme si mohli uzivat, schvalime zabijanie nenarodenych a starych, aby sme si mohli uzivat a nik nam nepripominal svedomie, zacneme krestanstvo nenavidiet a zakazovat a propagandisticky likvidovat v mene "tolerancie" egoizmu.

aj o tomto to je.
bavime sa o tom, ze je sice moznost robit vsetko, co chcem, ale vieme, ze nie vsetko osozi.
a krestan tiez vie, ze Boh asi vie, preco nieco zakazuje.
lenze zakazy (aj nespravneho) sa zrazu vnimaju ako utok na slobodu a ine vlastnosti "moderneho" cloveka.

Poslať 07.07.2012 20:02:41   

napísal 1043 príspevkov
Vespa píše:
benajah píše:

vlastne ano, preco nie aj v stredu, preco vlastne nepopriet krestanske korene tejto spolocnosti? Ved sa to uz deje.
co tak pohodlnost aby sme si mohli uzivat, nechame otvorene vsetko, aby sme si mohli uzivat, odpraceme starych do domovov, aby sme si mohli uzivat, povolime sex s kadecim a kadekym, aby sme si mohli uzivat, schvalime zabijanie nenarodenych a starych, aby sme si mohli uzivat a nik nam nepripominal svedomie, zacneme krestanstvo nenavidiet a zakazovat a propagandisticky likvidovat v mene "tolerancie" egoizmu.

aj o tomto to je.
bavime sa o tom, ze je sice moznost robit vsetko, co chcem, ale vieme, ze nie vsetko osozi.
a krestan tiez vie, ze Boh asi vie, preco nieco zakazuje.
lenze zakazy (aj nespravneho) sa zrazu vnimaju ako utok na slobodu a ine vlastnosti "moderneho" cloveka.
Lenže Boh nezakazuje v nedeľu robiť, to nemôžeš porovnávať zo zabíjaním nenarodených detí.

Poslať 07.07.2012 20:22:49   

od 25.07.2002 7:54:30
napísal 3855 príspevkov
veru nezakazuje robit, ale prikazuje svatit :wink:

Poslať 07.07.2012 20:27:16   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
benajah píše:
Lenže Boh nezakazuje v nedeľu robiť, to nemôžeš porovnávať zo zabíjaním nenarodených detí.

problem?
porovnaj si rozne cirkvicky ako sa vyvijal ich vztah k potratom, k homosexualite a podobne.
salamova taktika ustupovania.
ale k nedeli - tu je problem s prenesenim zakonika SZ do zivota Cirkvi podla NZ co sa vsak vyriesilo tradiciou v zmysle - tento den patri Bohu, nie mne - preto naozaj netreba zvlast v den, ked mame mysliet na Boha mysliet na mamona.

Poslať 07.07.2012 20:30:53   

napísal 23188 príspevkov
Vespa píše:
benajah píše:

vlastne ano, preco nie aj v stredu, preco vlastne nepopriet krestanske korene tejto spolocnosti?
Takze predsa, napriek vsetkym recickam o "neideologickosti" a "cirej pomoci ludom", ide len a len o nabozenstvo.
O JEDNO nabozenstvo !
Presvedcivejsie si to ani nemohol dokazat ... :)

Poslať 07.07.2012 20:59:54   

napísal 1043 príspevkov
papageno píše:
veru nezakazuje robit, ale prikazuje svatit :wink:
Prosím Biblicky potvrdiť.

[ Príspevkov: 299 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší

Obsah fóra » Téma pre teba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre